Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » po vložení fotky mi nezobrazuje fotoaparát

po vložení fotky mi nezobrazuje fotoaparát

Neviete prečo mi nezobrazuje pri fotke názov fotoaparátu? Konkrétne Panasonic FZ45

Diskusné príspevky:

Pridal/a Janet 23. júna 2011 o 18:16:51

tutti88 typ foťaku a exif ti zobrazí až vtedy, keď je k fotke daný komentár a tueím aj hodnotenie :)

Pridal/a Igor 23. júna 2011 o 21:42:55

Janet, dal by som ruku do ohňa, že stačí ak niekto, kto si fotku pozerá klikne zo zvedavosti na exif. následne všetci pozerači už majú vypísané údaje, vpravo od fotky. zvláštne, že?

Pridal/a golconda 24. júna 2011 o 19:02:13

ha-ha vyskusala som - naozaj to funguje...ze ako ta tento trik napadol...

Pridal/a Igor 24. júna 2011 o 19:27:14

bolo to podobne ako u mnohých veľkých vynálezcov a ich vynálezoch ;-) pomohla náíhoda a mnohonásobné testovanie :-)

Pridal/a Igor 24. júna 2011 o 19:29:28

a ešte dodám, že fotka môže mať bodov toľko, že úplne najviac na svete a komentárov z celého sveta, pokial niekto nespraví toto tak údaje sa neobjavia :-D

Pridal/a Janet 25. júna 2011 o 08:15:58

takže predsa len tento server nie je len o bodovaní, ale aj o technike a dôležitých údajoch pri fotení !!! :)

Pridal/a Igor 25. júna 2011 o 14:18:09

Janet krásne si to napísala. Len nerozumiem potom tomu, prečo niekoho irituje, že nejaká fotka má vysoký počet bodov :-/

Pridal/a Janet 25. júna 2011 o 20:01:36

Igor mňa preto, že je tu veľa fotiek, ktoré si ich zaslúžia viac, ktorými by sa vyzdvihla ich kvalita a dostali sa medzi najlepšími na vyššie miesto a možno aj do TOP a na titulku...no a takto bez bodíkov ostatnú v úzadí fotky aj aj ich autori !! :)

Pridal/a Igor 25. júna 2011 o 21:05:38

Janet, hlas ľudu - hlas boží :-) V posledných mesiacoch som zaregistroval, že pre Sme sa robí mesačný výber fotiek na titulku SME, kde nie vždy sú fotky s najvyšším bodovým hodnotením. A myslím, že ten výber je veľmi dobrý. Som na tejto stránke už pár dní a za ten čas som si všimol, že problematika vysokého hodnotenia, prípadne priateľského hodnotenia irituje ľudí, ktorí pre vyzdvihnutie lepších fotiek nespravia/nespravili ani toľko, že by dobrej fotke dali bod. Takže Janet - je to aj v tvojich rukách. My 3-4, možno piati členovia, čo v súčasnosti bodujeme aj dobré fotky, to naozaj nevytrhneme. :-) Pripoj sa a možno pritiahneš aj ďaľších.

Úprimne si však myslím, že o osud dobrých fotiek a ich autorov sa obávať nemusíš. Toto je stránka pre fotografických nadšencov a bolo by naozaj very fasa, keby ju tak každý bral ;-)

Pridal/a Janet 25. júna 2011 o 21:38:39

Igor sväta pravda !!! už som sa pripojila, dosť dlho, hádam pol roka hodnotím fotky, ktoré ma oslovia a nie autorov !!! :)

Pridal/a lyziar 26. júna 2011 o 23:26:06

Prepáčte mi jazyka neznalému človeku,ale ako hodnotiť niektorú fotografiu,keď nerozumiem názvu - ja nevzdelanec ,už si pripadám ako na zahraničnej stránke  a tak hodnotím len to čo vidím na fotografii a nie obsah podľa názvu .

Pridal/a Igor 25. júna 2011 o 21:55:08

No vidíš a napriek tomu je málo fotiek na ktorých sme sa stretli pri hodnotení. A z toho mála, kde sme sa stretli v hodnotení, sú väčšinou naše názory na fotku rozdielne. To jsou paradoxy :-)/

Pridal/a Janet 25. júna 2011 o 22:12:13

Asi áno, neviem posúdiť, ktoré hodnotíš (mrknem) :) a však pri toľkom množstve fotiek je to dosť malá pravdepodobnosť a naviac hodnotím fotky zväčša pri úprave KS, kde autora nevidím, hoci niektoré sa dajú poznať !! :)

Pridal/a Igor 25. júna 2011 o 22:15:56

No hodnotím veľa, ale tých úplne, že výborných podľa mňa až tak veľa nieje :-) a tam sa akosi nestretávame ;-)

Pridal/a Janet 25. júna 2011 o 22:28:52

no to veru, hodnotených je cca 15-20 % fotiek z celkového počtu a tých naj je asi 2-3% :)

Pridal/a Igor 25. júna 2011 o 22:46:08

:-) ale v podstate, je jedno či je fotka dobrá, lepšia alebo výborná, najviac autora asi poteší (podľa mňa), že si našla adresáta...

Pridal/a Janet 26. júna 2011 o 10:06:42

súúúhlasim, teda aj keď ma fotka len veľký počet zobrazení, tak je úspešná !!

Pridal/a Janet 23. júna 2011 o 21:56:57

Igor veru som to otestovala a je to tak, ale nechčeš sa hádam preto popáliť :)

Pridal/a Igor 23. júna 2011 o 22:02:08

popáliť nie, ale myslím, že by si mala vedieť viac ako bežný užívateľ. máš bližšie ku zdroju informácií ;-)

Pridal/a Janet 23. júna 2011 o 22:22:42

no niečo o pozadí viem, ale systém fungovania nemám naštudovaný !! :)

Pridal/a Igor 23. júna 2011 o 22:30:21

tak to by si asi mala, bolo by to užitočné pre zvedavých členov tejto komunity :-) 

Podrobné údaje o téme

Téma: po vložení fotky mi nezobrazuje fotoaparát
Stav témy: otvorená
Založil/a: Klučka Tomáš
Založené: 13. júna 2011 o 20:19:59

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy