Brendy

trochu, teda poriadne trochu ma mrzí, že tento portál opustila Brendy. Každý na tomto portáli je samozrejme dobrovolne, je jeho osobná vec, či sa tu prezentuje.

Brendy, Tvoje foto nám budú chýbať, ale rešpektujem toto rozhodnutie.

Diskusné príspevky:

Pridal/a broie 13. septembra 2011 o 14:42:58

Pridávam sa k Vám. Aj mne je ľúto. Mne však jednoznačne zo zištných dôvodov, lebo bola prakticky jedna z mála (ešte trochu Janet), kto mi povedal konkrétnu výhradu, alebo dal radu.

Pridal/a bobaz 13. septembra 2011 o 13:06:27

Len nevymýšľajte sprostosti porád, Brendy ty sa vráť, človek je už zvyknutý na osadenstvo. Prečo musia ľudia stále do niekoho rýpať. Tibor a ty ani nepomýšľaj na odchod. Pekne všetci pokope na Fotky.sme,  lepšie časy prídu, treba byť optimista. Takže mier a lásku všetkým ľuďom tu na portáli, viac sa venovať komentom kolo fotiek a nie osobné narážky a všetko bude v klídku. Pekný deň prajem priatelia fotiči.

Pridal/a bobaz 11. septembra 2011 o 16:55:34

Amen.

Pridal/a [tom] 11. septembra 2011 o 13:29:06

Ja sa len čudujem, že to tu ešte dokáže niekoho zaskočiť. Odišiel odtiaľto takmer každý, kto to s fotením myslel trochu vážnejšie. Sranda, že to stále nikomu nie je podozrivé a odchody tu stále dokážu prekvapiť.

Pridal/a Jaster 11. septembra 2011 o 17:29:05

smutná pravda

Pridal/a Damuš Macho 11. septembra 2011 o 16:00:28

Napr. ja osobne nie som zaskočený, ako som dolu napísal, len ma to mrzí, lebo niektoré jej foto boli veľmo dobré a páčili sa mi. Áno, máš pravdu, nemusí to byť nič neobvyklé, ale nie je až tak dobre pre portál keď z tadiaľto poodchádzajú slušní fotografi, ale každý má svoju cestu, takže deje sa...

Pridal/a brki 11. septembra 2011 o 09:26:24

kto je dlhšie na fotoportáloch vie, že sa na nich stretne aj s intelektom, ale aj aroganciou...v rámci anonymity sú ľudia odvážnejší. Každý s tým musí počítať.  A každý má právo byť, alebo nebyť na tom, ktorom portáli. Venujme sa radšej fotkám. 

Pridal/a Rudolf Baranovič 11. septembra 2011 o 12:09:59

suhlasim a som za ukoncenie tejto temy :), veru k fotkam by tu mohlo byt viac tem :)

Pridal/a Miloš Tepper 11. septembra 2011 o 11:15:48

portál je orientovaný na prezentáciu fotografií,a problematike o tejto téme...to len pre tých ktorí si to zamenili za niečo iné,súhlas s brkim,treba sa venovať práve tomu,inak nikam nepokročíme....

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 11. septembra 2011 o 14:12:27

toto je fórum určené pre diskudiu na rôzne témy, vytvorené preto, aby sa nespamovalo pod fotkami a aby mali ľudia možnosť sa k témam vyjadriť, to zas len pre tých ktorí to nepochopili

Pridal/a Miloš Tepper 11. septembra 2011 o 16:16:41

ok Rado,diskutuj na rôzne témy...No pevne verím,že väčšina ostane pri téme fotografickej :)

Pridal/a brki 11. septembra 2011 o 15:55:22

Rado, to je v poriadku, ale tie témy by sa mali týkať aspoň okrajove fotografovania, ktoré je našim koníčkom a nie medziľudských vzťahov, na to sú iné fóra. Asi málokto z tých, čo pod témou "Brendy" diskutujú vedia, prečo Brendy odišla. Neviem to ani ja. Možno pre ňu tento portál prestal byť príťažlivý...rešpektujem to. Možno mala s niekým konflikt a dotklo sa jej to. Nech si to vybavia medzi sebou, ja sa snažím ku všetkým správať korektne, do všelijakých konfliktov na fóre nevidím, lebo ma ani nezaujímajú, nemiešam sa do nich, tak ako som sa ani nemiešal do cirkusu okolo Karlíka. Tým to pre mňa skončilo, idem fotiť, večer bude príma svetlo :)

Pridal/a commandcom 12. septembra 2011 o 13:08:00

Brendy je excelentna fotografka. Ak portal takychto straca, hovori to cosi o kvalite portalu a prinosu pre nich. Ono totiz je rozdiel fotit a tvorit. Oboje sa da aj mobilom, dierkovou kamerou, polaroidom, ci high-endovou zrkadlovkou. Jedno je vsak iste: vlastnenie highendovej masiny z nikoho fotografa nerobi. A umelca toboz nie. Takze, ak sme si niekoho vystvali, mozeme si sami za to, ze nam uz neporadi (ci uz slovne, alebo prikladom) ako sa rozvijat. Domnievam sa silne, ze mnohi (drviva vacsina) ucastnikov tohoto portalu nie su fotografi, ale "cvakaci", popripade "technicki maniaci", alebo "puristi". Ak sa takym nejaka fotka (jedna z tisic) umelecky vydari, tak je to vec nahody a nie konceptualnej tvorby. Ja osobne som tiez asi 2x skoro odisiel. Zostalo tu z mojej tvorby iba torzo. Preco? Pretoze som pod par fotiek napisal negativne hodnotenie naivne sa domnievajuc, ze o to niekto stoji a ze ma moje vyse 40 rocne skusenosti k tomu opravnuju. Nasledovala sprska invektiv a nekompetentnych prispevkov, urazajucich autora a vysmievajucich sa jeho osobe. To zazivala aj Brendy. A pritom Brendy je mila, citliva a rozhladena umelkyna, prijemna a vtipna spolocnicka a je snou kopec srandy. Charaktericoval by som jej humor ako taky "soft Muro v sukni". Skoda, ze sme si ju vystvali...

Pridal/a bezokolkov 13. septembra 2011 o 09:20:12

command, pravdupovediac, už som si myslel, že si tiež odišiel, keďže od nejakého 26. augusta si sa neukázal....

Pridal/a bianchijan 13. septembra 2011 o 15:44:57

toho som sa aj ja zacal naozaj obávat!  Ale vidím si tu, dokonca si mrkol aj na nejakú moju fotecku. Dík za zastavenie....

Pridal/a Evina (E120508) 12. septembra 2011 o 15:42:18

ja som uplne v soku co to tu citam, a nie som uplne v obraze, ale respektujem jej rozhodnutie, aj ked mi bude strasne chybat. Brendy bola to najzlatejsie stvorenie, mila, vtipna s paradnymi fotkami pod svojim nickom. Aj ked som ja asi "cvakac", v podstate je mi to jedno, pre mna bolo podstatne, ze niekto ako Brendy sa vobec ku mne vyjadri a podpori ma. Ak toto Brendy citas, vrat sa prosim, ty si bola ako ta hviezdicka luxusu na tomto portali. Eva

Pridal/a grajcaricka 12. septembra 2011 o 13:58:22

Nevedela som, že odišla :((( a mrzí ma to, mne pomohla veľmi veľa, tak ako zopár ľudí na tomto portáli, vrátane Teba commandcom a ja si vás vážim a práve kôli vám sem občas hodím nejaké foto aby ste vedeli, že nezabúdam.....ale ako si napísal, drvivá väčšina účastníkov je tu iba "cvakačov", ktorí vložia základný počet fotiek a viac sa neukážu alebo si sem dajú celý rodinný fotoalbum a ostatní hýkajte.....ale ľudia ako Andrea alis Brendy sú pre mňa ikonou tohto portálu a pre mňa aj nepochybne Karlík (ktorý tu tiež už nie je), Rudo Baranovič, Rado (byron), Natalia vesma, Janet, a ešte zopár skúsených a nápomocných fotografov, ja len dúfam, že postupne neodíte všetci ....:( pretože kôli vám ľudia nedám na fotky.sme dopustiť ;)

Pridal/a avaata 12. septembra 2011 o 14:22:03

nezvyknem tu takto pisat, ale grajcaricka, plne si vyjadrila aj moje pocity...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 11. septembra 2011 o 17:16:05

Boris, Miloš, ja rozumiem tomu čo ste písali, tiež som sa nikdy nejak zvlášť nezapájal do rôznych sporov, ktoré tu prebehli (kuko, karlík atď.) a išlo mi tu takmer výhradne len o fotografie. Pod touto témou som sa vyjadril a vyjadrili ste sa aj vy. K tejto téme nemám viac potrebu sa vyjadrovať, len by som ocenil trochu viac tolerancie.

Pridal/a brki 11. septembra 2011 o 19:58:42

súhlas

Pridal/a gaidheal 10. septembra 2011 o 13:51:09

bola som "pri tom" keď Brendy odchádzala,

Jaster , súhlasím s tvojim príspevkom

Janet "len podľa mňa nevedela prijať kritiku..." - nie kritiku, ale nepríjemné narážky na jej osobu

"že nikdy neporadila slabším," a toto tvrdíš na základe čoho? už sa to asi nedá dokázať, keďže na jej príspevky sa už nedá dostať, ale ja som si všimla, že dobrou radou nešetrila hlavne v období, keď nemohla zo zdravotných dôvodov fotiť

golconda " Brendy bola uplne iny "level" ako vacsina z nas..." a to pravdepodobne pár ľuďom veľmi vadilo

Tí, ktorí ste sa snažili ju odtiaľto vyštvať môžete byť na seba hrdí,podarilo sa vám to...

Pridal/a russtier 10. septembra 2011 o 13:20:48

.... tiež ma to šokovalo, že Brendy opustila tento portál ... tiež som to nepostrehol... absolútnem súhlasím s Jasterom ... Janet, nemyslím, že bola až taká nedotklivá ... večná škoda takejto výbornej fotografky ... nakoniec veď podľa hodnotení bola najlepšia ... svedčí to o jej kvalitách a obľube ... inšpirovala a motivovala ... mňa určite..!  ... tiež mi nie je jasné, prečo opustila portál aj natália vesma ... je mi smutno, že nás práve takéto skvelé baby opúšťajú ... :-((

Pridal/a Jaster 10. septembra 2011 o 12:30:03

Podľa mňa je hlúposťou tvrdiť, že Brendy nevedela prijať kritiku.

Brendy si dobre uvedomovala, že niektoré jej fotografie nie sú práve výstavné,

ale ona v nich niečo videla a dávala ich na portál kvôli odozve.

Pravdou je, že zle znášala nepochopenie a útoky na svoju osobu.

Ona samo bola totižto veľmi láskavá a myslím, že kritické príspevky vôbec nepoužívala,

ale keď videla, že autor rád prijme radu, tak nemala problém načrtnúť chyby a poradiť. 

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 10. septembra 2011 o 13:24:45

nie je pravda, že by Brendy iným neporadila, mne osobne poradila niekoľko krát pri mojej snahe o portréty, či vie prijať kritiku, alebo ako ju vie prijať to neviem, asi ako od koho a asi záleží aj od formy, každopádne si nespomínam na nič, čo by ju  prinútilo sa stiahnuť z tohto servera, ale tiež tu nie som stále a mohlo mi niečo uniknúť ...

Pridal/a brki 10. septembra 2011 o 11:17:38

nezaregistroval som, prečo Brendy odišla, len som zaregistroval, že tu nie je...Brendy patrila určite medzi top autorov tohto portálu a zvyšovala jeho úroveň. Rovnako tu už nevidím nataliu vesmu, tak isto bola prínosom pre portál. Verím v ich skorý návrat...aj keď tento portál nemá tú kvalitatívnu úroveň, ktorú by mohol mať, má svoje čaro.

Pridal/a Janet 10. septembra 2011 o 11:05:42

Brendy mala dobré fotky architektúry, aj s modelkami, len podľa mňa nevedela prijať kritiku...tá jej fotka "Úroda v trohuholníku bola fakt zlá" podexponovaná, úplne nevýrazná !! Myslím si, že mala body preto, že to bola fotka od Brendy a nie pre jej "kvalitu"

A je možno na škodu nás všetkých, že nikdy neporadila slabším, a to majstri ako ona vo svojom remesle zvyknú robiť :( Kto chce vidiť jej fotky, tak si ich predsa nájde na webe aj inde...

Odišla, no nič také strašne sa jej podľa mňa nestalo! 

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 19:15:12

sorry a dufam Janet ze to odo mna vezmes, ale musim sa Brendy zastat, inak mi neda. Tak ako mi velmi na zaciatku pomohol fajer, vigis, Muro a aj ty, potom neskor sa ma ujal commandcom, tak mi vo vela veciach radila Brendy. To ze tu bola a velmi ochotne mi jednak pisala na mail ale aj telefonovala, dokonca bola aj ochotna sa so mnou viackrat aj stretnut a priamo v terene chcela poradit (kvoli mne k tomu bohuzial nedoslo).

Janka verim Ti, ze o tychto veciach si nevedela a preto si aj napisala to, co si napisala.

Ze sa jej nic hrozne nestalo, to si mas pravo mysliet. Avsak kedze ty nie si Brendy, tak nemozes vediet, ako by si dokazala prijat ci neprijat niektore narazky. Kazdy sme predsa inak citlivy, inak vsetko prezivame a inak vsetko vydrzime. Ako kazdy clovek ma aj Brendy aj ja aj ty svoje prednosti a aj svoje muchy. Nkto nie sme dokonali. Viem vsak ako sa v poslednych dnoch citila, budeme ju za to ze je taka aka je odsudzovat? Ze je taka lahko zranitelna a ze sa radsej stiahla?

Ano suhlasim s tebou, ze kto chce si jej fotky najde, ale jej fotografie naozaj tento portal dvihali na iny level, to je moj nazor.

A k fotke Uroda v trojuholniku asi takto: Kazdy ma svoj nazor na fotku, tebe sa fotka nepaci a mas pravo na tento svoj nazor. Ale to je predsa uplne v poriadku.

Ja mam zase svoj nazor, viem kedykolvek pomenovat aj preco sa mi paci. A aj to je v poriadku. Nikdy sa jedna fotka nebude pacit kazdemu, je to uplne normalne.

Pridal/a Janet 10. septembra 2011 o 23:17:32

Rudo to je to najmenej, čo má v tomto období trápi !!!

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 23:29:14

vsak mi napis do mailu, ja si to od teba vezmem na chrbat a trochu ti ubudne trapenia, smelo :)!

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 10. septembra 2011 o 20:20:54

z niektorých príspevkov tu akoby vyplývalo, že niekto sa snažil Brendy odtiaľto vyštvať, neviem, ja som nič také nezaregistroval, ale ako som už písal predtým, nie som tu stále a mohlo mi niečo uniknúť ...

- Rudo, v mnohom súhlasím s tým čo si napísal, ale nerozumiem celkom tomu, nazvime to prahu bolesti, čo tým chceš vlastne povedať ? ... každý kto prichádza na takéto portály musí počítať so všeličím, ja som tu nedávno utŕžil niekoľko nadávok za ktroré by sa nemuseli hanbiť ani v krčme á la 4. cenová (možno si spomínaš, pamätám si, že si bol vtedy prihlásený), len preto, že som si dovolil kritizovať jednak fotku a aj smiešne kamarátske bodovanie, to by som tu už nemal byť, lebo sa ma to dotklo, nič zlé som totiž nespravil aby som si vyslúžil zaké správanie, ale ja sa nezvyknem stiahnuť len preto, že nejaký primitív nevie nič iné len urážať a nadávať ...

myslím si, že či už Brendy alebo Natalia budú tomu portalu určite chybať, ale nik im nebráni vrátiť sa, čo by som ja osobne uvítal

Pridal/a gaidheal 10. septembra 2011 o 21:31:37

napríklad jedna z kvapiek: samsungg alias Zeus,alias Luboka,alias Arpus vravi...3. septembra 2011 o 11:16:33 klobúk dole,zolec@.. reagujem na Tvoj príspevok k Polariodovým fotkám pani B.Konečne niekto napísal na "plnú hubu" to,čo som už dávno chcel napísať aj ja.Veľa tých fotografií pod iným pseudonymom by nedostalo ani bod,nehovoriac o siahodlhých diskusiách k nim.Neplatí to iba pri nemenovanej autorke. Nechcem sa nikoho dotknúť,ale aj od fotografie,ktorá vedie peloton na "fotky.sme",by som navyberal ak nie stovky,tak určite desiatky lepších..

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 10. septembra 2011 o 21:49:46

tak neviem či toto je najlepší príklad gaidheal, mne to príde len ako vyslovený názor, ktorý niečo konštatuje, ale je možné, že každý si to môže vyložiť inak

Pridal/a gaidheal 10. septembra 2011 o 22:03:58

no veď píšem, že je to len kvapka, lebo príspevky, ktoré boli kritické k nej ako k autorovi (a nie k fotke ako takej), na základe ktorých sa Brendy rozhodla radšej stiahnuť, boli pod jej fotkami a tie tu už nie sú. Jednoducho odišla, lebo ju už tie osobné útoky (dokonca aj v podobe e-mailov) unavovali

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 20:31:53

byron vo vsetkom s tebou suhlasim, niekto sa otrepeme za  5minut, ci hodinu, ci den a niekto si povie, ze nie, ze to nechce. Ano, videl som aj utok na tvoju osobu, myslim ze som sa vtedy nazapojil, niekedy je to lepsie, aspon si myslim, aby sa nezdvihali emocie. Ja som mal tiez uz par razy nutkanie odist po roznych konfrontaciach, Brendy sa vsak rozhodla, nebudem ju za to sudit, ako pises, je to jej rozhodnutie a nikto jej nebrani sa vratit.

Pridal/a Miloš Tepper 10. septembra 2011 o 20:50:44

Škoda takýchto kvalitných a kreatívnych fotografov ako je Brendy,akiste k najlepším patrila a pozdvihla úroveň portálu (kiežby takých bolo viac),z jej fotiek bolo cítiť profesionalitu..No čo už,svoje umenie a radosť z fotenia bude ukazovať u konkurencie...Tu je to neraz nielen o fotení,ale aj o útokoch,otázka znie komu a načo je to potrebné ?

Pridal/a bezokolkov 10. septembra 2011 o 18:39:55

sorry, Janet, úplne vedľa a nie len v jedinej veci z tých viacerých, čo si napísala a bohužiaľ ani nie prvýkrát.

a s ňou stiahol fotky aj SAUDA a to už bol absolútne iný level. 

Pridal/a bianchijan 10. septembra 2011 o 10:18:42

Brandy bola velice vnímavý clovek. Uz svojou profesiou. Presadila sa a vypracovala v zahranicí na skvelú pozíciu v odbore architektúry. Má umelecký feeling a zdá sa ze dost vsestranný. Niektoré nekompromisne hrubsie formulované odmietavé postoje  jej citliveú dusu hlboko zranili. Nie je  uz asi na mnohé, bezné slovenské hrubé zaobchádzanie zvyknutá. . . . .  Veliká skoda.... 

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 10:46:19

veru, niekedy si neuvedomujeme /mna nevynimajuc), za kazdy ma inu hranicu zranitelnosti.

Pridal/a golconda 9. septembra 2011 o 23:44:22

tiez som vobec nepostrehla, co sa tu udialo... Brendy bola uplne iny "level" ako vacsina z nas... to, ze tu bola, zvysovalo uroven tohto portalu a mohli sme sa od nej vela co ucit...veru skoda, ze odisla...

a inak, vsimli ste si, ze aj natalia_vesma tu uz nie je? druha velmi zaujimava fotografka, poetka a neuveritelne citliva a vnimava dusicka...

takze suma-sumarum: skoda na druhu...

Pridal/a Damuš Macho 9. septembra 2011 o 22:24:27

Tak to mrzí aj mňa, nie som tu veľmi dlho, ale za ten čas som Brendy postrehol a páčila sa mi jej tvorba. Ona sa nedala len postrehnúť, nedala sa prosto prehliadnúť, škoda, že odišiel z tadialto ďaľší šikovný fotograf/ka..

Pridal/a fotopuška 10. septembra 2011 o 08:09:25

tak toto som sa docital len teraz a veruze skoda je to velka.mala svoj štýl a skutočné oko fotografa,dúfam že si to ešte rozmyslí a vráti sa.

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 10:06:42

skoda je vsetkych ktori odchadzaju.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 9. septembra 2011 o 23:29:08

tiež ma neteší, že tu Brendy prestala "fungovať", je to ale na jej rozhodnutí, ktoré samozrejme rešpektujem, len by som chcel vedieť čo také strašné sa stalo, že tak urobila ?

Pridal/a zzzz 10. septembra 2011 o 22:26:44

som tu relativne novy, ale jej tvorbu ako aj fotky vacsiny z vas co sa na tuto temu vyjadrujete poznam. Je skoda, ze sa tak rozhodla spolu s nataliou.

Podrobné údaje o téme

Téma: Brendy
Stav témy: otvorená
Založil/a: Muro09
Založené: 6. septembra 2011 o 23:17:46

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy