chýba mi tu

Dnes som zistila, že Natalia Vesma je vymazaná z tohto portálu, zároveň som zistila, že mi tu chýba /aj niektorí ďalší/. Škoda. Dúfam, že dôvodom bol iba nedostatok času kvôli tejto akcii, ktorú som náhodne objavila na nete. Možno to niektorých zaujme:

http://www.ruzomberok.sk/spravy/VYSTAVA-FOTOGRAFII-MIROSLAVA-BRTKA-POEZIA-PISANA-SVETLOM-VO-FOTOGALERII-LIPTOVSKEHO-MUZEA-V-RUZOMBERKU/

Diskusné príspevky:

Pridal/a slusnyobcan 18. septembra 2011 o 01:35:09

Ja som tu nejaký čas nebola, takže neviem, čo sa prihodilo. Natáliine fotky a hlavne komentáre mi vždy priniesli len pozitívne a je mi ľúto, že odišla. Ak tomu dobre rozumiem, tak sa už k jej fotkám nedá dostať. Čo je pre mňa škoda, lebo len málo som si uložila.

Pamätám si jednu diskusiu, kde sa búrlivo debatovalo o tom, aké fotky (za nič nestojace) sa tu prezentujú. Ja sa teda nemám čím chváliť, snáď 2-3 stoja za niečo, ale na fotky.sme som chodila a aj budem chodiť veľmi rada. Keby nebolo tak1, bjanchijana a iných, tak by som nevidela nádherné zábery krajín, kde sa nikdy nedostanem. Nevidela by som mnohé krásne zábery z nášho malého Slovenska. K tomu kvetinky, zvieratká. Ak sa to niekomu nepáči, prosím. Mne sa tiež nepáčia niektoré fotky, ale nikdy som ich nezvozila. Jednoducho som ich preskočila. Kritiku, hlavne keď boli k nej pripojené aj rady, čo a ako zlepšiť, vítam. Ale znevažovanie a urážanie sem podľa mňa nepatrí.

Prečo sa nedržíme zásady: ži a nechaj žiť?  

Pridal/a Karel Himmer 20. septembra 2011 o 22:07:00

.........vždycky je jen na škodu když odejde ze serveru ten co umí, ten co dokáže pochválit i zkritizovat slušnou formou, věcně a správně. Komentáře pod snímky řeší hlavně to aby bylo možné se zdokonalit.  Jsem tu proto, že mě focení baví a taky proto, že se učit od lepších prostě chci !!! I mým přáním je návrat těch o kterých se tu píše . 

Považuji dosud tento server za dobrý...jeho největší předností je možnost vkládat snímky nezničené kompresí a navíc se dá snímek i smazat...kdykoliv. Jsem rád že tu smím mít své " výtvory"  :-) a vážím si všech komentářů co mě posunou dál !!! Děkuji všem!

Karel Himmer.

Pridal/a Michal Tóth 21. septembra 2011 o 00:48:14

...já som já a mám tiež rád kritiku,ale mám aj svoje dominantné prednosti........ som rád keď ich niekto toleruje.........alebo potláča...každý sme dokonalý..... len svojim spôsobom to dávame na javo ...... :)))

Či mi tu niekto chýba??? nie!!! ste tu všetci či nový, alebo starý je to len o videní a svetle :))) som rád že vás tu mám Všetkých :)))

Pridal/a Viva 17. septembra 2011 o 20:31:55

Natália je nádherný človek, mám ju rada, mám rada jej komentáre a mám rada jej fotky, ktoré nesú pečať jej empatie a symboliku toho, čomu zasvätila svoj život. Verím že sa sem vráti ... 

Pridal/a Igor 17. septembra 2011 o 13:44:33

Brendy, Natalia a ďaľší v nedávnej minulosti odišli...

Ľudia priamo zodpovední za ich rozhodnutie odísť, si v teple domova buchli šampáňo a už môžu pokojne spávať. Odišla im najväčšia konkurencia a brzda v ich tvorivom rozlete. Teraz už budú pravidelne na titulke a vo výberoch a budú mať najvyššie HI :-/.

Toto je naozaj divný portál:

Jeden z aktérov sám pred dávnom dobou už raz odišiel lebo nevydržal tlak. Bolo mi to vtedy ľúto... Pred pár dňami sa nechal zmanipulovať do podobnej nechutnej hry, ovšem na opačnej strane barikády.

Pomocník admina, kapitola sama o sebe, namiesto krotenia vášní sa tu v hádkach vyžíva.

No čo už, ako sme si to tu spravili, tak to máme.

Pekný deň.

Pridal/a Jaster 17. septembra 2011 o 14:55:50

presne tak

odchod, či už  Brendy alebo Natálie môže nechať ľahostajným (alebo môže potešiť) iba závistlivého človeka

Brendy ani Natálii z ľudského hľadiska nebolo čo vytknúť, skôr naopak,  človečine sa dalo od nich učiť

a o ich tvorbe sa každý súdny, závisťou nezaťažený človek vyjadroval s úctou

Pridal/a PetraVoska 17. septembra 2011 o 09:50:54

Natalia a Brendy vratte sa! iba tolko...

Pridal/a bianchijan 17. septembra 2011 o 12:36:30

doplním PetraVosku -  "prosím!"

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. septembra 2011 o 13:44:50

mne sa zdá, že sa tu začína preháňať s tými odkazmi

Pridal/a hudiny 16. septembra 2011 o 22:28:37

Bohuzial toto je zlo internetovych for a portalov:( ja sam som zvyknuty na ovela tazsie urazky a osobne utoky z modelarskych for:( vela kolegov to tam vzdalo co je skoda, na internete je kazdy majster sveta. je to len o vnutornej sile a nadhlade, osobne mi Brendy aj Natalia chybaju:/, a kazdej peknej fotky od nich je skoda ze tu nie su.

Tak mier a klud a hlavne superme pracou nie pismenkami:))

Hugo Nágel 

Pridal/a du12 15. septembra 2011 o 19:24:39

Nataliu Vesmu si pamätám ešte s obdobia keď uverejňovala fotky pod nickom Kamelia, v časoch keď tu ešte pôsobil Viktor Dahome, vorec, wildcat, Dladislav a ďalší. Pozorne som si prečítal prečo odišla ale verím že sa vráti.

Natalia Vesma vráť sa nám

Pridal/a brki 16. septembra 2011 o 16:01:48

Viktor mi tu nechýba...on vie prečo

Pridal/a Muro09 16. septembra 2011 o 19:07:42

brki, to sme dvaja, Viktor Dahome sa zachoval netradične, slovo robí chlapa a Viktor už u mňa chlap dávno nie je. A to bol jeden zo siedmich na prvom fotostretku, toto som od neho skutočne nečakal.

Pridal/a betty 15. septembra 2011 o 14:47:59

Vidite? takych ludi si vsimnete ja sice Natalke nesiaham z fotenim ani po kolena ale aj ja uz som tu dlho nebola a nikomu nechybam? :(

Pridal/a Passant 16. septembra 2011 o 09:08:18

Možno to betty, bude tým že vôbec nejde o fotenie. Ide o iný rozmer a v ňom na Natáliu nemá nik z nás.

Natalia,učíš nás,celé toto náhodné spoločenstvo empatii. Tak do čerta kde si?

Pridal/a DeusExMachina 16. septembra 2011 o 13:30:14

trochu menej adoracie, a ked uz, tak poprosim singular

Pridal/a Rudolf Baranovič 16. septembra 2011 o 18:57:22

singular ti dam, mam v zasobe, kezdy vecer davam synovi, mozes sa postavit doradu :)

Pridal/a Martuschka 16. septembra 2011 o 16:15:05

tak tak ,  netreba to prehánať

Pridal/a Brna Roman 14. septembra 2011 o 14:56:39

fotky.sme.sk opustilo v minulosti uz vela pritazlivych autorov. vo vacsine mi vychadza, ze tak urobili kvoli inym, tym, ktori im to tu znechutili - svojou jesitnostou, neslusnostou, povysenectvom ... takym autorom, ktory v poslednom case odisiel, bola napr. aj brendy. myslim si, ze jej prace pre tento portal boli velkym prinosom. dnes tu urcite chyba. a chyba aj natalia... skoda. a vy, ved viete na koho a ako myslim – prosim, neskodte fotkam.sme.sk. tiez som to tu uz raz z podobnych dovodov vzdal. nesklamte – vdaka :-)

Pridal/a russtier 13. septembra 2011 o 23:32:24

...ľuďom ako ja natalia bude chýbať... a veľmi... väčšina z Vás, ktorí ma poznajú osobne alebo len z mojich komentárov iste vedia, že nie som žiadny extra fotograf aj napriek tomu, že niektoré moje obrázky sú oceňované nadpriemerne... sám sa tomu často úprimne čudujem ... nuž, aj taký je tento portál ... vôbec tu  nie som preto aby som naháňal akési body... som tu najmä preto, aby som sa bavil ...naozaj  b a v i l  a to najmä fotografiami Vás všetkých... viackrát som už napísal, že sa na Vaše obrázky pozerám najmä cez emócie, cez pocity, ktoré u mňa vyvolávajú ... raz tešia, inokedy zarmucujú, nadchýnajú, pokúšajú, rozveseľujú, inšpirujú ... neviem a nedokážem na patričnej úrovni posudzovať tieto obrázky aj po techickej stránke ... čo tým chcem povedať...? nuž len to, že je nás tu veľa a každý sme v podstate iný... sú tu ľudia, ktorí postupujú míľovými krokmi ruka v ruke  s kvalitou i obsahom obrázkov a technickým vybavením, neustále sa vzdelávajú, skrátka berú svojho koníčka veľmi vážne, iní sa len bavia a tešia ... sú tu tématicky vyhranení autori i takí ako ja, ktorí cvaknú všetko, čo sa im páči, mladí i starší, pokročilí i začiatočníci, muži i ženy, teda celkom pestrá spoločnosť... všeličo sa teda vyskytne, ale nič netreba brať prehnane vážne ... keď nejde o život, nejde o nič ... trochu viac tolerancie by však nezaškodilo... majme k sebe úctu, vážnosť, pochopenie, rešpekt ,.. nech tí, ktorí sa chcú učiť, nech sa učia, nech diskutujú o všetkých aspektoch fotografie ... kto sa, hoc aj bez väčších ambícií, chce len baviť, nech sa baví, teší sa s virtuálnymi priateľmi ...  pre mňa obrázky i komentáre natálie znamenali veľmi veľa...  najtolerantnejšia fotografka, s veľkým srdcom, empatiou, pochopením a nadôvažok, čo je vari najdôležitejšie, v jej obrázkoch to bolo všetko zreteľne cítiť a vidieť ... necítil to a nevidel len ten, kto to nechcel cítiť a vidieť ... a preto mi Natália teraz a viem, že aj mnohým z Vás chýba... veľmi chýba ... dúfam však, že len dočasne ...

Pridal/a commandcom 14. septembra 2011 o 09:09:39

Jedna dobra rada, pre vsetkych, ktori sa chcu posunut dalej a nehadzat flintu do zita: Soliterna fotka, nech je technicky akokolvek "kvalitna" nehovori nic (!) o pocitoch , ktore viedli fotografa k jej uverejneniu. Slovne komentare nad fotkou pocity, veduce k stlaceniu spuste pomozu pochopit iba ciastocne. Odporucam preto FOTTE V SERIACH (tak ako Natalia, alebo Brendy), a tym date jasne najavo, ze fotite konceptualne a ze vase fotky nie su iba "nahodnymi cvakmi". Zadavajte si vopred nejaky zamer, projekt, a drzte sa v nom celom jednoho vyrazoveho stylu. Ak sa vase fotky nestretnu s uspechom, asi ste niekde urobili chybu a treba sa zlepsit, alebo fotky zmazat a ist dalej. Alebo ste volili to nespravne publikum. Ostante samymi sebou a chodte za svojim "umeleckym cielom".... A hlavne: Vyvarujte sa povyseniu formy ("spracovanie") nad obsah. To vedie ku gycu.

Pridal/a jozzzo 14. septembra 2011 o 18:22:04

s tymto o tych seriach jednoznacne suhlasim...sam sa k takemu niecomu snad casom prepracujem...

Pridal/a Brna Roman 14. septembra 2011 o 14:58:02

verim v tvoj dobry umysel - ale dovolim si ti napisat par poznamok k tvojmu prispevku:

ake nespravne publikum? aky uspech? taketo hladania robia z fotky.sme.sk len gladiatorsku arenu a nie akusi virtualnu vystavnu sien pre kazdeho, cim by mala byt. potlesky a vyznania patria na osobne weby  tu sa tesme z fotografie – hovorme o nej.

netreba sa pacit za kazdu cenu – byt umeleckym. myslim si, ze dolezite je vnutorne uspokojenie autora a jeho vola. to je krasne.

preco konceptualne? preco nie aj nahodne cvaky? ved v tvorbe je najvacsim stastim sloboda a nechcene je niekedy kuzelne.

samozrejme treba tiez respektovat, v sebe i voci inym – bud clovek na to ma alebo nie. s tym sa nic ine neda.

verim, ze si mi porozumel.

a este ti prilozim slova jedneho velkeho fotografa: ak je niečo na pozeranie a každý to vidí, je to vnímanie. ak na pozeranie nie je nič a vy to predsa vidíte je to poézia.(pre mna to vela hovori o tebou spominanych soliteroch).

ano - zostanme sami sebou.

:-)

Pridal/a commandcom 14. septembra 2011 o 15:15:30

Roman, fotografia je dost komplikovana vytvarna oblast. O dost komplikovanejsia, ako napriklad trebars socha. Ta sa pacit moze aj nemusi, ale nie kazdy, kto si v zeleziarstve kupi dlato je schopny sochu vytvorit. Mnoho z nas, fotografov, si ale mysli, ze prave jeho fotky su umenim. A potom na takychto verejnych portaloch dochadza k develvacii fotky a najma vkusu ako takeho. Ak sa ale niekto chce fotke venovat systematicky, musi si vybrat svoj zaner a musi si stanovit aj ten koncept. Tym sa odlisuje vytvarna fotka od dokumentu, ci reportaze. To by sme si mali uvedomit, ak chceme na sebe pracovat. To samozrejme neznamena, ze sa fotky budu pacit vsetkym, konecne Picasso sa tiez vacsine ludi nepaci... No a Brendy, ci Natalia? tie urcite neboli ani povysenecke ani samolube. Musel by si ich osobne poznat a preguglit ich tvorbu...

Dobre svetlo, Roman, aj vsetci...

Pridal/a Brna Roman 14. septembra 2011 o 16:06:21

vdaka za odpoved
komplikovana/nekomplikovana... dobra fotografia - otazka hodna az odbornej konferencie. je to pre mna velmi subjektivny pojem. myslim si, ze neexistuje jednotna definicia. bez zadefinovania vztahu k comu, resp. ku komu pokladam to za bezobsaznu formulku. a lentak sa mi nechce spekulovat. devalvacia fotografie? bol by som opatrny pri takejto formulacii - treba pomenovat fotografie a vybrat si, take fotografie boli su a budu. ano - nemame rovnaky vkus, kazdy sme iny a tak s fotografiou aj zijeme. niekto systematicky, niekto spontanne...

Pridal/a Brna Roman 14. septembra 2011 o 15:43:56

preboha citaj! a 2x :-)
nie - brendy a natalia nie su povysenecke a samolube - to som nenapisal!
to oni to tu kvoli takym pacientom pre svoj klud vzdali

Pridal/a commandcom 14. septembra 2011 o 15:54:59

OK, chapem... A paci sa mi to pomenovanie "pacient" :-)

Pridal/a Brna Roman 14. septembra 2011 o 16:10:39

pri troske pokory - vsetci sme pacienti

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 14. septembra 2011 o 19:20:29

súhlas :)

Pridal/a Rudolf Baranovič 14. septembra 2011 o 18:57:14

aj ja som pozitiv pacient, ja fotografov prirovnavam k rybarom, tichi blazni, jedni aj druhi cakaju na svoj celozivotny ulovok :)

Pridal/a brki 14. septembra 2011 o 21:44:02

pritom nejde ani tak o úlovok, ako o to čakanie...:)

Pridal/a jozzzo 14. septembra 2011 o 19:23:34

don´t wait, go for it ! (necakaj, chod pon!)

Pridal/a Janet 14. septembra 2011 o 19:38:13

:) občas treba aj utekať !!

Pridal/a pravencan 16. septembra 2011 o 21:54:50

Máš pravdu ,aby si sa mohol vrátiť,ja som ju pochopil ... možno ak dozrie čas vráti sa ,no ...
Pridal/a Janet 14. septembra 2011 o 18:28:41

Roman súhlasím, ja som ešte nevidela úplne "zdravého" či už cvakača, alebo fotografa..sme tak trošku postihnutí tou svojou "chorobou" brať so sebou foťak vždy a všade !! :)

Pridal/a Daniela Q. 14. septembra 2011 o 09:05:47

máš pravdu, russtier, sme tu preto, aby nás to obohacovalo, nielen obrazom ale i slovom, učiť sa aj vo fotografii znamená aj učiť sa byť lepším človekom, a Natalia to vedela..dobrá foto znamená najskôr dobrá myšlienka...až potom je všetko ostatné..

Pridal/a golconda 13. septembra 2011 o 19:10:36

priatelia, Natalia_Vesma ma poprosila o zverejnenie nasledovných myšlienok: „Prajem pekný deň a pozdravujem vás. Ťažko sa mi píšu tieto slová, ale dotýka sa to fotiek a možno mnohých začiatočníkov na fotky.sme. Je to moja rada, možno nie veľmi prijateľná, ale zase pre takých ako som bola ja nápomocná, aby sa prebrali z ilúzii, v ktorých  sa ponárajú. Bola som tiež jednou z nich. Čítala som diskusiu  aprílový výber mnohokrát, ale aj keď som si to nechcela  priznať, cako o mne napísal pravdu: „natalia_vesma najslabsie fotky, nie vzdy by sa mali vyberat fotky podla TOP na stranke a kamaratskych hodnoteni... Je to jednoduchsie, ale casto super fotky zostavaju zabudnute.... Lebo ludia nemaju kamaratov.“ Zavesila som fotky a vy ste hodnotili moje komentáre, moje slová, lebo som bola natalia_vesma. Keby ich niekto iný zavesil, určite by toľko hlasov nedostali a ostali by nepovšimnuté. Dlho som nad jeho slovami rozmýšľala. Najprv som bola urazená, lebo sa dotkol môjho ega. Nie je hanbou si to priznať, nakoniec to nebolo napísané po prvýkrát, písali to aj iní v minulosti. Pravda n a jeho slovách asi bola. Čím viac som si svoje fotky prezerala, o to viac som na nich chyby hľadala, až som sa na nich nemohla pozerať. Áno, iste, každý sa snaží svoje pocity do fotky vložiť, ale ich nevnucuje. Ja, som svojimi komentármi ľudí zavádzala, nútila som ich inak sa pozerať a nepoužívať svoj vlastný pohľad. Nikdy nie je neskoro začať odznova. Na fotkách. sme je naozaj veľa fotiek zabudnutých ako to cako napísal a  veľa „cvakov“ ako commandcom píše v diskusii. Asi je naozaj dobré objektívnym okom sa na fotku pozrieť a taktne naznačiť bez výsmechu, dobrou radou pomôcť, bez ohľadu na to, či mi je sympatický alebo kamarát, aby fotograf sa zamyslel a snažil sa lepšie fotiť, naučil sa prijať kritické slová  a hľadať cestu ako sa zlepšiť.  Mnohí to tak robia. Ja som si vzala ponaučenie zo svojich chýb a prijala som nové poznanie, síce po dosť dlhom čase, no predsa. Prajem dobré svetlo. Nie je nič horšie ako  pomoc, ktorá ubližuje. Kritika je často lepším liekom, ak je opodstatnená. Ďakujem  všetkým, lebo všetko, čo prichádza aj to zlé, je vždy dobré a zmysel má, slúži na zamyslenie a postup vpred . Ako som už niekedy písala: Serča - dobro a Neserča - zlo, sú sestry a jeden celok, nemožno ich od seba trhať, spolu tvoria jednotu a harmóniu, ak sú vo vyváženom stave. Nič menej a nič viac. Kapitola uzatvorená."

Pridal/a bianchijan 13. septembra 2011 o 20:54:36

nedá mi nenpísat, ze je mi z toho smutno....      Myslím vsak, ze ked je tu cez 7000 registrovaných a - odhadujem velmi pozitívne 20% aktívnych, tak by to mohlo byt do 1500. prispievatelov. A som presvedcený, ze tu nie je ani jeden, ktorí vyhovie vsetkým. Niekto sa z tej plejády vzdy nájde, kto zvolí slová pod pás, alebo hrubo urazí namiesto kritiky.  Je mi z toho smutno Natalia. Myslím, ze tvoje slová podfarbovali a doplnali fotky a boli jednoliaty celok. Takze to netrhaj od seba. U mojich fotiek slová pod fotkami sú este duolezitejsie nez boli u teba. Tie moje zábery - samostatne - nestojja za nic. Napriek tomu si to obcas niekto pozrie. Je mi z toho smutno, ked by si AJ ty odisla....

Pridal/a Rudolf Baranovič 13. septembra 2011 o 20:43:38

urcite ma natalia vo vela veciach pravdu a stoji to za uvahu. Dokonca som sa zamyslel aj nad sebou, ci mi tu nehodnotite fotky len za to ze som tu casto a som tu znamy. Co si asi myslim ze je aj scasti pravda.  A tiez zacinam o sebe velmi pochybovat. Normalne aj mna nacala, ze ci by nebolo lepsie odist. Ale ako pise brki, ak chcem davat fotky na webe, tak nie je kam, vsade je to velmi podobne. Da sa tomu scasti vyhnut ak budeme ku kamaratom uprimni, body nikomu nepomozu ale pravdivy komentar naopak moze cloveku otvorit oci, pripadne usmernit, posunut dalej. Takze priatelia aj nepriatelia moji, davajme si slovne komentare, kto chce nech dava body, ja mu to odpierat nebudem. ja si ale nepamatam, zeby som dal bod bez slovneho vyjadrenia.

Pridal/a katarína. 13. septembra 2011 o 20:36:26

Mňa zaujali fotky, fotky z nezvyklého prostredia, fotky detí  „troška iných“, fotky hľadajúce krásno aj v tom najťažšom životnom údele, fotky robené so srdcom a nie rôzne fotomontáže – efektné ale studené, zaujali ma slová komentujúce vlastnú tvorbu a tvorbu druhých, zaujal ma citlivý prístup... pre nedostatok času nemôžem vymenovávať ďalej.... zaujalo ma toto všetko... ALE NIE PRE MENO ... nikoho tu osobne nepoznám ale teraz viem, ako Natalia_Vesma píše: Serča a Neserča – nemožno ich od seba oddeliť... Niektorí  /nechcem menovať/ ste vlastne nevhodnými slovnými útokmi, ani nie tak k fotkám ale k osobám ako takým, prispeli, že dve super šikovné, inovatívne, nápadité, tento portál obohacujúce  členky stránky pre fotografických nadšencov  /nerátam medzi nich tých, ktorí si fotografovaním zarábajú/  nedokázali znášať nevhodné slovné útoky.

Dostávaš viac, ako dávaš, keď dávaš viac, ako dostávaš... Ďakujem!

Pridal/a Daniela Q. 13. septembra 2011 o 21:08:06

Katarína to krásne povedala...ja osobne sa teším na ďalšie Natáliine fotky, zas budú o stupeň vyššie, ja to viem..práve dokázala, že jej nejde o hodnotenie, o to, či dosiahla alebo,.. nie nejakú métu, ale o pravdu, o jej hľadanie a ak sa na takej ceste niečo prihodí, ju to posunie len dopredu..aj keď to možno troška bolí, ona vie mako bolesť premeniť na krásu...Natália vyletí ako motýľ z kukly..

Pridal/a Rudolf Baranovič 13. septembra 2011 o 21:29:35

natalia vesma nam svojimi fotkami otvarala oci, tam kde pre inych je uz tabu, ona vedela emocie do fotky dostat takym sposobom, o akom sa mi ani nesnivalo. A pred ocami sa mi odvijali pribehyludi, najma teda deti, ktore by mozno zostali bez povsimnutia. A jej komentare, jej reakcie na fotky ostatnych, to boli slova ako balzam na dusu, clovek hned pookrial, zdvihol hlavu, videl nadej, dostal inspiraciu.

Takto vnimam jej fotky ja. Aj pri jej fotkach ako aj pri inych je samozrejme, ze sa nikdy nebudu pacit kazdemu, mna vsak oslovili velmi a ukazali mi, ako velmi vedia fotky prenasat emocie.

Pridal/a fotopuška 13. septembra 2011 o 23:08:24

ludia prosim nestracajte hlavu,ja sa uz angazujem vo fotoklube posielam foto do sutazi a som aj na fotky sme a zit treba dalej,len netreba brat fotky sme ako jedine miesto.

Pridal/a fotopuška 13. septembra 2011 o 23:12:55

chyba mi tu najviac brendym new ktora bola hnacim motorom tohto portalu ale aj matamata,ktorý bol pri mojich zaciatkoch akymsi guru

Pridal/a brki 13. septembra 2011 o 20:36:12

hm...dobrá úvaha, pre tých, čo sa na fotoportáloch chvíľu moceme známa vec. Každý má inú motiváciu uverejniť svoje fotky. Ak niekto skutočne chce ísť ďalej, musí si uvedomiť presne to, čo Natalia napísala. dostať 40- 50 hlasov za fotku na tomto portáli vôbec nemusí znamenať, že fotka je dobrá. Sám som sa o tom presvedčil. Neexistuje superobjektívne fórum, kde sa dozviete, aké vaše fotky skutočne sú. Na fotoportáloch a na tomto zvlášť sa pri fotke hodnotí často autor, jeho kamarátske väzby, texty nad fotkou. Preto bodovanie síce používam, ale neberiem vážne. Netreba z toho robiť tragédiu, to by sme museli všetci odložiť foťáky niekde na povalu :).  

Pridal/a Damuš Macho 11. septembra 2011 o 20:41:31

Bermudský trojuholník - ľudia miznú :)

Pridal/a zolec.. 10. septembra 2011 o 17:35:34

Pridal/a Muro09 11. septembra 2011 o 20:58:23

ľudia dobrí, veď nerobte paniku, Natálka už toľkokrát zmazala svôj portál, po čase sa však vždy medzi nás vrátila, všetko chce svoj čas, každý inak zvláda momentálne situácie. Len kľud, najhoršia smrť je smrť z vyplašenia.

Pridal/a Janet 10. septembra 2011 o 11:14:57

ktože to tu ešte chýba !?? no to hej aj mne budú chýbať poétické komentáre od Natalie..ale tam, kde sa človek dobré cítil sa raz opäť vráti !!

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. septembra 2011 o 10:08:52

nemyslim si, ze odisla kvoli tejto akcii, je to clovek s dusou basnika a jej komentare tu tiez budu chybat.

Pridal/a takk1 9. septembra 2011 o 23:33:19

chyba aj mne, skoda..ale respektujem...

Pridal/a takk1 9. septembra 2011 o 23:49:34

...Natalia_Vesma...

Podrobné údaje o téme

Téma: chýba mi tu
Stav témy: otvorená
Založil/a: katarína.
Založené: 9. septembra 2011 o 18:10:39

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené