Mesačný výber

Vie mi niekto vysvetliť čo sa deje na tomto portáli s mesačným výberom? Prečo mešká jeho zverejnenie a čo má teraz  znamenať toto: " Zvyšok článku nie je možné zobraziť, pretože nie ste platiaci užívateľ siete Piano. Ak chcete zobraziť pôvodný text, predplaťte si prístup do siete Piano už od 1,39 eura za týždeň." 

Ďakujem za objasnenie.

Diskusné príspevky:

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 29. decembra 2012 o 16:39:57

Tak už sa objavil "októbrový výber" (ó, aká okázalá aktuálnosť). Mňa osobne teší, že sa tam objavilo celkom päť fotiek z nášho fotostretka v Ždiari, resp. fotiek, ktoré vznikli pri tejto príležitosti. Úprimne blahoželám Katke, Ivanovi a Tiborovi.  Michal

Pridal/a russtier 29. decembra 2012 o 17:34:26

... ďakujem Michal ...! aj keď  tento môj obrázok zo Ždiaru sa mne viac páči:  http://fotky.sme.sk/fotka/301563/v-zavetri    

Pridal/a fotopuška 20. novembra 2012 o 11:24:45

michal má pravdu prečo má niekto zarobiť na dielach foto smečkárov.Ja možem tiež použiť vaše foto kde chcem a pýtať za to peniaze?

Pridal/a otto [ogl68] 20. novembra 2012 o 16:01:27

Podľa mňa to je obyčajné svinstvo a zneužívanie... Mne to síce môže byť jedno, ja fotky v mesačných výberoch nemávam (okrem jednej dávnej výnimky), ale ide o princíp... A ak má niekto cudzí zarábať na mojich fotkách týmto spôsobom a bez môjho súhlasu, tak potom si neprajem, aby sa tam vôbec objavovali... Ale to sa aj tak nestane...hahaha...
Pridal/a byron (Rado Mikuš) 20. novembra 2012 o 13:17:34

tiež mi to napadlo ... mňa by o.i. zaujímalo, kto a podľa akých kritérií vyberá fotky do mesačných výberov, hm, teraz neviem či nechcem vedieť priveľa ... :)))

Pridal/a Peter Blahak 20. novembra 2012 o 19:04:44

klepol by som mu po prstoch za tých milión krajiniek každý mesiac

Pridal/a Daniela Q. 21. novembra 2012 o 15:30:16

no, tiež si myslím, že je to dosť jednostranné

Pridal/a Castlepool 20. novembra 2012 o 16:50:29

.. čo sa publikovania týka - myslím, že celé to stojí a padá na tom, čo už spomínal Rudolf B..

..mne osobne to neprekáža - rád sa podelím... ostávajte so želaním dobrého svetla priatelia..! (: 

Pridal/a kvitek 7. októbra 2012 o 07:58:11

Vie mi niekto vysvetliť čo sa deje na tomto portáli s mesačným výberom? Prečo mešká jeho zverejnenie a čo má teraz  znamenať toto: " Zvyšok článku nie je možné zobraziť, pretože nie ste platiaci užívateľ siete Piano. Ak chcete zobraziť pôvodný text, predplaťte si prístup do siete Piano už od 1,39 eura za týždeň." 

Ďakujem za objasnenie.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 19. novembra 2012 o 19:22:26

Neviem, ale možno by stálo za to, v súvislosti s pianom, trochu modifikovať pravidlá portálu. Pokiaľ bol výber v normálnom režime, podľa mojej mienky, bolo všetko v súlade s pravidlami portálu. Teraz, keď je výber pod pianom, by sa malo na publikovanie riešiť podobne ako pri použití diela v tlačenom vydaní. Prečo by mal niekto zarábať na úkor niekoho druhého? Je to možno na dlhú debatu, ale mne to nepripadá ako správne. Čo vy na to?

Pridal/a Rudolf Baranovič 19. novembra 2012 o 19:40:50

ja stebou v plnom zmysle suhlasim, kazdopadne kazdy sme suhlasili s pravidlami a najma s clankom 3 Právo na publikovanie fotografií Pridaním fotografie na fotky.sme.sk dáva autor prevádzkovateľovi súhlas s jej zverejnením na internetových stránkach Sme.sk, v tlačenom vydaní denníka SME a na sociálnych sieťach. Za zverejnenie v tlačenom vydaní SME prevádzkovateľ vyplatí autorovi honorár podľa aktuálneho sadzobníka. (Vyplatenie honoráru je podmienené poskytnutím kontaktných údajov na základe výzvy prevádzkovateľa.) Prevádzkovateľ nezískava autorské práva k fotografiám a práva autora ďalej s nimi nakladať nie sú týmto nijako obmedzené. Prevádzkovateľ nezískava právo publikovať fotografie, ktoré autor označil ako súkromné. Ak sa najde medzi nami niekto, kto je pravnik a prestuduje ake mame prava v zmysle autorskeho zakona, mozno najde sposob ako naplnit skutkovu podstatu v nas prospech.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 19. novembra 2012 o 20:36:12

Áno Rudo, je to tak ako píšeš, len... Pravidlá vznikli ešte pred pianom, preto by to chcelo ich modifikovať pre tento prípad.

Pridal/a Roman Suja (reikoxa) 19. novembra 2012 o 13:11:36

tak pre nás "normálnych" bude mesačný výver za september "už" od zajtra 12.00 :)

Pridal/a Rudolf Baranovič 7. októbra 2012 o 11:42:06

toto sa deje dookola, ten vyber meska takmer pravidelne....je mi to tiez fuk a takisto im nedam ani cent a pockam si do 18:00.

Pridal/a fotopuška 7. októbra 2012 o 12:29:44

nič sa nedeje do 18:00 vydržíme

Pridal/a Castlepool 7. októbra 2012 o 08:45:49

.. podľa mňa mesačný výber mešká nakoľko redaktori toho majú plné bríľe, čo sa Piana týka - ak ti to tak ponáhľa - treba zacvakať, či počkať na dnešnú 18-tu hodku... (:

Pridal/a kvitek 7. októbra 2012 o 08:52:51

mne to neponáhľa, aj v novembri si pozriem kľudne augustový výber...,

Pridal/a adam75335 18. novembra 2012 o 17:49:12

Tiez si na to rad pockam.

Pridal/a Rudolf Baranovič 18. novembra 2012 o 18:08:33

a naco si pockas ? mas zakulisne informacie ? lebo uz dva mesiace ziaden vyber nevysiel :)

Pridal/a skonka 18. novembra 2012 o 20:04:32

ozaj, mesacne vybery uz skoncili ??

Podrobné údaje o téme

Téma: Mesačný výber
Stav témy: otvorená
Založil/a: kvitek
Založené: 7. októbra 2012 o 07:56:59

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27