Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » Skôr vložené foto

Skôr vložené foto

Ahojte priatelia amatérskej fotografie. Dlhšiu dobu si všímam, ako sú sledované novovložené  a skôr vložené foto. Jednoznačne vyhrávajú novovložené foto, na tie skôr vložené drvivá väčšina kašle, čo je na škodu. Ak ma niektorí autor zaujme, pozriem si jeho galériu od samého počiatku, pekne vidieť, ako sa autor posúva dopredu, ako sa vyvíja, či už tématicky alebo po technickej stránke a pod. Aké sú s touto tématikou vaše skúsenosti?

Diskusné príspevky:

Pridal/a modraa 12. júna 2013 o 10:51:27

Tiež si zvyčajne pozriem pár fotiek (5-15) od autorov do zadu, ale na stovky už nie je čas, tak kliknem ešte na najlepšie fotky, aby som aký-taký obraz o fotografovi dostala.. :-) Ináč, ako píšeš, niekedy je zaujímavé vidieť, ako sa fotografi pekne vo fotení rozvíjajú.. :-)

Pridal/a Timár 12. júna 2013 o 20:00:16

Zase, rozumný autor sa nielen vyvíja, ale tiež nezanecháva na svojej stránke stovky fotiek, ktoré nik nebodoval a nekomentoval (lebo nikoho nezaujali), ale ich nemilosrdne preriedi. Práve z dôvodov, aké uvádzaš. Občas sa nájdu ľudia, čo sem nekriticky a bez rozmýšľania bachnú svojich 5 fotiek za 24 hodín, bez ladu a skladu (veď čo ak nejaká zaujme?) a v živote po sebe neupracú. Hoci tým ich digitálnym smetiskom sa už nikdy nik predierať nebude. A 5 za sebou vložených fotiek môže skúsenejších kolegov nanajvýš podráždiť. Právom:-)

Pridal/a ardea 12. júna 2013 o 11:14:29

Keď ma autor zaujme, pozerám aj staršie foto ... a potom pravidelne u tých, kde už očakávam niečo zaujímavé ... záleží aj od času. Ale máš pravdu, stačí, že sa fotka dostane na druhú tretiu stranu a už záujem o ňu klesá - o starších ani nehovoriac - je to škoda a je to aj množstvom vkladaných fotiek. Niekedy po čase objavím výbornú fotku a len sa čudujem, ako mi mohla uniknúť - to by som tu asi musela byť nonstop. Treba asi prezerať nejakým systémom (svojim)a nielen, čo mi padne do oka v najnovších fotkách. Nuž ale...

Pridal/a ardea 12. júna 2013 o 11:37:47

môže to byť demotivujúce pre tých, ktorí tu ešte nemajú fanušíkov  - čo si budeme nahovárať - aj to robí svoje .... aj keď skutočne dobrá fotka sa nakoniec nejako presadí .... treba aj inak dať o sebe vedieť - komentovať .... nedá sa len čakať a nič nedávať ostatným - každý potrebuje nejakú spätnú väzbu (aj negatívna sa dá napísať s citom a povzbudením) a jednosmerne to nejde

Pridal/a NVS 2. júla 2013 o 15:33:52

niekedy som aktívne komentovala a nebolo to dobré, vyjadrovala som svoje pocity, ktorými ma fotka oslovila, ale zvrhlo sa to opačným smerom a zazlievané mi bolo, že takto si fanúšikov nahrávam.... áno, je tu dosť fotiek, ktoré získali menšie ocenenie ako tie fotky lepšie. Začiatočník odborne posúdiť nevie, môže len svoj pocit vyjadriť, alebo napísať páči sa mi, či pekná, alebo +, či +++.... niekedy takto hodnotia aj skúsenejší... je to individuálne. Niekto čas nemá,  a tak pozrie tie najnovšie fotky a ide ďalej, mnoho robia aj sympatie a hodnotenie navzájom, ty mne a ja tebe, je to dosť často zaužívané. Sledujem to niekoľko rokov, od roku 2008. Prestala som komenty písať, napíšem len občas, poväčšine ak sa mi fotka páči, tak kliknem a ďalej idem, takto mi nemusí nikto nič vraciať a zistím skutočnosť ako sa iným fotky páčia, považujem to za objektívnejšie, ak v niekom fotka pocit vyvolá a je dobrá, hodnotí aj bez toho, aby za svoj koment a viditeľnosť získal hlas, pokiaľ v sebe nechová pocit zaujatosti, závisti, neprajnosti, ale objektivity svojho videnia a cítenia... prajem príjemné letné dni a zábery, s ktorými budete spokojní...

Pridal/a NVS 2. júla 2013 o 15:48:21

*opravujem chybu v svojom predošlom texte , niekedy horšie fotky získajú lepšie ocenenie ako tie kvalitnejšie, akosi som to v texte zle napísala, mnohe ostanú zabudnuté a odložené v galérii autora. Ak je galéria fotografa veľká, asi málokto pozrie veľké množstvo autorových pohľadov...

Pridal/a zib 2. júla 2013 o 09:09:16

suhlasim

Pridal/a pozemšťan 11. júna 2013 o 18:27:05

keď mám čas a normálny internet, tak pozerám od akéhokoľvek autora komplexnejšie aj viac foto (aj keď to je fotograf, ktorého tvorbu poznám z tohto či iného fotoserveru, FB a pod.) dozadu, no tie úplne najstaršie (špeciálne ak je to autor so stovkami fotiek) už nie, najmä poslednou dobou kedy som tu už zriedkavejšie. Ale to je len nedostatkom času, nie nezáujmom o fotoserver :).

Pridal/a Muro09 10. júna 2013 o 21:56:19

nejaké je to celé zvláštne, nič sa mi nezobrazuje, asi budem potrebovať nové škulky...

Pridal/a Muro09 10. júna 2013 o 21:51:35

voľajak sa mi to nechce zjaviť na stránke, asi škriatkovia ešte nie sú na pľaci :-)...

Podrobné údaje o téme

Téma: Skôr vložené foto
Stav témy: otvorená
Založil/a: Muro09
Založené: 10. júna 2013 o 21:38:44

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy