Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » Kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Kde udělali soudruzi z NDR chybu?

... o chybách v systéme tohto webu

Diskusné príspevky:

Pridal/a DeusExMachina 16. decembra 2009 o 08:20:59

funguje vam moznost viditelnosti daneho albumu len pre vybrane osoby? lebo mne nie, aj ked si vyberiem tuto moznost, tak po odhlaseni si stale vidim aj fotky z tohto albumu.

Pridal/a gina 13. decembra 2009 o 12:42:24

.....no,tak som si pozrela pár fotiek autora,čo má index 12.....som v nemom úžase,že cvaky o ničom majú toľko percent,ja to nechápem,dvaja ľudia ohodnotia fotku a fotka má 90%   ???? .......idem do prdele odtiaľto.....ďalej sa tu tľapkajte a vzdychajte si nad fotkami....to fakt nemá chybu......grc....

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 12:43:53

Pridal/a gina 13. decembra 2009 o 12:31:19

som sklamaná z toho,aké vysoké hodnotenia sa tu dávajú vyslovene zlým fotkám..... ak niekto dá mínus,je obviňovaný z neférovosti....mňa už nebaví ani hodnotiť,už som sa toľko rád narozdávala (nie tu) a nikam to neviedlo....takže sa nečudujte,keď dostanete mínus bez vysvetlenia,nikto nie je POVINNÝ nič vysvetľovať...kto chce,zamyslí sa,prečo tú mínusku dostal (teraz nemám na mysli,že sa niekto mínuskami mstí,to je iná kategória,taký človek ani nepatrí na fotoportál...)

http://www.fotohans.net/

http://www.fotoroman.cz/index.htm

http://www.digi-foto.sk/

Pridal/a brki 13. decembra 2009 o 18:08:55

gina, máš v mnohom pravdu...ale aj na digi - foto i ďalších portáloch vládnu tiež všelijaké zoskupenia, "bartrový obchod" s pluskami alebo bodmi a tie hodnotenia sú na prd, vôbec objektívne autorovi nepovedia aké to je. A už málo kedy sa dozvie, ak niekde spravil chybu, kde ju spravil. Toto amatérske fotenie je len taká zábava a aj to súťaženie beriem ako spoločenskú zábavu, určite užitočnejšiu ako mnohé iné. Myslím, že tieto portály netreba brať vážne, ak niekto má ambície ísť do profesionálnej fotografie, alebo sa dostať na tie najvyššie levely, nepôjde predsa na fotky-sme a ak, tak len aby upozornil na svoju stránku, kde často aj ponúka svoje fotky na predaj.  Napísal som to aj v "čo vylepšiť na fotky-sme" - asi jedinú cestu vidím v anonymnom uverejňovaní fotiek. Teda hodnotiaci človek uvidí meno autora, exif info... až po ohodnotení fotky. Ale viem, že je to utópia :)

Pridal/a gina 13. decembra 2009 o 21:54:31

anonymné vkladanie fotky ani anonymné hodnotenie nič nerieši,kamoši si povedia o fotke ešte pred vložením.....

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 22:00:03

Pridal/a vorec 13. decembra 2009 o 20:16:19

No ale ten kto hodnoti uvidi meno uz mozno na samotnej fotke, teda aspon my co fotky zvykneme ramikovat a kopyrajtovat a pridavat tam vsakovake svetove napisy :-)) Inovovana moznost je zobrazit ostatne hodnotenia az po hodnoteni fotky, ale ja uz to neriesim.

Iba pre horlivych kritikov ci kritiku vyzadujucich by som snad doporucil stranku http://www.photosig.com/ ktora ma myslim vcelku prespekulovany system hodnoteni, ratingov, pridavania komentarov a koniec koncov sama sa profiluje nie ako len hromadny fotoserver ci sluzba na sharovanie fotiek, ale prave stavia na systeme kritiky. Ale to je uz trochu inaksi level, ale kto chce moze skusit ;-)

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 20:20:54

No Vorec naklikla som to a vapäti odklikla, lebo mi to bolo az prilis zlozite...Mne sa uz o teme hodnotenie zacina snivat...Radsej ziadne(aby sa mohli tvorivci vyblaznit...)

Pridal/a vorec 13. decembra 2009 o 20:24:50

:-) este doplnim pre zaujemcov nech si skusia najskor precitat manual k stranke, dobra vec, nie ze by som to cele cital :-D ufff

http://wiki-photosig-user-guide.wikispaces.com/

Ako mne sa tam paci system vyhladavania vo foto...

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 19:15:48

Neviem, preco niekto ocakava , ze system nieco vyriesi.Nikde neexistuje 100% system, ide skor o pristup a respekt kazdeho z nas.Gina povedala super vetu"kto chce,zamyslí sa,prečo tú mínusku dostal "Ja osobne by som neznamkovala, aby bolo viacej priestoru pre experiment...

Pridal/a brki 13. decembra 2009 o 22:30:29

Brendy, nespomínam si podobný fotoportál, ktorý by fungoval bez akéhokoľvek hodnotenia...nejaký dôvod to asi má :) ...tu nie sme v škole, tu to hodnotenie nemá nejaký hlboký význam, napr. aby niekoho nútil sa nad svojou tvorbou zamýšľať. Sú tu ľudia, ktorí systematicky na sebe pracujú, ďalší to berú ako 2., 3....x-tý koníček, niekto ako pokus, alebo ako oddych. Sem sa nerobia ani prijímačky, ani sa nakonci neodovzdávajú tituly. Je to predovčetkým portál pre ľudí, ktorí si chcú po svojej práci oddýchnuť pri svojom koníčku. Nič viac. Preto by sem nemala patriť arogancia, intrigy, ale predovšetkým dobrá nálada, priateľské rady, humor. Žiaľ, je tu aj arogancia, aj intrigy, aj skupinkovanie sa. Viacerí z nás si odtiaľto už párkrát odišlo oddýchnuť a znova sa vrátilo...niektorí aj viackrát. Ja stále nevychádzam z údivu, že tvorcom tejto stránky akoby nezáležalo na jej atmosfére a povesti medzi podobnými portálmi. Nemyslím si, že by pomohlo spoliehať sa na etické správanie ľudí. To je taká naivno romantická predstava.  

Pridal/a gina 13. decembra 2009 o 22:42:04

brk1......toto sa deje na všetkých portáloch,niečo poznám z vlastnej skúsenosti,niečo z počutia...(ono sa to donesie z jedného servra na druhý)...

Pridal/a brki 13. decembra 2009 o 22:48:52

ja som si to všimol na digineff, fotoaparat.cz, ephoto.sk....Myslím, že väčšina z nás tu vôbec nebaží po nejakých pluskách, len preto, že je s niekým kamarát...(ja chcem počuť - čítať "toto si spravil dobre, toto zle, toto si mohol spraviť takto...." ale takej reakcie sa mi bohužiaľ dostáva málo...na ephoto sa to pokúsili riešiť tým anonymným uverejnením. ...nič sa nedá dokonale vyriešiť, ale niekoľkými jednoduchými zásahmi do systému by sa tie infantilné prejavy aspoň eliminovali.

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 22:57:01

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 22:52:35

No ved prave to, ja si myslim , ze ten znamkovaci system sposobuje, ze castokrat ludia radsej pomlcia....

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 22:37:55

fotografie.at  je bez hodnotenia.Je tam ovela prijemnejsia a tvorivejsia atmosfera(bohuzial pred rokom stranku trochu prekomplikovali a tym umrtvili).No niektori viac kart odisli a vratili s, to je pravda, a niektori sa vyjadruju za hranicami pravdiel a su stale tua aj to je pravda.Ja slusne spravanie nepovazujem za naivitu, ale to  ze ludia konecne dospeju k tomu , ze spravne pochopia zmysel demokracie...A z vlastnej skusenosti viem, ze to existuje

Pridal/a brki 13. decembra 2009 o 22:42:45

Ani ja nepovažujem slušné správanie za naivitu, ja považujem za naivitu vieru, že všetci sa tu budú správať slušne bez stanovených pravidiel - mantinelov.

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 22:46:23

Tak ale stale robit mantinely povazujem za nepopularne prostriedky,a je smutne, ze niekde to takkmer nepotrebuju a niekde musia byt dobre silne...

Pridal/a brki 13. decembra 2009 o 22:55:28

Áno, mantinely sú nepopulárne, ale celá história ľudstva je sprevádzaná mantinelmi...už aj 2 ľudia keď sa dajú dokopy potrebujú mantinely - zober si napríklad manželstvo :))...filatelistický krúžok, športový klub, rocková skupina...

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 22:59:38

No ja mojmu manzelovi hranice nekladiem a sam povedal, ze prave preto sa vzdy velmi tesi domov.A poznam zeny, co sa snazia nadirigovat ako to ma byt a muzi maju "vela prace"lebo sa domov netesia...A podobne to funguje aj v inych oblastiach... A teraz parjem vsetkym dobru noc...

Pridal/a marcel 12. decembra 2009 o 17:40:53

Mozno,keby napisal preco sa mu foto nepaci,vytkol by chyby,zistil by ze povedal uplnu hlupost,a vyzeral by ako uplny id......:-)Ale ulohou tohoto servera je zlepsovat sa vo foteni ako takom...preto tie komentare su potrebne.

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 13. decembra 2009 o 06:54:32

toto je len a len portál pre fotonadšencov - nič viac, nič menej... jeho úlohou ani poslaním nie je žiadne zlepšovanie sa vo fotení - to je (malo by byť) úlohou každého jedného prispievateľa, ergo neraz ani komentáre nie sú potrebné... najmä v prípade, že často autor berie kritiku a rady ako útok na vlastnú osobu - to je tu veľmi častý úkaz. A keďže sme tu všetci amatéri, mal by sa každý spoliehať na vlastný úsudok a rozum, mal by si sám pohľadať, čo chce vedieť a čo ho zaujíma. Ak sem niekto dokáže uploadnuť fotku, prípadne ju pred uverejnením upraviť, dokáže rovnako bez problémov zadať do GOOGLE napr. čiernobiela fotografia, kompozícia, golden ratio, portrét, zimná fotografia, makro a pod. a nájde skutočne fundované rady.

Pridal/a marcel 13. decembra 2009 o 07:05:18

Vi DA Ho,tak mi povedz na co je tu moznost hodnotenia...staci si len pozriet foto a hotovo!!!...porozmyslaj nad tym!

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 13. decembra 2009 o 07:12:35

a tvrdím niečo iné? ;o) Ja si veľa fotiek len pozriem a hotovo... :o) A pokiaľ ide o hodnotenie a komentáre - je to možnosť, nie PRÍKAZ... čiže kto chce - hodnotí, kto nechce - nehodnotí; kto chce komentovať - komentuje, kto nechce - nekomentuje.... aké jednoduché... ;o) 

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 09:38:53

Ja osobne si myslim, ze dokial bude niekto klast velky doraz na hodnotenie a stane sa "otrokom" hodnotenia( ci plusiek alebo minusiek), neda fantazii a uvolenosti priestor...a tym sa aj vo fotografii prestane vyvyjat...Preto si myslim, ze sa treba povzniest nad systemom hodnotenia,plusiek,minusiek a skor ist za svojim cielom-robit lepsie a lepsie fotky

Pridal/a marcel 12. decembra 2009 o 17:08:37

V prvom rade by som zakazal uverejnovat hodnotenie fotky bez komentara...niektori su tu z toho riesia osobne depky a nevyrovnanost zo zivotom.Vsak oni vedia,ktorí su to...staci sa pozriet:-)Ked ohodnoti a nenapise preco,nie je to prinos pre fotografa,ktory sem dal foto ,lebo nevie ako by sa mohol zlepsit,a ani pre tento server!!!

Pridal/a paavuk 12. decembra 2009 o 17:41:21

dlhosiahle reci su casto plytvanim casu, lebo dotycni to tak ci tak zoberu ako osobny utok, vsak oni vedia o koho ide :) Pokial im nestaci - aby hladali co robia zle ich smola, na tejto stranke je podla mna tolko zlych fotiek  a tak malo casu. pluska a minuska aspon oddelia zrno od pliev 

Pridal/a marcel 12. decembra 2009 o 17:48:41

Ked ma malo casu,to je jeho problem...ako ma n iekto nieco hladat,ked mu nikto skusenejsi neporadi???A zrno od pliev?...cha cha cha cha....dovol aby som sa zasmial,...su tu minuskovane fotky,ktore su elmi dobre,len z osobnych ambicii...tak ze nic sa tu neoddeli!!!A nech to beru ako osobny utok,aspon sa nad sebou mozno zamyslia...nie je to ferova hra..ale to uz znaci o charaktere cloveka!!!!!!!

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 01:18:15

Pridal/a marcel 13. decembra 2009 o 06:58:41

Karlikscokoladou,mas pravdu,su dolezitejsie veci,napr. ferovost,o nej si uz urcite pocul...ale niektori nevedia co to je!A este sa chcem vratit ku komentovaniu mojej fotky:Je dobojovane...dostal som od Pavuka minusku bez komentara.Vcera som bol s tou fotkou na sutazi V Lodnici Bratislava,...sutazilo sa tam o najlepsiu sportovu fotografiu roka.Bohuzial,neskoncil som prvy ale deviaty...co si velmi cenim.Velke mnozstvo fotiek tam ostalo bez hodnotenia.Po zoskenovani budu dane na internet,kde budu k nahliadnutiu.Znovu som sa presvedcil,ze niektori jedinci si tu liecia minuskovanim osobne problemy...zacal to KUKO,MAZAN,a neviem este kolko tu mal a este ma nickov...vsimol som si ze tu je novy nick,podla vsetkeho zese jeho.Ostatní sa zacali po ňom opičit...ako papagaji...xi xi xi.Tak ze rozmyslite si co minukujete,aby ste sa nestrapnovali ako niektorí jedinci tu....Nebudem im priat Dobre svetlo,lebo oni ho nepotrebuju,ale budem im priat vela minusiek bez komentara,aby boli spokojní....mozno sa im bude lepsie zit.Pekne ranko priatelia fotografie!

P.S:a soudruzi z NDR nerobia chyby,robíme ich vsetci ...bez pomoci druhych sa im budeme tako vyvarovavat!

Pridal/a vorec 13. decembra 2009 o 12:29:52

Gratulujem k deviatemu miestu. Ano je to pekne ocenenie, aj mna by potesilo. Ale zas, to neznamena ze sa bude ta foto pacit vsetkym (nedavno si pisal sto ludi sto chuti ;-) je to pravda. Neriesim ci - z pomsty alebo za co preco, mozno sa fakt nepacila. ak by som mal ist na hranu, poviem, mam knihu s fotkami od Karola Kallay, ano vazim si ho ako pana fotografa, ale jednoducho viacere foto pamiatok no neviem, na hocktorom fotoportale by som si vybral lepsie... to len tak na okraj... Myslym ze VDH to napisal vystizne a kvoli debilnemu systemu hodnotenia sa tu furt vedu vojny v hrnci. Pokial to nie je exaktne dane v pravidlach co ma pouzivatel urobit tak ho tu nikto nemoze do nicoho nutit, je to na jeho slbodnej voli. Inak pises Marcel aj o tom, ze hodnotenie bez komentu by nemalo byt, ano suhlasim, na druhej strane sa pytam, co mi da tridsat komentov typu, krasne, pekne, ok, fajn, paci, luci, super, paradicka, skvele, wow, neskutocne... a to este nespominam ze tu naststie nie su tie flogacke maniere typu, srdecna gratulacia, blahozelam, uprimne gratulujem etc... Na zaver by som opat len pripomenul aj tebe nejaku ferovost ktoru tak rad spominas, ci vyroky typu "minusovanie ako liecenie osobnych problemov" je ferove ;-) Je to tvoj nazor, beriem, pre mna osobne ma vypovednu hodnotu...

Pridal/a marcel 13. decembra 2009 o 12:44:58

Dakujem vorec:-).Karol Kalay ma teraz vystavu v Dubravke,v restauracii ORIN.Ponuka moznost zacinajucim fotografom vystavit tam svoje diela,tak to asi vyuzijem,ale az niekedy v marci.Teraz sa tam budu striedat ciacerí,tak ze bude na co pozerat.Uvidim ako to dopadne xi xi xi.A hodnotenie typu paci,fajn atd.ako si pisal nemam na mysli,ale konkretne,:zly orez,neostre,zle kompo atd,aby si mohol fotograf zobrat rady k srdcu a ana buduce sa toho vyvarovat.Asi je na kazdom z nas,ci tam nieco napiseme alebo nie.A niekedy to aj ja trosku prestrelim s vyrokmi,ale co uz,niekedy ma to vie nastvat-celkom pekna fotka dostane minus a uplny gyčovy zaber,co hned mazem po cvaknutí,vychvaluju do neba,a len preto,lebo sa dobre poznaju,alebo si hodnotia svoje zabery s druheho svojho nicku.Prve plusko alebo minusko dost zavazi na dalsom hodnotení fotky,to vsetci vieme:-).

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 09:42:09

Pridal/a marcel 13. decembra 2009 o 12:28:32

Karlikscokoladou,to si vystizne napisal...a dakujem:-)

Pridal/a Brendy_66 13. decembra 2009 o 11:51:36

Ja osobne minusky nedavam z dvoch dovodov:1.Ako architekt viem,ze niekedy je cesta k uspechu dost dlha...2.Mam kamaratku,ktora nezvladla tlak,ktory architektonicka robota dava a pre ktoru fotky znamenaju vychodisko z problemov a zo stresu(a takymto ludom nechcem ublizovat).Sama ale nechapem, preco minusky "z odplaty"niektori beru ako opravnene a na mieste...

Zakázaný príspevok 13. decembra 2009 o 11:55:26

Pridal/a paavuk 12. decembra 2009 o 15:01:13

Mam otazku na admina: Preco vacsina ludi nemoze pridavat prispevky, kym nemaju aspon 5 uverejnenych fotiek a niektory mozu? :D

Pridal/a dead_or_live 12. decembra 2009 o 15:25:07

vacsina moze. nemozu len ti, co sa registruju cez fotky. vsetci ostani, ako diskuteri.. no problema.

a nefunguje ani obmedzenie max 5 foto na titulke za den. ale hlavneze spolahlivo funguju top VIP vysady :))

Pridal/a Brendy_66 12. decembra 2009 o 15:33:41

Neviem , ako to je u ostatnych,ale ja som to pozorovala u mojho manzela(ktory tu nie je dlho), ze kym nemal 5 fotiek mohol dat 3 komentare,potom musel zvysit na 5 fotiek.Neviem, ci je to pravidlo...

Pridal/a mata-hara-kira 24. novembra 2009 o 08:28:23

vvsimli ste si???

co to je zas za prapodivny kluc pri vybere fotiek na titulku a do top5????

Zakázaný príspevok 24. novembra 2009 o 09:42:41

Pridal/a mata-hara-kira 24. novembra 2009 o 10:18:25

donedavna bol, dost jasny. ale pripada mi momentalne dost ucelovo upraveny
Pridal/a vorec 24. novembra 2009 o 11:41:32

What? Sak v tomto excelentom "top" vybere mam dve fotose tak ucel splneny :-P :-D

Ani som nejak neregistroval ci tam doslo k nejakej zmene, mna len prekvapilo ze "ten premenlivy vyber hore" mi ukazuje fotky ktore som tu hadam este ani nevidel ;-)

Pridal/a mata-hara-kira 24. novembra 2009 o 12:07:21

no jo.. mali by tam byt lepsie ako priemerne fotky za dva tyzdne a tot fotky dokonca bez jedineho komentu,, ci invisible autor. a TOP5.. tiez dost mimo obraz

Pridal/a Brendy_66 24. novembra 2009 o 12:54:09

V podstate mi je jedno, ktore fotky su medzi topkami(hoci niektore maju aj 20 plusiek a tam nie su),alebo co sa tam hore ukazuje-ale potom nech sa nikto necuduje, ze sa rodia "revolucionari"...

Zakázaný príspevok 24. novembra 2009 o 10:27:57

Pridal/a mata-hara-kira 24. novembra 2009 o 10:32:15

cest praci soudruhu

Pridal/a paavuk 24. novembra 2009 o 11:57:44

Raz takto pozdravil moj kamarat otca po prichode domov. Schytal facku a vypocul si pamatnu vetu "Radsej ma pozdrav nazdar ko..t, ale do sudruhov mi nenadavaj!"

Pridal/a vorec 18. novembra 2009 o 22:12:40

Inak ked uz... aj vam frci tento portal taaaaak neuveriteeeeelne pomaly, kks to je rychlost jak kedysi ked som cez dial-up stahoval iba obycajne midi filesy. Neviem ci je pretazeny server, ale proste des a hroza kym sa nacitaju obrazky amen tma. Len tolko :-)

Pridal/a Tomáš Bella 18. novembra 2009 o 22:39:09

Zaregistrovali sme tiež problém, hľadáme príčinu, keďže iné aplikácie na tom istom serveri nie sú takto postihnuté, tak to nie je zrejme problém s výkonom hardvéru, ale niečo zložitejšie - čo najskôr s tým niečo urobíme, vďaka za trpezlivosť.

Pridal/a birdee 18. novembra 2009 o 22:16:48

dobry vecer vorec, ja to tak mam cely den a nielen dnes, asi je to tym najcitanejsim portalom ;)

Pridal/a vorec 18. novembra 2009 o 22:28:40

Nuz ked tak oficialne, tak dobry vecer vospolok:-) Ved to, ze nielen dnes ale v poslednom case uff ze uff, a keby len najcitanejsi, aj najlepsie fotky tu mame ;-) tos porucam sa, good night ;-)

Pridal/a birdee 18. novembra 2009 o 22:36:53

:D :D :D

Pridal/a paavuk 18. novembra 2009 o 18:04:07

Dnes sa mi stala dalsia pikoska, moje komenty  pod fotkou http://fotky.sme.sk/fotka/99569/vrana-pokusna#msg264828

sa neobjavovali v diskusii, boli prilis stiplave? 

Pridal/a Janet 18. novembra 2009 o 18:15:30

toto bude paavuk zrejme v súvislosti s autorom fotky SJ-en...požiadala ma, nech sa na to kuknem, lebo jej sa tiež nezobrazujú fotky, ani komenty k jej fotkám...už som písala na vyššie miesta...to je všetko, čo môžem urobiť v tejto veci..
Pridal/a paavuk 18. novembra 2009 o 16:12:05

Stalo sa mi, nie raz, ze vlozena fotka sa prestala zobrazovat medzi pridanymi hned ako opustila listu "najnovsie fotky"

Pridal/a jozzzo 18. novembra 2009 o 17:02:38

asi patris medzi "nepohodlnych" autorov...aj ked neviem preco...

Pridal/a mata-hara-kira 18. novembra 2009 o 17:16:37

no preco.. minuskuje "hlava nehlava" akoby povedali niektori :D

Zakázaný príspevok 18. novembra 2009 o 20:10:51

Pridal/a jozzzo 18. novembra 2009 o 17:22:05

ked ma chyti nalada tak aj ja davam minuska...teraz sa mi ale nechce :) :)

Pridal/a birdee 18. novembra 2009 o 17:11:33

on aspon dava fotecky na rozdiel od viskoho ;)

Podrobné údaje o téme

Téma: Kde udělali soudruzi z NDR chybu?
Stav témy: otvorená
Založil/a: paavuk
Založené: 18. novembra 2009 o 16:09:40

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy