AKT

akt vo fotografii

Diskusné príspevky:

Zakázaný príspevok 11. januára 2010 o 12:47:15

Pridal/a brki 17. decembra 2009 o 09:14:36

Vidím že pod Janou2  neutícha debata, tak ešte raz: Jana2 je paródia, myslím, že autor chcel dať najavo, že problém negatívnych reakcií vidí v odhalení toho zaštvorčekovaného intímneho miesta. Mne to odhalenie vôbec nevadí a myslím, že väčšine. Napísal som to pri prvej Jane a vysvetlil, že pri podobných fotkách je dôležitý výraz tváre. Občas si pozriem aj iné fóra a viem, tak ako píše Sauda, že sú tam ďaleko odvážnejšie fotografie. Pre mňa nie je dôležité koľko toho má modelka odhalené, ale ako na mňa pôsobí. Modelka môže byť oblečená a fotka na mňa môže pôsobiť vulgárne a môže byť nahá vo veľmi odvážnej polohe a vôbec to nemusí vyznievať vulgárne. Preto nezjednodušujme celý problém na existenciu dvoch skupín fotoamatérov - puritánov a slobodne zmýšľajúcich fotoamatérov bez predsudkov.  Nie som odborník, ale podľa mňa nie každá fotka nahého tela je akt. Alebo ináč - pokiaľ krivky tela nie sú fotografiou vyjadrené ako abstrakcia (bez tváre), to telo by malo mať aj dušu a tú dáva výraz tváre. To je názor mňa, amatéra :) Takže kľudne uverejňujte akty, nikto tu nebude za ne ukameňovaný a nevšimol som si, že by tu niekto bol apriori proti fotografii nahého tela. :)
Pridal/a Brendy_66 17. decembra 2009 o 10:10:51

Nemozem si pomoct, ale na mna ta Jana 2 posobi ako moderna Snehulienka,aj ked je to cele podane velmi polopatisticky...

Pridal/a brki 15. decembra 2009 o 17:57:12

ja som sa včera k aktu Jana1 vyjadril...vôbec mi nevadí nahota, vôbec mi nevadí, ako bolo nafotené telo, mne na tej fotke vadil výraz tváre...aj keď pri akte sa každý súastreďuje na telo, výraz tváre je dôležitý rovnako ako to telo. Keď modelka pozerá priamo do objektívu tak ako na tejto fotke, pripadá mi to vulgárne...stačil by iný pohľad, iná atmosféra, pritom telo by mohlo byť odhalené úplnne rovnako a dostalo by to úplne iný výraz. Teraz to na mňa pôsobí "tu ma máte ako som narástla, poobzerajte si ma"...Takže opakujem, nejde o nahotu, ale o to, ako je prezentovaná.

Pridal/a Brendy_66 15. decembra 2009 o 20:20:10

Zaujimava paralela-ten pocit mam aj ja pri vela kopcoch"tu ma máte ako som narástok, poobzerajte si ma"a bolo mi povedane ze je to hruba arogancia...

Pridal/a brki 15. decembra 2009 o 21:58:15

Brendy, čo to má s kopcami spoločné? Nevšimol som si, že by "krajinkári" včera nejako unissimo zhodili tie akty - fotky Tvojho manžela. Ja som napríklad dal jednej plusko a pochválil a k druhej som napísal, čo mi na nej vadí (bez mínuskovania), presne som to popísal...opakujem, týkalo sa to konkrétnej fotky a inú konkrétnu fotku Tvojho manžela som zase pochválil...takže nerozumiem. Kľudne pochvál krajinkársku fotku a kľudne ju pokritizuj ak sa Ti nepáči...však na to sme tu...

Pridal/a Brendy_66 16. decembra 2009 o 06:34:04

Ja len hovorim ze ludia maju rozny pohlad na vec,nejde mi onie pochvaly,minusky a plusky, ale o to, ze ked sa jedna o akt sa tu vytyka aj prava dolny prst, pri kacicke so  svetlom na brusku a nie na oku s napise ake dobre svetlo...

Pridal/a paavuk 16. decembra 2009 o 07:03:11

Brendy mozno to suvisy s tym, ze na akty su tu odbornici vsetci ale na krajinky a kacicky nie :). Ale nie, jednoducho nechcene a vybocujuce z hlavneho prudu bude na Slovensku ofrflane vzdy, zazivam to kazdodenne tam kde zijem. Ludom vadi ze nechodim s nimi o siestej autobusom do roboty a o stvrtej domov, neokopavam cele poobedie a potom ani do krcmy ani do kostola. Raz som za chrbtom zacul "Co je mohamedán?" :D

Pridal/a Janet 16. decembra 2009 o 11:44:21

paaavuk   to píšeš o mne?   presne to sedí na mňa...
Pridal/a paavuk 16. decembra 2009 o 12:21:22

Janka pisal som o netolerancii inakosti, vobec to nebolo o tom ze by som si nevazil ludi, ktory chodia do prace a uz vobec nie o ludoch na tomto serveri, takze ani o tebe

Pridal/a Janet 16. decembra 2009 o 12:37:39

paavuk však jasnačka:)..ale vlastne všetci oscilujeme okolo toho istého (fotiek) len v rôznych  aplitúdach, ktoré sa navzajom pretínajú a vtedy je intenzívnejšia výmena názorov medz nami autormi...

ak niekto inklinuje k určitému žánru, tak je aj pochopiteľné, že v komentovaní a hodnotení viac takéto fotky a vôbec umenie preferuje, ale to neznamená, že ostatné zatracuje pokiaľ vysloví a napíše svoj aj negatívny názor...

Pridal/a brki 16. decembra 2009 o 09:13:37

počúvajte ľudia, najskôr pozorne čítajte, až potom reagujte. Nechce sa mi všetko znovu opisovať čo som napísal. Nikto tu neodsúdil a nenapadol akt ako žáner, ani fotky jedného autora. K jednej z nich boli výhrady, ja som napísal aké mám ja (napísal som predtým), k ďalšej z toho istého žánru som napísal že sa mi páči a prečo sa mi páči. A spravili tak aj ďalší (aj krajinkári). Nie je tu žiadna opozícia voči iným žánrom, ani voči autorom, ktorí sa im venujú. Nevytvárajte tu umelo ten dojem prosím, lebo to skončí tak, že sa tu skupinky autorov uzavrú do svojho žánru a to bude určite na škodu všetkým.

Pridal/a Janet 16. decembra 2009 o 11:43:04

brk plne s tebou súhlasím...čo si napísal...hlavne akesi skupinky??? hm...

ja osobne fotky aktov nevyhľadávam,ale keď ma zaujme, alebo nezaujme, tak reagujem...

a na morgo napísaného  n e c í t i m   sa  byť  vysostne kvetinárkou ani krajinkárkou...ani nijako inač žánrovo vyhranená!!!

viď môj album....:) pavuuk

fotím krátko a nevylučujem, že budem v budúcnosti fotiť aj ľudííííí:)

PRAJEM  dobrú chuť k obedu...prípadne poniektorým k raňajkam...

Pridal/a paavuk 16. decembra 2009 o 09:49:54

Brk1 nebola to narazka na teba, boze chran, predchadzajucu verziu ani komenty k nej som nevidel, takze ich nemozem posudzovat ani komentovat, ale situacia je taka, ako ju Brendy popisuje. Pri mensinovych zanroch sa vidi kazda smietka (pixel) a pri ostatnych sa prehliadaju brvna v oku. 

Pridal/a brki 16. decembra 2009 o 09:52:16

žiaľ, máš pravdu...niekedy to tak je...a týka sa to úplne všetkých žánrov :)...dosť fotiek, utekám za prácou :) 

Pridal/a Brendy_66 16. decembra 2009 o 09:32:58

No pamatäm si , ze isteho casu som tu mala viacej aktov:na jednoma " vadila zaclona, na druhom ze nekuka do kamery, na tretom ze naha zena v zahrade":Spätne si myslim, ze boli lepsie,(aj ked sama mam kopu vyhrad) ako kopu inych vychvalovanych fotiek.Ale na tuto temu uz diskutovat nebudem, lebo kto chce pochopi, kto nie nepochopi...

Pridal/a brki 16. decembra 2009 o 09:43:09

ja som tu mal tiež plno fotiek, ku ktorým boli výhrady a vôbec mi to nevadí, naopak, u mnohých som si chyby uvedomil až potom a mnohé som na druhý deň vymazal...a nikdy som to nebral osobne, ani ako útok nejakej žánrovo odlišnej skupiny :)

Pridal/a Brendy_66 16. decembra 2009 o 09:47:06

Zle si to vysvetlujes...Mne kritika vobec nevadi, ja som k sebe dost prisna a kriticka, vadi mi ten smer kritik... vravim, kto chce pocopit pochopi a koncim na tuto temu...

Pridal/a Brendy_66 16. decembra 2009 o 07:30:45

Fuha, ja chodim do roboty o pol desiatej...

Pridal/a Brendy_66 15. decembra 2009 o 20:31:17

Preklep-narastol

Pridal/a Brna Roman 15. decembra 2009 o 13:10:11

k foto: jana1/jana2
vcera neskoro vecer som si vsimol vlozenu fotografiu jana1 a diskusiu
akt bol mimoriadne vkusny, pritazlivy a spontanne dobre prijaty, nic poburujuce, vulgarne, nechutne. nevhodné...
nic mimoriade sa nestalo
mam pocit ze autor bez akehokolvek natlaku dobrovolne stiahol foto a pridal foto jana2 a vyprodukoval tak jeden dobry for
robite tu burku v serbliku - aktivity a nazory tu niektorych su velakrat samolube floskuly
sorry 

Zakázaný príspevok 15. decembra 2009 o 12:57:31

Pridal/a Brna Roman 15. decembra 2009 o 13:12:20

ano karliku - o nic nejde
jenom se tady hrajeme :-)
Zakázaný príspevok 15. decembra 2009 o 13:17:56

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 15. decembra 2009 o 12:03:30

Skutočne nechápem, čo poburujúce, vulgárne, nechutné. nevhodné a čo ja viem aké ešte NE... je na decentnom akte, aj keď zobrazuje kompletnú nahotu od A po Z... Svetový fond výtv. umenia je plný takýchto zobrazení... a??? Tiež sa nehodia Rembrandtove, Michelangelove, Renoirove, Dürerove či Mattisove akty do Louvru, Ermitáže či Prada??? 

Pridal/a dead_or_live 15. decembra 2009 o 12:08:56

tak tak tak.. :D 

Pridal/a vorec 15. decembra 2009 o 11:41:44

Z mojho pohladu je tu admin na to aby rozhodol ci tu foto patri alebo nie. Ja som slusne tiez viacerym pokecovym cvakom odporucil -->azet.sk pretoze som sa domnieval ze skutocne nemali ziadnu pridanu hodnotu. Spominana foto je podla mna uplne iny level a snad pohlad autora ako akt vidi on.

A teraz, ak nefoti kvetinky motyliky a slniecka nemoze sem prispevat svojou tvorbou? Isto nebude v presile ale isto najde aj tu pochopenie ci zaujem, aspon dufam. Je mi naozaj uz zle z toho, ze sa tu vytvara (je vytvorena) komunita ktora nepripusta medzi seba ine nazorove rozdiely, iny pohlad na vec, kreativnejsie podanie, sirsie zanrove spektrum... a je to len na skodu...

Osobne mam asi malo co vraviet kedze akt som nefotil a asi ani fotit nebudem, a kludne ked foto nezaujme dokazem preskocit, na druhej strane som rad, ze oproti klasickym krajinkam som skusil aj iny mozno blaznivejsi a kreativnejsi zaner...

Zakázaný príspevok 15. decembra 2009 o 10:12:46

Pridal/a gina 15. decembra 2009 o 09:10:43

neviem,čo kto mal proti Jane1.Nebolo tam nič vulgárne,obscénne....bolo to také priamočiare,to áno,takže by som mala výhrady len z fotografického hľadiska (haha,ja totál amatér,čo neviem fotiť ani normálny portrét...)

tieto sa mi páčia,sú dobré

http://www.photoserver.eu/zobrazeni_fotky.php?cislo_fotky=151572

http://www.photoserver.eu/zobrazeni_fotky.php?cislo_fotky=151329

a toto je príklad nie dobrého

http://www.photoserver.eu/zobrazeni_fotky.php?cislo_fotky=151370

Pridal/a Janet 15. decembra 2009 o 10:30:13

gina  tak tato decentná 151329 je fakt o inom +++ a photoserver je predsa stránka určená výslovne na vkladanie fotiek...poznám to tam trošku:)
Pridal/a Brendy_66 15. decembra 2009 o 10:17:41

Gina suhlasim s tebou.Este tu zopakujem moja nazoR: Suada je moje manzel, poznam vsetky jeho fotky.Niektore su vyborne,ine menej,ale ani jedna nie je neslusna.Velmi rozmyslam o definitivnej rozlucke so strankou,lebo sa tu necitim dobre.Osobne sa nemozem stotoznit s anzorom, co sa na sme hodi a co nie-volba kazdeho autora je slobodna ,a ked je v "etickej norme",tak to povazujem za obmedzovanie osobnej slobody...

Pridal/a Janet 15. decembra 2009 o 10:40:39

Brendy ten moj koment a slobodný názor o nevhodnosti posledne vloženého fotozáberu aktu Jane je len môj a jeho obsah nesúvisí s mojou činnosťou nezištného "adminovania" na tejto stránke  ani sa nestotožňuje s jej smerovaním a účelom, lebo neviem a ani nechcem vedieť aký je:)

a myslím, že som svojimi slovami nikoho neobmedzila a ani obmedovať nemienim pokiaľ robí čokoľvek kultivovaným spôsobom...

Pridal/a Brendy_66 15. decembra 2009 o 10:43:57

No,mam pocit, ze si viackrat napisala, ze takeho fotky na sme...Aj ja som kultivovane odpisala, ze obmedzovanie...a mne ide o respekt a volnost kazdeho autora...Neopoznam fotostranku,kde by takato tema bola vobec nastolena...

Pridal/a osamakosa 15. decembra 2009 o 11:42:45

sa zamiešam,samozrejme máš pravdu Brendy ,keby každý fotil to isté a tak isto,ako by to potom vyzeralo. každý má svoj vkus,svoj štýl,nápad,niečo čo uznáva a aj niečo čo mu vadí.

doteraz všetky fotky od nick "suada" boli hodnotené kladne, zmena priniesla šok, uniekoho v štýle mínus u niekoho - no /:.-)/...ale každý má právo na vkladanie svojich diel a každý má právo povedať si svoj názor. každý z nás ,keď ide von s nejakou foto,ide na "popravu"...nech sa jedná o hocijakú tému, či úpravu ...
Pridal/a Brendy_66 15. decembra 2009 o 11:50:33

Ja chapem, ze ludia ziju v roznom prostredi, krajine,rodine a podobne a ze co je u jednych(portaloch) to najnormalnejsie, inde nie je...Ja osobne sa nad roznymi nazormi,hranicami atd. zamyslim ale akceptujem...

Podrobné údaje o téme

Téma: AKT
Stav témy: otvorená
Založil/a: gina
Založené: 15. decembra 2009 o 09:05:25

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy