Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Akcie a podujatia » Fotoklub Timurovci...:-)

Fotoklub Timurovci...:-)

Priatelia, fotiči či iní vlastníci fotoaparátov. Navrhujem založiť fotoklub Timurovci, ako ma inšpiroval istý pán fotograf, za účelom ďalšej dehonestácie a nepochopenia svetových(nemenovaných) fotografov. Uľahčila by sa aj situácia ohľadom nevhodných komentárov pod našimi nepodarenými a gýčovými fotografiami, či ako naše snaženie nazvať. Potom si následne budeme navzájom mastiť bruchá chválou a najmä počtom bodov a neustálym vylepšovaním Hirschovho indexu... Očakávam konštruktívne návrhy.

Diskusné príspevky:

Pridal/a julianus 12. februára 2017 o 00:18:55

V predchádzajúcom príspevku som pri tejto téme napísal iba zopár otáznikov. Chcel som tým naznačiť, že podľa mňa to nebol dobrý nápad otvoriť túto tému (aj keď bola poňatá ironicky), lebo to bol vlastne dôsledok nezvládnutej diskusie s Jurajom47. On takticky všetkých diskutujúcich vyhecoval a odmlčal sa. Pritom nikto z diskutujúcich sa nedokázal na to povzniesť. Preto sa ocitli v podobnej situácii ako Napoleon pri Moskve (nebolo proti komu bojovať) preto vznikla táto téma, ktorá ak sa dá by sa mala stiahnúť, alebo minimálne by sa nemala ďalej živiť.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 12. februára 2017 o 08:11:24

Julianus, tu nejde celkom o to či bola alebo nebola zvládnutá komunikácia s jurajom. Je to taký fenomén doby, tento internet. Ak by sme sa totiž bavili nad papierovou fotkou, asi by takýto spôsob debaty ani nevznikol. Ďaľšia vec je, že tu chodí veľmi široké spektrum fotografou. Vekové, žánrové a tak podobne. A práve spôsob akým svoju kritiku juraj prezentoval nepovažujem za korektný. Stretol som sa tu aj s fotografiami 80 ročného pána a aj môj syn tu začal publikovať svoje "diela" ako 12 ročný. A myslím si, že je tu viac mladších ročníkov. Položme si otázku. Ako môže zareagovať práve takýto začínajúci majiteľ fotoprístroja, ktorému sa vydaria 2-3 fotografie a posmelený zavesí menej podarenú resp. nepodarenú foto. Pri nevysvetlení podstaty toho čo je nepodarené a napísaní, že toto by som zmazal vo foťáku, to asi moc nepomôže... a ak bolo taktické, ako si napísal, podrýpnuť a odmlčať sa, no neviem. Najmä po tej žlčovitej reakcii:

"len si tu mastite bruchá timurovci...ale takto sa fotiť naozaj nikdy nenaučíte...jeden za všetkých, všetci za jedného...neviem, či by ste nemali fotiť všetci to isté, v rovnaký čas a rovnakým foťákom...toto je súčasne posledný koment, ktorý som sem pridal...cvakači, na stráž!"

Toľkoto k téme fotoklub. Michal Legutký

Pridal/a julianus 12. februára 2017 o 18:04:41

Michal ja len toľko....zbytočne ste sa nechali vyprovokovať a pritom sa to dalo elegantne zvládnuť. Veď ak viete posúdiť kvalitu fotky, tak ste museli postrehnúť, že ide o provokáciu a nenechať sa vyhecovať. Možno že mu vadilo niečo iné a fotky boli iba prostriedkom.

Len tak na okraj mňa tuším atakoval ako prvého. Dal som mu za pravdu a pritom ju možno mal, alebo nemal......to neviem posúdiť. 

Pridal/a Ina 12. februára 2017 o 07:19:42

ja som sa na tejto téme akurát pobavila a vôbec som to nebrala ako boj s niekým. Ale ak si si všimol po 5 dňoch si ju sám oživil, ostatný sa zrejme tiež pobavili a skončili. Či a kto ju môže stiahnuť tak to neviem, ale myslím si, že téma Juraj už vyšumela

Pridal/a Ina 5. februára 2017 o 20:46:49

Práve som objavila tento fotoklub, hlásim sa za člena, nakoľko som bola nominovaná ako zástupkyňa inšpiratívnym p. fotografom :)  /veď sranda musí byť/

Pridal/a Muro09 5. februára 2017 o 21:43:11

:-), Ina navrhujem Ťa na post predsedu fanklubu Timurovci, len to musí schváliť komunita nadpolovičnou väčšinou ... :D

Pridal/a Ina 5. februára 2017 o 22:12:53

vieš ja už netúžim po takej zodpovednosti stačí podpredseda :)

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 6. februára 2017 o 20:23:57

Nuž v duchu:"kto nebol predseda, nech sa hlási u súdruha juraja" by mal byť predseda zvlášť pre kanónovú sekciu, ňikonovú, soniovú a ešte neviem akú... potom predseda pre tých čo nerozumejú fotografovaniu, tých čo nerozumejú fotografií, pre večných frflošov a neviem ešte pre koho... (však ono sa už niečo nájde).

Pridal/a russtier 7. februára 2017 o 11:03:32

... vo všetkej skromnosti, ktorá ma, ako isto všetci viete, príslovečne charakterizuje, navrhujem seba za šéfa krčmovej sekcie, ktorá by mala na starosti rozptyľovať prípadne napäté vzťahy medzi nami, pokiaľ by nejaké ešte vznikli ...   :-)) 

Pridal/a Ina 6. februára 2017 o 21:27:09

tým myslíš aby každý mal vlastnú funkciu a nik nebol ukrátený ? :)

Pridal/a Evla 4. februára 2017 o 17:36:27

Práve si v najnovšom Reflexe prezeranie fotky vraj svetoznámeho  Juergena Tellera a márne sa snažím pochopiť, čím sú zaujímavé, kto by ich chcel a prečo vlastniť a čo nimi chcel autor vyjadriť. Mne sa zdajú jednak výtvarne neesteticke a druhak obsahovo prázdne a teda celkovo úplne zbytočné.

No moje najvyššie dosiahnuté vzdelanie vôbec nesúvisí s umením ani s fotografiou, preto je len obyčajne možné, že posolstvu nerozumiem.

Pridal/a julianus 3. februára 2017 o 21:24:40

???????

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 31. januára 2017 o 21:30:06

Priatelia, fotiči či iní vlastníci fotoaparátov. Navrhujem založiť fotoklub Timurovci, ako ma inšpiroval istý pán fotograf, za účelom ďalšej dehonestácie a nepochopenia svetových(nemenovaných) fotografov. Uľahčila by sa aj situácia ohľadom nevhodných komentárov pod našimi nepodarenými a gýčovými fotografiami, či ako naše snaženie nazvať. Potom si následne budeme navzájom mastiť bruchá chválou a najmä počtom bodov a neustálym vylepšovaním Hirschovho indexu... Očakávam konštruktívne návrhy.

Pridal/a Muro09 1. februára 2017 o 01:06:04

uff, uff, ešte že Timurovci, predstav si fotoklub bez toho Ti    :-)

Pridal/a commandcom 1. februára 2017 o 07:41:31

A čo tak "Tí Murovci" ?

Pridal/a pigi 2. februára 2017 o 09:01:10

A Ty Muro budeš šef

Podrobné údaje o téme

Téma: Fotoklub Timurovci...:-)
Stav témy: otvorená
Založil/a: Michal Legutký (leguan)
Založené: 31. januára 2017 o 21:29:25

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Akcie a podujatia
Stav fóra: otvorené