Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » Rozmazané fotky v náhľade

Rozmazané fotky v náhľade

Zdravím - neviete mi niekto poradiť v akom rozlíšení ukladať fotky, aby tu na fotky.sme.sk boli v náhlade OSTRÉ?

Pri niektorýc rozmeroch sa mi stane, že po zmenšení vyzerá náhľad vyslovene rozmazane, čo kazí celkový dojem z fotky, ktorá je po rozkliknutí (v plnom rozlíšení) ostrá...

Diskusné príspevky:

Zakázaný príspevok 27. apríla 2010 o 23:21:43

Pridal/a knuf 19. decembra 2010 o 15:07:35

ja si skor myslim, ze pouzity algoritmus na resize je jednoducho nespravne zvoleny.

po spravnom zmenseni sa fotka jednoducho musi vzdy javit ostrejsia - staci kuknut na flickr, tam je to so vsetkymi nahladmi. tu su nahlady nechutne rozmaznute, skoro mi to trosku pripomina motion blur - je to trosku smerove.

jednoznacne otazka na koderov. 

Pridal/a commandcom 22. júna 2010 o 07:47:57

Moj nazor je, ze najlepsie je ukladat fotky pri horizontalnom formate konvertovane na sirku 1200 pixelov a obetovat superrozklik. 1200 pix je bezna sirka monitoru, takze to kazdy uvidi tak, ako si to ulozil a navyse sierka nahladu je 120 pix, takze je to 10x zmensene a server by to mal lepsie prepocitat. Ale je to loteria... Mali by sa k tomu vyjadrit programatori...

Pridal/a darren mozgow 22. júna 2010 o 00:46:55

farbu bodov, oprava

Pridal/a darren mozgow 22. júna 2010 o 00:45:46

s tým si asi nepomôžeš. použitý algoritmus totiž farbu budov spriemeruje (alebo vyberie len N-tý), a tým sa ostrosť poruší. to je tým, že fotka aj obrazovka je zložená z konečného počtu bodov, na rozdiel od filmu. teda myslím si, že to asi po zmenšení bude vždy neostré

Podrobné údaje o téme

Téma: Rozmazané fotky v náhľade
Stav témy: otvorená
Založil/a: novoselan
Založené: 2. marca 2010 o 12:35:40

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy