Mam prosbu.

Ako uplny laik.Chcem kupit fotoaparat.(digit.zrkadlovku)Vedeli by ste mi poradit?Ktora by bola pre mna taka akurat?Ci radsej ziadna?:))))Vdaka za odpovede ak volake budu:D

Diskusné príspevky:

Zakázaný príspevok 19. apríla 2010 o 20:05:17

Pridal/a osamakosa 19. apríla 2010 o 20:22:28

chuťovka,ale keď sa človek preje,tak grcia:-)

Zakázaný príspevok 19. apríla 2010 o 20:38:25

Pridal/a Janet 15. apríla 2010 o 20:44:14

betty ja som kúpila zrkadlovku a nevedela som na začiatku nič o fotení akurát ako tak nakomponovať a stlačiť spúšť na automatike....rozhodovala som sa asi pred rokom a pol kto bude mojim učiteľom na fotky.sme, tom či fajer...nakoniec som pár rád pochytila, ale prišla som na to, že treba si to vyskúšať podľa manualu postupne...jedným slovom POvedané OMAKAť FOťAK Z KAžDEJ STRANY :D  a robím to doteraZ!!!!!!!!! :) TAKžE ASI ROZHODNUJúCE JE DOSť AJ KOľKO NA TO Máš FINANCIí..

A AKO SA VRAVí VO VšEOBECNOSTI...SPOKOJNOSť JE DOVTEDY, POKIAľ NEOKúSIš NIEčO LEPšIE ..HMMM

Zakázaný príspevok 16. apríla 2010 o 09:02:57

Pridal/a marcel 16. apríla 2010 o 18:29:55

Karlik,ale betty,uz ma fotak,tak ze prvy to nie je...uz foti a aj vie co to o fotení...

Zakázaný príspevok 16. apríla 2010 o 21:50:58

Pridal/a betty 17. apríla 2010 o 00:24:00

A tak nieco uz viem a ostatne sa doucim to nie je problem.Ja sa rada naucim:)))

Pridal/a brki 15. apríla 2010 o 21:13:48

keď niečo ani po 150 pokuse nefunguje, treba si prečítať manuál :) 

Pridal/a Janet 15. apríla 2010 o 21:18:11

brk úúúplne s tebou súúúúúúúhlasím :D

Pridal/a betty 14. apríla 2010 o 23:24:51

Jaj ja blba do akeho fora som to vlozila?

Pridal/a marcel 15. apríla 2010 o 19:42:59

AkO TU CITAM,KOLEGOVIA PISU ZE ZRKADLOVKA NIE JE VSETKO,ASI MAJU PRAVDU,ALE NIE UPLNU,LEBO 90 PERCENT FOTOGRAFOV TU ,ZRKADLOVKY VLASTNIA,A JE UZ NA SAMOM  FOTOGRAFOVI,CI SA S NOU BUDE UCIT FOTIT,ALEBO BUDE POUZIVAT -AUTO-KED NIECO KUPUJEM,TAK SI PODLA MOZNOSTI O VYROBKU VSETKO PRECITAM.VLASTNIL SOM DIGITALNY FOTACIK,TAKY MALY DO VRECKA,DIG.KOMPAKT,A ZRKADLOVKY,...MOJE ODPORUCANIE JE KUPIT SI ZRKADLOVKU NIZSej TRIEDY,A NAUCIT SA JU DOBRE OVLADAT. VER MI,KED SI KUPIS KOMPAKT,PO CASE HO AJ TAK VYMENIS ZA ZRKADLO...:-)

Zakázaný príspevok 15. apríla 2010 o 20:02:16

Pridal/a commandcom 15. apríla 2010 o 20:27:16

Karliku, mas pravdu, ale ponajprv treba aby clovek vedel, co tie vsetky odborne nazvy znamenaju :-)

Pridal/a brki 15. apríla 2010 o 21:12:36

Karlík súhlasím, až na tú poznámku že "neumím fotit"...:)

Pridal/a brki 15. apríla 2010 o 19:53:26

súhlasím marcel, však tiež fotím na zrkadlovku a nedám na ňu dopustiť...ale aj kompakty majú opodstatnenie. Pre občasných fotografov, pre tých, ktorým sa nechce premýšľať nad ďalším príslušenstvom...záleží to od úrovne zbláznenia sa do fotografovania :)...ja len, aby si niekto nemyslel, že si kúpi set telo zrkadlovky a setového objektívu, prípadne nejaký statív za 30 € a tým končí. Ak má fotografovanie rád, tak nekončí, stále bude špekulovať, ako svoju výbavu vylepšiť :).  

Pridal/a brki 15. apríla 2010 o 12:58:08

betty, kolegovia tu už niečo popásali, doplním svoj názor - tie debaty ktorá značna zrkadloviek je lepšia sú jalové, nečítaj ich, lebo z nich nebudeš múdrejšia.  Vedz, že keď sa dáš na fotenie zrkadlovkou, neskončíš pri tele foťáku a nejakom základnom objektíve. Budeš chcieť brašnu, potom ruksak, ďalší objelktív, ešte ďalší:), potom filtre, najskôr si kúpiš lacný statív, potom ho zahodíš, lebo zistíš, že Ti je nanič a kúpiš kvalitnejší....atď...ver mi, väčšina z nás tým prešla.  Všetko súvisí, tak ako napísal Karlík čo chceš fotiť a nakoľko vážne. Najhoršie sú na tom takí ako ja, lebo fotím aj street aj krajinky a pokúšam sa aj o nejakú flóru a faunu a makro.... Moja rada - netreba byť zbytočne maximalista, ale určitý štandard pri výbere fototechniky si udrž. Výber fototechniky nie je sranda, trvalo mi rok, kým som sa ako - tak zorientoval a vybavil...a už pokukávam po vyšších radách :) Keď Ťa chytí fotografovanie, si stratená a Tvoja peňaženka prázdna :)

Pridal/a betty 15. apríla 2010 o 23:52:34

Tak konecne som sa docitala co potrebujem.:))))Ja viem co to obnasa uz ma to pomali chytilo i ked viem ze na digital sa toho moc kupit neda:DDDDD Ale tak som chcela vediet aj vase nazory ako ste spokojny z vasimy fotakmi a ake mate nachce sa mi to vyhladavat jednotlivo v profiloch chcela som taku anketu ze co teda.Ako tuto som bola kuk len tak v foto sope a cena jedneho tela nikonu od udivu som aj zabudla ako sa vola ze 6000EUR skoro som na rit padla to uz nosi aj ranajky do postele?:)))))))))))))))))

Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 00:01:31

betty to si pozerala aký Nikon prepánajána, alebo si mimo SK?

Pridal/a betty 16. apríla 2010 o 00:17:33

No som v Nemecku akurat.

Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 00:19:33

lebo ma zarazila ta suma 6000 €..:)

Pridal/a betty 16. apríla 2010 o 00:21:04

aj mna....Neboj preto som zabudla aj nazov.

Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 00:24:34

tak to bol určite špeci pre profíkov :D

Pridal/a commandcom 15. apríla 2010 o 14:14:24

Plny suhlas s brk1. Navyse moj nazor je, ze sa najlepsie da naucit dobre fotit analogovou starou zrkadlovkou z bazaru. Napriklad taky Nikon FM2, alebo olympus OM2. To boli a su genialne neznicitelne tela, na ktore sa da z druhej ruky kupit nadherne manualne objektivy, ktore pasuju cez adapter aj na digitalne telo. Sam take najradsej pouzivam - cena je jedna desatina oproti digitalnym. Ak vsak nechces analog ani drahu digi zrkadlovku, odporucam novu kategoriu fotakov, nieco medzi kompaktom a zrkadlovkou. Ma to vymenne objektivy a taktiez pasuju aj stare, ma to diaplej a opticky kladacik ako prislusenstvo. Zatial je v tej kategorii iba jedna znacka Olympus a ten fotak sa vola PEN-E. Vyraba sa v ciernom, bielom a bezovom prevedeni a ma vyse 12 megapixel. To je moj tip, tiez po nom poskulujem...

Pridal/a Igor 15. apríla 2010 o 18:52:17

Olympus PEN E-P1, E-P2 sú dobré foťáky. Sú to však viac "imidžovky" o čom svedčí ich cena. Za cenu E-P2 dostaneš E-620 (rovnaký software) v akcii lacnejšie aj s dvoma objektívmi. Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že ho (E-P1) používam ako druhý, alebo presnejšie ďalší fotoaparát. Do mesta je však priam ideálny.

Pridal/a brki 15. apríla 2010 o 15:04:38

aj to je pravda, čo píše commandcom, zrkadlovka nie je zázrak, ktorý automaticky prinesie  dobré fotky...poznám ľudí, ktorí po niekoľkých rokoch fotenia na digitálny kompakt mimo nasatvenia na tú zelenú značku "auto" netušia, načo sú aj iné nastavenia. Tak tým by som zrkadlovku neodporúčal. Včera išla zaujímavá reportáž v TV o testoch digitálnych kompaktov (niekoľko desiatok), všetky testy sa robia pri nastavení na automatiku, lebo sa zistilo, že tuším 80 % používateľov kompaktov fotí na automatiku. Vyhral myslím G11, druhý S90.

Pridal/a floe13 15. apríla 2010 o 18:50:47

aj ja som kedysi asi tak v auguste minuleho roku, si kladla tuto otazku...a vdaka ludom tuna na fotky.sme som sa vcas zabrzdila...brk1 mi vtedy napisal,ze zrkadlovka nieje ziaden zazrak.A ja som si myslela, a potom preco maju ti zrkadlovkari take supis fotky?Behala po nete,recenzie...a.t.d....az som z toho vsetkeho mala v hlave gulas...az som prisla na spasonostnu myslienku,a este mi aj nahoda pomohla..zacala som pozerat vela vela fotiek,a zistila som ze najhlavnejsie je naucit sa fotak pouzivat,a snazit sa z neho dostat maximum. ked som bola v obchode s fotakmi a predavac sa ma spytal co by som si zelala...tak ja velmi inteligentne som zahlasila....ze hladam kompakt ktory sa da nastavovat a nie, len automatiku...vau!!! ale som bola presibana...a predavaca som este dorazila s poziadavkou ze by mal byt na fotenie makra a na panoramy...dnes, sa len usmievam nad svojou hlupostou...ale vdaka mojemu Pentaxiku som objavila novy svet...KRAJSI...a pripravuje ma pomalicky postupit dalej..

DAKUJEM VSETKIM KTORI MA NAVIEDLI TYMTO SMEROM, ZE SA MAM AKO UPLNA ZACIATOCNICKA ROZBIEHAT TAKYMTO SPOSOBOM...

lebo nieje umenie so zrkadloukou nafotit zle fotky,,ale dostat z mojho drobca kvaitu..  

Pridal/a marcel 15. apríla 2010 o 07:06:27

Zrkadlovka je super,mas viac moznosti ako u kompaktneho fotoaparatu.Zavisi od penazi,ktore chces investovat.Pre zaciatocnika je viac fotacikov,ktore by sa Ti hodili.Canon,Nikon,sony.Ja som mal prvu zrkadlovku Nikon 40.Ale ten nema v tele ostriaci motorcek,musis kupovat objektivy s ostriacim motorcekom,co su trosku drahsie.Po Nikone som kupil Sony a 100,potom Sony a 200, a pred dvoma tyzdnamy Sony a 380.Ten sa hodi aj pre zeny,nakolko ma mensie telo a mensie zenske ruky ho lepsie uchopia.Sony ma vyhodu oproti inym zrkadlovka,ze tam pasuje aj objektiv z Konica-Minolta,tak ze mas vacsi vyber.Podla mna najlepsie fotaky su Canon ,nicon,ale treba prihliadat aj ktory je to fotak,ci spodna rada alebo ta najvyzsia.Ale vsetko zaleži na Tebe.Ceny zrkadloviek sa pohybuju od  200 euro za pouzivanu,kupenu na inzerat a z po tisice euro.Aj tak,ked si kupis nejaku zrkadlovku,po case budes chciet lepsiu ,a tak dalej...je to beh na dlhe trate:-)Ked uz budes mat telo aj s nejakym setakom,potom pride na rad kupovanie objektivov.Jeden objektiv nie je na vsetko.Niektory je na krajinu,penoramatisky,ten je poriadne mastny.Potom mas aj objektiv na macro,portret...Ceny objektivov ,samozrejme ze tych lepsich,s dobrou svetelmostou,presahuju ceny zrkadloviek.Niektory kupuju ale uz na inzerat objektivy zo starych analogovych fotakov.Su to kvalitne skla s vybornou svetelnostou a cenovo velmi prijatelnemaju zavit M42,a musi byt pouzity adapter.Velkou nevyhodou je ze nemaju AF,-automaticky focus,treba ostrit rucne.Tak rozhodni sa sama,urcite Ti tu poradia aj iní flogači...Vela zdaru a dobre svetlo.

Zakázaný príspevok 15. apríla 2010 o 11:14:53

Pridal/a lie83 /Lenka/ 15. apríla 2010 o 11:29:07

tymto si prejde kazdy, v hlave plno ??? čitanie recenziii a este vacsi chaos... presla som si tým aj ja... ale som happy ze mam mašinku a som spokojná - zatial :)) suhlasim s Karlikom... skratka mas strop, v tej sume si popozeraj čo za  to môžeš dostat a uz len urobiť krok a kúpiť... ale je to droga a žrút prachov, teda ak ťa to chytí a budeš chcieť viac... držím palce... (viem že som konkrétne nepomohla ale neviem či sa to dá )

Pridal/a betty 15. apríla 2010 o 23:59:46

Pomohli ste mi vsetci vdaka kazda rada nad zlato.Chcem s touto drogou pokracovat lebo je neskodna teda pre mna nie pre moju penazenku.Nieco som sa naucila aj na tom mojom srote ale pocula som vela zlych ohlasov nan a ma velky sum co robi neplechu.A dost velku. Tak preto chcem vyskusat nieco ine.

Pridal/a hoja 16. apríla 2010 o 07:24:09

..ja by som ešte ku všetkým tým múdrym radám a chaosu pridal jednu, a síce - kým niečo kúpiš, prečítaj si spústu rád o fotení na web stránkach, prípadne v knihách (tie sú ale poväčšine drahé), napríklad:

www.fotoroman.cz, www.ephoto.sk....a v spúste ďalších (vygúgliš ich desiatky, stovky...)

Pridal/a betty 17. apríla 2010 o 00:25:39

Vdaka za radu vyskusam pozriem:))))))

Pridal/a betty 17. apríla 2010 o 02:34:33

Pridal/a Janet 18. apríla 2010 o 12:09:38

betty načo by mi vlastne bol..?, však ja vždy budem amatérka :)

Pridal/a betty 18. apríla 2010 o 18:21:52

No to netusim naco sice ....ale budes ho mat aj keby na chleba nebolo:D

Pridal/a Janet 18. apríla 2010 o 18:52:10

jaaaj betty to budem odkázaná iba na zeleninku a konečne pôjdú kila dole :D

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 08:30:08

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 10:04:07

ja mám síce nikon, ale čo som si všimla, tak je na serveroch strááášne veľa canonistov... neviem posúdiť, ale asi je potom lepší..hm

Pridal/a du12 19. apríla 2010 o 19:30:09

Ja net ono je to v podstate jedno či canon alebo nikon :) mne osobne je sympatická značka Pentax a dajme tomu jej cvakací prístroj Pentax 645D je pre krajinkárske fotenie priam určený, ale za tie peniažky, to by ma už muselo fotenie živiť :)

Pridal/a Janet 19. apríla 2010 o 19:38:28

du2, že vraj cvalací prístroj :)..to už by boli len samé lukratívne fotky :D

Pridal/a Janet 19. apríla 2010 o 19:39:26

jooj ckavací ...na margo toho živenia, alebo niekto !!! :D

Pridal/a du12 19. apríla 2010 o 19:51:52

Ja net skús slovo "cvakací" napísať aj tretikrát, uvidíš už ho napíšeš dobre :) ale že je to fakt dobrý foťák, ale iba pre krajinkárov, na fotenie športu to nie je a aj portrétisti mali k nemu oprávnené výhrady

Pridal/a Janet 19. apríla 2010 o 20:48:54

:D joooj cvakací ...

Pridal/a du12 19. apríla 2010 o 20:52:05

no vidíš, podarilo sa :D

Pridal/a Janet 19. apríla 2010 o 20:56:38

no veru Dušan človek niekedy musí aj viac x spraviť, aby to bolo TIP TOP :)

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 10:05:15

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 10:09:52

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 10:16:29

a ráána sú hmlistééééé super...ten maco v jazere+++... tu súúúúúú úúúžasne zábery...asi vymením môj nicon D40 za vyššiu triedu a budem snívať.

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 10:20:21

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 10:37:12

Kajo tak to aj zostárnem pokiaľ budem mať nachystené toľko €...alebo  možno vyhrám :)

Pridal/a betty 17. apríla 2010 o 23:47:27

Neboj vsak raz sa ti to hadam podari:)))))

Podrobné údaje o téme

Téma: Mam prosbu.
Stav témy: otvorená
Založil/a: betty
Založené: 14. apríla 2010 o 02:11:13

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy