Zmena hodnotenia

Dnes zavádzame nový systém hodnotenia fotiek. Najväčšia zmena spočíva v tom, že odteraz budú hlasy iba kladné, zaniká teda možnosť hodnotiť fotky ako priemerné alebo udeliť mínus.
Ďalšou novinkou je oddelenie komentára od hlasovania, takže fotke môžete prideliť kladný bod bez vpisovania akéhokoľvek textu.
Od tejto chvíle sa hlasy jednoducho sčítavajú, pričom v prípade starších fotiek sa berú do úvahy iba kladné hlasy. Hlas môže dať len registrovaný užívateľ, ktorý má pridaných najmenej 5 vlastných fotiek, a hlasovať môže za jednu fotku len raz.

Diskusné príspevky:

Pridal/a Janet 29. mája 2010 o 13:06:13

ja mám rada čučoriedky, ale tie pravé na zjedenie :)

Zakázaný príspevok 29. mája 2010 o 20:30:02

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 21. mája 2010 o 10:23:11

... tiež som si všimol, že je stále menej nových fotiek na fotky.sme, a že pomali sa tu nemá ku vkladaným fotkám kto vyjadriť ... čo sa týka konkurencie tak je to rôzne, ale jedno je všade rovnaké, a to tzv. family efect, o tom som presvedčený ...

Pridal/a Daniela Q. 28. mája 2010 o 15:31:48

ano je to tak, lebo akoby podvedome šetrili ten jediný bod, ktorý môžu dať...ako jediný sposob ohodnotenia, myslím, že je to demotivujúce...a nemožno hovotiť o nejakej pozitívnej kryštalizácii, debaty prebiehajú len v skupinkách známych

Pridal/a brki 28. mája 2010 o 22:23:31

viackrát som premýšľal nad tým, čo sa tu tým jediným bodom vlastne hodnotí. Prezrel som si desiatky hodnotení dozadu a mám pocit, že sa často nehodnotia fotografie, ale to, čo na fotografiách je. Buď je to pekná horská krajina, milé dieťa, kvetinka, alebo pekná baba. Netvrdím, že je to zle, ale práve to jednobodové hodnotenie vedie k tomu, že ten bod pozostáva možno na 80 % z hodnotenia objektu fotografie a až potom kompozícia a TK...je to na škodu tohto portálu a nepomôže to ani tým autorom, ktorí zbierajú body ako čučoriedky v auguste...akurát, že z toho bodu, ktorý nebol pridelený fotke, ale objektu na fotke sa nenajedia ani nenaučia lepšie fotiť...aj preto je treba dať možnosť pestrejšej škály honotenia

Pridal/a uteká ti očko 28. mája 2010 o 23:48:51

no konecne, sposob hodnotenia na tejto stranke je uplne nepodstatny, na ostatnych strankach je mozno prepracovanejsi, ale vysledok je ten isty, len na fotky.sme je to vyslahane do extremu, nekvalitne fotky, bez myslienok, pocitov... uplne prazdne cvaky do blba, spojene s poklepkavanim a pritakavanim, ziadna kritika, konstruktivna kritika, nic, samozrejme cest vynimkam... uz som to vravel davno, ze zmena hodnotenia tu nepomoze, je ale zaujimave, ako sa tu ludia vedia spojit za zmeny ktore su nepodstatne, to co sa nemeni, je pristup k fotkam, teda nie ani tak administratorske pravidla zabijaju tento portal ako skor samotni uzivatelia... ziadny posun ku kvalite, ale chut byt chvaleny to hej, tak ale potom to aj tak vyzera... ludia uvidia kopcek, motylika, kvetinku a roztekaju sa na kolomaz, ludia uvidia vysokeho hirscha a tak to musi byt kvalitka...:) aj ked len amterska fotografia ale niecim by mala zaujat, inak sa sem lepsi autori nevratia. Tak je otazne ci tu aj niekomu chybaju, kedze aj ti horsi su tu na hirschovom vyslni, ja viem len jedno, dobri autori by sem priniesli dobre fotografie, tie by zvysili fotokulturu aj na tomto portale... a potom by nejaky problem okolo hodnotenia bol druho az tretorady... fotenie to nie je o hodnoteni, fotenie je o vyjadrovani, dokumentovani, fotenie je o myslienkach a pocitoch a nie o bodikoch, pluskach...

Pridal/a Daniela Q. 29. mája 2010 o 10:13:33

spôsob nie je uplne nepodstatný, samozrejme, ze fotenie je o vyjadrovaní myšlienok a pocitov aj keď pri makre sú to asi kvalitatívne iné pocity ako pri iných kategóriách ..a aj v makro sa nejako snažím poľudštiť. Lenže, keď sa máš možnosť vyjadriť iba tak obmedzeným spôsobom, nenahradíš to všade slovným komentárom, pretože jednoducho na to nemáš čas, a tak väčšia kopa fotiek ostáva bez akejkoľvek reakcie, čo nikomu nepomôže a demotivuje to. Ten prístup k fotkám sa asi extrémne vyhrotil u časti tak, že bod dajú, len keď ich omráči, je to taký psychologický efekt šetrenia bodmi...tiež som si kedysi myslela, že HI aj reálne vyjadruje kvalitu..dnes mi je to jedno a zopár fotiek s veľmi málo hodnotením tu ponechávam, lebo som presvedčená o ich originalite a kvalite..dávala som ich sem kvôli tomu, že sa možno dočkám viacerých hoci aj len slovných reakcíí, už viem, že sa nedočkám a nechávam ich len na reprezentáciu profilu a inšpiráciu..

Pridal/a brki 29. mája 2010 o 07:16:57

Očko, súhlasím...len jedno si myslím a stále tvrdím. Ľudia sú tu rovnakí, ako na iných fotoportáloch, ich správanie sa líši len v závislosti od systému, v ktorom sa pohybujú. Im by som nevyčítal, že sa tak správajú.   Cez elektronickú stránku "sme" sa sem dostane veľa ľudí, ktorí s vážnym záujmom o fotografovanie, aj keď amatérske nemajú nič spoločné a hľadajú tu skôr chat. Jedným z negatívnych momentov tejto stránky, idúcich proti kvalite sú súťaže...Pri každej súťaži nastane pokles kvality stránky (aspoň ja to tak vnímam). Opakujem tu už pomaly rok: tvorcovia tejto stránky si musia vybrať, akým smerom sa má táto stránka uberať - či to má byť foto chat pre čitateľov sme, alebo solídna stránka amatérskej fotografie a podľa toho nastaviť systém vkladania fotiek a hodnotenia. Zatiaľ je to guláš a ja by som nič nevyčítal ani zberačom čučoriedok (pozri môj predchádzajúci príspevok), systém ich k tomu priam nabáda.     

Zakázaný príspevok 29. mája 2010 o 11:13:46

Zakázaný príspevok 29. mája 2010 o 02:12:55

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 11:26:43

byron za seba poviem, že sa tu menej zdržiavam...min. týždeň stretko 3-4 dni...tie cvaky treba aj spracovať .:D ..keď to vynásobíš počtom účastníkov stretka, tak maš odliv komentárov podľa mňa dosť aktívnych autorov ..

v robote treba dohnať dovolenkové dni..a naviac sťahovanie národov v práci....tak preto nestiham......:) pekný piatok..

áááno Brendy mne vyhovuje, že nevidiím hodnotenia pri jednotlivých  komentárov pri fotkách...a HIrša neriešim hádam od nového roka...:)

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 11:38:03

Pridal/a Brendy 21. mája 2010 o 10:47:45

Ja povazujem toto hodnotenie OK.aj anonymne bodiky maju svoje opodstatnenie-je menej bodikov ty mne-ja tebe... Nechapem len, preco sa tu kladie az privelky doraz na hodnotenie.Fotky ktore ma oslovili mi ostali v pamäti,viem si ich v pamäti predstavit a castokrat az tak dobre hodnotene neboli...

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 10:53:00

Tiez si myslim ze maju opodstatnenie.. nemam co povedat-napisat..ale dam bod. Ale to ze dramaticky zacal klesat pocet fotiek je urcit vplyvom novych pravidiel. No a HI to by som bol fakt zvedavy ze o com je HI..

Pridal/a Majo Š. 21. mája 2010 o 11:02:37

ak sa nemýlim funguje to nejak tak: aspon 5 fotiek s hodnotením 5 = Hirshov index 5,    aspon 14 fotiek s hodnotením 14 = Hirshov index 14, atď

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 11:07:34

no to ma logiku .ak je to tak , ale ratat sa mi nechce... :(

Pridal/a Brendy 21. mája 2010 o 11:10:37

ktozvie,aky by mal HI Einstein...

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 21. mája 2010 o 11:43:18

ak si dobre pamätám ešte ZDŠ látku, Einstein bol v podstate blb, nie? :o)
Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 11:46:39

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 11:51:24

Karlíku no jo,,,mám to v profile..:D

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 11:53:25

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 11:58:59

už je pozde KBZ ...čítala som...aktuálne znenie :)

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 12:07:14

Pridal/a commandcom 21. mája 2010 o 12:02:03

Ha HA, ceklom dobra skratka to KBZ... Ja poznam ale este lepsia, ato KBŠ (Katrapské Brandy špeciál)...

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 21. mája 2010 o 12:26:20

aby sa to neplietlo s KBN, aj takého autora tu máme... ;o)
Pridal/a brki 21. mája 2010 o 17:00:49

Nech si vyberie Karlík :)...ale to KBŠ je dobrý nápad :)

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 12:32:46

ach boooože taká veľká zmylka z mojej strany...:D... no jasnačka, že má byť KBČ nasmiesto KBZ ...už aj nicky vam premenujem... hihi.. prepáč ..

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 12:57:43

Pridal/a Brendy 21. mája 2010 o 11:45:13

hihi Viktor presne pochopil tu ironiu...

Pridal/a Brendy 21. mája 2010 o 10:57:31

No "Hirschov Index" ked doslovne prelozis, tak je to "jeleni index"....ale vazne najdes to na google-pouzivaju ju vedci a podobne...

Pridal/a commandcom 21. mája 2010 o 11:00:00

Cim vacsi index, tym vacsi parohac...

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 11:01:50

Hirschov index

Hirschov index vyjadruje produktivitu a kvalitu autora. Na stránke fotky.sme.sk počítame Hirschov index ako najväčšie také číslo x, ktoré vyjadruje počet autorových fotografií, ktoré majú aspoň x kladných hodnotení. Čím vyšší Hirschov index, tým produktívnejší a kvalitnejší je fotograf

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 11:03:07

viac je to o produktivite myslim ako o kvalite.. vid JA :)

Pridal/a floe13 23. mája 2010 o 10:20:55

dnes som ohodnotila par zaberov,a body nepripisalo nikomu...a mne sa zacali odcittavat, zaujimave...

Pridal/a natasa.holinova 23. mája 2010 o 10:28:01

fuha. mozes mi, prosim, napisat do mailu aspon zopar, ktore sa takto netaktne zachovali? t. j. ktore fotky si ohodnotila a nezaznamenal sa tvoj hlas. vdaka

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 11:35:14

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 11:40:24

Cau Kajo..no niečo som o tej metóde počula...)...preto mám toľko fotiek... proste veľaaaaa :D, ale mazať ani presúvať ich nebudem, však miesta v šuflíkoch mám dosť na tomto serveri...:)

HI je hihi....

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 11:44:23

Pridal/a commandcom 21. mája 2010 o 11:52:41

Je pochopitelne, ze servery maju rozne systemy. Ale treba aj chapat, ze SME sa orientuje na taku cielovu skupinu citatelov (teda pozeracov) na aku sa orientuje. Okrem toho kazda zmena programu stranok chce cas a prachy a navyse potom obvykle vyskakuje Gurua medituje alebo kradne stranky zpod rohozky. Takze budme radi ako to tu je a hlavne komentujme KVALIFIKOVANE a nie iba stylom "OK" alebo "mazanica"...

Pridal/a Brendy 21. mája 2010 o 11:40:10

s tou poslednou vetou musim uplne suhlasit...a ja som si vsimla u jedneho uzivetala(lky) oslovujuce fotky a nizkeho "jelena"...

Pridal/a commandcom 21. mája 2010 o 10:50:49

Vies, hodnotenie je hladkanie ega. A to niekedy stimuluje. Len musi byt spravne nasmerovane...

Pridal/a commandcom 21. mája 2010 o 10:22:48

Nuz zase pokacujeme v debate... Pozitivne hodnotim ostatne upravy stranky, kedy zmizli %. Danou za tieto drobne vylepsenia ale je, ze meditujuci Guru castejsie kradne stranky zpod rohozky. Osobne by ma vsak zaujimal vzorec na vypocet HI.

Pokial sa tyka bodu - myslim si, ze (a tym by sa zamedzilo aj mazaniu a odlivu ludi zo stranky), teda ze bod urciteho hodnotitela by mal vahu vyssiu, alebo nizsiu podla HI toho hodnotitela. Tak by boli aj ludia motivovani.

Taktiez si myslim, ze dat bod by bolo dobre opat iba aj s vlozenym komentom...

No a last-not-least si maslim, ze by bolo maximalne vhodne zaviest sekcie, aby sa hodnotili zvlast dokument, street, horske foto, experiment, underground, lomo, fine art, zatisie, minimal atd atd. Tym by sa predislo ciastocne aj kamaratskemu hodnoteniu ale najma hodnoteniu nie podla fotografickych kriterii (napriklad hodnoteniu pod vplyvom emocii zo stretka...)

A este opakujem: Portal potrebuje jednoznacne uznavaneho odbornika ako GURU, ktory bu z casu nacas nakukol a napisal nieco k fotkam, ktore ho zaujali...

Tak asi tak. Moj hlas do neba nedojde, a tak som vdacny adminom za kazde aj malicke zlepsenie (a toho Guru uz konecne zavrite do tej klietky) a fotografom za kazde vecne hodnotenie (teda nie vylevy typu "uplna mazanica", alebo "nauc sa fotit" )

Tibor

Pridal/a Janet 21. mája 2010 o 10:08:17

osobne si myslím, že teraz je viac priestoru na slovné hodnotenia a komentáre...hodnotenie prebieha niekde v pozadí a podľs mňa to je celkom dobré..ešte tak rozšíriť rozsah hodnotenia a bolo by to fajn.. no a samozrejme zlepšiť kvalitu fotiek...:)

dokumenty z povodní tiež nevložím, lebo u nás niesúúúú..čo je dobré, lebo by som to nechcela zažiť..

dúfam, že ste si všimli, že pri fotkách už nás neotravujú %%%%% !!!!!! :D 

Pridal/a Brna Roman 13. mája 2010 o 19:49:09

respektujem novy sposob hodnotenia

ale
aky vyznam ma a ako sa formuje teraz percentualne hodnotenie fotografie? napr. najlepsia fotka - brrruuummm - za poslednych 7 dni (doteraz) ma 317 zobrazeni, 37 hodnoteni ako dobra fotka a ma 50% ako priemerna fotografia. je to hlupa informacia - nerozumiem (predtym napr. 2 zobrazenia a 2 + kliky a bolo 75%)...
vzhladom aj na tento fakt, myslim ze hirschov index stratil na vyzname... - doporucujem ho odstranit
vobec, prechod na novy sposob nie je dotiahnuty, je skoda na veci, ze sa to na renomovanej stranke robi takto nekoncepcne - za behu (mne sa napr. po zavedeni noveho hodnotenia zacali nekorektne zobrazovat komentare)

o.i. - myslim ze fotky.sme su o nadseni, hobby, toleranciii. nie je to ziadna sutaz, profesionalna prezentacia... mohli by sa tu ukoncit rozne ambiciozne debaty quasi umelcov, osobne utoky, nekriticnost... 

Pridal/a Majo Š. 13. mája 2010 o 20:20:22

myslim ze tie percenta asi len zabudli odstranit, co sa tyka HI myslim ze co sa zmenil system tak mi stupol z 13 na 14, taze asi to este funguje.

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 14:41:53

No neviem, ci sa mam do tejto debaty zapojit, aby som sa nerozculil, ako minule. Chapem jednu vec, co Natasa iba tak mimochodom napisala. Ide o to, ze toto je server "pre siroke masy", a teda nemozem tu hladat nijaky art. Potvrdzuje to aj moja skusenost, ze castokrat na fotky, ktore mali uspech trebars aj u zahranicnych kuratorov, nikto nereaguje, respektive pod ne napise, ze je to mazanica. Oni, totiz, "masy" vnimaju fotky povrchne, bez toho, aby sa zamysleli nad posolstvom, a daju sa ovplyvnit prvoplanovou lubivostou a emocionalitou. Prikladov su tu na tom serveri tisice: kvetinky, psickovia, deticky, krajinky... Nieco o tom pisem aj v jednom mojom blogu. Potom je tu dalsia skupina ludi, ktori nahanaju tzv. technicku kvalitu a su schopni kvoli "ostrosti" znicit povodne dobru fotku. U nich som so svojimi fotkami fotenymi cez rozne igelity a gelove filtre tiez uspech nemal... Takze vlastne cele rozculovanie je zbytocne, admini nastavili system hodnotenia velmi jednoducho, tak aby tomu kazdy rozumel a aby sa hore "prekruzkovali" fotky, co sa lubia masam. Chvalabohu ale je tu vzdy moznost fotku zmazat, alebo aj vsetky. Nemam totiz na jednej strane potrebu niekde vystavovat nieco, co sa danemu publiku nepaci a taktiez nemam potrebu vidiet pod fotkami popisane kydy jedine preto, ze niekto ma rad ruze a ja tulipany. Ked vsak pisem uz nejake komenty, tak sa snazim vzdy najst na fotke nieco na com sa da vystavat pozitivny komentar a ked sa mi fotka nepaci, tak ju nekomentujem. Iba predvcerom mi rupli nervy a sarkasticky som sonykovi okomentoval 4 jeho obrazky. Uprimne sa za to este raz ospravedlnujem...

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 21:05:04

Tibor, nerozumiem jednej veci: na jednej strane vravis, ze "masy vnimaju fotky povrchne", ergo nedocenia tvoje umenie, na druhej strane vymazes  fotku, lebo si sa od tychto mas dozvedel, ze nie je dobra, a zlu fotku nehodlas vystavovat (to je parafraza). a este je aj tretia strana: podla mojho nazoru dobrej fotke neubera na kvalite susedstvo horsich. ked napisem clanok, o ktorom si myslim, ze je vyborny, tak je vyborny, aj ked je hned vedla neho nejaky zle napisany. a ze zle napisany clanok s napriklad vyznamnym humanitnym posolstvom dostane vyssie ohodnotenie ako moj vyborny mensinovy clanok, tak to ma uz vobec nezaujima.

Pridal/a Brendy 12. mája 2010 o 22:11:17

No Natasa v rvom rad obdivujem , ze sa snazis... Len so snazivymi ludmi ,ktori si veci nezlahcuju sa moze cosi zmenit.

Musim povedat, ze mam mnoho ocenenych fotiek(na forach,minisutaziach,tlac at),ale sama pokladam len ca 5 fotiek za dobrych.(Podobne sa asi citia mnohi tvorivi ludia),O ostatnych nie som si ista...a ked mi to este niekto napise, tak ma  ide uplne slak trafit(ber to ako sebaironiu,ktora je pre mna typicka).

Fotka je vec tvoriva a tvorivi ludia casto hladaju,kym dospeju k tomu svojmu bodu,preto povazujem za najdolezitejsie dbat na ohlad a korektnost spoluzucastnenych .Kritika ano,ale nie ist za hranicu citov.Toto je vec administratorov hladat spravnu hranicu

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 22:19:34

Brendy, dakujem velmi pekne - povedala si presne to, o co som sa pokusala (myslim tvoj posledny odsek).

Pridal/a vigis 12. mája 2010 o 22:15:24

Brendy vidím,že si sa vrátila .súhlas s tvojím komentom

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 21:53:20

Protiotazka: Preco sa nedokoncila posledna sutaz "Pribehy z lokalu?" Mam pocit, ze hodnotitelia sa nechceli viac zhadzovat na tejto stranke. Mylim sa? A pokial sa mna tyka, ja nie som ziaden umelec. Ale videl som fotiek desattisice a mal som to stastie debatit nad fotkami trebars s tym Stachom, alebo s Kallayom... A tie debaty boli na podstatne inej urovni, ako tu. Mne sa nejedna o to, ci je tu vedla dobrej fotky slabsia a naopak. Mne, a to podstatne, vadi to, ze pod anonymnymi nickami sa castokrat pisu urazlive komenty. Viem, v diskusiach pod blogmi a pod clankami je to zvykom. Aj tam mi to vadi a preto sa do diskusii pod mojimi blogmi nezapajam. Tuto obcas nieco napisem, lebo fotka je mi blizka. Ale nemam zaujem, ako som uz napisal, pozerat sa na nejvalifikovane kydy pod dobrymi fotkami. Je tu vela dobrych autorov. Je skoda, ze ale mnohi uz odtialto zmizli. Pokial tento portal nebude mat uznavaneho "guru", ktory by dokazal diskusie moderovat, tak sa to nezmeni. Mal som tu viacero fotiek, ktore boli dobre a vysoko hodnotene naozaj kvalifikovanymi ludmi. Aj zopar ocenenych. Dal som ich prec. A asi dam prec aj ostatne, mozno tu necham 5-6, neviem... Nemam uz na to nervy... Kto bude chciet moje fotky vidiet, najde si ich.

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 22:17:57

neodpovedal si mi.

neviem, preco sa nedokoncila sutaz, to som este nebola admin. mozem to skusit zistit. ale - hoci nie som stary foter :), mam skusenost, ze netreba do dohadov nadbytocne projektovat seba sameho ("hodnotitelia sa nechceli viac zhadzovat na tejto stranke"). mylim sa ja? preco mas pocit, ze sa ty zhadzujes na tejto stranke?

k tomuto "Ale nemam zaujem, ako som uz napisal, pozerat sa na nejvalifikovane kydy pod dobrymi fotkami": ked ma autor svoje sebavedomie, tak su mu "nekvalifikovane kydy" uplne ukradnute, pretoze kydy boli a budu, a cim mensinovejsiu vec vytvoris, tym je "kydov" viac.

a este cosi, co je podla mna dolezite: aj ked mam ja svoju urcitu uroven tvorby (to nehovorim o fotke:)), davam pravo na zivot veciam, ktore su podla mna horsie. dovodov na to je mnoho.ale tie horsie veci ma ani neurazaju, ani neohrozuju. dufam, ze mi rozumies.

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 22:24:15

Natasa, mne nevadi uroven fotiek tu na tejto stranke. Keby mi vadila, tak tu nie som. Mne vadi uroven niektorych komentov a diskuterov. Je ich malo takych, ale kvapka jedu otravi studnu. A co si sa to vlastne pytala? Asi som nepochopil..

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 22:28:54

bola to otazka z 21:05, ale nechaj tak, nevadi.

bola som presvedcena, ze ti vadi uroven fotiek - pisal si nieco o psickoch.

s komentmi a diskutermi je to podla mna tak: uzivatelia vnimali minusky ako nastroj pomsty, a preto ostali len komenty. komenty su bud z hladiska pravidiel v poriadku, alebo nie. ak porusuju pravidla, staci nam dat vediet. a ak su v sulade s pravidlami, co je na nich v neporiadku? ved prinajhorsom si pomyslim, ze ma niekto nepochopil.

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 22:45:38

Uroven niektorych "komentov" je velmi urazliva. A nielen pre mna. Vyjadrila to ciastocne aj Brendy. Pod anonymnym nickom sa da napisat vselico a niekto z toho ma dobry pocit, aky je frajer. Do oci by to nepovedal... To je ale problem takehoto portalu vseobecne. Na portaloch, kde clovek musi zverejnit svoju identitu je to inak...

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 23:13:26

nuz, z blogu je ti iste zname, ze hadat a urazat sa da, aj ked sa to deje pod vlastnymi menami. ak je tu niekto, kto nikdy v zivote nevyprodukoval v diskusii urazku, nech zdvihne ruku. :)

v kazdom pripade: proti tomuto sa branime, ako sa da: pravidlami diskusie a mazanim urazlivych prispevkov. prispevky mozno nahlasovat, ale ludsku tendenciu stale sa o niecom hadat a zhadzovat svoj naprotivok asi nevykorenime.

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 22:50:13

presne ako som povedal:)

to ze clovek z jedneho pc pise pod viacerymi nickami sa da predsa lahko dohladat podla IP adresy takze pre adminov ziaden problem ako takuto vec vyriesit 

Pridal/a vigis 12. mája 2010 o 21:58:08

commandcom neblázni

Pridal/a vigis 12. mája 2010 o 21:59:46

venuj sa foto a ostatné si nevšímaj.máš svoj pohľad,ktorý je  svojský 

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 21:57:47

vies ako sa smeje alf? HA HA HAAAAA

preboha ty sa ides ohanat ze si sa bavil so Stachom?to fakt nie:)

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 16:13:55

hlavne treba pochopit ze sem vkladate fotky aby sa k tomu ludia vyjadrili,to ze niekto napise ze je to mazanica neznamena ze jed hlupak a ze nerozumie foteniu atd... mne sa zada ze je tu hrozne vela umelcov odbornikov atd atd...podla mna na umelecke fotky treba mat talent, to ze na nejakom zahranicnom fore clovek dostane pozitivne komenty neznamena ze ma talent atd...

ze sa precenuje kvalita fotiek? to ma pobavilo, nic sa, jedine co sa precenuje je nejake pseudoumenie ktore zvladne kazdy, ano dam fotak do ruky 7 rocnemu decku zo slovami UTEKAJ A STLACAJ TENTO CUDLIK a donesie podobne umelecke diela

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 20:58:49

A este nieco, sonyk: Kukni napriklad sem a potok uvazene nieco hovor o umeni: http://www.lubostacho.com/
Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 20:53:19

Sonyk, postrehol som, ze Ty talent istotne mas. Tak sa ukaz!

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 21:36:29

tvoje postrehy som si uz precital a su mi asi ukradnute...stacilo mi prevracanie kabata zo dna na den... tvaris sa ako urazeny nedoceneny umelec ktoremu si niekto dovolil napisat co si o tom mysli... zbabele chovanie hodne nastrocneho... tu stranku som si pozrel ale neviem akoze co mam teraz napisat:)fotky su technicky vyborne,maju myslienku atd...

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 21:58:28

Tak ja Ti teraz napisem, co si myslim: Si arogantny frajer, ktory nosom rype oblaky...

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 22:03:26

ja?ja som sa bavil so Stachom na vyssej urovni ako my ostatni tu?ja mam fotky vysokohodnotene na zahranicnych forach?ja som 40rocny kreativny fotograf?ja sa rozumiem umeniu?

verim ze sa ti nepaci ked ti niekto protireci ale o tom kto je arogantny by som polemizoval

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 22:12:28

Vies co, jedine sa tu zhadzujes. Taky tu uz jeden bol. Naozaj fotim 42 rokov a dobre. Naozaj svoje fotky konzultujem aj inde a nie len tu. Napriek tomu si myslim, ze nie som ziaden umelec, ako som sa uz vyjadril. A naozaj si myslim, ze si arogantny frajer.

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 22:16:29

tak ked si zacal byt uprimny a povedal mi co si o mne myslis tak ti to poviem aj ja, samozrejme s uctou predsa mas o nejaky rok viac:)

ale podla mna si komunista

no a ked uz obaja vieme co si myslime tak by som navrhoval neotravovat ludi okolo nas

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 22:20:27

Chlapce, daleko si zasiel... Je mi z Teba smutno. Skoda, ze som sa dal vyprovokovat.

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 22:16:19

A este odkaz pre Natasu: Porusil som viacnasobne pravidla, vytkol som Sonykovi, ze je arogantny frajer, prosim zvaz, ci mi z moci admina za osobny utok netreba zmazat konto.

Pridal/a natasa.holinova 12. mája 2010 o 22:21:24

prosim vas, toto nie. ak sa potrebujete hadat, presunte sa do mailov. dakujem pekne

Pridal/a DeusExMachina 12. mája 2010 o 14:51:00

k tomu artu...tato stranka sa sama definuje ako "Zbierka fotografii od amaterskych umelcov"...ale s ostatnym plne suhlasim s commandcomom. mne nevadi ze su tu uplne kakackove fotky, vadi mi ze ked to autorovi napisem, tak sa z toho ide div ze nie posrat...vieme ktori.

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 15:00:26

No vies, amaterizmus sa chape hlavne tak, ze clovek sa danou cinnostou nezivi. Existuje mnoho dobrych umelcov (nielen vo fotografii) ktori sa zivia niecim inym. Naopak, specificky najma vo fotografii mam tu skusenost, ze profesionali (ti, co sa tym zivia) vo vacsine pripadov nie su umelci. Su to proste remeselnici a ich tvorba, remeselne dobra, nema povacsine nijaku invenciu... Nuz a existuje mnozstvo "amaterov", ktorych tvorba tym artom je... A to, co nie je art, alebo aspon dobre urobene, treba asi prehliadnut. Mne, ked napises kritiku, dam fotku dole. Ked je zla, tak nema co byt vystavena. Ked ale niekto chce verejnosti ukazat svoje dieta, a ty mu tam napises nieco divne, tak iste bude rozculeny. Ale sme predsa na serveri "pre masy"... 

Pridal/a DeusExMachina 12. mája 2010 o 15:10:32

ja som tym chcel povedat ze tato stranka sa tvari ako umelecka. to slovo amater neriesim, je to smiesne ako sa ludia potlapkavaju po pleciach a hovoria si "je to dobre, ved sme len amateri"...to ci je clovek amater alebo nie s kvalitou jeho tvorby skoro vobec nesuvisi.

Samozrejme, ked niekto vystavi dieta a ty hodnotis dieta a nie fotku, tak dotycny ma pravo byt nastvany...bohuzial v drvivej vacsine pripadov je to naopak. Hodnoti sa fotka a fotograf to berie ako cosi osobne, ako urazku. Zvlastne ze pri kladnych hodnoteniach vsetci cusia, nevadilo im iba plusko bez komentu, ale pri minusku...vsak sme videli tie sceny, tie zatate pasticky...

Pridal/a commandcom 12. mája 2010 o 15:18:17

S tymi minuskami bol problem inde. Ktosi to tu aj spominal. Nespravne nastavena matematika. Teda ked fotka cez trebars 20 plusiek nazbierala nejake hodnotenie (zrejme sa to pocitalo nejako podobne ako karma pri blogoch, teda cim vacsi pocet klikov, tym mensia vahy plusky) tak jedina minuska ju hlboko a neproporcionalne zrazila dole (tam ten vzorec fungoval zle). Zvlastna vsak je motivacia dat minus, ked sa to dvadsiatim hodnotitelom paci. Nie, nechcem nabadat ku konformizmu, konecne ten moze fungovat aj pri novom hodnoteni, ale je to take - no - zvlastne. Zazil som mnohokrat, ked hodnotitel, ci kurator moju fotku zkritizoval. Ale nikdy sa mi nestalo, ze by povedal "to je mazanica"... No, ked clovek vystupuje anonymne, moze to byt vsetko unak...

Zakázaný príspevok 12. mája 2010 o 15:06:16

Zakázaný príspevok 12. mája 2010 o 11:10:20

Pridal/a Muro09 12. mája 2010 o 11:19:26

no, pekne si si poplakal, len čo je pravda. Prvý si bol za odstránenie mínusiek, ktoré si najviac využíval. Teraz keď ti zobrali hračku, nevieš "kudy kam".

Zakázaný príspevok 12. mája 2010 o 11:23:07

Pridal/a Brendy 12. mája 2010 o 11:35:38

no mne sa ten celkom pozdava-ked fotka zaujme, tak si aj 5x pozriem a opät sa k nej vratim ... a ze to nie je stupnovane?ved o to nejde-ide o zo,ci ta fotka oslovi alebo nie-dobre sa same presadi...

Pridal/a Muro09 12. mája 2010 o 11:49:56

Karlík, ty v tvojich komentároch prekrútiš všetko, čo sa len dá. Stále chceš mať posledné slovo, najmúdrejšie. Ale už ti to nejak nevychádza. Zverejniť súkromný e-mail, tak to si tu nikto nedovolil, ale aspoň účastníci videli a čítali, čo som ti napísal. Každý si o tom urobí vlastnú mienku. Ahoj.

Zakázaný príspevok 12. mája 2010 o 11:53:21

Pridal/a sonyk 12. mája 2010 o 11:41:10

negativne hodnotenie znamena ze ta nikto nebude mat rad:)co mi je jedno

podalsie to znamena ze dotknuta osoba sa odbavi na tvojich fotkach, zazil som nikolko krat,tiez mi je to vcelku jedno

co mi vadi je, ze dotknuta osoba zmaze fotku na ktoru som napisal nejaky koment,takze si ho uz nikto neprecita a nedozvie sa ako hlboko som sa mylil alebo naopak...to mi trosku vadi

ja sa asi tiez na to vyseriem, momentalne mam ale obdobie ked ma to bavi:)

Zakázaný príspevok 12. mája 2010 o 11:49:05

Pridal/a Brendy 12. mája 2010 o 11:54:55

karlik to som rada, ze ta moja pritomnost potesila.Ja osobne si myslim, ze ludia sa daju velmi lahko ovplyvnit nazormi a tak som rada, ze existuje zjednoduseny system hodnotenia , co podla mojho nazoru dava väcsi priestor konstruktivnej kritike-aj ked to tak mozno nevyzera ale ja osobne sa zamyslim nad kritikou mojich i inych fotiek, ale netreba autora´hned "trestat"...asi je lem na ludoch, ako sa tento system vyuzije...

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 21:24:15

e este by som zakazal mazat fotky:)

Pridal/a Janet 12. mája 2010 o 19:28:34

sonyk bude aj to pokiaľ viem, že sa nebudú dať vymazať fotky..teda aspoň nie hneď, ale až po určitom čase - dňoch :).. Krok za krokom k vylepšeniu portálu :)

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 21:36:22

sonyk, to ma zaujima, z akeho dovodu? Ja si aj mazem, ked mam dovod. A preco? Lebo ked napr. nedostanem ziadnu reakciu, a to teraz nemyslim len na body ci pluska, to pre mna znamena, ze fotka nezaujala, ze toto mi nevyslo a musim to urobit inak. A naco mam zatazovat server fotkou, ktora nikoho nezaujima a potom uz ani mna? A ked dostanem na inu len negativne reakcie, tiez viem, ze fotka je o nicom a naco ju tu mam potom nechat zavesenu? prajem pekny vecer :)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 21:45:36

toto je jedna z veci, ktoru chcem aj ja, a vysvetlim preco: nepaci sa mi, ked autor x-krat vlozi a zase x-krat zmaze tu istu fotku. nevidim dovod, preco by sa niektore fotky mali stale recyklovat. zaroven by som chcela, aby zostala moznost zmazat si fotku, ktoru trebars pokladam za omyl a nikoho nezaujima - presne ako pises. takze by som fotku dovolila zmazat povedzme po tyzdni s tym, ze sa nesmie znovu pridat. co vy na to?

Pridal/a Shirin 10. mája 2010 o 22:12:58

hm... neviem ako by sa zabezpecilo to ze sa nesmie znova pridat... inak s tebou suhlasim...

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 22:12:10

hm, chapem sice ako to myslis a co chces riesit tymto zakazom. Viem ze niektori si to tu mylia so svojim hdd a robia si z toho albumy, ktore x krat menia. Ale....su tu aj taki, ako napr. ja, ktori fotku zmazu, lebo dostal konstruktivnu kritiku a nasledne tu istu fotku ale uz po uprave vlozi opat. A ta fotka moze mat uz pozitivny ohlas, lebo reagoval dany clovek na podnety a vylepsil, co sa vylepsit dalo.

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 22:15:29

no a tuto rozpravu dnes koncim, zase som sa zaplietol, do coho som nechcel :(

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:11:36

Som Ti pred casom pisal, ake pravidla ma FAPS. Zopakujem:

Max 1 fotka denne, musi tam byt minimalne 1 tyzden a potom sa mazat aj recyklovat moze. Hodnotenie 1-10 bodov, ale iba od registrovanych platiacich clenov. Sekcie. Guru. Hodnotit a vkladat fotky mozu iba registrovani... Pri kave poviem viac, ak ovsem odtialto nezmiznem. Ako pisem inde, komentare autorov poskakujucich psickov ma zacinaju naozaj jedovat. A to som stary foter...

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 21:45:57

teraz som niekomu okomentoval foto,zase klasicka reakcia nabehol na moje a zacal hodnotit ale svoju s mojim komentom zmazal...tak o com to potom je...

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 22:02:25

tak teraz uz chapem tvoju reakciu o mazani, mas pravdu, su tu aj taki, co sa takto vysporiadaju s kritikou, ale s tym nic nenarobis, ked im zakazes mazat, aj tak ti nabehnu komentovat :( .

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:01:36

Verejne ospravedlnenie. Ano, bol som to ja, ktory sarkasticky okomentoval 4 fotografie nemenovaneho autora. Verejne sa teda za tie 4 komentare ospravedlnujem. Urobil som to preto, aby som poukazal na moznosti tohoto portalu. Navyse aj pretoze sa nedam urazat nekvalifikovanymi kometarmi k mojim fotografiam, ktore pripominaju vylevy anonymnych diskutujucich v diskusiach pod blogmi. Totiz to, ze niekto vlastni Porsche este neznamena, ze vie jazdit.

Z vyse 70 fotiek, ktore som tu pred casom mal a viacmenej toto mnozstvo tu udrziaval som portfolio zredukoval na asi 20 a pred par minutami na 6. Ostatne fotky, kto ma zaujem, najde na uvedenych linkoch. Velmi zvazujem, ze z tohoto servera odidem uplne taktiez. Nie preto, ze by som bol nabob a namysleny, ale preto, ze je viacero serverov ovela kvalitnejsich a pretoze nechcem, aby moja vyse 40 rocna kariera kreativneho fotografa skoncila medzi "hopsajucimi psickami" a "prefarbenymi kvetinkami"... Este raz sa teda za moje 4 sarkasticke poznamky ospravedlnujem a prajem vsetkym dobre svetlo...

Pridal/a Martuschka 11. mája 2010 o 08:34:48

Nechcem sa miešat do tejto "diskusie" ci co to je. Iba vyjadrim svoj názor. Myslím , že by bolo na velkú škodu tohoto portálu , keby autor commancom odisiel. Ale je to jeho volba . Pre mna jeho pôsobenie tu a chuť radit ostatným ovela mladším am.fotografom velmi fajn,  Kašlat na body a pluska, ale komentáre od niekoho kto ma taku dlhoročnu prax su prínosom . Aspon pre mna . Týmto ti verejne dakujem .

Pridal/a Rudolf Baranovič 11. mája 2010 o 09:49:19

Plne sa vyjadrujem s tymto vyjadrenim a takisto dakujem za hodnotne podnety a cenne rady.

Pridal/a Rudolf Baranovič 11. mája 2010 o 20:10:56

myslel som stotoznujem, co som to zas popisal :) :(

Pridal/a Janet 11. mája 2010 o 20:25:54

ruiger pochopila som, čo si myslel a chcel napísať..:)

Pridal/a brki 10. mája 2010 o 22:45:41

commandcom ...písal som to tu niekde dnes Nataši - je to problém neujasnenosti, alebo nezadefinovania smerovania tohto portálu. Úplne rozumiem čo píšeš a som presvedčený, že sú spôsoby, ako nastaviť systém tak, aby išla kvalita hore. Napr. mazanie fotiek po mesiaci, ak nedosiahne napr. aspoň 3 hlasy. Ja mažem svoje v takom prípade po 2-3 dňoch. Ak za dva dni nikoho nezaujme moja fotka, asi som niekde spravil chybu a nebudem tu otravovať s fotkami, ktoré nikoho nezaujali. A mnohé iné. Ale ak si majitelia, resp. správcovia portálu povedia, že z toho chcú mať chatovací portál, nič proti tomu nemám, aj to má svoje miesto na internete, ale o to ja nemám záujem. Ale na vylepšenie mienky o tomto portáli sa zájdi pozrieť na flog.pravda a nadobudneš presvedčenie, že fotky.sme sú vlastne útočiskom špičky slovenskej amatérskej fotografie :)))...máš zaujímavú, odlíšiteľnú tvorbu, netvrdím, že všetky Tvoje fotky som pochopil a pášia sa mi, ale máš vysoké percento fotiek, ktoré majú myšlienku...ja si pozriem radšej tie ako tých psíčkov :)  

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 22:16:27

ad comm - tak kvoly tomuto som sa prihlásila...máš recht comm:-)tvoje dielka rozpoznám,veľa si z nich pamätám aj skúšam,ale nevešiam:-)ale zopár ľudí aj odtiaľto ich už zazrelo,takže ďakujem ti:-)chcem tým len povedať,že si ťa nájdem inde,aj ke´d doteraz som "bola" len tu:-)

ale fakt ide to tu dolu vodou...a toto hodnotenie...nehodnotenie....

no sprav z capa záhradníka ...

týmto nedávam ruku preč od ľudí" schovanými" za nickami,ktorý si vážia aj "moje" mínusy a naďalej sú so mnou v kontakte ,aj keď mimo tohoto upadajúceho podserveru.

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 22:09:03

40rocna kariera kreativneho fotografa:)

tak budiz, nemal si moj koment zmazat,prva veta bola ze umeniu sa nerozumiem,ja mam radcej hopsajuce psicky,ale to je jedno kazdy ma rad nieco ine,preto si to sem mal nechat nech si ludia urobia nazor, uz som ti pisal ze to neieje moj problem co mas za fotak a ani nikoho, su tu ludia ako som pisal co fotia na kompakt alebo ultrazoom a ich fotky su uzasne, foti clovek nie fotak, niekto to ma jednoduchsie ked ma techniku ale a vies co bodka,nechce sa mi,idem si upravit nejakeho psicka:)

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:20:50

Tak nadalej fot psickov a kvetinky. Ale netvar sa ako odbornik na fotografiu, lebo sa mozno najde neikto, kto ta komentami naozaj privedie do zufalstva. Nas sice pevne nervy a asi aj vysoku mienku o sebe. Aj ja mam o mojich fotkach vysoku mienku, ale standardne (tvoj pripad bola vynimka) sa skor snazim poradit. Niekto to ocenuje, niekto ma povazuje za chrobaka truhlika.

Inak E3 je dobry fotak. S originalnym ultrazvukovym SWD objektivom aj pomerne rychlo ostri. Ja ale uprednostnujem celuloid a 20 rocnu OM2sp (digitalov vystriedal asi 5, vratane Nikonu aj roznych tiel od Olympusu). Kto vie, o com hovorim, ten vie o com hovorim. Takze, az budes vediet, o com hovorim, tak sa ohlas a mozeme dat debatu...

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 22:30:07

ale prosimta uz si trapny s psickami...no kolko ich tu mam?a o to vlasne vobec nejde...ja sa nehram na umenie a tak podobne...ci mam vysoku mienku?nemyslim pretoze ludia okolo ponukaju fotky do fotobank ja by som sa hanbil...ale o to tiez nejde

ako 40rocny fotograf a foter by si sa mohol chovat trosku rozvaznejsie...po jednom komente od cloveka co foti psicky si sa zachoval ako histericka zena a zacal si mazat a komentovat a tento vylev za odtialto odides som tiez nepochopil...narazky na e3 su tiez mimo moje chapanie...

a mohol by som pokracovat

ale aby som si podpichol tak ta poopravim...v kombinacii s 1260 je to najrychlejsie ostriaci system na svete...alebo tak nejak neviem ci je to aktualne,myslim ze ano,originalnych objektivov je na nho viac:)

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:40:56

Tak sa utekaj s nim ucit fotit a uz daj pokoj. Ja nie som iba foter, som aj dedo. Este mozes aj patricne ohodnotit aj moje ostatne dve fotky, ktore som na tento ucel sem vlozil. A nezabudni: Ta analogova je fotena starym kramom na nejaky celuloid a ta digitalna iba nejakym Olympusovym telom so starym 30 rocnym manualnym objektivom na nom. Tak uz sa tesim na komenty... A potom to asi zabalim...

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 22:57:51

tak to si uz robis srandu...zase si ich zmazal:)

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:59:35

Ano zmazal. Chcel som vediet, ci su dobre, ale zrejme nie. Kto ich chce vidiet, najde ich tu http://www.faps.sk/f_index.php?idmember=588
Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 22:55:42

vek ta neopravnuje posielat niekoho niekam takze trosku uber:)ohodnotil som podla vedomia a svedomia bez sarkazmu

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 23:02:35

Ja nikoho neposielam "niekam", ja som Ti odporucil aby si sa naucil najprv fotit...

Pridal/a sonyk 10. mája 2010 o 23:06:38

ucim sa a este dlho budem a velmi chcem a bavi ma to

ale mam tiez radu, ak uz fotit obycajny portret bez umeleckej ambicie nech to ma aspon ostre oci, takze sa ty nauc aspon zaostrit (manualne skla su na to super) a ja sa budem tiez nadalej ucit fotit:)

Zakázaný príspevok 11. mája 2010 o 08:39:19

Pridal/a Martuschka 11. mája 2010 o 08:43:21

Kajo  , Suhlas. jedeme na to !!

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 22:57:55

Dakujem za hodnotenia. Zasa som ich zmazal, lebo nedosahuju pozadovanu uroven tohoto portalu...

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 22:04:41

:( , no teda tesit ma to nebude, ked odides :(

Pridal/a vigis 10. mája 2010 o 19:54:20

no v praxi som si otestoval nové hodnotenie.Rýchlo  som prebehol pár príspevkov (je ich už požehnane) tak aspoň v stručnosti:

1. oceňujem odstránenie mínus .ja som si ho užil za posledné dva mesiace  dosť.nikdy v minulosti som nebol proti tomu,ale cielené útoky formou pomsty ,to nie

2. volalo sa po tom ,aby hodnotenie bolo anonymné,škoda(aj keď mnoho autorov má čitateľný prejav na fotkách),asi by to nebol problém skryť autora do vyjadrenia -resp.hodnotenia

3. keď už body,tak mohli byť aspoň body 0-2 ,1-3 (možnosť nehodnotím doporučujem zachovať)a body sa mohli načitávať .prípadne vytvoriť dve okienka.jedno :hodnotilo Vás XX autorov a druhé máte YY bodov

ale v každom prípade je to posun vpred 

Zakázaný príspevok 10. mája 2010 o 20:21:27

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 20:31:42

opat prosim o respektovanie prveho pravidla v diskusii (pri vkladani prispevku ho vidno napravo):

V diskusiách netolerujeme:
  • osobné útoky na iných diskutujúcich
Pridal/a Filip Čizmazia 10. mája 2010 o 14:39:13

no uvidime ako sa to uchyti....mozno bude lepšie mozno nie...kazdopadne fotenie a kreativitu to aj tak neovplyvni,,,, 

Pridal/a Janet 10. mája 2010 o 13:32:19

je na každom z nás, ako si kto nájde čas a potrebu reagovať na konkrétnu fotku, či len bodom, alebo aj slovne...ja sa teším na slovné rozsiahle debaty ohľadom techniky fotenia a vylepšovania fotiek...

čo si s portálu spravíme, tak to budeme mať...buďme optimisti a nie pesimisti!!!:) 

na PS  sú pevážne len hodnotenia bez komentov a čo z toho???   nič..

Pridal/a Janet 10. mája 2010 o 13:19:30

milí ľudkovia osobne sa neobávam vkladania zlých fotiek...!!!

tí čo sú tu dlhšie, tak sa snažia vkladať čoraz lepšie svoje fotodieka a noví, ktorí vložia menej kvalitné fotky, tak nebudú mať za fotky body a komenty a tak budú plynúť bez povšimnutia mimo komentárov na titulnej stránke a odplávajú do nenavrátna...:D

však koľko už slabých záberov bolo vložených  a mnohé sme, ste ani nezočili...:)

Pridal/a vladop 10. mája 2010 o 12:41:30

to bola reakcia na posledny commandcom príspevok hodilo to niekde inde
Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 11:25:22

Myslim si, ze je to krok vpred. Upokoji to atmosferu, aspon na chvilku. Avsak ku kvalite fotiek na portali to neprispeje. Z portalu sa stane zbierka psickov, deticiek a prepalenych zapadov slnka, potazne prehadeerovanych zaberov kopcov a nocneho mesta. Bude opat chybat akekolvek kvalifikovane hodnotenie a mnoho dalsich dobrych fotografov odide. Stane sa z toho akysi share portal na ukazovanie fotiek z dovolenky celemu svetu... Preco teda pisem, ze je to krok vpred? Pretoze je to krok tam, kam chce ist SME. Nebyt uz vyhladavanym mienkotvornym dennikom, ale jednoducho co najcitanejsim. A tomu sa hovori bulvar...

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 12:14:14

tak tak comm, ako som práve včera písala niekde /pod glorymon fotku/ ,že kvalita sa zlepšuje,tak teraz zase bude úbohá-na výsmech všetkým,ktorí sa snažia

nh- nechce sa mi veriť,že toto má byť zlepšenie a že ty tomu veríš.

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 13:09:47

mila o. :),

tvoje presvedcenie, ze je to uplne zle, je neochvejne, ale hadam aspon uznas, ze sa pohybujes v rovine hypotetickych uvah. podla mojho nazoru si treba na solidne zhodnotenie zmeny aspon chvilu pockat, a nie od prvej sekundy tvrdit, ake je to nanic. uz som viackrat napisala, ze predpokladame dalsie zmeny.

ak si prave vcera pisala, ze kvalita sa zlepsuje, bolo to kvoli staremu hodnoteniu? ved nad tym porozmyslaj.

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 13:17:29

nh- nemusím nad tým premýšľať -1, beriem to ako najľahšie riešenie na predchádzanie sporov ...

2,skupinky si mozu tajne davat hlasy /nehovorim o tom sami sebe,lebo mi je zle/

3, kvalita sa začala zlepšovaťaj AJ kvôly negatívnym hodnoteniam ,každý si premyslel,čo sem zavesil

4,nie každý má čas vysvetlovať čo je na fotke slabšie a čo zase fotku vyzdvihuje-to znamená menej hodnotenia

5,pri zahlasovaní -teraz-sa fotka neukáže na prvej strane a tým má menej sledovateľov

6,hypotetické úvahy? to majú ľudia, čo robia - čo síce vedia,ale nerozumejú tomu na čo a prečo to robia...

a môžem pokračovať -a čakám pokarhanie na mail:-)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 13:37:37

o - do mailu som ta len zdvorilo poprosila, aby si si odpustila vulgarizmy, lebo sa mi to zda vacsmi "user friendly" riesenie, ako ti mazat komentare.  mala som na vyber len z tychto dvoch rieseni.

a teraz k cislovanym tvrdeniam:

1. ano.

2. skupinky si predtym davali hlasy verejne a nepriatelom davali minuska verejne. co z toho vzbudzovalo vacsiu nevolu?

3. ved moznost negativneho komentara mas aj nadalej, a ak si niekto kvoli negativnemu komentaru radsej dvakrat premyslel, co zavesi, na tom sa predsa nic nemeni.

4. ludia maju predsa na pisanie komentov tolko isto casu ako predtym.

5. staci komentovat a ukaze sa.

6. som rada, ze to vies vsetko lepsie ako skupina adminov. uz vcera som si dovolila zablahozelat.

dufam, ze uz vidis, ze je to u teba vylucne O POSTOJI a nie je to vecné. jedine, proti comu si zatial neprotestovala, je, ze vonku zuri maj, ale inac si skritizovala aj take veci, ktore si druhi pochvaluju. a preto ta prosim, najprv pockajme na to brutalne zhorsenie kvality a az potom ho skonstatujme.

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 13:40:47

tým prvým áno

si potvrdila aj ostatné,takže  vďaka:-)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 13:42:25

skor by som povedala, ze ti dosli argumenty, a na ostatne body odpoved jednoducho nemas. to mi ale neprekaza, staci sa skusit zbavit toho apriori negativneho postoja - vtedy aj lepsie rozpozname skutocne negativa.

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 13:49:07

:-)

nedošli mi argumenty,dokonca ich je oveľa viac ako som napísala...

toto hodnotenie donesie len jedno-BORDEL

-navyše väčšieho optimistu ako som ja nepozná nikto kto ma pozná:-)

a ešte neviem čo všetko sa pokladá za vulgárne,lebo najhoršie čo ja používam je "naprd":-)))a použila si to aj ty,aj keď len ako citát....

pozri čas ukáže,čomu sa dalo predísť

mne je to nakoniec úplne jedno,kto bude očakávať zlepšenie pôjde inam ,lebo tu je všetko také "ružové" -až ma bolí brucho:-)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 12:03:29

ak mozem otazku k tomuto: "Z portalu sa stane zbierka psickov, deticiek a prepalenych zapadov slnka, potazne prehadeerovanych zaberov kopcov a nocneho mesta..."

- a dnes je to zbierka coho?

podotykam este, ze odporucanie neumiestnovat dovolenkove fotografie sa z pravidiel nestratilo a na samotnom obsahu sa nezmenilo nic. zmenilo sa len hodnotenie, z ktoreho bol odstraneny najvaznejsi problem - minuskovanie.

Pridal/a marcel 10. mája 2010 o 13:11:04

Natasa,plne s Tebou suhlasim,teraz si trafila klincek po hlavicke...moze sa s tohoto portalu stat album domacich foteciek...

Pridal/a uteká ti očko 10. mája 2010 o 13:04:28

ak cielom bolo eliminovat minuska a teda hadky a pomsty, tak ste na to isli dobre, co sa tyka hodnotenia fotiek, sucasny stav velmi znizi uroven, ak o urovni mozme hovorit a pritazlivost pre dobrych fotografov, ako pisal tom ti dobri odisli, ak vas to netrapi, tak je vsetko v poriadku, ale nechcem aby to vyznelo ako utok, ci nebodaj zosmiesnovanie, je to proste fakt, siahli ste na riesenie, ktore bolo asi najednoduchsie aj pre programatorov, ale dosledok bude zalostny... verim, ze ak sa ma robit fotoportal tak by sa mal robit dobre, inak nech sa nerobi...

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 13:11:17

staci to brat tak, ze na uvod zmizli minusky. tych veci, ktore su predmetom uvah, je obrovske mnozstvo.

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 12:53:36

Chce to aspon sekcie. Napr. ako je to na www.fotocommunity.de Niet viac za sucasnej situacie a smerovaniu nastavenemu zo strany SME co odporucit.
Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 13:12:08

na tuto ideu si spominam aj ju mam v poznamkach. teraz sme menili LEN hodnotenie.

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 13:58:33

Natasa, ako som uz pisal v diskusii pod jednou fotkou: tento zjednoduseny novy system hodnoteni bez dalsich krokkov vytiahne fotku hore jedine preto, ze sa bude pacit masam. Masam ludi, ktori o fotke (ako umeni) vedia velmi malo, ak nie nic. Tito divaci sa rozhoduju podla prveho dojmu, a to emocionalne, Nehladia ani na umelecke, ani na technicke atributy. Preto je tento system hodnotenia vhodny jedine pre take portaly, kde je PLATENE clenstvo, a teda sa zaregistruje iba vazny zaujemca pre fotografiu. Pre portal verejny, je to nevhodne a povedie to jedine ku zhorseniu urovne vystavovanych fotiek. Ver mi, robil som vo fotografii v jednej znamej firme 11 rokov salesaka amaterskych aj profesionalnych sluzieb. (V ktorej - najdes mozno na mojom blogu, nechcem robit reklamu.) Vtedy mi presli rukami desattisice fotiek amaterov a viem, co reklamovali, co sa im pacilo, co nepacilo a vseobecne co fotili... Ak chces vediec viac, tak dame kavu a najlepsie aj s niektorymi Tvojimi "oveckami" z tohto portalu...

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 15:56:34

Tibor, jasne, mozeme spravit bratislavske ovečkové fotkostretko. :)

len - vies -  tento portal je naozaj amatersky a v hlavicke ma napisane "pre nadsencov". nie som si ista, ci z dovodu svojej cielovej skupiny potom je vobec kompatibilny s takymi narocnymi kriteriami. ale ako vravim, mozeme to predebatovat. vdaka

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 17:14:24

ja som za stretko! ak ma teda medzi tie ovecky zoberiete, ja som aj tak cely zivot baran (niekedy vysvetlim :) ). Rad sa s vami stretnem a pripadne aj predebatujem, co bude treba :)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 19:44:19

vyborne! bude mi cti a narodnim svatkem. :)

Zakázaný príspevok 10. mája 2010 o 14:07:59

Pridal/a commandcom 10. mája 2010 o 14:18:30

No neviem, neviem... Ak to mam brat genderovo, tak ze by baran?   :-)

Pridal/a vladop 10. mája 2010 o 12:39:24

máš v mnohom pravdu, ale kto robil doteraz kvalifikované hodnotenie?tiež, len amatérsky fotografi (aj keď niektorí na profi. úrovni), pokiaľ viem nebola tu odborná porota. Aj doteraz tu mnoho vkladalo všelijaké zábery, aj bude, taký system to je a to ked sa nezmeni, čo asi nie, lebo to patrí sme.sk, nebude to celkom ono ako by si tu mnoho z nás prialo. .......

Pridal/a marcel 10. mája 2010 o 10:06:21

ZMENA SPEJE K LEPSIEMU.MAM ALE JEDNU VYHRADU.FOTKA,KTORA JE HODNOTENA BY NEMALA MAT ZVEREJNEHO MAJITELA.HODNOTI SA VACSINOU PODLA TOHO,KTO FOTKU VLOZIL,NIE PODLA KVALITY ZABERU.JE TO TU EVIDENTNE VIDIET.kVALITA FOTOGRAFA BY SA POTOM VIDELA PODLA HIRCH.INDEXU.KED NIEKTO NECHCE OHODNOTIT ZABER,TAK LEN NAPISE NEDOSTATKY,TYM PADOM JE FOKA PRIEMERNA.KED UZ KLIKNE NA -DOBRA FOTKA-MALA BY BYT NAOZAJ DOBRA,NIE PRIEMERNA,AKO TU MOZME VIDIET VIAC ZABEROV

Pridal/a [tom] 10. mája 2010 o 10:05:49

Myslím si, že toto určite pomôže miestnej atmosfére... Ľudia, ktorí mali z priemerného alebo mínusového bodu pod svojou fotkou zlé sny budú mať srdce na mieste. Na druhej strane tento systém podľa mňa ešte umocní to, čím táto stránka trpí už veľmi dlho - neuváženému trúseniu plusiek pod hocičo, vďaka čomu to hodnotenie má veľmi nízku výpovednú hodnotu. Selekcia fotiek je tu mizerná a bude ešte horšia. A tiež sa tým podľa mňa ešte posilní priateľské bodovanie, ktoré tu tak prekvitá. 
Odkedy sa fotka.madness zmenila na fotky.sme a nastali tu zmeny, odišiel odtiaľto každý, kto pôsobil na pôvodnej stránke a s fotkou to myslel aspoň trochu vážne. Z pôvodných madnessákov som tu zostal tuším len ja a to sa tu tiež moc neangažujem. Človeku, ktorý sa chce o svojich fotkách naozaj dozvedieť niečo viac a nechce len uznanlivo poklepať po chrbte táto stránka nemá čo ponúknuť a nový systém bodovania to ešte zhorší.
Pridal/a Janet 10. mája 2010 o 13:06:23

[tom]  ty si na mňa zabudol ??? ...aj ja som stará madnessačka :D...a aj sa angažujem spolu s novými príšelcami a to dosť dlho:D...

• nový spôsob nie je ideálny, ale nie je nemenný... zatiaľ nie je vylúčené ani niektorými autormi využívané hodnotenie v rámci komentu... bodmi 1/10, 2/10, .... 10/10 :)
  • možnosť hodnotenia vlastnej fotky je trošku neobvyklé, ale poznám aj  iné stránky, t.j. fotopodportály kde sa dá hodnotiť vlastná fotka 
  • teraz je na rade rázne obmedzenie počtu fotiek ...
Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 12:00:15

pokial viem, na citanie.madness je to dnes len pocitanie kladnych hlasov.

Pridal/a uteká ti očko 10. mája 2010 o 12:37:22

tomovi platim tentoraz ja pitie :) uz len taka malickost, sam som si ohodnotil moju poslednu fotku a funguje to...:) tusim tu budem mat najlepsie fotky...:D trosku ironie nezaskodi, ale pre istotu s tym spravte nieco, lebo to bude naozaj fraska a nie fotoportal... teda apon zjemnite tu frasku...:)

Pridal/a Martuschka 10. mája 2010 o 13:06:32

ano potvrdzujem ze samoohodnotovanie funguje. je to fraška. 

Pridal/a brki 10. mája 2010 o 10:26:21

+++ :)  tom - presne si to pomenoval, absolútne súhlasím !!! 

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 10. mája 2010 o 07:42:25

tss tss... to jsou ale věci... ☺

Pridal/a vladop 10. mája 2010 o 07:10:58

aha ho čo to?  

ako tak čítam príspevky tak ta stupnica od 0-5 je v podstate nahradená tým, že koľko bodov kto dostane. Aj doteraz to bolo bud si dal plus alebo si len komentoval, minusky si zbytočne nedával, ani "priemerov " tu vela nebolo. To že by sme mohli dať body 0-5 vyjadruje len postoj jednotlivca k danej fotke. V tom je to lepšie, že by sme mali každy za seba väčšiu škalu. Teraz je to len na tom koko klikov - bodov dostane fotka. resp. od koľkých

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 10. mája 2010 o 00:13:51

no neviem, určite je plus, že sa hodnotí anonymne, ale inak ... no uvidime čo to prinesie ...

Pridal/a Miloš Tepper 10. mája 2010 o 00:21:04

zvykneme si,a nakoniec budeme spokojni...

Pridal/a matamata 10. mája 2010 o 00:42:25

super a je po hádkach:-))))))

Pridal/a natasa.holinova 9. mája 2010 o 22:10:26

tento system je podobny karme na blogoch, ktora sa osvedcila, ale aj tak plati, ze dokonaly system neexistuje a nejake vyhrady budu vzdy. niekomu vadi, ze nepozna identitu hlasujuceho, iny by chcel uplnu anonymitu, atd, atd. s nazorom, ze "nedaju sa rozlisit mensie a vacsie nedostatky", vsak nesuhlasim - nedostatky sa aj vcera dali len opisat v komentari a znamienko minus ich nijako nespecifikovalo - a to Vam ako celku vadilo predovsetkym.
vy si iste uvedomujete, ze sa nedalo vyhoviet vsetkym, a my si zas uvedomujeme, ze presne tato podoba nemusi byt konecna a az prakticke odskusanie vo velkom ukaze, co sa da vylepsovat. preto blahozelam vsetkym majitelom vesteckej gule, ktori uz dnes vedia, ze "je to naprd" a "spatne". a kym prideme k podobnym zaverom aj my pomalsi, poprosim o trpezlivost.:)
Pridal/a brki 10. mája 2010 o 09:26:21

Nataša, vďaka za zmenu, je to plus že nie je mínus :)...zmena je pozitívna snáď sa to tu už ukľudní. Ale mám výhradu...bodovanie 1 hlasom pokiaľ sa pamätám tu nikto nepreferoval. Všetky návrhy "odspodu" presadzovali škálu 1-3, 1-5, 1-7, 1-10, prípadne to rozčleniť na zvlášť TK a zvlášť kompozíciu, ako je to na drvivej väčšine fotoportálov.... Ale nový systém nenavrhoval nikto. Takže spokojnosť s jednobodovou škálou dlho nevydrží. Opakujem, hranica medzi dobrou a zlou fotkou je veľmi široká a zároveň ostrá.

Ďalej - určite treba zamedziť možnosť bodovať sám seba. 

Oddelené hlasovanie a komentovanie je fajn, ale zmysel by som videl, keby bol anonymný autor fotky a nie hodnotiaci. Tento nový systém nezabráni špekulovaniu a rôznym taktikám, akurát to zakryje pod pokrievku.

A ešte otázka...prečo sa vždy musí zmena udiať, až keď atmosféra na fóre dospeje ku kritickému bodu ? :)

Pridal/a Majo Š. 10. mája 2010 o 09:31:09

suhlas, so všetkym

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 09:49:23

brk, k tomu prvemu problemu: treba brat do uvahy, ze fotky patria pod sme.sk a na celom spravodajskom portali mnoho veci smeruje k zlucovaniu a zjednocovaniu. rovnaky sposob karmovania na blogu funguje uz roky a tak dobre, ako sa len da - system je to jednoducho funkcny.

ano, v pripade tohto sposobu sa treba rozhodnut, ci je fotka dobra alebo zla, ale treba si uvedomit aj to, ze jej vysledne umiestnenie v poradi bude spriemerovane poctom hlasov, takze nakoniec sa aj tak na skale 0 - 1 usalasi povedzme na 0,9, takze az pod nou budu fotky s celkovym hodnotenim 0,88.

k poslednej otazke: nemyslim, ze prave teraz bola atmosfera kritickejsia. :) v kazdom pripade si to uvedomujeme.

Pridal/a brki 10. mája 2010 o 10:16:32

vďaka za odpoveď, čo sa týka karmovania, rozumiem tomu a tu väzí ten hlavný problém, ktorý sme asi viacerí nepochopili a bolo by ho treba jasne definovať - čo to je portál fotky.sme ? Je to súčasť nejakého systému blogov, je to skôr komunikačný portál s využitím fotiek, alebo je to portál zameraný na amatérsku fotografiu? Ani ja a myslím, že ani väčšina fotoamatérov, ktorí sem chodia na iné blogy sme.sk nikdy, alebo len výnimočne zavítali.  Toto nemyslím ako kritiku, skôr ako otázku, od ktorej by sa mala odvíjať podoba fotky.sme.sk.  Myslím, že fotky.sme.sk vznikla ako "pridaná hodnota" sme.sk a dnes je to taký mačkopes :)...ani jedno, ani druhé nie je zlé, všetko má svoje miesto, len sa treba rozhodnúť, akým smerom to orientovať. fotky.sme.sk sa vyvíja skôr ako samostatný portál a fotoportály majú svoje špecifiká, ťažko ich zjednotiť s politickými, športovými blogmi, či chatovacími stránkami. Amatérskí fotografi sú zvláštna komunita :-)

Pridal/a natasa.holinova 10. mája 2010 o 10:23:11

nuz, je to portal zamerany na amatersku fotografiu, ktory patri pod sme.sk. ale ubezpecujem Ta, ze presne rozumiem, co tym chces povedat. mozem len zopakovat, ze sucasna podoba nie je zabetonovana, budeme zbierat poziadavky na dalsie zmeny a posudzovat ich.

dakujem za pochopenie

Pridal/a Rudolf Baranovič 10. mája 2010 o 17:46:56

vdaka adminom za pozitivne zmeny, to za prve. a za druhe ma tesi, ze si napisala, ze sucasna podoba nie je zabetonovana. Presne ako brk pise, fotografi, aj ked len nadsenci, su uplne ina komunita a tazko nas prirovnavat s blogmi, aspon teda hodnotenim na sposob karmy. Myslim si ze aj ked je to portal pre amaterov fotografov, aj tak tu moze byt hodnotenie s vacsou skalou. Ved ked to porovnam s inymi fotoportalmi ako ephoto a lebo vivo, aj to su v podstate amaterske portaly, profici sa neunuvaju chodit na taketo servery. Neziadam a ani netuzim po hodnoteni charakteru ephoto, ale fotky.sme je pre mna porovnatelne napr. s vivo.sk a tam je jednoduche hodnotenie od 1-7. Preto porovnavam vivo, lebo tam je dost clenov z komunity sme. Ked uz nie od 1-7, tak aj skala 1-5 by bolo fajn. Tieto portaly su pre amaterov a pristupne pre kazdeho. nIektori si fotky len vkladaju za ucelom vytvorit si niekde rodinny album (tym je asi aj jedno, ake je tu hodnotenie) a ini ako ja sem prisli aby spoznali lepsich tvorcov ako su oni sami a s ich pomocou sa zlepsili vo fotografii. Ja som bol jednym z tych, ktoremu minus nevadilo, bral som to ako kritiku (okrem par minusiek z pomsty :) ). Na tomto serveri ma zaujala diskusia pod fotkami a spolocne s hodnotenim to rozhodlo, preco som zostal tu. A nelutujem, S pomocou par nadsencov, ktori sa ma nezistne ujali, som sa za par mesiacov posunul niekde, kde by som sa sam dostal len za ovela dlhsi cas, ak vobec. To na tomto serveri ocenujem. Minuska inym narobili aj dost zla, zmena bola potrebna a ja som sa tesil na paradne zlepsenie, ktore nam pozitivnym nadsencom, pomoze navzajom este lepsie kritizovat fotky. Drzim teda palce adminom, aby co zacali, aj uspesne dokoncili a onedlho sme sa vsetci tesili z jednoduchej hodnotiacej skaly. A ako vidim, je to prianie mnohych amaterov.

Pridal/a osamakosa 10. mája 2010 o 09:43:51

brk1-moje slová,len "trochu" slušnejšie :-)

díky,klaniam saaa:-)

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 22:13:39

Nataša ale mňa potešilo, že konečne po roku zmizli do nenávratna..:)...takže idem testovať a to som dnes chcela ísť skôr spať..ja mám radosť :):)

Pridal/a natasa.holinova 9. mája 2010 o 22:15:14

tak to sme dve. :)

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 22:24:03

bude nás aj viac...nespokojenci budú furt nespokojní a každá zmena prináša aj nespokojnosť...

no pravdupovediac je to sila zvyku, tak zvykneme aj nové ..:)

Pridal/a du12 9. mája 2010 o 22:38:26

človek si zvykne aj na horšie veci, ináč keď už nám zmizli tie červené čiarky :) tak dúfam že tu bude aj menej hádok či....

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 22:47:34

tak veru du maš pravdu...určite bude menej svárov :)..a ta anonymita pri hodnotení sa mi páči...aspoň nebude tu fungovať na 100 % systém ja tebe ty mne...:)
Pridal/a sonyk 9. mája 2010 o 22:56:23

uz sa neda dat - ?:)no teda

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 22:58:19

sonyk hádam nie si sklamaný??? hmmmm

Pridal/a sonyk 9. mája 2010 o 23:01:59

cojaviem uz som si na to zvykol:)teraz tu uz budu same dobre fotky:)))

ale ovela viac sa mi pacilo ze nova fotka ostane par dni pridana anonimne,hmm asi hej no to by bolo najlepsie

Pridal/a sonyk 9. mája 2010 o 23:03:26

a to ez nemusis pisat koment ked hodnotis je super, konecne

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 23:12:09

tak to hej,,toto využijem v práci, aby som sa nezdržiavala :D

Pridal/a sonyk 9. mája 2010 o 23:25:42

to je aka blbost ze si mozem zahlasovat za vlastnu fotku?:))))))

ten nevy kod je fakt vymakany :))))

Pridal/a Miloš Tepper 9. mája 2010 o 23:35:00

ano,to je fakt :-) ma tato novinka v sebe muchy...

Pridal/a brki 9. mája 2010 o 21:58:38

nie je to ešte dokonalé, má to svoje muchy :), ale napriek tomu vďaka, je to pozitívna zmena, čas ukáže, čo ešte treba zmeniť

Pridal/a Janet 9. mája 2010 o 21:56:44

vidím, že som niečo zmeškala,,,to tak dopadne, keď sa flákam :D

Pridal/a sk 9. mája 2010 o 20:58:23

Je to síce lepšie ako hodnotenie čo bolo predtým, ale aj keď sa dá iba kladne hodnotiť ,nie všetko je rovnako dobré na 1 bod,... predsalen nejaká paleta bodov by bola vhodnejšia,.. od 1 do 5 a tým vyjadriť či je fotka bezchybná, s malou chybou , priemerná, horšia alebo žiadna. a tie body by sa sčítavali, tým by sme vedeli viac rozdeliť kvalitu fotiek. Ale museli by sa fotky odznova zasa hodnotiť a to ste asi práve kvôli tomu nechceli.

Pridal/a osamakosa 9. mája 2010 o 21:01:02

ale ba,chceli...

tu na vyber nie je,co?:-)

uplne by mi stacili ciselka 1-5 ,ako pises-1 najslabsia 5 najlespia a nech sa púriemeruje.

takto budem body setrit,lebo mi bude luto hadzat dobre a lepsie do jedneho kosa

Zakázaný príspevok 9. mája 2010 o 21:04:51

Pridal/a Martuschka 9. mája 2010 o 21:00:26

mozno v dalsom kole bude hodnotiaca skala od 1 do 5  :)

Pridal/a osamakosa 9. mája 2010 o 20:53:28

moj nazor-je to naprd hodnotenie.

nedaju sa rozlisit mensie a vacsie nedostatky,alebo vsetko okolo toho...hlkavne bolo treba utajit nick autora fotky,kym sa hodnotenie ,alebo komentar neda,ak sa da komentar,hodnotenie by som uz zakazala.

Pridal/a Martuschka 9. mája 2010 o 20:59:14

tak veru , teraz to je cisto anonymne na jednej strane , no negativa sa daju popisat , aspon nedostanes "za odmenu- na oplátku" minus body.. :) to som zvedavy ako to bude fungovat. preco nie.. V podstate ide o to , kto chce nadalej komentovat -  moze ale je vlastne zatrhnute minusovanie. Mne to neva.  Uvidime

Zakázaný príspevok 9. mája 2010 o 20:55:05

Pridal/a kaname 9. mája 2010 o 21:25:59

mne skôr vadí, že nevidím, kto za tú fotku hlasoval... a keď mi tam ani nenapíše komentár, tak ani neviem, čo sa mu na tej fotke páči, prečo sa mu páči.. a tak. inak vyhodenie mínusok hodnotím kladne :D

Pridal/a Rudolf Baranovič 9. mája 2010 o 21:39:37

mna skor zaujima kritika, teda co sa komu nepacilo, to ma moze posunut, ak je to konstruktivna kritika. Bod za fotku ma potesi, je mi jedno vsak od koho. A ak mi niekto aj do komentu napise, co sa mu pacilo, to tiez potesi, ale nie tolko ako kritika. Moznost komentovat tu ostala, takze je len na nas, ci nieco napiseme. Aspon sa nebudeme napadat, ak niekto napise ze sa mu fotka paci, ale nedal plusko a hned sa niektori navazali, ze preco, ked sa mu paci. Toto je aspon za nami.

Pridal/a Majo Š. 9. mája 2010 o 21:42:31

ja by som skor bral anonymitu autora fotky ako hlasujucich, aspon na nejaku dobu, na niektorych portaloch to tak funguje a podla mna to je naj system hodnotenia, a samozrejme aspon skala 1-5 by bola fajn.

Pridal/a brki 9. mája 2010 o 21:52:46

súhlasím, za toto som sa dávnejšie vyslovoval...napr. ephoto...škála hodnotenia by fakt pomohla, hranica medzi dobrým a zlým je niekedy veľmi široká

Pridal/a osamakosa 9. mája 2010 o 21:30:50

načo by ti to bolo?

kumpánstvo pokračuje,trochu sa zeliminovalo nové,ale čert to ber...keď sa chce človek niečo naučiť, berie hlavne to zlé...keď si myslí,že je dokonalý ....tak nie je:-)

Pridal/a Shirin 9. mája 2010 o 20:56:45

Ako tak premyslam, tak je to vlastne to iste co bolo doteraz, akurat sa zrusili minusy....Alebo sa snad mylim?

Pridal/a Rudolf Baranovič 9. mája 2010 o 21:02:41

malokedy sa zapajam do diskusie. Nove hodnotenie treba oskusat a uvidime. Zatial nebudem hanit pracu adminov, zmena tu je, minuska su prec, co odstrani negativne reakcie, nezhody a male vojny. Zatial zivim nadej, ze toto je len zaciatok a postupne sa nam nove hodnotenie ukaze v plnej sile a my sa dockame toho, co tu bolo skoro ako keby odhlasovane a hlavne vsetkymi ziadane. Takze ja tomu davam par dni. Verim ze nie naivne.

Zakázaný príspevok 9. mája 2010 o 21:14:55

Pridal/a Rudolf Baranovič 9. mája 2010 o 21:24:59

karlik, karlik, ja som nepisal, ze niekto hani adminov, ja som pisal, ze zatial nebudem hanit ich pracu a ze zvolim vyckavaciu fazu. Howgh!  pekny vecer, karlik :)

Pridal/a osamakosa 9. mája 2010 o 21:22:15

tato zmena bude mať jeden jediný efekt-zamorenie zlými fotkami,veď nikto nemá čo stratiť,takže odhliadnuc ako sa deň volá,niečo vám zavesím:-))))

Zakázaný príspevok 9. mája 2010 o 20:59:46

Pridal/a sk 9. mája 2010 o 21:22:52

Ale vieš, keby to takto spravili, že  by dali nejakú stupnicu, museli by sa fotky začať hodnotiť odznova.. veď ako by sa rozdelili tie percentá? nikto tam tiež nezadalo či 0-2 body.. čiže podľa mňa to je kvôli tomuto tak ako to je

Pridal/a osamakosa 9. mája 2010 o 21:28:01

od nuly pekne

Zakázaný príspevok 9. mája 2010 o 21:25:24

Pridal/a sk 9. mája 2010 o 21:38:07

Aj ja by som to dal on nuly. A zvýšila by sa kvalita tejto stránky a fotky by sa spravodlivejšie rozlíšili. Na zahraničných foto stránkach to tak je a je to len pozitívne.

Pridal/a Martuschka 9. mája 2010 o 20:45:19

No to su ale novinky...

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 09:05:43

Za posledný týžden extremne klesol pocet vložených fotiek. Neviem teraz či preto , že nove hodnotenie...

Pridal/a Martuschka 26. mája 2010 o 10:36:08

Minule som pisal , že počet fotografii klesol ,no a  teraz to ide ako na paaase .

Pridal/a commandcom 26. mája 2010 o 11:42:30

No ved... A jedna z 20 ma aku-taku fotograficku hodnotu. Ale zrejme to vlastnici portalu chcu.

Zakázaný príspevok 26. mája 2010 o 12:26:14

Pridal/a Brna Roman 28. mája 2010 o 12:18:58

suhlasim - je to tu o kvantite
nove hodnotenie pre mna nie je vobec zaujimave
a aby som nebol len kriticky - svojho casu som doporucil administratorovi k nahliadnutiu fotokomunikacny web (hodnotenie): http://www.piqs.de/
dodnes - bez odozvy

Zakázaný príspevok 28. mája 2010 o 14:44:12

Pridal/a Brendy 28. mája 2010 o 14:58:23

Ja som si vsimla, ze tu v poslednom case pribudlo niekolko mladych a sikovnych fotografov,mne osobne by sa nechcelo zapodievat niejakou velkou skalou hodnotenia...

Pridal/a Janet 28. mája 2010 o 15:06:41

jeeeej nie som tu 3 dni a už takéto zmeny k lepšiemu..:).. musím si častejšie robiť prestávky...

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 09:07:12

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 09:10:58

a že nikto nefoti tie povodne... :).

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 09:27:07

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 09:29:02

jasné že su a esšte jaké..východ slovenska ma dalšiu zemplínsku šíravu..ale my v hlavnom meste to mame v suchu.. :)

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 09:34:16

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 09:39:15

konkureci som skusil tiez ..aby som sa este  viacej dozvedel , a vela si o sebe nemyslel..,  no snad sa tu objaví aj niekto dalsí. lebo ked tak pozrem tu je max 20 -40 ludi .

Veru škála chýba. jeden bod je málo na vyjadrenie sa. Snad sa to zmeni ešte k tepšiemu.

Všimol som si , že niektorý aktívny kritici tu už nie su. čo je na škodu veci. aspoň pre mna.

Zakázaný príspevok 21. mája 2010 o 09:48:59

Pridal/a Martuschka 21. mája 2010 o 10:07:36

také to kamarátstvo fotografov na weboch funguje aj inde , najlepsie su anonymne.. vtedy ide iba o fotku. A to som skusal tiez..a mozem odporucit.

Podrobné údaje o téme

Téma: Zmena hodnotenia
Stav témy: otvorená
Založil/a: natasa.holinova
Založené: 9. mája 2010 o 20:03:21

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy