Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » Anketa - systém 0 vs 1 bod

Anketa - systém 0 vs 1 bod

Pěkný večer, přemýšlel jsem, jak jsou uživatelé spokojeni se škálou nového hodnocení. A napadlo mě, že založím toto téma.

Jste spokojeni se systémem "Přidej bod"(anebo nech být...)??

Anebo byste uvítali větší rozptyl hodnocení??

Anebo hodnocení úplně zrušili???

Pokud budete mít čas a chuť, tak napište svůj názor. 

Diskusné príspevky:

Pridal/a commandcom 31. mája 2010 o 12:38:52

Hodnotenie nie je vsetko. Myslim, ze je nevyhnutne zaviest kategorie (napr.: hory, street, zatisie, zvierata.... art, lomo...) s tym, ze by sa pri zadavani fotky musela kategoria urcit. V podstate by islo o standardizaciu klucovych slov. Potom hodnotenie  by bolo ovela objektivnejsie, lebo sa neda hodnotit trebars "art" rovnako ako panorama, napriklad. Samotne body - skor sa priklanam k skale sirsej, avsak s vypoctom vyslednej vahy (podobne ako pri blogoch karma) z poctu nakuknuti plus bodove hodnotenie. To je ale zrejme problematicke, kedze je to velmi zavisle na tom, ako dlho visi fotka na titulke SME. Z toho mi teda vyplyva, ze by na titulke mohla visiet nie najposlednejsia fotka, ale trebars vo zvolenom okne (napr 24 h) najlepsia. To by aj zvysovalo uroven portalu... Ale vdaka spon za to, co je...

Pridal/a natasa.holinova 30. mája 2010 o 22:29:36

pekny vecer vsetkym,

dakujem srdcovo za nazory a ruigerovi aj za slova, ktore ma potesili, kedze su vzacnostou. :)

teraz mi slo skutocne najma o vecnu diskusiu, a menej o uvahy, ci "vyssie miesta" nahodou neplanuju pohreb serveru. keby to tak bolo, karlik, tak tu nepredstieram cinnost dnes ani inokedy.

mam sice obavu, ze aj najnizsie hodnotenie budu ludia brat negativne, ale mate pravdu, ze nevyvazenost minuleho minuska v tom hrala velku rolu. a bez odskusania je to z mojej strany len teoretizovanie, ja viem. :)

este raz vdaka a nocnym sovam pekny zvysok vecera.

Pridal/a marcel 30. mája 2010 o 23:10:41

Ked chcete,aby sa ukoncili hadky,urobte to tak,ze fotky sa budu pridavat anonymne,odstrania sa hadky,kamaratske hodnotenie,rodinkarstvo a odstrania sa aj nezmyselne komentare flogačov,ktory nevedeli ako pred rokom vyzera fotoaparat,a teraz rozdava rozumy,ako keby bol profesionalny fotograf,plati to tu u viacerych...tamto na nikoho nenarazam...ked sa to tak urobí je po probleme a server bude splnat ucel, na ktorý bol stvorený!!!Dakujem.

Pridal/a natasa.holinova 30. mája 2010 o 23:30:07

ale no. :) jedni chcu komentarov viac, druhi chcu, aby sa nerozdavali rozumy. priatelia, komentare neovplynim ani jednym, ani druhym smerom. som vsak presvedcena, marcel, ze ked si z vecneho komentara clovek nema co vziat (napriklad ako autor nesuhlasim s navrhovanou upravou), tak to jednoducho pustim z hlavy a odpisem: diky, ale to by sa mi nepacilo. a opacne: ked si da niekto namahu s pisanim komentara, obvykle chce pomoct, a nie skodit.

Pridal/a marcel 31. mája 2010 o 08:31:05

Niekto si da namahu aby rozdaval svoje rozumy,alebo aj vytočil majitela zaberu...uz to tu bolo viac krat...tak ze ja som za anonymne zabery...PEKNY UPRšANY DEN PRAJEM...:-)

Pridal/a Brendy 31. mája 2010 o 06:44:57

Ja osobne povazujem tento system jedneho hlasu dobry.Fotky robim pre potesenie svoje i druhych a nie pre sutazenie.Nestacim sa divit,preco ta zanietenost za hodnotenie 1-10,ktore sa mi zda prehnane...

Pridal/a Brendy 31. mája 2010 o 07:00:18

este dodam toto je stranka materskych (tolko uz omielane) fotografov a nie amaterskych kritikov...

Pridal/a Brendy 31. mája 2010 o 07:41:33

oprava:amaterskych

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 20:53:50

brk 1 budeš naším hovorcom??? :) stručne a jasne...

Pridal/a brki 30. mája 2010 o 21:07:20

okrem toho od rána sme šlapali po kopcoch, pred chvíľou sme dorazili, ledva sa hýbem, zmokli sme, fotili sme dážď, idem si dať pivo, a vôbec....pekný večer všetkým, ozvem sa zajtra :))

Pridal/a brki 30. mája 2010 o 21:03:37

ale ja neviem písať :)

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 21:08:11

to vôôôbec nevadííí, my potrebujeme tvoju hlavu :)

Pridal/a lie83 /Lenka/ 30. mája 2010 o 20:30:14

ani mne nevyhovuje paci nepaci..a som za sirsiu skalu, staci do 5 a potom si bude kazdy podla svojho pridelovat body ako velmi ho ta dana foto oslovila... dufam ze sa to zmeni...

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:32:06

Pridal/a natasa.holinova 30. mája 2010 o 18:17:29

mna by zaujimala jedna vec, na ktoru napriklad ja nemam teraz odpoved: bude clovek, co dostane hodnotenie 1 (teda minimum z 5 ci 10), nastvany menej ako clovek, co predtym dostal minus? inym slovom: nevratime sa zavedenim skaly 1 - 5 do predchadzajucej ery?

Pridal/a brki 30. mája 2010 o 20:32:27

nataska, na systéme požívajúcom "mínus" nebola zlá samotná mínuska, ale jej váha, tá tu vyvolávala nespokojnosť. Ja len zopakujem, že som za škálu hodnotenia, 1-3, 1-5, alebo ešte širšie hodnotenie, to už nepovažujem za tak podstatné. A keď dám niekomu 1 bod z piatich a on akýmkoľvek spôsobom prejaví svoju urazenosť? ? Usmejem sa nad ľudskou hlúposťou a idem ďalej. Mňa hodnotenia od takých ľudí nezaujímajú, radšej dostanem 1 bod od človeka, ktorý fotiť vie a snaží sa o objektívnosť, ako 5 bodov od človeka, ktorý za to očakáva výmenný obchod 5 za 5 :). Taký človek mi je ľahostajný, takého človeka si nevážim :)

Pridal/a Martuschka 31. mája 2010 o 08:09:07

A tu je nejaka zaujimava diskusia.. 1-3  /max/. By bolo fajn. Mne by sa nechcelo premyslat ci 4 , 5 , a pod. Ale ked to zostane takto ako je napôjdem protestovať do ulíc :). Takže suhlas s brk1.

Zakázaný príspevok 31. mája 2010 o 09:49:03

Zakázaný príspevok 31. mája 2010 o 09:50:47

Pridal/a Brendy 31. mája 2010 o 09:56:17

Vysledky "Montesori"skoly ukazali, ze deti dosahuju ovela lepsie vysledky, ked nie su hodnotene a ucenie sa stava hrou...Je to asi len moj celkovy postoj k zivotu, ktory sa pravdepodobne odlisuje...

Pridal/a Juraj Bohunicky 31. mája 2010 o 14:40:05

V plnej miere súhlasím s tebou!!

Zakázaný príspevok 31. mája 2010 o 10:07:28

Pridal/a Brendy 31. mája 2010 o 11:38:40

Karlik,mozno mas pravdu,ani ja to neviem,ale podvedome sa takto riadim v zivote.Ale uznavam, ze moj postoj je moj, a väcsiny moze byt uplne iny...Preto sa k tejto teme uz nebudem vyjadrovat.

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:36:51

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:38:02

Pridal/a Rudolf Baranovič 30. mája 2010 o 20:22:26

Krasny vecer prajem Natasa. V uvode vy&slovujem obdiv za to, ze sa zapajate a pracujete aj v nedelu vecer. A k veci. ja si myslim, ze rozpatie 1-5 vyvola ovela menej hnevu, ako minus a plus. Ved ked dostal niekto minus, ak bol slabsej povahy a na fotke si velmi zakladal, pripadne bol priatelmi uvedeny do omylu, tak to bol prenho uder pod pas, totalny odpis a co ja viem co este. Body 1-5 su plusove a nemaju na cloveka taky zdrvujuci ucinok. Samozrejme, povahu cloveka nezmenis a ci bude take alebo onake hodnotenie, moze sa niekto najst, komu bude aj toto hodnotenie vadit.

Ja som za sirsie hodnotenie, akoekolvek, ale sirsie. A s komentarom je to fajn.

Padli tu aj nazory, ze treba zrusit hodnotenie uplne. Podla mna by to nebol spravny krok tohto portalu, lebo clovek od svojej podstaty je sutazivy a ked na to nema priestor, tak hlada moznost realizacie a prezentacie inde. Nech si hovori kto co chce, pochvala a ocenenie kazdeho z nas potesi. Bohuzial niektorych z nas aj falosna, kamaratska, s tym vsak nic nenarobime, nie sme tu na to, aby sme ludi vychvavali :).

Drzim tomuto portalu palce a prajem mu, aby si udrzal a zlepsoval postavenie medzi fotoportalmi a nestal sa z neho bezna uschovna dovolenkovych fotiek. A bolo by fajn, keby nam neodchadzali tvorivi a prospesni amateri, ktorych teraz musime hladat po inych portaloch. Odislo ich velmi vela, za vsetkych spomeniem len osamakosu, ktora odisla v poslednych tyzdnoch a za seba mozem povedat, ze nebyt jej v mojich zaciatkoch tuna a jej kritiky, tak nemam take fotky, ake mam dnes.

Pridal/a Rudolf Baranovič 30. mája 2010 o 20:44:02

no ja som sa asi zase moc a zbytocne rozpisal :(

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:13:36

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:18:12

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 18:29:50

Ntasa myslím, že nie, pretože v predošlom hodnotení malo mínusko príliš veľkú váhu, keď mala fotka veľa +, teraz bude mať jeden bod hodnotu stále rovnakú..:) ..

každopádne terajšie hodnotenie nie je celkom objektívne pri hodnotení fotiek lepších ako priemer, teda tie, ktoré chcem ohodnotiť,  ak zaujmu a hodnotenie si zaslúžia...

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 20:24:28

doplním myšlienku.. keď chcem ohodnotiť, tak mám na výber len áno s rovnakou váhou a tak dáva všetky fotky do jednej urovne z môjho pohľadu, čo však nie je tak, lebo jedna sa mi páči viac, iná zas menej...

určite sa netreba Nati vzdávať myšlienky rozšírenia stupnice na hodnotenie

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 16:58:38

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 17:04:55

áno ako dočasné riešenie, lepšie ako predtým, len dúfam, že nie na 21 rokov...

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 17:11:50

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 20:22:33

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 20:26:47

Karlíkubezčokolády mne súčasne hodnotenie vyhovuje ako dočasné riešenie.. pozri  aj môj včera písaný komentár...a vôôôbec kto je Hujer??:)

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 17:31:21

Karlíku nebuď netrpezlivý...ešte možno niekto napíše...každopádne prispelo k menším roztržkam okolo hodnotenia a vracania - aj +

Zakázaný príspevok 30. mája 2010 o 17:36:13

Pridal/a gaidheal 30. mája 2010 o 08:20:13

mne osobne je jedno či bod, či desať, ja sama za seba aj tak neviem posúdiť, či je fotka hodná troch alebo šiestich bodov z desiať , mne sa fotka buď páči, alebo ma niečim osloví, alebo ma nezaujme, alebo dokonca aj keď musím uznať, že je to dobrá fotka, ale mne sa vôbec nepáči.

Tiež by som privítala aj systém bez hodnotenia, len z možnosťou komentárov.

Pridal/a Janet 29. mája 2010 o 23:11:13

osobne si myslím, že na túto stránku chodí čoraz viac úplnych začiatočníkov (bola som ňou aj ja pre asi 2 a 1/2 rokom) a je dobré, ak je nejako ohodnotená tvorba, z ktporej vzíde akesi zaradenie sa...Som za hodnotenie akékoľvek so širšou škálou bodovej stupnice trebars aj za občasne už užívané 10/10.

Ale hlavne som za písanie komentárov, ktorých je tu žalostne  mááááálo a najmä od skúsenejších... mne sa osobne ťažko píše o technických veciach,,,ja som proste cvakár..hop alebo trop..:D skúšam priamo na mieste

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 30. mája 2010 o 00:01:52

buď zrušiť hodnotenie úplne alebo:

3 kategórie, 0 - 5 pts., možnosť hodnotiť len spolu s komentárom, zobrazenie komentárov (hodnotenia) až po pridaní vlastného... (+ konečne pevný limit - množstevný aj veľkostný)

Zakázaný príspevok 29. mája 2010 o 21:05:32

Pridal/a Brendy 29. mája 2010 o 22:31:38

Suhlasim s Ockom.Ja by som cele hodnotenia zrusila.

Pridal/a paavuk 29. mája 2010 o 22:48:04

dalsia dobra moznost, nechat len slovne hodnotenie

Pridal/a paavuk 29. mája 2010 o 21:26:56

som za hociaku skalu, 0-5 moze byt a som rad, ze si tuto temu otvoril

v terajsom stave sa fotka bud paci alebo nic 

Pridal/a commandcom 17. marca 2011 o 07:54:29

Noz, Brendy, ked si ma spomenula, ze menej pisem: Takze je to preto, ze sa tu da coraz menej najst fotka, ktora si zasluzi seriozny komentar. Su tu samozrejme velmi dobri autori, ktori maju svoj styl, a fotky ktorych su naozaj dobre a niet k nim co dodat. Potom su tu autori, ktori sa hladaju a tvrdosijne idu nejakym smerom, od ktoreho by ich neodradil nik. Oni sa tak vidia a myslia si, ze su genialni. Sem zaradujem aj roznych "softicov" a hadeeristov. No a potom su tu ludia typu "chidern, pet and holidays", ktorych uzasne zabery zapadov slnka a slintajucich domacich maznacikov vyzaduju jedine hodnotenia typu Waw a Joooj. Aj to je vsak fotografia... Taku ale hodnotit nema zmysel... No a najradsej mam neunavnych rypalov s piatimi fotkami vo svojom portfoliu. To su taki premudreli Chrobaci Truhlici (po cesky: Brouk Pytlik)... A s nimi sa diskutovat uz vobec neda...

Ja si vazim pracu programatorov aj adminov. Drzia tento server ako-tak pokope a nepodliehaju "modnym" tlakom. Som spokojny so systemom hodnotenia aj bodovania. No a ked mi niekto pod dobru fotku napise totalnu bajacinu, tak ju radsej zmazem...

Pridal/a Brendy 17. marca 2011 o 08:41:19

Ano ano, chapem...ono zalezi na nas,co povazujeme za vhodne dat na net(obcas aj ja nechapem...)...aj spravanie zavisi od nas a nie od systemu,ale opakujem:myslim si, ze mas dlhorocnu fotograficku skusenost(spojenu aj s vyvojom fotografie) a to bolo z tvojich komentarov citit-co urcite tym, co sa fotogarfii viacej venuju urcite pomahalo...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. marca 2011 o 08:52:36

... súhlasím Brendy.

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 09:43:52

...a este by som dodal:

Som tu uz nejaky ten mesiac, ale nejako neregistrujem reakciu adminov, ludi ktori zastresuju tuto sekciu a ci vobec maju zaujem prepracovat tento portal na zaklade poziadaviek, reakcii... Mam pocit, ze nie, ze su si vedomi toho, ze existuje mnoho portalov, specializujucich sa vyslovene na fotografiu. Domena a subdomeny sme.sk su tak robustne, ze za tym treba vidiet mnoho ludi a hodin prace, pri udrziavani tohto komplexneho portalu ;)

Pridal/a brki 16. marca 2011 o 10:36:03

Keďže mi tunajší bodovací systém nedáva odpoveď na to, či je moja fotka dobrá, alebo zlá, ale či som aktívny v diskusiách pod fotkami rôznych autorov a koľko bodov rozdám, pred niekoľkými týždňami som sa prestal tak aktívne zapájať do diskusií pod fotkami.  Často sa pripojím, pozriem si fotky a rozdávam body fotkám, ktoré ma zaujmú...ale bez toho, aby som sa k tomu priznal nejakým textom, alebo "+++", "wau" a podobne. Len občas niečo okomentujem. Autori ani netušia, že od koho dostali body. No a výrazne mi klesla návštevnosť fotiek :).   Už som to tu pár krát napísal - toto nie je fotoportál, toto je chat s možnosťou využitia fotografií ako komunikačného prostriedku. Netvrdím, že je to zlé, ale mne to neoslovuje. Poteším sa viac jednému kritickému hodnoteniu, z ktorého cítim úprimnosť, ako 10 bodom, z ktorých cítim ponuku na výmenu bodov. Tento portál mal šancu byť dobrým fotoportálom, je tu pár ľudí, ktorí vedia dosť o fotografovaní a menej skúsení by sa od nich mohli učiť, je tu pár autorov, ktorí sú výborní a na iných kvalitnejších portáloch patria k vyhľadávaným, ale tu sú v poli "priemerných", lebo aktívne nediskutujú a nerozdávajú body.  

Nie som proti bodovciemu systému, naopak ľudia sú súťažíví od prírody, v práci, umení, športe...súťaž tomu dodáva šťavu...ale ak sú zle nastavené pravidlá, stáva sa z nej paródia. Nejdem nič navrhovať, za 2 roky som tu toho navrhol dosť, podobne aj ostatní a reakcia žiadna.  

Na záver predsa niečo optimistické - na fotoportáli konkurenčného média je to ešte horšie :) 

Pridal/a paavuk 16. marca 2011 o 16:47:33

... s tym konkurencnym mediom si ma pobavil :), ale mas pravdu, je to tam desne. Ale dovod vidim v tom, ze Sme zobrala pod svoje kridla fotoportal so zabehnutymi pravidlami (tie nanestastie pre zatraktivnenie portalu zmenila a urobila z fotenia sportovu sutaz), kde bolo silnejsie jadro ludi so zaujmom o fotografiu a nie o bodove hodnotenie. Samozrejme vsetky neduhy verejne dostupnych fotoportalov mal tiez, ale prave tymito ludmi boli eliminovane. Bohuzial tu uz vacsina z nich nie je. Tento portal bude taky , ako si ho spravime a ziadne pravidla, obmedzenia a zakazy mu nepomozu. 

Co ma tesi je zanrova rozmanitost a tolerancia fotky-sme, prave ta spominanemu kvetinkovovtacikovozapadovemu portalu konkurencneho media chyba.

Pridal/a blue thistle 16. marca 2011 o 16:04:08

brk1_100% s tebou súhlasím

a najradšej sa tu majú tí, čo majú viac svojich ako cudzých komentov:-)

použiteľnosť však nulová aj v braní rád aj v dávaní-vskratke-foto hodnota nula

Pridal/a Brendy 16. marca 2011 o 16:31:16

a a si tu sa zacina ten konflikt v roznych nazoroch na hodnotenie-mna osobne by nikdy nenapadlo usilie ineho oznacit nulovou hodnotou...kazdy to citi inac...a ked ma niekto schopnost empatie,tak sa snazi vycitit,co achce autr fotkou povedat...hoci naozaj obcas to aj sam autor nevie

Zakázaný príspevok 16. marca 2011 o 11:41:16

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 12:55:32

...ano, tak to je, a tak to asi aj bude nadalej. Pre nich je nosnou hlavny portal, tento (sub)portal bude na uplnom okraji ;)

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 11:06:34

Ano, mas pravdu, je to tak ako pises. Ja tiez nemam chut byt vtieravym len preto, aby som mal vysoku navstevnost... a tu na tomto portali je to prave o tom, ale je to aj na inych fotoportaloch ;)

Pridal/a kaltenstein 16. marca 2011 o 09:02:01

Je tu matematicke riesenie, ktore tento problem moze riesit (oddelit priemernu od zlej fotky):

Stupnica:

-1  fotka horsia ako priemer, stlacim -1ku

0 priemerna fotka (neutralna), pozriem si ju a nehodnotim (netlacim nic)

+1 fotka ma zaujala, paci sa mi stlacim +1ku

Mozem ale NEMUSIM napisat komentar. :-)

Pridal/a Muro09 15. marca 2011 o 19:39:28

Čítam Vaše príspevky o škále hodnotenia, ktorá by najviac vyhovovala. Ja si myslím, že žiadna. Zabŕdol som aj do e-photo, škála od 1 do 10 a je to aj tak na draka. Buď sa ti foto páči, alebo nie.

Bol som na jednej vinotéke, kde boli aj majstri slovenského vinárstva, a jeden z dvojice top majiteľov povedal: Niekto cíti vo víne chuť žihľavy, broskyňe, sena, atď, atď, ... veru nie, buď vám víno chutí, alebo nie!

A tak je to aj s foto, darmo budete krajinkárovi pchať do gágora streetovku, že táto je naj, nemá k tomu vzťah, nepochopí a naopak, ten čo fotí ulicu deň a noc,  ukážete mu horolezecké foto, kde sa on v živote nedokáže vytrepať, tak mu to bude cudzie ako Kadáfiho topánky.

Preto tí, čo najviac pištia za zmenu hodnotenia a majú tu vložených pár fotiek, čo dokážeme porátať na prstoch pilača, ktorý medzičasom prišiel o všetky prsty, nech sa ukľudnia, život je aj tak o niečom inom, táto stránka je o relaxe a o tom, aby si každý mohol prezentovať to, čo sa jemu páči. Nezabudnite, toto je stránka fotoamatérov, preto tu nerobia svoju prezentáciu profíci.

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 09:29:18

Suhlasim ale...

Ja sa venujem krajine, o tom vies, ale vie ma uputat aj ina tema fotografie, je to vsak uz len viac-menej o vyjadreni strucneho pocitu paci/nepaci, proste tak ako si to pekne napisal o víne :)

...vsetko je "o" a "v" ludoch. Pre mna je (okrem ineho) dolezite aj to, aby ludia pochopili, ze ked sa vyjadrim pod niekoho fotkou negativnou kritikou, ze to nie je utok na autora, aby neocakavali LEN pozitivnu kritiku ;)

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 16. marca 2011 o 09:41:35

ja si nemyslim, ze ludia ocakavaju pozitivnu kritiku, ale konstruktivnu kritiku, a zo skusenosti viem, ze prave tej konstruktivnej kritiky, ktora moze pomoct do budusnosti sa vyvarovat  chyb atd.  je ako safranu,  ja osobne som sa viac stretaval s kritikou v style hroza a pod. ... ale je pravda aj to, ze aj na konstruktivnu kritiku som  videl velmi negativne reakcie od hodnotených ... ano je to vzdy o ludoch :)

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 09:59:58

Ved to je to, o com pisem. Do konstruktivnej kritiky predsa patria obe kritiky, ako negativna, tak aj pozitivna. Ked sa nesie v duchu slusneho vyjadrenia sa pod tou ktorou fotkou, je stale konstruktivna, ale moze a nemusi byt pozitivna, a moze a nemusi byt negativna.

Problem je vsak v tom (to ako to vidim ja), ze ked sa vyjadrim k fotke konstruktivnou negativnou kritikou, je to vnimane ako utok, co ja povazujem za chore. Nikdy a nikde som na nijakom portali nikoho nezosmiesnil, nekydal na neho. Vzdy som sa vecne vyjadroval k fotografii (opat, tak ako som to citil a videl ja a nie ini, nie masy) a vracalo sa mi to v podobe... to ani nechci vediet.

Trosku prirovnania: Nemam rad serialy typu Seherezada, Panelak, Jednoducho Maria... ;)

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 16. marca 2011 o 11:04:06

LuMaX ja som pochopil ako si to myslel :) ... tiež nepatrím medzi stadovite týpky, a tiež nie som ochotný híkať nad každým farebným obrázkom ... pravda je ale aj to, že nejaký skutočne objektívny systém hodnotenia sa asi len ťažko dá nájsť, aj na iných fotoserveroch je to v podstate podobné ... čo sa týka prístupu adminov k tejto problematike,  myslím si, že to je asi to posledné čo ich zaujíma, teraz to nemyslím v zlom, len ak po toľkých návrhoch od užívateľov neprichádza žiadna reakcia, tak to na mňa tak pôsobí ...

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 12:52:20

Jasne :) A to, ze sa doteraz (a uz je tu hodne dlha diskusia) nikto z adminov nevyjadril, svedci o tom, ze im o vylepsenie (sub)portalu - foto nejde ;)

Pridal/a brki 16. marca 2011 o 13:16:12

Za 2 roky som tu zažil toľko diskusií, návrhov, prosieb na admina s nulovým výsledkom...médium, ktorému tento portál patrí nás úspešne odignorovalo. Keby som tu nemal pár priateľov (ktorých poznám osobne, alebo len virtuálne) tak si zmažem galériu a zruším registráciu.  Nedáva mi to tu zmysel. 

Pridal/a lie83 /Lenka/ 16. marca 2011 o 14:42:59

tak tak, u mňa nejak podobne, zažína ma to tu baviť čoraz menej najma kvoli spominaným neriešeným veciam... ustavične tu niečo píšeme, sťažujeme sa, dávame návrhy a mám pocit že je to zbytočné....ai to je daným ľuďom jedno, pretože tu bude dostatok ľudí na to aby im to "išlo" tak ako doteraz.

Pridal/a Brendy 16. marca 2011 o 14:58:00

akosi nechapem, co sa tu stale riesi..kazdy z nas dava fotky ,lebo to robi rad...a ked niekoho fotky oslovia, tak sa fotograf jednoducho potesi a motivuje ...aj rady su velmi fajn...odkedy Commandcom menej pise mam pocit ze viaceri akosi plavaju...a to sa neda vyriesit hodnotenim...ja osobne som sa na mojej poslednej fotke potesila "pocitovym" komentarom...ale asi inac rtozmyslam, ja vidim fotenie ako istu zalubu ci vasen a nie sutazenie...

Pridal/a LuMaX 15. marca 2011 o 16:01:48

Precital som si tieto prispevky. Kazdy ma nieco do seba, kazdy ma pre a proti. Na roznych fotoforach sa uz o tomto probleme hodne popisalo. Toto hodnotenie ma malinku vyhodu v tom, ze zo škály 0 a 1 to je vzdy len v škále 0 a 1. Ak sa rozsah stupnice zvacsi, trebars od 0 po 10, s tym, ze 10 bude znamenat vrchol/TOP/spica/bomba potom to bude najviac o 8-kach, 9-tkach a 10-tkach. Myslim, ze najdolezitejsie nie su body. Vobec by to nemalo byt o bodoch. Dolezite je, zmysluplne sa pod tou ktorou fotkou vyjadrit, aj ked strucne, avsak bez invektiv, posmeskov... Mam vsak osobnu skusenost, ze ani to nepomaha, pretoze ak sa niekto vyjadri pod fotkou formou negativnej kritiky, tak sa to berie ako utok na osobu/autora. Ked je kritika pozitivna, potom, maj sa mi svete, vsetko je krasne. Vsetko je v ludoch...

Myslim, ze by pomohlo, keby to bolo uplne bez bodov, s nutnostou vyjadrit sa ku fotke nejakym textom (aj ked nie 100%-tne, vstupy sa daju osetrit), bez invektiv, vulgarizmov, posmeskov... a zmenit/obmedzit pixelovu velkost, aj to len preto, aby sa prispievatelia aspon trochu naucili zakladom spracovania digifotografii - zmensit a doostrit...

Samozrejme, moznosti je vela, nechcem tu vsak pisat siahodlhe prispevky.

Pekny den ;)

Zakázaný príspevok 15. marca 2011 o 23:28:06

Pridal/a Brendy 16. marca 2011 o 10:01:44

Ano je to v ludoch-kzademu ide vo fotografii o nieco ine...niekto to berie ako sportovu disciplinu na zaklade bodov,iny ma potrebu hodnotit druhych alebo niekto chce jednoducho vyjkadrovat svoje pocity a videnie...ja osobne sa citim najuvolnejsie ked len vyjadrujem to co citim bez velkych kategoriazcii-ci uz tematickych alebo bodovacich....

Pridal/a Daniela Q. 17. marca 2011 o 11:20:02

ano, myslím, že väčšina chce vyjadriť svoje pocity a videnie a oceňujem tu žánrovú slobodu a rozmanitosť, každý si nájde, čo ho osloví. Mám pocit, že čo sa týka fotiek, je to slobodnejšie. Málokto by vedel kvalifikovane zdôvodňovať body vo veľkom rozpatí. Kto má tu potrebu, môže pri niektorých fotkách využiť aj iný server. Málokto je taký, že je iba na jednom.

Zakázaný príspevok 16. marca 2011 o 10:22:47

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 11:01:33

Nepopieram, ale ked uz sa rozhodli ist cestou subdomen a jednou z nich je fotoportal, mohli by reagovat na podnety. Pokial to bude len a len o pocte kliknuti/navstevnosti, bude tento fotoportal len akousi vymennou stanicou bez pozitivneho efektu pre uzivatelov...

Ak im zalezi len na tom, ze si tu teraz siahodlho vymeniame nazory a z ich strany nepride/neprichadza ziadna reakcia, tak to mozeme rovno skoncit ;)

Pridal/a Brendy 15. marca 2011 o 16:33:12

aj ja tak myslim, len to tak vystizne nenapisem...

Zakázaný príspevok 15. marca 2011 o 09:53:11

Pridal/a kaltenstein 16. marca 2011 o 09:00:30

Je tu matematicke riesenie, ktore tento problem moze riesit (oddelit priemernu od zlej fotky):

Stupnica:

-1  fotka horsia ako priemer, stlacim -1ku

0 priemerna fotka (neutralna), pozriem si ju a nehodnotim (netlacim nic)

+1 fotka ma zaujala, paci sa mi stlacim +1ku

Mozem ale NEMUSIM napisat komentar. :-)

Pridal/a commandcom 15. marca 2011 o 16:43:20

Podrobnejsia bodova skala by vyzadovala clenenie fotiek do kategorii. Nie je mozne rovnako hodnotit krajinu, a napriklad lomo. To jednoducho nejde. Clenenie fotiek do kategorii ale by vyzadovalo vacsiu prestavbu databazy a chaos pri skor vlozenych fotkach.

Stalo by ale za uvahu, nejako viazat vahu bodu udeleneho hodnotiacim, na pocet a hodnotenia jeho vlastnych fotiek.Tak by sa dalo aspon ciastocne zamedzit zbytocnemu rypaniu "hodnotitelov", ktori tu sami maju iba 5 fotiek... Napriklad...

Pridal/a LuMaX 16. marca 2011 o 09:19:51

...kategorizacia by bol urcite krok vpred ;)

Pridal/a Matej Hlbočan 14. marca 2011 o 18:15:57

Mohlo by to byť tak ako majú aj ephoťáci. Tech.kvalita impakt kompozícia?D ale radšej by som súhlasil s ruigerom :D

Podrobné údaje o téme

Téma: Anketa - systém 0 vs 1 bod
Stav témy: otvorená
Založil/a: Karlíkbezčokolády...
Založené: 29. mája 2010 o 21:04:29

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy