Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Poradňa ku stránke » Usmernenie nových užívateľov

Usmernenie nových užívateľov

Myslím, že tu chýbajú nejaké základné informácie pre nových prispievateľov: max. počet fotiek, max.veľkosť fotiek, a že by malmať užívateľ aspoň základné informácie o fotení už zvládnuté, že je to fotoportál a nie verejná fotobáza

Diskusné príspevky:

Pridal/a Janet 30. mája 2010 o 09:06:57

každopádne odkaz na pravidlá by mali byť v hornej časti hlavnej stránky fotky.sme (napr. v riadku Fotky..Autori..atď)  ... ktože ich bude čítať dole!!!???, keď tam obyčajne ani zrakom nedôjde :)

Pridal/a gaidheal 30. mája 2010 o 08:28:45

Myslím, že tu chýbajú nejaké základné usmernenia pre nových užívateľov: Určiť striktne max. počet fotiek (1/deň, resp.7/týždeň ...ako tu už bolo viacerými užívateľmi navrhované); Určiť max. veľkosť fotky ; prípadne by neuškodilo aj nejak formulované upozornenie, že aj keď sa jedná o fotoportál amatérskych fotografov, nie je to verejná databáza fotiek, takže užívateľ by mal mať aspoň základné informácie o fotografovaní zvládnuté a mal by si uvedomiť, že jeho fotky môžu byť komentované nie len kladne. Keď mu tu niekto poradí, tak len taký človek môže pochopiť, čo mu radia a nebude sa urážať, prípadne nemôže nastať situácia, že sem niekto vloží naraz x fotiek v pôvodnej veľkosti a pritom dokonca ani netuší, čo má na nich odfotené. A či sa tu budú ľudia vyjadrovať k fotkám konštruktívne záleží hlavne na tej reakcii, lebo som tu bola svedkom, že nie vždy autor privítal nejaké rady a reakcie neboli príjemné, to si potom asi každý rozmyslí, či a komu vôbec niečo k fotke napíše.

Pridal/a coogee 27. januára 2011 o 15:40:00

Ahojte..

prezradte pls ako si pridat oblubenych fotografov..

nasla som pri fotkach link na pridanie fotky, ale na pridanie fotografa som este neprisla..

potom sa mi budu nejako prednostne zobrazovat ? ci ani nie? :)

dik...

Pridal/a karamana 27. januára 2011 o 15:59:42

coogee, ja som to robila tak, ze fotku, ktora sa mi paci si pridam do oblubenych (po otvoreni fotky to mas hore). automaticky sa ti pridava fotograf medzi oblubenych fotografov. ak mas viac fotiek od jedneho autora, posuva ho to na najvyssie miesto medzi oblubenymi fotografmi. dufam, ze som ti poradila :)

Podrobné údaje o téme

Téma: Usmernenie nových užívateľov
Stav témy: otvorená
Založil/a: gaidheal
Založené: 30. mája 2010 o 08:26:32

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy