Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Fototechnika » Kupa objektivu a fotoaparatu

Kupa objektivu a fotoaparatu

Aj ked sa clovek rozhodne pre "spravny" objektiv,ci fotoaparat,stava sa, ze samotny kupeny kus nie je najkvalitnejsi.Pocula som o problemoch

ako je napr."frontfokus"-kde treba objektiv alebo fotoaparat dostelovat.

Na co vsetko treba dbat pri kupe objektivu,co vsetko a ako treba vyskusat,aby majitel(hlavne ten co zacina fotit) dosiel na chyby produkcie este pocas zaruky.Zaujimali by ma tipy a skusenosti.

Diskusné príspevky:

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 12. septembra 2011 o 23:11:41

možno hlúpa otázka, ale predsa: dá sa použiť objektív z canon EOS 3OO (analog) na telo digitálnej canon zrkadlovky tiež s označením EOS ?
Pridal/a takk1 13. septembra 2011 o 15:50:49

no ja som nahodila tiez starsi objektiv z canon analogu na EOS 550D a spolupracoval, aj ostril aj vsetko :))

ale najlepsie spravis ak zoberies zo sebou a vyskusas ako pisal RB :) 

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 13. septembra 2011 o 16:16:42

vďaka za info :) ... rozmýšľm, že načo kupoivať setový objektív ak mi ten čo mám na analógu bude pracovať, kým si kúpim lepší objektív

Pridal/a takk1 13. septembra 2011 o 16:37:44

no, ak si na neho zvyknuty a si s nim spokojny, tak preco nie :) a odlozis si peniaze na lepsi objektiv :). Setovy je 18-55 ? Ak ano, tak ja som s nim vcelku spokojna, vlastne vsetky moje fotky su fotene tym setvym objektivom, okrem poslednych dvoch :). Ale ja fotim vacsinou v noci :). Zase som ale o nom citala, ze nie je bohvieco :) A teraz babo raď :)

Cize zhrnute -ja setakom fotim stale, ale hlavne teda v noci a som spokojna, ak ked moje fota asi nebudu bohvie co :)

a na druhej strane - vela ludi s nim nie je spokojnych - tak ak si chces neskor kupit lepsi objektiv, tak si peniazky odloz.

No, kazdopadne sa musis rozhodnut sam a hlavne si ten stary z toho analogu zober so sebou a vyskusaj, ci bude fungovat. Drzim palce !!! 

Pridal/a Rudolf Baranovič 13. septembra 2011 o 10:07:23

bajonet je myslim stale rovnaky, rozsah ohniska si treba pocitat podla cipu, t.j. u teba APS-C pocitas x1,5. Problem moze byt len s hodne starsimi objektivmi, kde nemusi fungovat automaticke ostrenie a ani expozicna automatika. Takze ho pouzivas cisto manualne. Nemam osobne skusenosti......

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 13. septembra 2011 o 12:55:12

no rozsah je tam 28-90 mm, veľmi starý nie je rok 2002

Pridal/a Rudolf Baranovič 13. septembra 2011 o 13:21:14

zober niekde do predajne a vyskusaj, ci spolupracuje motorcek a tak, ale pri tom rocniku neocakavam ziadne problemy.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 13. septembra 2011 o 14:43:55

vďaka Rudo

Pridal/a Matej Hlbočan 28. júla 2010 o 18:57:52

Poradili by ste mi nejaký pevný objektív na Nikon D5000?

Pridal/a Rudolf Baranovič 29. júla 2010 o 09:07:17

daj aj popis, co s nim chces fotit. Jeden sa viac hodi na portret, jeden zas na makro. A potom je aj rozdiel, ci chces origos Nikon, alebo Sigmu, Tamron a pod. U Nikonu zaplatis sice viac, ale mas takmer 100% istotu, ze kazdy kus je ok, u inych znaciek to nie je tak vzdy iste. A co od toho objektivu ocakavas, ci svetelnost, ci kresbu, alebo ostrost. Potom Ti mozu ludia, ktori uz taki vlastnia, alebo vlastnili, odovzdat svoje tipy, ci skusenosti.

Pridal/a Matej Hlbočan 29. júla 2010 o 11:26:58

Niekedy aj portréty ale väčšinou krajinu, macro nie. Nejaký s dobrou kresbou a svetelnosťou. Radšej originál Nikon nie tie ostatné. 

Pridal/a betty 28. júla 2010 o 23:20:37

Pridal/a Matej Hlbočan 29. júla 2010 o 11:31:08

No veru ten macro je dobrá mastnota. 708€-900€ aj niečo!! 

Pridal/a Brendy 28. júla 2010 o 19:54:10

Myslim si, ze najväcsi prehlad o technike ma DeusExMachina,tento tyzden tu tusim este nebol,ale urcite poradi.

Pridal/a floe13 7. júla 2010 o 11:50:48

LUDIAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!

Ja som sa dnes zalubila!!!

Dnes doobeda som mala chvilocku cas a nakukla som do obchodika s fotoaparatmi,kde som kupila moj malicky PENTAX...a uz viem ze buduci mesiac mu kupim veleho brata PENTAX Kx...LASKA NA PRVY POHLAD!!!

Ja som ho mala v rukac,ja som ho mohla vyskusat!!!! Brk1 dakujem Ti za cennu radu na mojom uplnom zaciatku,ze aby som si najskor kupila kompakt...ani nevies ako som Ti vdacna..lebo teraz ked som mala v ruke ten Kx a mohla sa s nim phrajkat,som mohla vychutnat co mam za delo v rukach...cena 569 € aj s 18-55 objektivom....HURAAAAAAAA na buduci mesiac kupujem!!!!!!

Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 14:01:55

Floe ja mam pentax K20D a som s nim velmi spokojna.Samozrejme , ze aj objektivy hraju svoju rolu.Pentax povazujem fotoaparat s ktorym sa velmi dobre manipuluje...

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 15:49:21

Brendy, ale K20D je uplne ina trieda....

Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 15:52:54

priznam sa,ze ja sa spoliham na to,co muzicek povie, za sa mi hodi...

takze do typov sa az tak nevyznam(hanba mi...)

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 16:15:06

Vidno, ze sa muzicek vyzna :-) Aspon podla tej K20D

Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 16:20:21

no vela cita na nemecky i anglicky hovoriacich strankach,porovnava atd...este sme uvazovali, ze ked som potrebujem shift objektiv,ako postupovat-ale zatial pockam,hoci na dokumentarnu architektutru je takmer nevyhnutny

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 16:52:06

Skus toto, ale aj na ebay je to dost drahe http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/olympusom1n2/shared/zuiko/htmls/35mmSHIFT.htm Alebo co tak "lens baby"? http://a.img-dpreview.com/news/0609/lensbaby3g-specs.jpg Jeden chalan u nas v klube www.kpf.sk to ma a je to celkom sranda!
Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 17:01:33

Vdaka za info,poradim s domacim odbornikom.Lens baby mam-to je skor kreativny objektiv.Ja skor mysli, ked fotis hlavne interiery, tak aby architektura posobila kludne a cisto, je dobre ,aby sa "nezbiehala".Ale teraz o fotkach pre architektov-rozmyslam si v tomto smere rozsirit moje posobenie(kedze tlac uz viackrat vybrala moje fotky,neda mi to.),a tak zavzujem o kvalitnom profiobjektive a asi kvoli tomu  budem potrebovat aj ine "body"...no uvidim, v kazdom pripade vdaka za info...

Pridal/a DeusExMachina 7. júla 2010 o 17:37:55

no architekturu bez shiftu tazko seriozne fotit...linie sa budu rucat. Smola je v tom, ze Pentax taketo sklo v ponuke nema, jedine nejake stare manualne. Vyhoda systemov lidrov (Canon, Nikon) je stale obnovovane portfolio vsetkeho mozneho.

Keby som osobne siel do fotenia architektury, tak idem do nejakeho kardanoveho systemu...nieco taketo: http://www.alpa.ch/en/products/cameras/camera-bodies/alpa-12-xy.html

ale to by si sa musela trochu drasticky buchnut po vrecku

Pridal/a commandcom 9. júla 2010 o 22:48:18

Taka mala provokativna otazka: Naco shift, ked mame PS?

Pridal/a Brendy 10. júla 2010 o 08:19:49

Commandcom-zatial si tak pomaham,d cize da sa aj tak(len je to hrozna robota-aby to bolo dost presne,no je to lepsi variant ako to nechat "padajuce")...ale urcite to priamo odfotit cez shift je lepsie....takze az tak provokativna ta otazka nie je

Pridal/a commandcom 11. júla 2010 o 15:20:10

Ved ja iba tak... Ale ked sa rektifikuje v TIFFe alebo inej bitmape a az nasledne dava do jpeg, tak nedochadza k strate rozlisenia. Ale treba ratat s tym a fotit s dostatocnym "luftom" okolo (to pre tych, ktori to nerobili a chcu vyskusat) :-)

Pridal/a Brendy 11. júla 2010 o 19:54:14

Ano,taketo fotky treba velmi premyslene komponovat a nechavat si aj priestor kvoli uprave...ale tiez je to vec rutiny...

Pridal/a gore008 9. júla 2010 o 22:51:24

no predsa,lebo PS kazdou upravou straca na kvalite foto a co sa tyka architektury,myslim,ze tk je dost dolezita..ak to niekdo mysli naozaj vazne,ten shift asi nieje az taka zla volba...:)..(teda dufam,ze som na spravnu temu narazil:)..

Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 17:43:32

a uz nakukla,velmi dakujem za info

Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 17:41:50

no ved prave tu drastickost prave zvazujem-kedze by som to robila ako druhy job,ci sa na to dat...

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 17:27:02

Myslim ze vo fotke architektury je na SK jeden z najlepsich Lubo Stacho. Uci na VSVU fotku. Viem, ze on ma jeden z mala solidnych kipovacich objektivov v BA. Tu su nejake jeho fotky http://www.lubostacho.com/
Pridal/a Brendy 7. júla 2010 o 17:35:51

pozrela som galerieu-ano, pri dokumentarnej architekture je dolezite dat tomu klud,statickost a cistotu...

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 14:19:45

Treba pozriet aj recenzie, tam tie motivove programy dost kritizuju a 11 bodovy ostriaci system vraj tiez nie je celkom dobre z pohladu obsluhy zvladnuty. Ale ja som asi prilis analogovy, pre mna staci priorita clony a je to :-)

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 12:49:29

Ja som zase zamilovany do tohoto "tela"... Az budem mat peniaze, tak vymenim "svoju staru" patstodesinu... Vyhoda 4/3 senzora ze v jednoduchom pouziti starych olympusackych skiel, pricom sa predlzuje ohniskova vzdialenost 2x. Cize napr. kupis za 50 Eur na ebay teleobjektiv Zuiko 200/4 a na olympusackom digi-tele mas z toho hned stvorstovku, ktoru Ti navyse telo vnutorne stabilizuje... Pentax je fajn, mal som MZ5, ale skla neboli nikdy nic moc...

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 12:50:22

Z tej zamilovanosti som zabudol dat link: http://www.olympus.cz/consumer/dslr_digital-slr_e-620_21043.htm
Pridal/a floe13 7. júla 2010 o 13:13:06

a co povies na moju lasocku commandkom?

Pridal/a commandcom 7. júla 2010 o 13:32:10

Ved preto som pisal o tej E620 od Olympusu. Ten Pentax ma podla mna privela funkcii pre "rekreacneho" fotografa. Ja som zvyknuty na manual a tie funkcie by som nikdy nepotreboval. O Pentaxovych objektivoch nie som vobec presvedceny... Sam som mal po sebe dva analogove Pentaxy (Super A, MZ5) a originalne skla som rychlo vymenil za Sigmu. U toho Olympusu je navyse vyhoda sirokeho a velmi dostupneho (ebay) sortimentu klasickych manualnych skiel (cez adapter) a podotykam velmi kvalitnych. Cenovo je Oly malicko drahsi, ale ja by som bral Olympus http://www.pixmania.sk/sk/sk/r/olympus-e-620?srcid=1352&mctag=gu_goog_788&gclid=CIuIt-in2aICFc2R3wod4iH5ww Treba si to ale pozriet v obchode...

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:18:13

Príklad výberu objektívu:  momentálne uvažujem nad nejakým ultra wide, objektívy na trhu pre Canon APS-C  sa dajú spočítať takmer na jednej ruke (Canon, Tokina, Sigma, Tamron, z každého po 2 modely)  a čím viac si prečítam recenzií (takých 20 - 30 to už bolo) tým som z toho viac jeleň. Tých odborných a poloodborných recenzií, užívateľských skúseností je na webe neúrekom a čo majiteľ DSLR to naslovovzatý odborník na optiku. Ideálne riešenie asi neexistuje, možno relatívne optimálne :), ktoré je kompromisom rozsahu ohnísk, presnosti a rýchlosti ostrenia, ostrosti v rohoch a aberácie pri rôznej clone...atď...a samozrejme cene, keďže doma eurá netlačím. Najdôležitejšie mi vychádza popri - rozsahu ohnísk si uvedomiť clony, ktoré budem najviac využívať. Pri krajinke ma až tak netrápi, že pri úplne otvorenej clone nie sú rohy dokonale ostré, otvorenú clonu tam nepoužijem, pri architektúre to problém je. No a výber "dobrého kusu" ? Zatiaľ som mal šťastie, ale počul som horory. Ťažko očakávať, že začiatočník pôjde do Prolaiky, Megafota, Ephota a pod.  a bude tam fotiť testovací terč a doma ho vyhodnocovať :)  

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 22:25:13

Zaciatocnik nekupuje drahe skla...

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:40:07

to áno, ale čo je to "drahé sklo" ? Veľmi relatívny pojem. Závisí od príjmu.

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 22:43:14

A okrem toho to, ze je sklo drahe este neznamena, ze je dobre...

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 22:22:32

Ja mam napr.skusenost, ze sme mali s manzelom 2 rovnake objaktivy-len ten zavit bol na iny...a vraj moj bol ovela lepsi...Nechcem ani vediet,kolko zaciatocnkov si mysli, ze nevie zaostrit a mozno ani nemozu...preto ma tema zaujala, ako sa vyhnut "zlemu" kusu

Pridal/a Rudolf Baranovič 17. júna 2010 o 22:38:14

dobry vecer Brendy, zlemu kusu sa ti nemusi podarit vyhnut. To by ti museli ten objektiv v obchode na tyzden s usmevom pozicat, nech si ho vyskusas. Ale vazne, najlepsie by bolo zistit, ktory fotoobchod je seriozny do tej miery, ze ti uzna a vymeni objektiv za druhy, aj ked by to vyrobca nepovazoval za chybu. Sledujem diskusie okolo objektivov dost dlho a je to jedno, ci je to Tamron, Sigma alebo ina znacka, kvalita sa pohybuje kus od kusu. Jedina vacsia istota je v originalnych objektivoch priamo od vyrobcu tela zrkadlovky. Ja som tiez zvazoval ist teraz do svetelnejsieho objektivu ako moj setak 16-85 VR II. Bohuzial ked som to prediskutoval po webe a s kvalifikovanymi predajcami, tak mi bolo povedane, ze moj setak je jeden z najlepsich na trhu, ktory vynika velmi dobrymi optickymi parametrami a neznackovym objektivom mozem ziskat len na svetelnosti a na celkovej kvalite mozem dost stratit. Jedina volba by bola pre mna ist do znackoveho svetelneho objektivu Nikkor 17-55 2.8, ktory je kvalitou porovnatelny a k tomu svetelnejsi s vybornym bokehom. Bohuzial ten objektiv je mimo moj dosah, kedze jeho cena sa pohybuje niekde medzi 1300 az 1600 €. Takze vyber objektivu od Sigmy ci Tamronu alebo Tokiny (to je mozno najlepsia volba) je vzdy loteria a preto je vyhodne mat poruke slusneho predajcu, ktory mi vyjde v ustrety. Kde taky ochtni su, nemam vlastne skusenosti. Ups, sorry ze som sa tak rozpisal.

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:44:56

myslím, že Prolaika, Megaphoto a Ephoto sú solídne firmy. Vždy sú ochotní debatovať a radiť bez ohľadu či ide o profíka, alebo evidentného "fotoanalfabeta" :)

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 22:50:26

Mnooo.. Debatovat ochotni su a poradit najma tak, aby predali :-) Ale minule som tam videl jednu babenku, ktora prisla kupit D90 alebo cosi take, lebo pocula, ze je dobra a ona chce mat z dovolenky dobre fotecky... A chlapik sa jej snazil vysvetlovat, ze ten fotak nezvladne, lebo je mudrejsi ako ona. A ona nie a nie pochopit...

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:59:55

:) v Prolaike som si asi pred rokom vypočul podobnú "babenku" (myslím, že bola blonde hair :)) , ktorá prišla s tým, že sa rozišla s frajerom a ten mal nejakú drahú zrkadlovku a ona chce mať lepšiu...evidentne netušila, na čo ju bude používať, najmä aby to malo veľa tých megapikselov, viac ako bývalý frajer :)) a ona rada vyvalí nejakých 2000 € :))) ...až som mal z toho pocit, či to nie je skrytá kamera :)

Pridal/a lie83 /Lenka/ 18. júna 2010 o 16:03:18

u ludi co sa nezaujimaju o to ako fotit a vedia ze ma niekto zrkadlo, tak prevlada nazor, ze to skratka foti samo :)) že čo uz je to fotit s fotakom za 30tis napr.

Pridal/a commandcom 18. júna 2010 o 16:06:07

Dobre sa da fotit aj fotakom za 69 Euro z bazaru a nielen z recesie.Tu je link na blog http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/231495/Starym-fotakom.html.
Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 22:41:34

Ruiger,aj ten obchod len objednava a mam skusenost, ze to nezalezi od obchodu-vraj je to problem vysunutej produkcie

Pridal/a Rudolf Baranovič 17. júna 2010 o 22:49:23

Samozrejme ze to nezalezi od obchodu, ale pokial je obchod seriozny a chce mat dobre meno u zakaznikov, tak aj takuto starostlivost o zakaznika prebera na seba. A ked ma za co vymenit, tak vymeni. Pracujem v obchode a viem co sposobi negativna reklama.

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:33:49

Brendy, manžel mal možno špinavé sklá :) ?...Ako sa vyhnúť omylu so "zlým kusom" ? Podľa mňa kupovať v overenom kamennom obchode, alebo e-shope, kde je istota, že v prípade zlého kusu ho vymenia.

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 22:39:42

To ano, vymenili,ale  nie kazdy na to dojde, kym to ma v zaruke-lebo mozo este nevie porovnat .Len ma zaraza, ze clovek da tazke peniaze za techniku a castokrat nie je tak precizna ako by mala byt.Dobru skusenost mam s Leicou- ja mam aj Digilux 2 , tam po case nefungovali kontakty,cele to opravili aj po zaruke.(priznali vyrobnu chybu)..No a keby si nas lepsie poznal, tak by si vedel, ze on ma vsetko tip -top vylestene a ja nie.

Pridal/a brki 17. júna 2010 o 22:51:31

No, ja by som vedel amatérsky posúdiť ako sa správa foťák pri rôznych ohniskách a clone, ale či je výsledok v rámci štandardu pre danú značku a model - to určite nie. Myslím, že veľmi málo amatérov vie mimo vysloveného extrému posúdiť, či sa jedná o "zlý kus".  Máš pravdu, pri toľkých prachoch, čo za naše fotohračky vyvalíme by sme mali dostať aspoň vyrovnaný štandard. 

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 22:33:27

To mas pravdu, niekedy sa serie skutocne lisia. Ja to poznam cez znacku Zuiko. Vyberam podla kvalifikovanych recenzii. Doposial som vzdy mal obrovske stastie. Napriklad som pred 5 rokmi kupil jeden pevny manual Zuiko  55/1:1,2 v Pro Laike za 1200 SK a v MINT stave a dnes sa da taky zohnat cez ebay najmenej za 600-700 EUR!!

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 11:07:33

zaujimali by ma vase skusenosti a nazory

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júna 2010 o 11:47:24

Najprv pozriem do kesene, tiež si prejdem dostupné info - recenzie, skusenosti, názory odbornikov a tiezodbornokov (cim viac nazorov najdem, o to som z toho vacsi jelen), to trva isty cas (aj niekolko tyzdnov :))) ) ... až potom kupim

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 11:53:39

Ja skor myslim na to, ako ma neskuseny vediet, ze ten jeho kus nema technicku chybu(predavac sa  vyjadril, ze v poslednom case su fotoaparaty menej presne a vyse polovice treba dostelovat)

Pridal/a bodliačik 17. júna 2010 o 11:57:57

Brendy, dal bych na radu Deuse

a asi bych se podíval na net, kdo s tím má zkušenost ..a jestli není někdo poblíž ...  jinak ti nedokážu poradit, fotit neumím a objektivy jsem nikdy neřešil 

Pridal/a natalia_vesma 17. júna 2010 o 15:07:48

až teraz som zistila, že pod bodliačikom pichliačik Karlík, co tam děláš Karlíčku????? Sluníčko na obzore je, tak vylez.... asi som niečo nezaregistrovala.

Pridal/a Janet 17. júna 2010 o 21:20:46

o jej tak to som tiež netušila...celý deň som bola mimo PC, ale aj z tohoto zistenia Kajo som fakt mimo..

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 15:11:57

Cim viac nad tym nickom rozmyslam, tym viac sa musim smiat nad tym rozkosnym nazvom...aj  s tym "ia",ktore odlisuje slovencinu od cestiny

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 15:43:18

Kua, skoda toho Bodliacika. Keby bol menej pichlavy...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júna 2010 o 20:51:55

No, o chvíľu tu nebude nik kto by "plával  proti prúdu" ... toto sme chceli ??? ... na jeseň tu lietali nadávky najhrubšieho zrna a nič, a teraz je problém slovo vidlák ?, téééda ... :(

Pridal/a natasa.holinova 17. júna 2010 o 21:19:14

byron: problem nikdy nie je jedno slovo. vcera som to tu uz vysvetlila: ked sa nadavky neprestavaju kopit ani po tretom varovani (a ze ich predchadzajuci vecer bolo neurekom), tak to uz problem je. s jesenou to nema nic spolocne.

Pridal/a vigis 17. júna 2010 o 21:11:24

byron odpoviem Ti.Karlík neni chlap a zaprel aj nos medzi očami. dostal som sa s ním do diskusie a o chvílu soptil. slovu vidlákama som nerozumel. ďaľšie slová ako kretén,tupec stále dokola lietali aspoň v 5-6 jeho príspevkoch.

PS: bodliačika si zmazal sám ak dobre čítam. nech si dá novú registráciu a bude veselo,aspoň pre tých ,ktorých sa to netýka

kedysi rekordér kuko bol zmazaný asi 5x (samozrejme bol  vždy pod inými menami) 

Pridal/a natasa.holinova 17. júna 2010 o 21:20:27

vigis: poprosim, aby sa tu uz neobjavovali charakteristiky nikoho, kto sa uz nemoze branit. nepatri to sem rovnako ako nadavky. dakujem za pochopenie

Pridal/a vigis 17. júna 2010 o 21:26:39

ospravedlňujem sa,ale keď som čítal ,že použil len slovo vidlákama a byron sa na tom pozastavil,tak som musel reagovať .už sa venujem fotám a futbalu :-)

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 21:32:51

Ja osobne by som bola velmi rada, keby sa veci o fotkach riesili bez bez emocii ,agresii-ci uz so stranky kritizujuceho ako aj kritizovaneho

Pridal/a vigis 17. júna 2010 o 21:53:12

Brendy,len sú tu ľudia,ktorí nehodnotia ,ale urážajú,znehodnocujú....atd. a oháňajú sa právom reakcie.presne tak,rovnaké právo využívam aj ja ,ale bez urážok a dehonestácie.

aj negatívny názor sa dá napísať slušne .to,čo robia niektorí autori sú cielené útoky viacerých osôb proti jednému autorovi.niektorým čo sa do toho zapájajú sa čudujem 

PS:Mexiko dalo góóól proti Francúzom  

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 22:03:14

No ja viem tiez rozlisovat,kde ide o kritiku a kde nie a tiez viem ze reakcia kritizovaneho nie je vzdy spravna(ved, kto je rad kritizovany).Ale patri to k zivotu a urovni sa naucit s tymito vecami zaobchadzat.Ja osobne si rada precitam, ako fotka vplyva na roznych ludi-aj pri pozerani inych fotiek sa ucim a preto objektivna kritika nas vsetkych posuva...

Pridal/a vigis 17. júna 2010 o 22:17:31

objektívna určite ,s tým súhlasím

Pridal/a [tom] 17. júna 2010 o 22:01:11

:DDD Tak už ma konečne zakážte, narúšam tu rovnováhu názorovej stádovosti a to sa predsa nepatrí. :)

Pridal/a natasa.holinova 17. júna 2010 o 22:07:51

tom: nespominam si, ze by bol niekto zruseny pre iny nazor. prosim, aby sa mi nic podobne nepodsuvalo. vdaka

Pridal/a [tom] 17. júna 2010 o 22:10:19

Prepáč, to len tak zo žartu :)  Jednoducho som sa pri pohľade na túto situáciu nezdržal. 

Pridal/a [tom] 17. júna 2010 o 22:11:04

nezdržal smiechu... samozrejme ;)

Pridal/a Rudolf Baranovič 17. júna 2010 o 22:19:27

a ze vas to vsetych bavi, preco sa radsej nevenujete fotkam :), ale ked inak nedate, robte ako chcete, ja idem na fotky :)

Pridal/a Muro09 17. júna 2010 o 21:44:08

Brendy_new, ale keď niekedy bez emócií to nejde, vieš, keď sa ti foťka strašne páči, jednoducho palec hore musí :-)
Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 21:48:48

Hi,hi ja myslim negativnych emocii-mna osobne to rozladi-a je mi castokrat jedno,"kto ma pravdu"(lebo to je castokrat relativne)

Pridal/a bodliačik 17. júna 2010 o 13:42:17

tak čau všem, ruším

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 11:56:47

Tak jedine naozaj tastovaci obrazec a komp do obchodu...

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 11:40:46

Nuz ja som zaryty olympusak. A navyse prevazne analogovy. Vyskusal som takmer vsetky ich analogove tela a mnozstvo skiel. Kupujem prevazne cez ebay od dohbre hodnotenych predajcov a pred kupou pozriem obvykle sem: http://mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/olympusom1n2/index.htm a sem http://www.mir.com.my/rb/photography/hardwares/classics/olympusom1n2/shared/zuiko/index.htm Inak moje nazory mozno si precitat aj tu http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/231495/Starym-fotakom.html a tu http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/231711/Ako-fotili-stare-kompakty.html. Nove digitalne trendy a najma objektivy inych znaciek prilis nesledujem, ale z popisov tych Zuiko objektivov sa da velmi vela naucit, co ma objektiv splnat.
Pridal/a DeusExMachina 17. júna 2010 o 11:34:43

ja si najprv precitam vsetky mozne recenzie a postrehy uzivatelov na nete. napriklad o sigmach je zname, ze kvalita je velmi kolisava...doslova kus od kusu. ale ked kupujes nove, vsetky vady by mali byt reklamovatelne. aj ked...

Pridal/a Brendy 17. júna 2010 o 11:42:59

No moj manzel si kupil novy fotoaparat a zrazu stare objektivy boli "neostre"-vytlacil si taky listok s roznymi liniami(stiahol z interenetu) a dosiel na to ze fotoaparat je zle nastelovany...on ma skusenosti,len neviem, ci by zaciatocnik na to prisiel

Pridal/a commandcom 17. júna 2010 o 11:49:39

Presne to som riesil s tou kefou:-) Oni niektore autofokusy zaostria zakazdym kusok inde. Ale to neriesim, ja radsej ostrim rucne...

Podrobné údaje o téme

Téma: Kupa objektivu a fotoaparatu
Stav témy: otvorená
Založil/a: Brendy
Založené: 17. júna 2010 o 11:06:07

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Fototechnika
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 12. októbra 2009 o 23:47:25

Ďalšie témy