Sme.sk » fotky.sme.sk » Muro09 » Muro09 » Osemnáste - kde, kto, ako ...

Osemnáste - kde, kto, ako ...

... klik ...

... Komárno, komaros, komorné ...

Máme za sebou druhé "rovinaté" fotostretko, najprv nás otestoval Moťo na jedenástom, teraz komaros na osemnástom. Chlapcov z hôr chytala panika, čo na tej vypiglovanej krajine budú robiť. Ale pekne po poriadku. V zrazový deň piatok, ako pibúdalo popoludnajších hodín, tak úmerne pribúdalo aj búrkových oblakov a Nové Zámky nás vítajú mokrými kvapkami. Vraj bývajú aj suché, podľa mňa je to blbosť a konšpiračná teória. Osoba zodpovedná za počasie, hneď od príchodu je zavalená vlnou kritiky, čo toto ako má znamenať, prečo neboli šamanské tance a furt to isté dookola. Ale doba je iná, zadarmo ani kura nehrabe, nikto nevypísal objednávku na tance a už vôbec nikto nezložil zálohu. 

Účasť oproti predchádzajúcich fotostretiek bola o niečo menšia, ale partia sa od úvodu stmelila do jedného dobre fungujúceho grupeta. Po fajnovej večeri Ina doniesla nádhernú tortu, priam umelecké dielo. Škoda ju bolo aj pokrájať, lenže pažravosť zvíťazila nad cukrárskym umením. Životný príbeh torty bol ukončený do polhodiny. Po naplnení tráviaceho vaku v komornej atmosfére prebiehajú skupinkové debaty, ale len na krátku dobu. Zrazu Rudi vyložil hudobnú rúru, niektorí hudobné fľaštiky, po  skonzumovaní ich obsahu je zrazu každému do spevu, pigi žinčicu a ďalšie salašnícke dary, avaata typické rakúske mäskové špeciality, ostatní kto čo mal, skrátka a dobre, lepšie ako na svadbe. Okrem zabehnutej zostavy prišla aj nová tvár - Zuzka. A dobre urobila, veru dobre. Ako začala zvučať Rudiho hudobná rúra, zrazu nastal v niektorých telách taký vlnivý pohyb. A čo čert nechcel, zopár rozvlnencov aj začalo robiť tanečky, ale nemšamanské, ale také origoš. Zábava ako hrom, pohoda, kopec srandy, squelý úvod. Ako sa blížila hodina duchov, rady fotostreškov sa preriedili, ostali už len traja mušketieri.

Origoš tanečky pomohli ako šamanské, sobota nás víta slnečným počasím. Pred odchodom do Komárna spoločné foťkovanie, síce Canonom, však nech majú chlapci radosť :-). Komplet celá zostava, to na fotostretku už dávno nebolo, sadáme do áut a vo fotokolóne vyrážeme navštíviť nosný bod fotostretka, komárňanskú pevnosť. Zážitok po vzhliadnutí tohto obrovského komplexu jednoducho sa nedá opísať, to treba zažiť. O životných príbehoch obyvateľov tejto pevnosti od jej vzniku až po opustenie toho posledného, radšej na to nemyslieť. Sranda vyzerá úplne inak. Každý z nás si po prehliadke odnášal silný emocionálny dojem.

Pred odchodom do Kolárova zastavenie v reštike na obed, aby sme vládali a vydržali do večere. Hlad a smäd je jedna väčšia sviňka ako druhá, prípadne hlad býva aj prezlečený za smäd, drzáň jeden. 

V Kolárove sme navštívili lodný mlyn Kolárovo, národná kultúrna piamiatka, ku ktorej vedie 86 metrov dlhý drevený most, ktorý je považovaný za nadlhší most s drevenou konštrukciou v Európe. Krásne pohodové miesto, výborne sme tam pookriali. Odtiaľto odchádzame na posledné sobotné zastavenie, na návštevu prírodnej rezervácie Alúvium Žitavy pri obci Martovce. Viac tu: http://www.zitava.sk/prirodne-hodnoty/prirodna-rezervacia-aluvium-zitavy. Maroš vyhútal na sobotu veru pestrý a zaujímavý program, všetka česť. Ledva sme stihli večeru. Po večeri usadáme do, no do čoho, keď to nie je ani altánok, ani záhradné sedenie, ale sedenie vo dvore obondiate tujami s veľkými parazólmi nad hlavou. Od začiatku zavládla maximálna pohoda a kopec srandy. Golopeter nás načal metaxou, aj whisky sa našla, aj fajnoty z piatka, čo sme nevládali spapať. Ako sa stmievalo, začali sa lingvistické cvičenia, aby všetci rozumeli tomu, čo sa hovorí, hlavne Oswald. Vety zložené z ruštiny, nemčiny, maďarčiny a slovenčiny bolo to najlepšie riešenie, aké v tej chvíli mohlo byť. Prišiel nás pozrieť aj maršál Malynovkyj ... .

Nedeľné ráno klasika, zbaliť sa a hajde, ale nie domov. Rudi najprv robí respiračné cvičanie na zistenie nepovolených látok v tele, aby nás dopingová kontrola nediskvalifikovala. Dvaja mušketieri prechádzajú kontrolou na prvý pokus, tretí mušketier ani na druhý, no a nastáva dlhý čas čakania :-). Stále veľká skupina sadá do áut navštíviť Chateau Belá. Jedno auto však odmieta poslušnosť,, zaťalo sa ako mul, a ani za toho svätého nechce naštartovať. Ostatných posielame, nech idú, aby stihli vstup. S pigim zostávam spolu s golopetrom, recepčná zháňa kontakty na autoservis. Zrazu bezvýchodisková situácia naberá ten správny smer. Servisák doniesol novú batériu a auto dostalo rozum. Takže všetko dobre dopadlo.

Maroš, Tebe veľká vďaka za organizáciu, zvládol si to na jednotku, program nad očakávanie, opäť sme mohli sponzať nespoznané, kde by sme sa len tak nedostali. Ostatným vďaka za účasť a výbornú náladu. Štafetový kolík si prebral Rudi, ktorý nás 26.10.2018 privíta v blízkosti vodnej nádrže Ružiná. Už teraz sa máme na čo tešiť. Howgh.

Osemnáste - kde, kto, ako ...

Kliknutím na fotografiu sa fotografia zobrazí v pôvodnom rozlíšení.

O fotografii

Autor: Muro09
Pridaná: 13. mája 2018
Počet zobrazení: 370 zobrazení
Typ obrázku: JPG
Veľkosť obrázku: 262 701 bajtov
Hodnotenie: 23 hlasov

Podrobné údaje o fotke

Odfotená: 12. mája 2018
Šírka: 650 px
Výška: 434 px
Fotoaparát:
Nikon Corporation NIKON D5200
Expozícia: 1/2500 sec
ISO: 400
Clona: f/4
Ohnisková vzdialenosť: 24 mm
Blesk: bez blesku
EXIF: EXIF súbor

Fotoalbumy:

Vloženie fotky

Vložte si túto stránku na web

Vložte si fotku na svoju stránku!

Zadaj parametre pre vloženie HTML kódu:

Vložiť:

Veľkosť:

HTML kód pre vloženie na ľubovoľnú stránku:

Náhľad:

Predchádzajúca fotka

jarná Krížna
jarná Krížna

Nasledujúca fotka

jedna z nás na 18-tom
jedna z nás na 18-tom