Sme.sk » fotky.sme.sk » Muro09 » 24 FS - ako sme sa mali ...

24 FS - ako sme sa mali ...

... výborne ako vždy, ale chýbali nám stálice fotostrekového neba. Všetkých, ktorí chceli prísť, ale nemohli, touto cestou Vás pozdravujem v mene účastníkov 24 fostretka. Ale po poriadku. Veľkým prekvapením bol jeden pán v krásne modrom vystrojení, nuž ivanV55 prišiel bez ohlásenia. Dobre urobil, bolo nás celkovo 14.

Po večeri po osemnástej LAURA zavelí odchod na Uhrovecký hrad. S plným bruchom absolvovať výstup na hrad, úžasný nápad, nikto ale nešomre, veď by sa opovážil. Po príchode na hrad Slnko sa už skláňa k horizontu, hrad zalialo zlatistou farbou. Pastva pre oči a Nikony, Canony majú s takýmto svetlom problém :-). Zrúcaniny hradu sú v celkom dobrej forme, samozvaný kastelán, skôr čudák, sa snaží opravovať hrad svojským spôsobom. Reštaurátori sú z neho do bezvedomia. Lastovičky majú lepšie staviteľské zručnosti. Keď sme celé hradisko prekutrali a vyfoťkovali, Slnko už zaliezlo do postele, za šera schádzame dolu, viditeľnosť stále horšia, niektorí sa orientujú už len čuchom a sluchom. Na penzión dorážame pred dvadsiatoudruhou, vymknutý Michal si čosi vytrpel, kým sme došli, golopetrovci nevydžali čakať, tak išli búvať. Po krásnom tématickom výlete začíname žiť, noc je ešte mladá. Bavíme sa výborne, pigiho žinčica je prekladaná Radegastom, gruzinákom a kadečím výborným. 2/3 v sobotu určite nebudú šoférovať, bo plano by si porobili.

Sobota ráno nás víta pekným počasím, spoločné foto, rozlúčka s jednonočníkmi (tí, čo boli na jednu noc) Michalom a Timárom. Vyráža sa motorizovane na Jankov vŕšok, len dvaja dočasne trhajú partiu. Moťo sa preorientoval na lov malých hlodavcov. Pokiaľ kladie dvanásť pascí (na Záhorí je vraj problém s mäsom), strážim mu auto. Celkom fajn otravná činnosť. Máme sa stretnúť v Bánovciach n/B. pred Kauflandom, nakoniec to istilo TESCO. Odtiaľ už spoločne do Dubničky. Kvitekovci s Ivanom dávajú prednosť H2O, tak šup do Nitrianskeho Rudna na vodnú nádrž. Golopetrovci dali prednosť bicyklom. Sedem statočných po modrej zn. smer Kňaží stôl. Z horúcej prašnej cesty naštastie vchádzame do lesa, kde je príjemný chládok. Výstup na vrchol trvá dve hodiny, vrchol je však výhľadový, takže odmena bola. Aj za jedon. Cestou nadol niektorí ešte vybehli na vrch Bradlo. Kolenoboľaví túto samopaš vynechávajú. Po príchode na penzión v záhradnej reštike už rozkladali muzikálnu aparatúru, na večer očakávame rachot. Začínajú sa zbiehať miestny, podľa vzhľadu vyzerá to na zaujímavú zábavu. Po výbornej večeri, každý si dal, na čom mal chuť, ideme sa začleniť medzi miestnu komunitu. Muzikant so speváčkou už dreli ako o život. Miestny občan ponúkol pigimu svoju manželku, aby ju vytočil. Pigi ako chýrečný tanečník vyhovel. "Sexcicu" tak vykrútil, začala strácať rovnovážny postoj, včas ju vrátil nešťastníkovi, kým nedošlo k najhoršiemu. Potom začalo liať, tak hajde dovnútra. Tu prebehlo rokovanie o jubilejnom 25 fotostretku. 

25 FS bude na tri noci 07. - 10. 10. 2021 v obci Vinné v penzione Prameň. Pigi zabezpečí ubytovanie, ja mu urobím administratívu.

Na záver veľké ĎAKUJEME našej LAURE, pripravila zaujímavý program, ubytovanie bolo na úrovni, kuchára sme pochválili. 

Nedeľa tradične po raňajkách zbaliť kufre, rozlúčkové stisky labiek, všetci sme odchádzali spokojní, tak to má byť. Ahojte. 

... doporučujem dvojklik :-)

 

24 FS - ako sme sa mali ...

Kliknutím na fotografiu sa fotografia zobrazí v pôvodnom rozlíšení.

O fotografii

Autor: Muro09
Pridaná: 13. júna 2021
Počet zobrazení: 298 zobrazení
Typ obrázku: JPG
Veľkosť obrázku: 261 765 bajtov
Hodnotenie: 18 hlasov

Podrobné údaje o fotke

Odfotená: 11. júna 2021
Šírka: 650 px
Výška: 473 px
Fotoaparát:
Nikon Corporation NIKON D5200
Expozícia: 1/125 sec
ISO: 500
Clona: f/9
Ohnisková vzdialenosť: 18 mm
Blesk: bez blesku
EXIF: EXIF súbor

Vloženie fotky

Vložte si túto stránku na web

Vložte si fotku na svoju stránku!

Zadaj parametre pre vloženie HTML kódu:

Vložiť:

Veľkosť:

HTML kód pre vloženie na ľubovoľnú stránku:

Náhľad:

Predchádzajúca fotka

24 Fotostretko - prihlasovanie
24 Fotostretko - prihlasovanie