FOTIA SKVELÉ....

V cykle: Fotia skvelé na fotky.sme boli už niektorí predstavení so svojou tvorbou a máme tu opäť niekoho...kto bude ďalší na rade !? :)

Diskusné príspevky:

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 27. mája 2020 o 06:38:58

Vox populi vox dei... Myslí, že T-Travel tu rozbehol možno celkom zaujímavú polemiku hodnotenia fotografií. Nebudem tu už reagovať na pomenovanie veľkej časti užívateľov tohto portálu ako akési minnions (čo možno by som expresívne preložil do slovenčiny ako "debili"). Bohužiaľ tento portál funguje na veľmi divnom princípe a možno ani sami majiteli nemajú tuchu, že tu niečo také je. Preto si myslím, že práve vďaka tým pár "minnions" to tu akotak žije. To, že sa títo ľudia dokážu stretnúť na fotostretnutiach len svedčí o tom, že im záleží na fotografovaní. Keď sa v priatelskej atmosfére dokážu stretnúť krajinkár s vtáčkarom, portretístom alebo streetistom, to len obohacuje túto komunitu ale hlavne za každým je tu nejaká história kde vidieť vývoj, ako získaval akúsi autocenzúru a aj to ako vnímal kritiku či hodnotenie svojích alebo iných fotiek. A áno aj o rešpektovaní určitých nuansí jednotlivých autorov. Preto sa nedivím, že "fotka piatej cenovej" má toľko hlasov. Áno človek, ktorí to tu nesleduje a nevníma kontext diania si naozaj bude myslieť, že to tu je na hlavu. Boli časy, keď tu fotka mala 50 a aj viac hlasov. Bolo toto hodnotenie adekvátne? Našťastie nikto nemôže ovplyvniť či sa fotka páči, či je technicky dokonalá v zmysle hodnotenia iným. Každý sa snaží vkladať fotky, ktoré sú podľa vlastného uváženia najlepšie a aj podľa toho sa potom odvíja vnímanie hodnotenia fotky. Ja osobne vždy vnímam inak hodnotenie od určitých fotografov, či už také alebo onaké, trochu inak (nech mi je odpustené). Preto tu funguje to hodnotenie štýlom páči nepáči a treba ho rešpektovať. Bolo by predsa zvláštne aby som na uspokojenie svojho vlastného ega mal 30 nickov... Všetkých vás pozdravujem a prajem dobré svetlo (či už to bude Muro alebo T)

Váš Michal

Pridal/a commandcom 28. mája 2020 o 10:18:16

Tak trocha na margo "kauzy T-Travel" by som rád podotkol, že obsahovo bol celý spor zbytočný. No nebol to tu na tomto portáli spor prvý. Boli aj výžnejšie hádky, ktoré z portálu vyhnali niekoľkých fotografov. Úspešných a aj v zahraničí uznávaných. Napríklad taká Andrea Ehenreich, kľudne si ju pregúglite. To je veľká škoda. Sám si pamätám moje spory s človekom s nickom "Karlík bez čokolády" o tom, či je fotografia remeslo, alebo umenie. On zastával remeslo, ja umenie. Nedohodli sme sa, no ja som tu ešte stále.

Podľa toho, za čo fotografiu považujeme, ju aj hodnotíme. Niekto sa dá uniesť emóciou, ktorá z fotografie sála, niekto hľadá šum a neostrosti, niekto ide po remeselnej kvalite. 

Preto by sme si mali pred vyslovením súdu, či napísaním komentára uvedomiť, o aký žáner, či typ fotky ide. Predsa nebudeme protestovať proti Murovi zavesenému na bráne atvorenej reštaurácie, ale trebárs takému Pigimu vytkneme aj malý technický nedostatok. 

Ďalším problémom je, že po zavedení GDPR sa prudko zredukovala street fotografia, ktorá, podľa mňa, je toru prapôvodnou fotkou. Pravidlá sú nejasné a nik nevie, či stačí neverbálny súhlas, napríklad očný kontakt, aby ma nezabásli...

Záverom by som chcel dať do pozornosti stručný článok z wikipédie, snaď sa z neho trocha povzdeláme: 

https://sk.wikipedia.org/wiki/Fotografovanie 

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 13. mája 2020 o 17:39:26

Priatelia ak budete mať chvíľu dnes večer (13.5.2020) dávam do pozornosti nášho gorala... https://www.rtvs.sk/radio/program/11436/1335565

Pridal/a Janet 26. apríla 2015 o 15:13:16

http://fici.sme.sk/c/20000046/fotosuboj-rocky-mountains-vs-tatry.html?ref=tit%3Ft%3DFotos%C3%BAboj%3A+Rocky+Mountains+vs.+Tatry%3Ft%3DFotos%C3%BAboj%3A+Rocky+Mountains+vs.+Tatry%3Ft%3DFotos%C3%BAboj%3A+Rocky+Mountains+vs.+Tatry

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 14. augusta 2015 o 08:19:10

Pridal/a russtier 17. augusta 2015 o 10:42:02

... rukou trasiem a úprimne blahoželám ...!

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 13. augusta 2015 o 15:05:08

Vrchol novinárskej práce... a to nie je ani piatok...

http://poprad.korzar.sme.sk/c/7961948/v-obrazoch-letne-zabery-na-konciare-vysokych-tatier.html

Pridal/a russtier 17. augusta 2015 o 10:23:04

... bieda žurnalistiky ...

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 1. júna 2015 o 22:02:32

Ešte nedávno tu mal veľmi zaujímavé koláže... a aha ho...

http://www.topky.sk/cl/1000680/1477219/Obrovsky-uspech-slovenskeho-fotografa--Originalneho-Petra-chcu-v-soubiznise-aj-na-skolach-

Pridal/a Andrea E 2. júna 2015 o 06:26:46

super,okrem talentu peter pracuje na sebe...gratulujem a prajem dalsie uspechy

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 1. júna 2015 o 23:02:08

neprekvapuje ma to, šikovný člováčik je to :) ... gratulujem Peter

Pridal/a Igor 15. júla 2013 o 10:16:35

Andrea gratulujem k prezentácii. Držím palce, aby si úspešne napredovala v naplánovanej ceste. Mám z toho úprimnú radosť.

Igor 

Pridal/a lie83 /Lenka/ 13. júla 2013 o 15:20:13

pridávam sa ku gratuláciam, nielen Andrei - ktorá je neskutočne kreatívna osobka, ale aj ostatným, ktorí boli ocenení..

tesim sa na dalsich :)

Pridal/a Andrea E 14. júla 2013 o 10:32:12

dakujem,osobne by som sa potesila v dalsej  prezentacii ukazky fotiek leadwella a istvica pre ich svojraznu tvorbu...

Pridal/a ardea 12. júla 2013 o 23:09:44

gratulujem diana .... ja tvoje fotky pokladám za výtvarnú tvorbu a veľmi dobrú

Pridal/a Andrea E 13. júla 2013 o 07:07:21

dakujem vam,a tesim sa,ze aj takato fotografia ma svoj priestor...aby som mohla spravit väcsiu vystavu musim este riadne popracovat na lepsom koncepte

Pridal/a violet88 (Gabi) 12. júla 2013 o 20:03:46

úprimne gratulujem .. 

Pridal/a Janet 12. júla 2013 o 10:02:13

Ďalší adept, vlastne adeptka Andrea... diana na prezentáciu fotografickej tvorby http://www.sme.sk/c/6865628/fotia-skvele-ziadny-pocitac-len-chemia-polaroid-stale-zije.html

Pridal/a František Smržík 20. augusta 2015 o 21:11:55

Tvoja kreativita, Andrea, nepozná hranice.

Pridal/a Andrea E 24. augusta 2015 o 06:46:56

dakujem Frantisek

Pridal/a golconda 14. júla 2013 o 19:09:06

zo srdca Andrei blahozelam a verim, ze ju dalsie vystavy a uspechy urcite neminu...velmi si to zasluzi :-)

Pridal/a katarína. 14. júla 2013 o 21:43:01

jedinečnosť, originalita, výtvarné a grafické nápady - gratulujem a držím palce pri vytváraní nových fotozvláštnosti :)

Pridal/a avaata 13. júla 2013 o 13:57:43

gratulujem k velmi peknej prezentacii...

Pridal/a trebatice 12. júla 2013 o 15:49:08

Diana - blahoželám :-)

Pridal/a Martuschka 12. júla 2013 o 15:56:30

super výber!! , gratulujem

Podrobné údaje o téme

Téma: FOTIA SKVELÉ....
Stav témy: otvorená
Založil/a: Janet
Založené: 12. júla 2013 o 09:59:39

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.