fotenie

hladam modelov/ky 

Diskusné príspevky:

Pridal/a Janet 20. novembra 2011 o 10:57:38

Ahojte všetci smečkari, nechcela som zakladať novú tému, preto som to hodila sem.. Kvalita mojich fotiek klesá a som presvedčená, že čím dlhšie fotím a ovládam technické veci na foťaku, tým sú tie fotky horšie !!!!!!!! Napadla mi taká filozofická otázka, čo potrebujem k foteniu, a čo ma vedie viac k tomu, aby som tvorila dobré, ak nie jedinečné fotky, pohodu, samotu, alebo naopak vypätie !!?? Čo Vás viac vyburcuje k foteniu, aby to neboli iba cvaky, ale obraz vášho vnútra ???

Pridal/a Igor 24. novembra 2011 o 21:35:18

Pridal/a Daniela Q. 25. novembra 2011 o 12:50:00

ano, zaujalo ma..

Pridal/a Janet 24. novembra 2011 o 23:18:51

Igor ďakujem za link, veľmi dobré zamyslenie, skoro ako moje, aj komentáre k nemu (už je v záložkach) dočítam zajtra a cez víkend !!

Pridal/a Rudolf Baranovič 20. novembra 2011 o 11:48:55

uz sme sa tu pod niektorymi fotkami viaceri zhodli (commandcom, brki a pod.), ze nemame teraz to prave obdobie na fotky. Asi je to prrodzeny vyvoj, zacinas byt najma narocnejsia. A asi by si sa mala uz teraz zamerat na fotenie do serie, kde by fotky mali spolocny namet, velmi blizky obsah a spolu by tvorili nieco zazivne. Uplne super by bolo, keby si zacala mysliet konceptualne, ale to sa este nedari ani mne. Ale to fotenie do serie so spolocnou myslienkou pomohlo aj mne, tiez som uz aj zamyslal sa, ze to na chvilu vsetko odlozim do skrine, ale toto ma opat posunulo, min. psychicky ma to povzbudilo, ze toto ma vyznam.

Pridal/a Daniela Q. 20. novembra 2011 o 19:29:33

Tiež som nad tým poslednú dobu dosť rozmýšľalala. No takéto portály neprajú veľmi sériovým a konceptuálnym veciam. Tie potrebuješ vnímať vcelku a nie po jednej foto, ako sa všade  stále tlačí... Je dobré si dať pauzu a nájsť sám seba..často sa popri túžbe byť stále technicky lepší, vytráca samotná výpoveď.

A navyše sme stále náročnejší a mnohé sme už videli, urobili a chceme sa posunúť ďalej. A to súvisí s vlastným vnímaním. Niekedy aj na portáloch hľadáme inšpiráciu a často nenachádzame..

Ale dôležité je mať ten veľký priestor, aby fotografie vytvorili akýsi pomyselný film, uvedomila som si to znova aj pri Kalayovej knihe Moja Bratislava, že okrem niekoľkých naozaj výnimočných fotiek, zapôsobila na mňa skôr celkovou atmosférou, ale tá sa objaví alebo vynorí z fotiek až s odstupom času. Dokonca takmer z každej aj dokumentárnej fotky po čase na mňa pozerá kus umenia. Takže akoby najdôležitejšie bolo nerezignovať na fotenie, akoby žili svoj vlastný život.. Len toľko som chcela na povzbudenie všetkým..

Pridal/a commandcom 21. novembra 2011 o 10:50:35

Dobry postreh, Daniela Q, prave ta Kallayova kniha je vynimocna kontextom. Keby sme zobrali vacsinu fotiek z tej knihy, tak by sme im kazdej samostatne mohli vycitat kopec formalnych nedostatkov. Az spojenim do knihy (kontextu, serie) vlastne vynika myslienka a emocionalny prezitok z diela. Pri jeto knihe tento styl vynika hadam jajviac zp vsetkych Kallayovych publikacii, ktore poznam. Na mna posobi najsilnejsie, hned po knihe Italy Today... Asi, ze mnoho fotenych miest som este ako chlapec poznal... Dodavam, ze Kallay je genialny street-fotograf. Stoji za to si tu knihu aspon prelistovat v predajni.

Pridal/a Rudolf Baranovič 21. novembra 2011 o 11:07:08

knihu som prelistoval, na vystave som bol. Aj som Jeziskovi chcel napisat, ale ze vraj to je tento rok zbytocne, ze mi donesie len ponozky a ine talafatky :D

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 20. novembra 2011 o 12:15:57

... je to do veľkej miery spôsobené tým, že už nám (lebo tiež mám taký pocit zo seba aj zo svojich fotografií) nestačí byť priemerní (lepší fotografi mi to odpustia), sme na seba oveľa kritickejší s postupom času, a vieme čo by sme chceli a snažíme sa o čo najzaujímavejší záber atď., ale nejako to nejde, ja som ale optimista a verím, že progres tu je, vidím to u väčšiny z Vás a do istej miery aj u seba, takže treba vydržať, hluché obdobia preklenúť a hlavne sa fotením baviť, pre mňa je to hlavne relax a tak trochu útek z reality ... malími krokmi prekonávať vzdialenosti

http://www.ringispil.eu/cms/index.php?option=com_content&task=view&id=509&Itemid=1

Pridal/a Janet 20. novembra 2011 o 13:45:26

Rado to tvoje farebné odtrhnutie od sivej reality kolotočov plných farieb je fakt parááádne !!!

Vďaka za reakcie a dúfam, že niečo užitočné budete tvoriť a vkladať tu nápadité fotky a nepoutekáte odtiaľ !! :)

Osobne v nasledujúcom období zavesím foťak aj smečko na kliniec, no min. ako pomocník administrátora sa tu na fotky.sme v pozadí objavím !!!!

Pridal/a maco1976 20. novembra 2011 o 11:35:23

No podla môjho nazoru je to normalna stagnacia,kedy človek začina špekulovat aby to bolo lepšie a je to ešte horšie a ešte je to tym že ked človek toho viac nacvaka tak mam aj večšie naroky na seba ja mam ten isty problem nie a nie spravit dobru fotku.A to nie som nejaky pan fotograf.Proste si stoho nič nerob.Pekne svetlo.:)

Pridal/a Janet 25. februára 2010 o 00:18:06

http://www.diva.sk/lifestyle/zivotny-styl/preco-na-fotkach-vyzerame-tak-hrozne/

Zakázaný príspevok 2. novembra 2009 o 14:04:07

Podrobné údaje o téme

Téma: fotenie
Stav témy: otvorená
Založil/a: mazanko
Založené: 2. novembra 2009 o 14:03:10

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.