Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » Debata uživatelů o uživatelech fora

Debata uživatelů o uživatelech fora

nefotografické téma, téma o lidech, s lidmi, a proti nim

Diskusné príspevky:

Pridal/a broie 26. augusta 2011 o 13:35:27

Už naostro. Haló podávam si tu inzerát.

Som úplný sopliak na "fotkách.sme". V skutočnosti som však už strarý somár. Hľadám medzi skúsenejšími fotografmi osobu, ktorá mi pomôže bezplatne svojimi radami, kritikou, drobnými motivačnými pochvalami, pokúsiť sa začať fotorgafovať aj inak. Nielen rodinné foto z výletu, dovolenky a oslavy. 

Taktiež ma vovedie do zvykov na "fotkách". Napríklad neviem nakoľko je všeobecne vážna výhrada, na ktorú som narazil v diskusii: "Má zopár zverejnených fotiek, ale v hodnotení ostatných je velice čulý!" To som sa dočítal na fóre až po svojom záchvate hodnotenia ostatných.

Vopred ďakujem.

Pridal/a Janet 26. augusta 2011 o 16:35:07

ahoj broie, vítam ťa tu medzi nami amatérmi na portáli fotky.sme, kde nič netreba brať príliš vážne !!..Ak chceš niečo o fotení vedieť skús si prečítať  niečo napr. na fotoroman.cz a potom skúšaj cvakať...a foť svojími očami !!

Takže sa teším na tvoje zábery, a sem tam ti možno v komentári v fotke poradím !!

Pridal/a broie 26. augusta 2011 o 18:16:27

Ďakujem moc. Potešilo ma. "fotoroman" poznám. Fotím roky (napr. dovolenky), ale pri snahe vybrať foto pre fotky.sme s prekvapením zistujem, že nemám moc čo ponúknuť. Škúsim behať s foťákom a napraviť to. Ešte raz ďakujem. A v pohode sa do mňa opri, po štyroch sprdancoch pridaj náznak pochvaly (som bežný chlap) a všetko bude v pohode.

Pridal/a Janet 29. augusta 2011 o 13:33:17

broie tak si potom šikovný, keď túto stránku poznáš !! ja som cvakala možno aj 2 roky a až potom som sa od tunajších autorov o nej dozvedela

Pridal/a broie 1. septembra 2011 o 21:59:58

Nie som šikovný. Som starý. Takže som sa niečo musel dozvedieť. Len sa to na mňa nejako slabo lepilo a lepí.

Pridal/a Janet 1. septembra 2011 o 22:15:26

na mňa sa tiež lepí skôr smola !!

Pridal/a broie 5. septembra 2011 o 22:07:55

To nie je pravda. Súdim podľa Tvojich fotiek. Tam to nie je vidieť.  

Pridal/a broie 26. augusta 2011 o 12:37:32

pardon pokus

Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 23:35:27

jeeeeej tu je toľko toho:)..a koľko ešte bude !!!!!!!!!!!!:D

Pridal/a DeusExMachina 16. apríla 2010 o 23:45:51

Ja net, ty to rada take telenovelovske "uz se perou, uz se perou", ze?

Suhlasim, panem et circenses.Takto sa hodnotia spojenci z tajneho umelecko-templarsko-slobodomurarsko-iluminatskeho spolku: http://fotky.sme.sk/fotka/95275/z-rychlika
Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 23:55:06

deus však to je už neviem ktorá 333...časť !!!!???? a stále o tom istom....ale už sa to vyvíja správnym smerom.:)

...chcem to trošku nasmerovať pod čiaru :D

diky za vylovenie histórického záberu z vlaku...to plusko pod fotkou od Brendy ma vtedy riadne sklamalo..:)

Zakázaný príspevok 16. apríla 2010 o 23:53:00

Pridal/a Janet 16. apríla 2010 o 23:57:02

Karlíku  kde ????? to pľasnutie máš "najradšej" :D

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 00:00:14

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 00:02:42

však si navrhol bitku predsa..hmmm

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 00:04:19

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. apríla 2010 o 00:27:55

poďme na čo ? :)))

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 00:29:04

jaaaj ďalší z BB, tak to bude presila:D

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. apríla 2010 o 00:31:26

prečo? jáj, že presila :)))

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 01:01:07

a ja som sa tešila, že bude bitka a ono nastáva zmierenie..:)

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 01:02:15

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 01:13:57

nuž Kajo teraz rozhodca nemá nič na práci :)

Zakázaný príspevok 17. apríla 2010 o 01:29:59

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. apríla 2010 o 01:42:50

Karlík Kuko je Kuko a Ty si Ty ... stylizujes sa do najekej role ?

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 02:10:11

však to....Kajo buď sám sebou!!! ja to tak robím, alebo nie??? :)

Pridal/a Janet 17. apríla 2010 o 01:35:01

už načase aj ja..dobrú noc všetkým, lebo moje oči už pláču..... od smiechu :)

Zakázaný príspevok 28. januára 2010 o 10:00:10

Pridal/a gaidheal 29. januára 2010 o 08:18:32

a to ti nestačí http://fotky.sme.sk/fotograf/16994/hoperka ? Je zvláštne, že keď tu niekto použije mínuskové hodnotenie s komentárom "hrozné, otrasné, nič a pod.", tak je to hneď pre väčšinu uchylák a už aj sa mu zablokuje prístup, ale keď tu niekto prezentuje cudzie fotky, nájde sa len pár ľudí, čo to počínanie odsúdia a nie aby bola za porušenie pravidiel zablokovaná, ale dokonca dostane radu: "ale verím, že si zmeníš nick, aby si nadobudla dôveru" , no ozaj zaujímavé, nie?

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:27:23

gaidheal  v mojom komente zmenu nicku som spomenula ako obdobu preto, lebo ako vieš, bolo to tu zvykom nedávno tu pôsobiacich autorov, ktorým bol zrušený pri opakovanom porušení pravidiel na vkladanie fotiek a pôsobení na fotky.sme prihlásiť sa pod novým nickom...hoperke som napísala email ohľadom jej nevlastných fotiek aj následkoch, okrem iného aj o zrušení nicku..

Takže hoperka nie je žiadna výnimka...!!!!

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 09:22:44

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:30:30

Karlíku "Alojz-K u K o" sa nestratil pôsobí na iných stránkach...

Pridal/a gaidheal 29. januára 2010 o 09:35:39

veď to mi je jasné :-) ono to nie je také vzrúšo, keď sa nedodržiavajú pravidlá, a že niekto kradne? no bóóže, v našej spoločnosti je to normálne, tolerované v malom aj vo veľkom, ale skočiť niekomu na otlak, dotknúť sa ega,poštekliť ješitnosť - to len nastane čoromoro :-) ale veď takého Alojza nie je problém naklonovať :-), stačí len na tie fotky, čo v duchu asi väčšina si povie svoje, to napísať a hneď tu bude veselo :-)

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:46:27

gaidheal, predsa dotyčný autor pôsobiaci pod rôznymi nickmi bol zrušený až možno po jeho cca 2 mesačnom pôsobení na fotky.sme z dôvodu pretrvávajúceho poburovania svojimi niektorými fotkami a komentármi...tiež som ho upozorňovala emailom, ale nerešpektovanie môjho "milého" upozornenia viedlo až k jeho zrušeniu....

Na záver z mojej strany len toľko, že takéto vzrušo mi tu vôbec nechýba...radšej nech je tu normálna atmosféra so zamietavými rozumnýámi komentármi aj s mínuskami trebars aj k mojim fotkám..

Pridal/a brk 29. januára 2010 o 09:24:58

neviem, či by po upozornení na podozrenie z plagiátorstva sa nemal administrátor pokúsiť o prešetrenie. Padlo podozrenie na plagiátorstvo, ale ani ten odkaz ešte nemusí byť dôkaz a nerád by som niekomu ublížil. Pravda je, že hoperka tú fotku stiahla, čo vnímam ako priznanie a hoperkine portfólio, kde sa stretne kvalitná fotka za ktorú by sa nemusel hanbiť skúsený fotograf s fotkou absolútneho začiatočníka (napr. "Púpava") je minimálne zvláštne. Už tu bolo pár fotiek, ktoré nefotil autor, ale z nejakého dôvodu ju chcel ukázať a napísal v poznámke o tom informáciu. To je korektné. 

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:37:41

brk1 tiež som myslela, že napíšem vyšším adminom, ale nakoniec som volila najprv miernejšiu formu...súkromným emailom pre "autorku"

Pridal/a gaidheal 29. januára 2010 o 09:50:17

no a z jej arogantnej poznámky (mimochodom s hrubkou, ale kde sa tie deti majú pravopis naučiť, že?): "no fajn ste spokojny?..nechala som tu len svoje fotky..." priam prekypuje ľútosť nad tým, čo urobila :-)

Pridal/a DeusExMachina 29. januára 2010 o 09:48:10

padnejsi dovod na zrusenie konta ako uverejnovanie kradnutych fotiek si neviem predstavit...ze odkazujem vyssim adminom. btw, mam silne pochybnosti ci z galerie usera hoperka boli zmazane vsetky fotky nepatriace jej. fotka citajucej zeny v protisvetle je v porovnani so zbytkom tak prudko dobra, ze je to podozrive, hlavne vo svetle predchadzajucich skutocnosti.

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 11:56:40

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 29. januára 2010 o 12:49:17

Karlíku, prečítaj si čl.1 v pravidlách... ;o)

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 12:59:43

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 12:53:02

Zakázaný príspevok 16. apríla 2010 o 23:40:53

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 12:54:56

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 29. januára 2010 o 12:58:14

áno, máš pravdu... ale ja len tak na margo toho, že porovnávaš neporovnávateľné... ;o)

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 13:00:43

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 13:04:30

Pridal/a Vi ♪ Da ♪ Ho 29. januára 2010 o 13:17:31

pokiaľ ide o pravidlá a prehlásenie, áno, je to diera... veď som ti napísal, že máš pravdu... :o)

Pridal/a gaidheal 29. januára 2010 o 13:15:50

Karlík a ty tu hľadáš nejakú logiku :-) ? Veď už je dávno viac než jasné, že prevádzkovateľovi tejto stránky nejde o dodržiavanie nejakých pravidiel, nech sú logické či nelogické.

Zakázaný príspevok 29. januára 2010 o 13:22:34

Pridal/a DeusExMachina 29. januára 2010 o 13:26:34

Ak si reagoval svojim prispevkom o nejakej Mata alebo Death or Alive na mna, tak vobec nechapem co si chcel povedat. Nepoznam ani Mata ani toho druheho usera, netusim kto, ake a koho fotky vkladal. Alebo reagujes na niekoho ineho?

Pridal/a osamakosa 29. januára 2010 o 14:24:41

mata´bola M-H-K :-)

Pridal/a DeusExMachina 29. januára 2010 o 14:38:23

no to mi doslo, ale vetu "...  sám dobře to víš .... a to bylo v pohodě?? " nechapem. Tvorbu M-H-K som sledoval len okrajovo, nebola pre mna vobec zaujimava. A sam nic dobre nevim, netusim ci tu mala nejake ine nicky, ani ci pod nimi vkladala cudzie fotky. Karliku, nie, nebolo to v pohode, keby som o tom vedel, tak na to upozornim presne tak, ako som to urobil v min. 4 pripadoch. Dufam, kedze si o tom evidentne vedel, ze si to riesil aspon tak vehementne.

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:55:37

Deus mrknem jej galeriu...a po usúdení a vyjadrení vašich názorov napíšem nech rozhodnú čo ďalej, lebo je asi predpoklad, že súhlas autorov na uverejnenie nemá !!!!

Je mi trochu, že vôbec nereaguje hoperka, aj keď je reč o nej....hmm...asi vie prečo

Pridal/a Janet 29. januára 2010 o 09:57:23

oprava ...trochu divné

Pridal/a marcel 28. januára 2010 o 16:26:14

:-))))))))))))))))))))ňňň

Pridal/a marcel 28. januára 2010 o 16:25:40

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!

Pridal/a Janet 28. januára 2010 o 11:23:13

:D:D:D...karlík takto z chuti som sa dávno nezasmiala... hmmmmm...ale odmena by sa zišla.:)

Zakázaný príspevok 28. januára 2010 o 19:16:20

Pridal/a Janet 28. januára 2010 o 20:31:07

jaaaj Karlík to nám viacerým odľahlo...ani odmena ani pokuta...€ nejsou..

Pridal/a lie83 /Lenka/ 28. januára 2010 o 10:16:56

Karlik, ty sa asi nudis, ze:) ? Hlavne ho nevolaj...

Zakázaný príspevok 28. januára 2010 o 19:03:19

Pridal/a vladop 26. januára 2011 o 22:42:13

aby sa nám lepšie pozerali naše výtvory

http://www.youtube.com/watch?v=Zs0SXMtCy3c 

Pridal/a brk 16. novembra 2009 o 15:02:57

Tento portál tvora autori:

A/ lepší, či horší autori, ktorí sem dávajú  svoje fotky, aby ich podrobili kritike a zistili čo robia dobre a čo zle a zároveň sa aktívne vyjadrujú k fotkám ostatných autorov, snažia sa pomôcť negatívnou i pozitívnou kritikou a dobre mienenými radami.

B/  lepší, či horší autori, niekedy s veľmi dobrými fotkami, vysoko hodnotenými, ktorých ale žiaľ fotky druhých autorov nezaujímajú, nenavštevujú ich, nekomentujú, neradia. Hovorí sa tomu egocentrizmus. 

Kolegovia z fotky.sne, skúste si odpovedať, kam patríte vy ?!

Pridal/a jozzzo 16. novembra 2009 o 17:26:58

tak ja sa zaradim...prevazne B-ecko...kedze komentujem iba par fotiek...ale nepriklanam sa k nazoru ze ma ine fotky nezaujimaju, ze ich nenavstevujem...

Pridal/a mata-hara-kira 16. novembra 2009 o 17:17:17

zaujimalo by ma, ked uz si sam utvoril tie kategorie A a B, kam by si zaradil sam seba?

Pridal/a brk 16. novembra 2009 o 17:32:12

no mata, keď si pozrieš, ku koľkým fotkám som sa za tie mesiace vyjadril, ťažko môžem patriť do "B". Rád si pozriem fotky iných, vyjadrím sa k nim, učím sa od druhých.  Je tu pár dobrých fotografov, ktorých zaujímajú aj tí "slabší" fotografi a nie je im ľúto času vyjadriť sa a poradiť, ale sú aj tí "béčkari". Ale to nie je problém len tohoto fotoportálu. Aj inde to tak funguje, niekedy až komicky :)

Pridal/a mata-hara-kira 16. novembra 2009 o 17:34:44

mna len zmiatlo to rozhranie v B vysoko hodnotene, a ty patris tiez do okruhu "dobre hodnotenych"

Pridal/a brk 16. novembra 2009 o 17:45:50

nemyslel som nejaký pomýlený HI ani na seba, ale fotografov, ktorých sám považujem za dobrých a ktorých fotky sa mi páčia...a asi aj ostatným podľa hodnotení - od takéhoto fotografa by som prijal s radosťou nejakú radu....(je ich tu takých viac)... ale on len vkladá a nevyjadruje sa...- tak som to myslel

Pridal/a mata-hara-kira 16. novembra 2009 o 17:55:24

teraz tomu uz rozumiem. a taky sa ti ani tejto ankety nezucastni asi :)

Pridal/a brk 16. novembra 2009 o 18:02:27

joj! to som nemyslel ako anketu :), len taký postreh, názor...a tá otázka na konci neočakávala odpoveď...každý si sám dá odpoveď čo tu hľadá...

Pridal/a betty 16. novembra 2009 o 17:06:51

No ja ti to takto napisem rada sem chodim i ked patrim k tym amaterom.Rada komentujem co sa mi paci ale neradim len koli tomu ze sama potrebujem poradit.A radit neviem.

Pridal/a brk 16. novembra 2009 o 17:24:34

Mne zase padne dobre, keď mi niekto napíše, čo som spravil zle a poradí ako na to. Veľakrát mi to pomohlo. Myslím, že aj to by mal byť zmysel tejto stránky. Fotky sú pre ľudí, či už profíkov, amatérov, alebo tých čo nikdy nefotili. Aj ten čo nefotí, alebo fotí zle môže mať vkus a schopnosť vyjadriť, čo sa mu na fotke páči a čo nie. A ja skúšam nájsť spôsob, ako to spraviť ináč. Aj ja sa snažím napísať svoj názor, prípadne poradiť ak viem. Ale je mi trochu čudné, keď tu uverejňujú svoje fotky autori, ktorí sú pár levelov vyššie, ale za mesiace neokomentujú ani jednu fotku, neporadia, ostatní ich jednoducho nezaujímajú...vystačia si sami :)

Pridal/a mata-hara-kira 16. novembra 2009 o 17:33:04

s jednym z takych som debatovala presne na tuto temu, jeho dovodom na zverejnovanie fotiek tu, je chut podelit sa s "peknom, pocitmi.."

Pridal/a Brendy_66 16. novembra 2009 o 19:58:08

Podla mna to znamkovanie dost tlmi volnu diskusiu k fotkam.Pocit je urcite dolezitejsi,ako iste "kategorizovanie" fotky.Ak mam byt uprimna, dnes ma zaujalo ca. 4-5 fotiek,ale kedze sa tu hlasuje, tak  sa k ostatym radsej nevyjadrujem.Ale ked to tak ma byt, tak je to tak...

Pridal/a lie83 /Lenka/ 18. novembra 2009 o 15:37:11

trochu odveci mozno...ale Edu tu uz nie je? nieco mi uslo?

Pridal/a mata-hara-kira 18. novembra 2009 o 09:59:23

aaaaaaaano aaaaaaaaano. miesto zabavy a poucenia. :D niekto pride s fotkou pobavit vsetkych, mame tu nedelu, sup fotku so spekacmi na vidlach, a nasleduje poucenie, ze take foto sa patri iba v piatok :D jaaj mamo, nuz a takychto neriadenych odporucani na tuto temu je tu viac :D

no a ze odporucam pisat komentare pod fotky, lebo je to dobre cvicenie???no ano.. zas len dobra rada nad zlato.

ano. marutsero je ten autor, ktoreho som aj ja spominala vo svojej reakcii na brkovu "anketu". ferera tu bola tiez osobne napominana, ze iba berie a nic nedava. ze nedava ostatnym plusky ani komenty pod fotky ostatnych? nestaci vam uz len uzasny pocit z tych super fotiek? preco nedokazete respektovat ich svojraznost, ja som tak nechapava :(

Pridal/a lie83 /Lenka/ 17. novembra 2009 o 12:39:58

...mozno by nebolo odveci,keby sa k fotke nezobrazovalo hned meno autora, aby clovek nebol ovplyvneny tym, kto to fotil... ale na druhu stranu kazdy ma svoj rozum, svoju osobnost a kazdy by si sam podla svojho svedomia mal povedat ci hodnoti skutocne fotku podla toho ako ho oslovila, aky pocit v nom vyvolala a nie podla toho ze toho cloveka ma rad, sympatizuje s nim :) Ja sama za seba poviem, ze sa tesim na fotky urcitych autorov a aj napriek tomu, ze sa mi ich tvorba paci, nehodnotim nasilu kazdu ich fotku len preto.... rada bruzdam po archivoch, alebo ak vidim v hodnotiacej diskusii meno autora, ktoreho takmer nepoznam, tak automaticky mam chut ist k nemu do albumu a pozriet si jeho fotky. Neradim preto, lebo mam pocit ze poradit neviem a tak tuto cinnnost prenechavam skusenejsim autorom :)

Pridal/a Brendy_66 17. novembra 2009 o 13:10:07

S tym suhlasim.Musim povedat, ze velke mnozstvo fotiek(na portali i jednotlivych autorov)niekedy sposobi, ze nieco dobre sa lahko prehliadne-hlavne u menej znamych autorov."Less is more"

Pridal/a bibula 17. novembra 2009 o 13:18:16

to hej brendy ...lenze vela "fotkarov" reaguje len na pekne fotky,teda dobre,alebo co mu sedia...nevravim,ze hned treba bachat minusky-to skor odradi ako veci pomoze-ale aspon zareagovat na fotku-bol som tu,videl som, spravil by som to takto....alebo nabuduce skus takto...

Pridal/a Brendy_66 17. novembra 2009 o 13:25:51

To ano-ale ako vravim to "znamokovacie kategorizovanie"trochu brzdi volnu diskusiu.Bohuzial aj ja mam taku skusenost ze moj nazor sa skor dotkol(hoci som to nemyslela v zlom),akoby sa autor zamyslel.Tak ma to odradilo viacej pisat..

Pridal/a mata-hara-kira 17. novembra 2009 o 17:22:52

brk sam odpovedal ze to bola len recnicka otazka a zamysliet sa ma kazdy sam. bola to len jeho narazka na skvelych autorov, ktori nepotrebuju snad ani spatne referencie na svoje fotky a ani sa nezapajaju do debat, nehodnotia ostatnych. no kazdy z nas je nejaky...

a nepovedala by som ze tu chybaju rady co a ako vylepsit. ako pise brendy, ja mam tiez tu skusenost, tazko odhadnut kto radu vlastne chce a daslia vec, ci aj negativnu kritiku je schopny prijat. sice je tu spustu autorov, ktori tvrdia, ze sa nieco naucit chcu, akonahle dostanu pripomienku od autora ktory ma iny styl a pod.. spravaju sa akoby im stupili na otlak. a ked si mysli niekto, ze len potlapkavanim sa tu za milucke peknucke "veci" sa niekam posunu... nuz nech si mysli.. takze, asi tolko

Pridal/a natalia_vesma 17. novembra 2009 o 17:45:16

Na druhej strane nie je pripomienka ako pripomienka a nie je vyjadrenie ako vyjadrenie. Niektorí boli náor tu na sme, že komenty vkladám, aby som + dostala, možno aj ja patrím do tvojhp balíčka triedenia, no ale to je jedno,  fotky som niekoľkokrát vymazala a tie, čo tú mám, sú už len kvôli tomu, aby som hodnotiť mohla a nikto mi nemusí nič dávať. Nebola som tu kvôli HI, ale kvôli relaxu, pokochať sa pohľadom a inšpirovať. Keďže nie som odborník na fotografie, asi by som ťažko radiť mohla, môžem akurát vyjadriť svoj vlastný pocit z fotky ako na mňa zapôsobila a ako ju vidím ja svojím pohľadom a bežný človek fotku vníma najprv pocitom, ak ho zaujme, zapozerá sa ak nie, ide ďalej. 

Pridal/a mata-hara-kira 17. novembra 2009 o 17:37:16

a este, tak ako je niekto malovravny, tak dokonca nemusi chciet vobec pisat a uz vobec nie chciet sa nechat spoznavat cez internet. nakoniec, ma to svoje uskalia znacne a castokrat naozaj dobre umysly vypalia uplne opacne. 

Pridal/a brk 17. novembra 2009 o 18:05:54

súhlasím... toto nie je podľa mňa len vernisáž, ani súťaž o lístky na finále superstar :)))...celá štruktúra takýchto fotoportálov priam vyzýva k tomu, aby sa ľudia vyjadrili. V podstate si už autori sami určujú úroveň fotiek i debát. Za seba môžem povedať, že keď som sa po rokoch vrátil k zrkadlovke, tentokrát digitálnej a začal som sa foteniu venovať viac, ako koníčku, chcel a chcem vedieť názor toho, čo má HI 30, ale aj toho, čo má HI 1 a má uverejnené prvé 3 fotky. Rovnako ma zaujímajú fotky iných, dá sa na nich veľa naučiť a navyše tí ostatní autori si zaslúžia, aby sme sa k ich fotkám vyjadrili, rovnako to potrebujú. Vôbec pri tom nemyslím na + -, ani nejaké HI.

Pridal/a bibula 17. novembra 2009 o 18:39:09

ja napriklad rada ocumujem, aspn mam odkial cerpat ... asi by si mal kazdy pred fotku napisat co od "prezerajuceho" sa ocakava - hodnotte ako citite-ku hodnoteniu sa da napriklad 80%-vyplyva,ze je dobra,ale nieco tomu chyba,ak dotycny vie,nech doplni...alebo samozrejme,ze priemer nie je len 50% ale aj +-10%,ak zrovna necaka hodnotenie- poradte,napiste,co by ste a tak...aj tu je jasne,ze kazdemu sa paci nieco ine...:-)

Pridal/a Janet 17. novembra 2009 o 14:22:48

prečítala som si debatný krúžok na uvedenú tému a z obsahu zakladateľa tejto diskúsie mi vyplýva, čo mal na mysli brk a to je...chýýýýbajú tu rady a odporučania slabým a začínajúcim ako a čo vylepšovať na svojich "prvých" záberoch od skúsenejších autorov, ktorí prevážne svoje fotky vložia, slovne nekomentujú a nenapíšu svoje pocity k fotkám iných autorov.....max. tak poďakujú za komentár a hodnotenie svojich výtvorov a ich komenty pod inými fotkami ťažko nájdete....!!!

mne sa to nemôže stať :), takže sa určite priradím k možnosti A ..

rada opíšem svoje pocity po uzretí akejkoľvek fotky aj zánru, či už v kladnom alebo zápornom zmysle... a v rámci komentára sa snažím aj poradiť, hlavne po kompozičnej stránke... až možno to niekomu vadí, ale mňa to neodradí...:) od slobodného prejavu svojho názoru...

aj individuálne študium pomôže, ako fotiť, ale keď to niekto napíše a ešte ku konkrétmej fotke, tak si to určite človek skôr zapamäta...

Na záver: Samozrejme ľudia sme rôzní (introverti, extroverti aj ich kombinácie v rôzniom pomere) a nikoho nemožno nútiť písať komentáre, ale vrelo každému odporúčam, cez ne spoznávame človeka aj seba (viď. môj profil)...

S fotky.sme.sk je život prevážne (ne)vážny a zábavný :D s cieľom byť lepší vo svojej záľube, a chcem veriť, že to tak ostane.

Pekný zbytok výročného dňa.
Pridal/a Brendy_66 18. novembra 2009 o 08:31:50

Ja osobne rada pomozem i slabsim,ale zaroven si myslim,ze skor ako dam veci na net mala by som sa aj sama "potrapit" s techikou,kompoziciou atd.Ja osobne som dala veci na net az po absolvovani kurzu a po istej "praxi" po kurze.Potrebovala som isty cas na zvazenie...

Zakázaný príspevok 18. novembra 2009 o 08:33:23

Pridal/a brk 18. novembra 2009 o 18:54:04

no, Karlíkbezčokolády, keď už nemáš ani čokoládu, tak mne nepomôžeš, idem si dať aspoň makový štrúdel :)...môžem vám ho aj odfotiť ? :)....

Zakázaný príspevok 18. novembra 2009 o 20:05:17

Pridal/a Brendy_66 18. novembra 2009 o 10:09:20

Karlik,nebud na seba taky prisny....

Pridal/a birdee 17. novembra 2009 o 18:46:30

rada by som si myslela ze tu nie sme v pionierskom tabore, aby kazdy musel pisat, debatovat, radit inym, nechavat sa "spoznavat" alebo robit cokolvek ak nema akurat chut, alebo vobec potrebu

to len na margo toho spominaneho vyrocia

Pridal/a Janet 18. novembra 2009 o 08:49:36

Birdee nepísala som, že musí, ale, že odporúčam...

Debata okolo toho má byť aj o akejsi "výzve", aby po zhliadnutí fotiek bol napísaný aj komentár a vyjadrený pocit z fotky...ako ju vníma, ten na druhej strane... aj to je pre autora istá forma pomoci..

a hádam písať vie každý..ja to považujem aj za akési cvičenie v slovnej zásobe..:)

Pridal/a birdee 18. novembra 2009 o 09:01:46

sak aj do szm "odporucali" a kto nesiel mal pruser :)

prikladom toho ze mozem niekoho respektovat bez toho aby sa tu verbalne predvadzal je Marutsero, ktory tu ma dokopy max 5 komentov, ale kopu uzasnych fotiek

a je jasny rozdiel medzi vyjadrenim pocitu, nazoru a zasahovanim do privatnej sfery autora/tvorcu, ktory prisiel s istym zamerom - to sa snazim vzdy respektovat

Pridal/a Janet 18. novembra 2009 o 09:11:25

nechápem birdee, prečo do tejto debaty o fotkách pletieš nejaký piniersky tábor, alebo SZM????..hm ...je to od veci

Pridal/a birdee 18. novembra 2009 o 11:27:11

no, mala som na mysli skor zvazacku mentalitu: take tie usmievave "odporucania" ktore maju v sebe ideu kolektivizmu a vylucuju akykolvek prejav individuality, zvlast nie od ludi ktori nemaju problem obratom reagovat agresivne voci outsiderom

Pridal/a Janet 18. novembra 2009 o 11:49:58

tak ja som antistranícky a aj antipolitický orientovaná...a nemám ani takého ambície pokiaľ si toto birdie mala na mysli...a nikdy som nikoho neagitovala do žiadnych spolkov ani skupín...a navádzaš debatu na túto tému úplne iným smerom..

Pridal/a mata-hara-kira 18. novembra 2009 o 11:54:25

preco to zenies zasa do extremu??? neverim ze si nepochopila co svojimi prispevkami chcela povedat. toto je tvoj styl presne, kazdu poznamku vezmes ako osobne a tvoja reakcia je priamy utok

Pridal/a Janet 18. novembra 2009 o 09:13:58

ešte podotknem, že veľa autorov fotiek tu na fotky.sme ani netuší čo to je,,teda ani ja..v PT som nebola... 

Pridal/a brk 17. novembra 2009 o 20:34:49

toto fórum je druh zábavy a samozrejme že všetko je dobrovoľné...

Zakázaný príspevok 17. novembra 2009 o 10:10:10

Pridal/a Brendy_66 17. novembra 2009 o 11:26:53

No urcite "skupinky" ludi sa automaicky vytvaraju na zaklade,stylu,ktori preferuju.Niekto preferuje prirodu,niekto kopce,niekto rastlinky,alebo minimalizmus,alebo experimentalne fotky.To automaticky vedie,k tym "skupinkam".Tazko sa mi niekedy hodnoti to,co az tak "necitim"...Treba povedat, ze fotografov so sirssim zaberom je tu pomenej...

Zakázaný príspevok 17. novembra 2009 o 12:36:40

Pridal/a kubik133 17. novembra 2009 o 10:58:56

Plne súhlasím s tvojimy slovami. Ja už som o niečom takom písal, ale názory boli to o čom píšeš ty. Väčšina ľudí to vníma- dal to ten ja dám + a to je veľká škoda.... sú tu veci ktoré si zaslúžia oveľa viac ako majú!!!

Pridal/a bibula 17. novembra 2009 o 10:37:27

no to ano, ja som si aj vsimla, ze dost podobne fotky, jedna vysoko hodnotena,druha nic-asi fakt zavisi aj od "mena" autora ...

Podrobné údaje o téme

Téma: Debata uživatelů o uživatelech fora
Stav témy: otvorená
Založil/a: Karlíkbezčokolády...
Založené: 9. novembra 2009 o 16:10:32

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.