Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » Hodnotenie fotografii...

Hodnotenie fotografii...

Mame tu noveho fotgrava,ktory sa podoba na jedneho pana,ktory bol vymazany z tohoto fora,po zapornom pristupe  k fotografom tu a k tomuto serveru.Da si sem dve nezmyselne zabery,ciesŕnu a bielu,a moze hodnotit fotky...posudte sami ako.Asi je velky odbornik,ked zase tak rozdava minuska,a nic neukaze zo svojej tvorby.Cudujem sa ze mu tu niektorí poklonkuju a suhlasia s jeho pristupom k inym kolegom.Mam pocit,ze tu je len na to aby tu zase robil zlu krv a rozvijal hadky.Hodnotit by mal novy fotograf az po dosiahnutí urciteho cisla Hirschovho indexu.Ked ho nedosiahne,tym padom,nema take dobre zabery,aby bol prinosom pre tento portal,nesmie hodnotit zabery druhych!!!Predide sa zbytocnemu minuskovaniu dobrych zaberov.Prosim vyjadrite sa k tejto teme,malo by to skvalitnit hodnotenia fotografii.Dakujem.

Diskusné príspevky:

Pridal/a Peter Blahak 27. februára 2012 o 23:31:23

 

Najviac sa aj tak bavim na lichotivych komentaroch pod evidentne zlou fotkou. Dotycny zanecha "+++" alebo nieco podobne a ked sa pozriem na jeho ostatne komentare tak vidim ze pred minutou tymto istym "hodnotenim" ohodnotil fotku na urovni a pride mi, ze ju vlastne zdehonestoval na uroven tej zlej

Pridal/a Jaster 27. februára 2012 o 22:18:10

 

 

myslím, že je zbytočné viesť debatu o portáli SME konfrontačným tónom
ardea nenapísala nič s čím by sa nedalo súhlasiť,

ak uviedla, že nie je pravdou, že niet čo hodnotiť

všetci dobre viem, že je to pocit jednotlivca

a nie odraz skutočnosti,

čo dokazuje pravidelný mesačný výber kvalitných fotografii

ako sama uvádza, považuje sa za začínajúcu fotografku a vitá hodnotenie, ale hlavne komentáre, ako zrejme každý

k tým komentárom:

komenty Brendy boli láskavé a povzbudivé

commandcom má komenty vecné a kvalifikované

Rudo sa snažil (podľa mňa) pomocou svojich komentárov sám hlbšie preniknúť k podstate,

to znamená, snažil sa v komentoch o vypichnutie základných pravidiel,
kompo, prevody, línie, moment, svetlo, atmo

 

ďalej ku komentom

nie každý vie nájsť vhodné slová ako Natália, Rustier a ďalší

ja fotografujem od 1974, mal som doma komplet komoru a absolvoval som celý mokrý proces od vyvolania filmu po leštenie,

ale nanachádzam slová ku kritike, sem tam hodím názor ako by som to urobil ja

ešte jednu komickú skutočnosť zmienim

dovolil som si neraz kritizovať výber hlavnej fotky

komentoval som otrasné foto nad ktorého rotáciou v hlavnej fotke krútili hlavou mnohí slovami:

výber na titulku je najväčší nedostatok portálu foto SME

nejeden krát sa o tom viedla diskusia

nevyjadrujem sa teraz k fotografii, každý niekedy zavesí foto na ktorej on vidí

čo tam iný nevidia (TK je zbytočné rozoberať)

 

hrôza však je, že sa nájde jedinec, ktorý takúto fotografiu dá rotovať v hlavnej fotke

fotografické cítenie takého človeka je hlboko v suteréne

 

na druhý deň fotografia zmizla,

celkom ma pobavilo, že od môjho kritizovania výberu sa moje foto už nedostane do hlavnej fotky,

predtým tam rotovali s určitou pravidelnosťou

pričom v redakčnom výbere mám posledné mesiace pravidelne nejaké foto

za posledných 9 mesiacov 9 fotografii

 

to píšem hlavne preto, aby sme si uvedomili, že zakomplexovaný jedinci

s pocitom potreby vyvŕšiť sa na tom kto si dovolí kritizovať

sa nenachádzajú iba medzi užívateľmi

 

 

Pridal/a gaidheal 28. februára 2012 o 07:12:47

 

Jaster 27. februára 2012 o 22:18:10 " ... výber na titulku je najväčší nedostatok portálu foto SME nejeden krát sa o tom viedla diskusia nevyjadrujem sa teraz k fotografii, každý niekedy zavesí foto na ktorej on vidí čo tam iný nevidia (TK je zbytočné rozoberať) hrôza však je, že sa nájde jedinec, ktorý takúto fotografiu dá rotovať v hlavnej fotke fotografické cítenie takého človeka je hlboko v suteréne na druhý deň fotografia zmizla, celkom ma pobavilo, že od môjho kritizovania výberu sa moje foto už nedostane do hlavnej fotky, predtým tam rotovali s určitou pravidelnosťou pričom v redakčnom výbere mám posledné mesiace pravidelne nejaké foto za posledných 9 mesiacov 9 fotografii to píšem hlavne preto, aby sme si uvedomili, že zakomplexovaný jedinci s pocitom potreby vyvŕšiť sa na tom kto si dovolí kritizovať sa nenachádzajú iba medzi užívateľmi " tiež mi bolo záhadou, akým kľúčom sa vytvára ten výber, až som sa dozvedela, že je to vlastne výber podľa jedného konkrétneho užívateľa. Možno by stačilo napísať "výber podľa užívateľa XY" a bolo by po nedorozumeniach, a možno by stálo za to, aby v nejakých intervaloch sa menil užívateľ, čo vyberá fotky do titulky .

Pridal/a Muro09 27. februára 2012 o 22:56:10

 

kvalitný príspevok, fakt.

Pridal/a Janet 28. februára 2012 o 00:02:59

 

Trochu štatistiky !!! Práve teraz je na fotky.sme za psoledných 12 dní cca 1800 fotiek, z toho asi 1300 má aspoň 1 bod, 600 má aspoň 10 bodov, 300 má aspoň 20 bodov, pričom sa to priebežne mení a z toho vyberajte v tomto momente dotitulky fotky, pričom veľakrát mi systém jednoducho fotky do titulky nezoberie, to však niekedy zistím aj o 2 dni, tak ju opäť označím na vloženie do titulky a tak stále dookola zúrivo klikám aj 3 - 4 x,  a aj tak sa tam nedostane, takže ako človek a pomocníčka admína nezlýhavam, ale systém, ktorý nefunguje na 100 % !!!!!!!! Ešte podotýkam, že keď určujem, ktoré fotky majú ísť do titulky, tak autora fotky nevidím !!!!!!!!! Aj keď pri niektorých fotkách sa poznať, že kto ju asi fotil, ale tých je strašne málo, lebo prevládajú v tej velikánskej kope krajinky !! A keďže systém nezoberie niektoré fotky, tak tam dávam aj horšej kvality, aby tam nekolovalo pár fotiek ale aspoň 30 !! Len toľko na objasnenie fotiek v titulke !! K jednobodovej stupnici hodnotenia sa už nevyjadrujem...Nebyť tych pár šupiek na mesiac za adminovanie, tak to tu už zbalím min. pred rokom !!! ČAS JE DRAHÝ !!!

Pridal/a Jaster 28. februára 2012 o 00:17:38

 

 

moje výhrady sa týkali fotografiách, ktoré sa pri troške súdnosti autora nemali ocitnúť ani na portáli,

nie to ešte na titulke

naposledy to boli oteckovia s kočiarmi na zasneženom svahu

ako som v komente napísal:

nevyjadroval sa vtedy k fotografii, každý niekedy zavesí foto na ktorej on vidí

čo tam iný nevidia (TK je zbytočné rozoberať)

 

hrôza však je, že sa nájde jedinec, ktorý takúto fotografiu dá rotovať v hlavnej fotke

fotografické cítenie takého človeka je hlboko v suteréne

 

Pridal/a Peter Blahak 28. februára 2012 o 09:02:33

 

radsej nech tam rotuje menej fotiek ako by tam mali byt veci co nemaju ani obsah ani nic....

Pridal/a brk 28. februára 2012 o 09:58:58

 

myslím, že je to aj tým výberom v titulke, ktorý formuje vkus mnohých ľudí na portáli...nechcem sa nikoho dotknúť, ale myslím, že keby sa tu uverejňovali filmy, hviezdili by plytké treťotriedne americké teenagerské filmy kde po prvých 10 minútach viem vyrozprávať zvyšok deja, aj keď som to nevidel...na tomto portáli sú aj výborné fotky, paradoxne si ich málokto všíma - príklad: fotka http://fotky.sme.sk/fotka/260930/golman na druhý deň má úbohé 4 body. Nemusíme mať všetci rovnaký vkus, ale keď to porovnám s ohlasom, ktorý vyvolala inde, o čomsi to svedčí.

Pridal/a Jaster 28. februára 2012 o 11:33:23

 

presne si to vystihol s tým, že by tu bežali prevažne béčkové a céčkové filmy

pravda je aj to, že nám kvalitné fotografie unikajú,
mnohokrát sa divím ako mi mohli uniknúť  fotografie z mesačného výberu kde ich vidím po prvýkrát

výberom kvalitných fotografii do titulky by pozornosti neunikli

Pridal/a Janet 28. februára 2012 o 11:37:41

 

Ešte chcem uviesť niektoré veci na pravú mieru ! Jaster neviem o ktorej fotke hovoríš, že na druhy deň zmizla, ale z titulky fotky sú automaticky vyradopvané, ak sú staršie ako 12 dňové. To vyvršovanie sa zakomplexovanými jedincami a to nie len medzi úžívateľmi som akosi nepochopila !! Ak to je namierené proti admínovi, ktorý určuje fotrky do titulky, t.j. mňa, tak si úúúplne vedľa, pretože nikdy v života som sa na nikom nevyvršovala a ani prehnane nechválim ani svojich kamarátov a nebodujem ich fotky bez rozmyslu ! :) No vždy si napíšem svoj názor !! Ešte raz k tomu výberu, Jaster, Peter Blahák gaidheal skúste poradiť, ktoré fotky v tejto chvíli (!??),ktoré sú za posledné obdobie 12 dní (vyhľadáte si ich za určité obdobie) by ste dali do titulky (okrem tých, čo sú v TOP - tie mimochodom neviem akým spôsobom sa tam objavujú).     Brki tú fotku, ktorej by si dal vyššie hodnotenie je zaujímavá, ale možno 550-tá v poradí od najlepšie hodnotenie, a neviem si predstaviť pracne ju hľadať v tej veľkej kope fotkocvakov, ktorých miesto poradia sa pohybuje podľa bodového hodnotenia ! To by som tu musela sedieť 12 hodín, aby som stihlaešte aj KS upravovať a doplňať !! Občas sa stane, že naďabím na dobrú fotku do titulky, určím ju, aby tam bola, ale systém ju nepreradí, zistím to napr. o 2 -3 dni, že ju nezobral a medzitým už aj uplynie 12 dňová lehota, aby tam vôbec mohla byť !!

Ešte k tej fotke s kočíkmi na snehu, dala som ju do titulky, lebo sa mi zdala vtipná, priznám sa, že som ju nerozklikla do max., aby som zistila, že jej TK nie je dobrá!

K tomu redakčnému výberu Jaster len toľko, že to sú fotky za celý mesiac, takže je väčší výber.

Na záver !! Keby túto admin. činnosť vykonával hockto z vás v takomto rozsahu ako vykonávam, tak by ste to zadarmo (robila som to asi 1 a pol roka) a za pár €, myslíte, že by ste to robili lepšie !!?? Kritizovať akúkoľvek činnosť, prácu totižto vie každy dovtedy, pokiaľ si ju nevyskúša na vlastnej koži !!:)  šikovnejší fotoamatéri nechcite prosím Vás robiť fotokarieru na fotky.sme, lebo podľa mňa tento portál, tak ako je v súčastnosti systémovo nastavený (nie mojou chybou), na to podľa mňa nemá ! Všetko je v rukách každého jednotlivca aj čo sa týka fotocvakov, fotiek a taktiež ich hodnotenia !!

Ešte poznámočku! Na nemenovanom fotoportáli V.i.v.o som si všimla, že v titulke tie isté fotky kolujú už 2 roky !! :)

Totálna amatérka Janet (pomocná adminka). Prajem všetkým pekný deň a super svetlo pri fotení !

Pridal/a Peter Blahak 28. februára 2012 o 12:07:18

 

janet, nikto tvoju pracu nespochybnil, minimalne ja urcite nie. ked si najdem cas prejst fotky za poslednych 12 dni, kludne dam tip na nejaku co by sa hodila na titulku. ale ako hovorim, radsej menej a kvalitnejsich ako vela na ukor kvality.

 btw., ked spominas uz to vivo. to je davno mrtvy portal, ktory bez len vdaka automatickym scriptom. admini sa o to vobec nestaraju, raz za tyzden system vyhodnoti podla najvacsieho poctu navstev pod fotkou fotografa tyzdna (ja tomu hovorim nahodny vyber) a to je vsetko. nulova aktivita v skupinach (vlastne odkedy sa spravil redizajn stranky to tam ide dolu vodou).

Pridal/a commandcom 28. februára 2012 o 12:06:16

 

Ajajajajajáááj.... Klídek, přátelé! Naozaj to nie je jednoduche čosi vybrať na titulnu rotaciu. Poradím: Pre časom, keď ešte žil Rolf Rock a s ním aj združenie FAPS (www.faps.sk ), vyberal Rolf fotky na prezentaciu "photo of the week" obvykle spolu s viacerými dobrovolnými autormi, ktorych si on spomedzi clenov vyberal. My sme nevedeli, kto to v dany moment je a mam taky pocit, ze to nevedeli ani oni medzi sebou... Takyto pstup by sa dal jednoducho aplikovat aj tu...
Pridal/a Janet 28. februára 2012 o 12:57:44

 

commandcom tu je môj návrh je http://fotky.sme.sk/tema/1612387/foto-do-titulky-budte-pritom#msg1612388, pokiaľ nevymyslíme spolu niečo lepšie !! :)

Pridal/a Jaster 28. februára 2012 o 12:26:44

 

to by určite portálu prospelo a nie je to nič zložité

Pridal/a brk 28. februára 2012 o 12:26:52

 

Tibor, tomu fandím, ale ako to dosiahnuť, keď nieto s kým komunikovať.

Pridal/a gaidheal 28. februára 2012 o 12:54:04

 

brki, akože nieto s kým, s Janet, keď ona to vyberá

Pridal/a brk 28. februára 2012 o 13:14:38

 

ja som myslel na commandcomov návrh, ktorý sa odvolával na skúsenosť s Rolfom Rockom. Pre Janet je to veľmi nevďačná úloha, vlastne vždy bude zle a vždy jej bude niekto niečo vyčítať.

Pridal/a Jaster 28. februára 2012 o 12:05:14

 

problém je v tom, že berieš osobne to, čo je mienené ako cesta ku skvalitneniu portálu

ťažko možno myslieť vážne, že by niekto mal ambície urobiť foto-kariéru cez portál SME,

ale keby sa aj niekto taký našiel, tak z pokusu o budovania kariéry určite nieje možné podozrievať tých, ktorí tu nevystupujú pod menom,

ale pod nickom

Pridal/a brk 26. februára 2012 o 23:39:11

 

Prečítal som si dnešnú debatu a nemôžem sa k nej nevyjadriť, aj keď som si dávnejšie povedal, že sa tu už budem baviť len o konkrétnych fotkách iných autorov, alebo svojich, pokiaľ vyvolajú nejakú reakciu.  Po cca 3 rokoch konštatujem, že sa tu tieto debaty o kvalite portálu periodicky objavujú, rovnako ako úvahy autorov, aký zmysel má tu tráviť čas.  Týmto úvahám som sa nevyhol ani ja.  Dnes si nemyslím, že kvalita fotky.sme klesá. Vždy sa objavia noví autori, ktorí preukážu namiesto fotografickej zručnosti, nesebakritičnosť a neschopnosť sebareflexie. Ale objavia sa aj autori, ktorí pozitívne prekvapia. Je pravda, že veľa autorov, ktorí dosiahnu určitú úroveň odtiaľto odídu, alebo sem zablúdia len občas. Je to síce škoda pre nižšie úrovne fotoamatérov, ale je to prirodzené. Fotky.sme majú na "trhu" fotoportálov svoje miesto. Je zbytočné robiť si ilúziu, že z toho bude špecializovaný fotoportál s ďalším "informačným servisom " pre fotoamatérov. Také fotoportály sú u nás i v zahraničí, stačí si vybrať.  Toto je skôr komunikačný fotoportál pre širokú verejnosť a ak má niekto vážny, dlhodobý záujem fotograficky rásť, musí svojho koníčka rozvíjať aj ináč. V opačnom prípade zostane na mieste. Nech si tento portál žije svojim životom, napriek kritike má stále veľa priaznivcov. Chodia a budú sem chidiť úplní fotozačiatočníci i skúsení fotoamatéri. Aj keď z rôznych dôvodov...

Pridal/a vkphoto / Viktor Kobrtek 27. februára 2012 o 09:15:53

 

súhlas s brki

Pridal/a commandcom 27. februára 2012 o 09:38:18

 

S Brki sa da suhlasit...

Ale: Na jednej strane je tu poziadavka od viacerych skusenejsich ludi, aby sme fotky hodnotili, a to aj kriticky, lebo iba tak sa da posunut dalej. Na druhej strane je tu naozaj obrovske mnozstvo fotiek, ktore si neodvazim ohodnotit, pretoze mam skusenost, ze mnohi novi autori maju o urovni svojich fotografii nadpriemerny nazor a citia sa nedoceneni, alebo nepochopeni, ak clovek cosi skritizuje.

Vsetci vieme, teda ti skusenejsi, ze fotografia aj ked je sofistikovane postprocesovana a su na nej odfotene krasne scenerie, moze byt obsahovo prazdna a formalne gycom. Co vtedy? Pisat, nepisat? Ved ten autor s s postprocesom "nadrel" a kym vyliezol na ten kopec, tak sa nadrel este viac. A potom mu napisem, ze zapad slnka s padajucim horizontom, slabym zaostrenim je technicky na nic, a ze HDR to este dorazil? Ten clovek si potom pozrie moje fotky a povie si, co je to za namysleneho majstra sveta, ved on to prezentuje nejake mazanice...

Ja fotim od svojich 11, a to je bratu takych 45 rokov. Ked som zacinal, venoval sa nam v skolskom fotoklube ucitel chemie a vasnivy fotograf. Na strednej sme tiez mali fotoklub, kde sme si robili vystavy. Potom som sa venoval diakom a zostavovaniu audiovizualnych programov (diaky na 3 platna a hudba k tomu), s cim som tiez cosi posutazil. Neskor som robil 11 rokov pre KODAK, bol som clenom sdruzenia Fine Arts Photography Slovakia a dnes sa snazim fungovat vo fotoklube pri SEDF. A potom mi niekto napise, ze som namysleny majster sveta, a ze nemam pravo povedat svoj nazor na uroven portalu fotky SME.

Fotenie nie je o cvakani a ani o turistike. Fotenie, ako ho ja chapem, je praca na sebe, konzultacie s odbornikmi, odvaha ist na nejake prezentacie atd. Takze, aby som tento moj narcisticky narek uzavrel: Hodnotim iba tie fotky, ktore ma nejako uputali a ku ktorym mam co povedat. Ako dlho? No sam neviem...

Pridal/a Damuš Macho 27. februára 2012 o 12:31:00

 

ANI MNE NEDÁ-JA LEN TOĽKO: TEŠIM SA NA FOTOSTRETKO V MAJI, TESIM SA AJ NA TEBA, AJ NA BRKIHO AJ NA MNOHO INÝCH A ŠAK SA NEBUDE HÁDAM LEN PIŤ..?! :D :P Rád si vypočujem názory -vo fotografii starších a skúsenejších! 

Pridal/a Janet 27. februára 2012 o 22:10:44

 

Damuš viac sa fotí ako pije, takže nemaj strach !! :)

Pridal/a brk 27. februára 2012 o 22:56:28

 

no...ako kto :)

Pridal/a brk 27. februára 2012 o 13:59:31

 

ja by som aj zajtra vyrazil, ubezpečujem, že bude veselo, ako doteraz vždy :)

Pridal/a Damuš Macho 27. februára 2012 o 12:41:42

 

..biť aj piť.. ;) 

Pridal/a Damuš Macho 27. februára 2012 o 16:53:33

 

Pre mňa to bude premiéra ;)

Pridal/a brk 27. februára 2012 o 11:52:55

 

Tibor, toto je téma nie na pár riadkov, ale myslím, že si to vystihol.  Aj keď aj fototuristika má právo na život :).  Fotografovanie v širšom zmysle slova zahŕna aj fototuristiku, aj keď by som ju nezaradil pod kolonku "amatérska fotografia". Nie každý turista, ktorý fotografuje, je amatérskym fotografom. Chce to niečo viac. A nie každý, kto si kúpi zrkadlovku a dá si do svojho "umeleckého mena" slovo "photography" je hneď amatérskym fotografom.  Osobne nevidím zmysel zaoberať sa zmenou tohto portálu, pokiaľ to majiteľ nechce a pripadá mi nereálne nabádať ľudí k zmene správania a sebareflexii, pri počte niekoľkotisíc registrovaných. Toto nie je klub so svojimi stanovami, toto je otvorený portál pre širokú verejnosť a pokiaľ to to tak majiteľ chce, vždy tu budú všetky kategórie ľudí. od dovolenkových fotografov a cvakačov s priezviskom "photography" cez rôzne úrovne amatérov, ktorí to myslia s fotografovaním vážne a chcú sa posunúť ďalej až po skúsených harcovníkov, pre ktorých je tento portál zaujímavý len tým, že ich fotky tu vidí veľa ľudí, aj keď im je jasné, že tu sa asi veľa nenaučia.  Už som napísal svoj názor, že tento portál zapĺňa určité miesto "na trhu" a každý si musí zvážiť sám, čo mu prináša a čo od neho očakáva. Keď navštívim reštauráciu a nebude sa mi tam páčiť, nepôjdem za majiteľom, aby zmenil design interiéru, jedálny lístok, nebudem ho žiadať aby vymenil zákazníkov, ale nabudúce pôjdem do inej reštaurácie...

Pridal/a ardea 27. februára 2012 o 10:17:25

 

Commancom, o čo ide, mne sa tvoje fotky páčia a to, že sa delíš o názor si vážim, tak sa teraz ty netvár ako urazený "majster sveta" :)))) OK ospravedlňujem sa za majstra sveta. Ale nenapísala som ani, že si namyslený (tak mi pripadalo to vyjadrenie (pocit) - tak pre mňa vyznelo,  ani že nemáš právo písať názor na úroveň portálu (akurát, že nesúhlasím). Čítam aj tvoje komenty - aj články a dosť som si z nich vybrala. A tiež vidím, že máš k tomuto portálu vzťah - inak by si na to kašľal.

 Páči sa mi, ako to napísal brki. K tomu nemám čo dodať.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 26. februára 2012 o 23:42:57

 

súhlas brki

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 26. februára 2012 o 19:59:12

 

V poslednej dobe mám pocit, že som asi nejaký iný... Prebehnem fotky a nemám čo hodnotiť. Prieči sa mi byť nepríjemný, pretože by som musel byť nepríjemný asi na všetky fotky, ktoré sa tu v poslednej dobe objavili. Mám tento pocit iba ja?

Pridal/a ivanv55 27. februára 2012 o 09:55:05

 

Michal, vôbec nie si nejaký iný a nemáš ten pocit iba Ty , čo sa týka fotiek tu na portáli. Ale pokiaľ tu nebude viac kritických komentárov aj k zlým fotkám , tak sa úroveň fotiek nezlepší. Stale tu budú pridávané bezduché, nekvalitné fotky, autori ktorých nemajú schopnosť byť sebakritickí. Ja som si "dovoli" na zopár veľmi zlých fotiek napísať kritický komentár a hneď som to "zlízol" v podobe nepríjemného mailu.       

Pridal/a ardea 26. februára 2012 o 22:14:36

 

Michal aj commandcom, prosím, neberte mi ilúzie .... oboch vás pokladám za vynikajúcich fotografov a inteligentných ľudí, ale toto čo píšete sa mi vôbec nepáči, pripadá mi to ako namyslenosť, nedostatok pokory a nesúhlasím.

Možno si poviete, že nemám čo hovoriť - som začiatočník a ešte naozaj fotiť neviem .... ale hrabem sa vo fotkách takmer denne, čosi už mám napozerané a NIKDY! by som si nedovolila napísať, že "na VŠETKY fotky by som musela byť nepríjemná" alebo že nemám čo hodnotiť. A keby ma to aj na chvíľu napadlo - tak by som si to nechala pre seba.

Čo ste tým, páni chceli povedať a hlavne komu? 

Komu ste napísali? Však ste si to mohli povedať medzi sebou.

A napíšem aj niečo akoby od veci: pred časom sa dosť intenzívne venoval môjmu synovi jeden špičkový programátor - človek, o ktorého sa pretekali firmy. Len tak. A keď som mu ďakovala - povedal mne a hlavne synovi: ak naučíš to, čo som ťa naučil ja a čo budeš vedieť  aspoň jedného človeka - to bude pre mňa najväčšou odmenou.

Veľká väčšina ľudí, čo sem dáva fotky to podľa mňa robí pre to, aby sa niekde posunuli. a každý nevie rovnako ani sa mu stále rovnako nedarí. Nie je nikoho povinnosťou dávať spätné väzby. Ale ak to niekto vie a chce - pomáha to. Mnohí odovzdávajú štafetu svojich skúseností ako ten pán môjmu synovi.

Vidím hodiny, dni,mesiace - čo tu mnohí z nás si dávajú námahu a vyrážajú von nafotiť a potom vyberajú, upravujú ....  už len to nadšenie stojí za ocenenie. Nie sme na profi fotoportáli. A to nehovorím o tom, že ja som tu dosť vynikajúcich fotiek aj v poslednej dobe videla. Ak si teda môže moja maličkosť dovoliťť povedať, že ja ich za také pokladám.

Ale chválabohu je tu dosť ľudí, ktorí nemajú potrebu verejne ventilovať svoje pocity o úrovni fotiek  a nielenže tu dávajú zaujímavé obrázky, ale sú aj empatickí.

A nezabudli, ako fotili, keď začínali ani čo potrebovali.

A nemyslia si, že sú majstri sveta ani teraz.

Pridal/a [tom] 26. februára 2012 o 22:59:35

 

Vidíš, a pre toto vyzerá táto stránka tak ako vyzerá. Lebo buď sú tu ľudia nekritickí a úroveň fotiek je nie len že nízka, ale ani sa nezvyšuje časom, alebo - keď sa tu sem-tam objaví kritický názor - tak komentujúceho niekto spucuje tak ako ty týchto dvoch, nadá im do namyslených majstrov sveta a máte čo ste chceli. Furt to isté dokola, koho to ešte baví?!?

Pridal/a ardea 26. februára 2012 o 23:13:59

 

tom ... mne kritika vôbec nevadí - ale konštatovanie, že "nemám čo hodnotiť" nie je kritika, lebo:

ad1 paušalizuje a hádže všetkých do jedného vreca ( mi nehovor, že tu v poslednej dobe nebola žiadan dnaozaj dobrá fotka)

ad2  k ničomu nevedie - lebo kritika, po ktorej človek nevie, čo má zmeniť, na čo si má dať pozor ... je na nič

ad3 nemá ani adresáta, ktorý by sa mohol z tej kritiky nejako povedzme poučiť - lebo ako si ju má človek vysvetliť? 

A keď mi niekto pod fotku napíše, že sorry - toto nie preto a preto .... rada si to zoberiem k srdcu. Iné význam nemá.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 26. februára 2012 o 23:34:13

 

Ardea to máš asi tak, ako sa vyvíjaš fotograficky a s tým rastie alebo nerastie vlastná sebareflexia. Ak si povieš: tak tento obrazok nezavesím, lebo... je to na dobrej ceste. A takto sa to deje aj vo vlastných komentároch k druhým obrázkom. Áno bolo tu pár obrázkov, pre mňa zaujímavých, ktoré nejakým spôsobom upútali moju pozornosť. A tie som aj okomentoval prípadne napísal čo mi nepasuje. Ak ale prebehneš celý deň a vidíš len samé uložené obrázky bez myšlienky (česť výnimkám) začneš váhať. Nie, nie je to vyplakávanie, je to len konštatovanie. Ono,  aj kvalitných komentárov tu začína byť ako šafránu...

Pridal/a ardea 27. februára 2012 o 00:21:01

 

Ospravedlňujem sa, ak som bola moc expresívna. Jednoducho mi to nedalo - moj pocit bol taký - ako som ho napísala. Ja ti rozumiem. Aj tak si myslím, že inak sa nedá len ísť cestou, ktorá možno vyznieva klišeovito, ale funguje - robiť to, čo chcem aby robili iní.

Mne napríklad veľa pomohol Rudo - možno si to ani neuvedomuje. Lebo bol otvorený - dal si prácu s komentárom.  Samej mi začalo byť hlúpe písať len jednoslovné hodnotenia. Aj keď to dosť robím - lebo som tu len úchytkom (čas) a chýbajú mi vedomosti - riadim sa skôr pocitom. Ale práve tie  komentáre, čo si s nimi ľudia dajú prácu ma stále viac zaväzujú. Snáď sa pod ich vplyvom "polepším" :)))

Pridal/a [tom] 26. februára 2012 o 23:29:09

 

Pekné ady, súhlasím. Ale toto bol námet do diskusie, nie kritika pod fotkou. A že tu veru je o čom diskutovať....
Možno tie absolútne vyjadrenia typu "nikto, nič,..." sú trochu prehnané, ale myslím, že o to tu celkom nešlo. Bolo to poukázanie na problém. Je to celkom typické pre túto stránku - niektorí ľudia si prečítajú príspevok do diskusie či komentár pod fotkou, skontrolujú precíznosť a korektnosť výberu slov, vetné konštrukcie, gramatiku a interpunkciu, ale pointa im akosi ujde. A zvyšok diskusie sa už nesie skôr v tom duchu, kto sa ako vyjadruje a čo to o ňom a jeho charaktere hovorí, zatiaľ čo podstata problému sa ticho krčí v kúte, nepovšimnutá. 
Pridal/a ardea 26. februára 2012 o 23:56:00

 

tom .... ja si myslím, že sa vyjadrujem presne k pointe: ak som dobre pochopila - pointou je kvalita portálu? (zjednodušene). 

No a  k tomu píšem: podľa mňa paušalizovanie v diskusii ničomu nepomôže (vôbec nejde  o slovíčkarenie)  - jediná cesta je byť poctivý - citlivý a konštruktívny v príspevkoch  pod fotkami: chváliť, čo je naozaj dobré a pomenovať to a dať spätnú väzbu o tom, čo by mohlo byť inak. A písať o fotke a nie jej objekte  - na tom, že sú Tatry krásne fotograf žiadnu zásluhu nemá, ale na tom ako ich odfotí ano. Samozrejme, že do istej miery je v poriadku - ak sa vyjadrujeme aj k obsahu - lebo asociácie - ale fotka by mala mať prioritu.

Veď to je úplne otrepané pravidlo: ľudia majú tendenciu opakovať to, čo sa stretáva s dobrým ohlasom a zmeniť niečo môžu len ak konkrétne vedia čo.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 27. februára 2012 o 22:03:50

 

...ale po dnešnom prebehnutí fotiek mám dojem, že búrka v šerbli priniesla efekt. Bodaj by takáto sebareflexia vydržala...

Pridal/a commandcom 26. februára 2012 o 22:28:52

 

Nechápem, o čo ide, Ardea. Tvoje fotky su o level vyššie, ako je priemer tohoto portálu, tak sa netvár ako urazený začiatočník.

Stojím si za svojím názorom, že tento portál šiel v poslednej dobe rapídne dole. Odišlo z neho viacero dobrých fotografov a mnohí ďalší prestali dávať fotky. Toto nie je žiadna namyslenosť, ani vyplakávanie, keď to píšem. Proste to je tak. Valí sa sem záplava priemerných cvakov, ktoré nemajú ai dokumentárnu, ani umeleckú hodnotu a dokonca ani tú technickú kvalitu. V tejto záplave sa pár dobrých záberov stratí. Ak si toto neuvedomíme, budeme majstrami sveta na kope hnoja...

Pridal/a ardea 26. februára 2012 o 22:48:11

 

Nie som urazená - a začiatočník som (naozaj fotím veľmi krátko) ale to nie je podstatné. Jednoducho sa mi pri slovách "všetky" a "nie je čo" (ja vôbec nemám rada slová ako všetky, každý, nič a pod.) no vybavili fotky čojaviem: Jastera, Ruda, fajera, Miloša, Vivy, brkiho - ani neviem koho mám menovať, aby som sa nedotkla iných a prišlo mi to ako zhodenie zo stola aj toho dobrého. 

Ja tu nie som tak dlho, aby som mohla porovnávať, či portál upadá alebo nie - beriem ho ako verejný portál, kde je prirodzená rozdielnosť kvality fotiek.

A keďže sa tu dobre cítim, záleží mi na ňom. Myslím, že citlivá spätná väzba rozhodne pomôže viac, ako "bedákanie" :))).  A aj pozitívna nasmeruje ľudí na to, čo ano a čo nie.  Mne sa aj to chválenie sa navzájom páči - ak je diferencované a nechváli sa už úplne všetko. Ja som svoj prvý bod tu dostala od Brendy. A to ma vôbec nepochválila - ani fotka nebola nič moc - aj to napísala ... ale presne pomenovala, za čo mi ten bod dáva. Hned po tom som zmazala asi desať fotiek - došlo mi, že sem nepatria.

Pridal/a [tom] 26. februára 2012 o 23:02:31

 

Treba sa menej hrať na slovíčka a viac na fotky...

Pridal/a commandcom 26. februára 2012 o 21:06:44

 

Presne to, Michal... Nie je totiz co hodnotit. Iba malokedy. Keby som chcel totiz nieco napisat k nejakej fotke z ostatneho obdobia, musel by som byt kriticky, a to ludia nemaju radi. A navyse by som si zodral prsty na klavesnici, pretoze by som to iste mal napisat takmer ku vsetkym fotkam.  Malokedy sa v poslednom case tu objavi obrazok, co sa da nazvat "Fotografia" a nie iba "cvak"... No, snad pride jar a ludia zasa ziskaju inspiraciu...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 26. februára 2012 o 22:04:46

 

ja teda neviem, ale už mi to vyplakávanie tu začína liezť na nervy

Pridal/a ardea 26. februára 2012 o 22:19:04

 

:))))) tuším sa to dá aj jednou vetou - nie ako ja

Pridal/a Dusan64 26. februára 2012 o 21:05:02

 

Mišo bohužiaľ mám podobný pocit. Aj keď pri hodnotení mojich by som aj kritický názor, ak je konštruktívny privítal :-)

Pridal/a universo 26. februára 2012 o 23:27:29

 

ano tiez by som trosku kritiky privítala, konstruktivny a kriticky nazor je nad zlato..pokial sa chceme posuvat dalej :) !!!

Pridal/a ardea 28. februára 2012 o 18:54:43

 

Vidím, že to tu má celkom sympatické rozuzlenie - to som rada.

Pridal/a commandcom 28. decembra 2009 o 17:07:29

 

Zrejme bude rec o Lojzovi Cisticovi. Ani mne sa nepaci jeho pristup. Ani nie tak pre minusky, ako pre to, ze svojimi komentarmi casto uraza fotografov, ked im ich obrazok nepadne do oka a este viac, ked s nim niekto oponuje. Objektivne ale, niektore jeho postrehy maju hlavu aj patu, a preto uz vobec nechapem, co sleduje tymi osobnymi vypadmi proti ludom, ktorych vlastne ani nepozna. Povedalby som, ze si tym lieci nejaku traumu, ci zlu skusenost. Mam preto 3 navrhy:

1. Berme to, ze sa na nase fotky vobec pozrie za pozitivny znak jeho zaujmu a neoponujme mu, aby sme ho nedrazdili.

2. V pripade osobnych utokov okamzite a nekompromisne to ohlasme adminovi, myslim si, ze uz samotny jeho profil, ktory si sam o sebe napisal je na hranici slusnosti.

3. Pokusme sa najst cosi pozitivne na jeho jedinom obrazku a napisme mu to ako komentar. Uvidime, ako sa bude spravat, ked ta jeho Pupava bude zrazu mat 99 percentne hodnotenie...

Commandcom

Pridal/a marcel 28. decembra 2009 o 17:31:41

 

Oznamil som jeho vulgarne spravanie adminovi...stiahol mu len zabery z titulky...taku som dostal odpoved...ale on ziedne zabery nema...tak ze ziadny trest...uz sa nebudem v tejto veci angazovat...skoda nieco hlasit,mali by to automaticky vyriesit,ked vidia,ze tu nieco nie je v poriadku...alebo nevidia a nechcu vidiet...aspon je sranda....:-)

Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 18:21:36

 

Odporucam ti, ked si taky aktivny, nahlasit adminovi aj autora tohto vyroku: LOJZO čistič :D dostaneš BAN len vyčkaj :P , neviem čo sa s nim dohadzujete a ja takisto :D ved je to ubohe tučne prasa čo onanuje oboma rukama lebo už zo zvyku ho nič nevzrušuje iba nejake mínusky čo sem hádže. Viem si ho živo predstaviť ako cele dni sedi a čaka či mu niekto nenapíše zatial čo maminka robí kakauko. kubko už maš večeru pod papááť... :D čisty psychopat.

Nahlas tam aj seba za vulgarnosti, ktore vypustas, urazanie ciganov a homosexualov a robenie si posmeskov z koncentracneho tabora. Tvoj prispevok mam v zivej pamati a urobil som si obraz o tvojej osobnosti.

Pridal/a marcel 28. decembra 2009 o 18:37:07

 

TOTO SA MI ASI ZDA....Cigani dostanu zadarmo nie byt ale cely panelak,do roka ho zdevastuju...za par rokov dostanu dalsi... a normalny clovek si na neho musi zobrat hypoteku,ktoru splaca 25 rokov...25 rokov sa musi triast aby nestratil pracu a nebol na ulici aj zo svojou rodinou...ked to povazujes za urazanie,je mi Ta velmi juto!!!

Napis aku urazku som napisal na homosexualov!!!

A ten koncentracny tabor:ked odfoti niekto mrezu a da tym kybel,tak uz to musi byt koncentrak?...ta druha fotka bola omnoho vystiznejsia,ktoru som komentoval velmi kladne...to si sem nenapisal...preco?

To ja som si urobil obraz o Tvojej osobnosti,ked obhajujes ludi,ktorych viac krat odtialto vyhodili... najprv sa zamysli az potom pis...napisal by si nieco uplne ine!

P.S...proti ciganom a gayom nic nemam...aby si bol v obraze!

Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 19:03:31

 

in Auschwitz...  marcel:

bolo by treba vymalovat...nazaujala...!

 :-)To som napisal preto,lebo prvy dojem vyvolala tato fotka...a ten kyblik je ko z IKEA.

Pozri ake su skarede steny....:-)

Keby som chcel ja vyjadrit hrozy konc.tabora,cvakol by som ostnate draty,a v zadu neostre baraky...to je asi taka moja predstava...ale kazdy mame ine....

Kobka to moze byt ,tak je to zle nafotene...mohlo to byt toho tam viac,keby nebol k tomu komentar,myslis si ze by to niekto uhadol?Tak to si na velkom omyle!Mozno by si mysleli ze je to basa!:-) 

vsimol som si smilika pri kazdom druhom komente, asi si sa pekne zabaval 

Pridal/a Janet 28. decembra 2009 o 19:42:24

 

paavuk mňa to fotka, o ktorej píšeš tiež nezaujala...hm
Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 19:45:00

 

pisem o sposobe komentovanie, nie o pluskach a minuskach

Pridal/a Janet 28. decembra 2009 o 20:00:38

 

paavuk koľko jedincov na tomto portáli a na podnet koho (čoho) komentuje fotky v rozpore s dobrými mravmi?????

podľa mňa na jednej ruke ich viem spočítať....:)

Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 20:02:59

 

nicomu nerozumies alebo nechces?

Pridal/a marcel 28. decembra 2009 o 19:14:24

 

Zase Ti prpominam ze ten zaber mi nic nepripominal koncentracny tabor...

Keby som chcel ja vyjadrit hrozy konc.tabora,cvakol by som ostnate draty,a v zadu neostre baraky...to je asi taka moja predstava...ale kazdy mame ine....

 po tomto komente si tam dal ,inu fotku,ktora pripominala ozaj konc.tabor!...ta pred tym mi nic nepripominala..ked som ta urazil,tak sorry... komentoval som fotku nie tabor a hrozy tam prezite...to si si nevsimol?

Idem do prace...pekny vecer vsetkym.

Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 19:17:29

 

ja som len skopiroval tvoje komenty, kazdy nech si vytvori nazor sam, ja uz ho mam

Pridal/a marcel 28. decembra 2009 o 19:24:34

 

To je dobre...ludia by nemali dat na nazor inych,kazdy ma mat ten svoj,ci je kladny alebo zaporny,to je na ňom...ked Ti mam pravdu povedat ja o Tebe nama ziadny nazor...nebudujem si ho podla pismenkovania...cloveka musim lepsie poznat...nie je dobre spravit si o niekom mylny nazor...

Pridal/a juraj27 9. júna 2010 o 10:46:20

 

Tak aby som to uviedol na správnu mieru, včera tú fotku motýlik som upravil a vložil pod názvom motýlik II, prvú som zmazal. zmizla stade preč. No a dnes sa dívam a je tam tá druhá medzi 5 naj. Tak neviem, je tu asi stále nejaká chyba. No čo, mám zmazať aj ostatné fotky 

Pridal/a Janet 9. júna 2010 o 10:53:36

 

juraj27 myslím, žeby bola chyba, keby si zmazal...pred asi 15 min. tam boli chvíľočku medzi 5 TOP najnovšie fotky...systém je asi nabúraný...k tomu by asi skôr vedela napísať Nataša..

Zakázaný príspevok 9. júna 2010 o 13:31:35

 

Zakázaný príspevok 9. júna 2010 o 13:40:05

 

Pridal/a bibula 28. decembra 2009 o 17:19:33

 

ja som za,vlastne som uz nieco podobne navrhovala pod niektoru z fotiek -aha tu - http://fotky.sme.sk/fotka/100358/len-jedno-zelanie-mam-fotka-sa-nehodnoti

Pridal/a vorec 28. decembra 2009 o 20:12:29

 

Dokolečka dokola jak u debilov (sorry za výraz). Z rychlika som presiel trmu vrmu, no comment. Vlastne comment, mal by som zopar adeptov na ban, nielen z rady minuskujucich. Opat sa tvarime ze nadavky, osocovanie, diagnozy su v poriadku a jedine zlo su minusky...

Pridal/a paavuk 28. decembra 2009 o 20:15:25

 

za tento koment mas u mna pivo, lepsie by som to nepovedal

Pridal/a mata-hara-kira 28. decembra 2009 o 20:26:24

 

nuz.. klasika. a takto to tu bude ako v tom kralovstve danskom dovtedy smrdiet, dokial... 

mozes aj nemat vystavene fotky a pisat konstruktivne pripomienky a dostanes ban.. budes neviditelny.

mozes aj mat dobre fotky ale niekto si zmysli, ze robis fotky ine ako vacsinove, lebo on ma patent na posudenie, tak nemas co pisat hodnotit a vyjadrovat sa 

mozes aj mat naozaj dobre fotky, ktore su aj vysoko hodnotene, ale akosi sa na topkach neukazu 

mozes aj pisat proti vsetkym pravidlam kodexu diskutujuceho, pokial to pises autorovi invisible,. je to v poradku. 

preco?

no lebo adminovi to asi urcite predsalen nie je vsetko celkom jedno :D  

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 09:13:47

 

Alebo Tí co maju toto na starosti aj fotia?A rozumeju sa tomu?Silno pochybujem...Ja nie,ale aj maly chlapec pochopí zaber,ktory ma vela alebo malo hlasov....

Pridal/a Shirin 8. júna 2010 o 09:54:04

 

Ano je to tak, ked rozkilknes odkaz na vsetky najlepsie, tak sa otvori zoznam najlepsich fotiek za poslednych 7 dni a su to fotky uplne ine ako tie na titulke...

Zakázaný príspevok 8. júna 2010 o 11:10:35

 

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 09:11:19

 

Je tu zase jeden nedostatok,podla mna...motilik s hodnotenim 9 hlasov sa objavil ako najlepsi zaber,pritom ma nejake nedostatky,ktore som vytkol...asi to je tak,ze da sa ako najlepsia fotka,vsak uz tam niekto bodiky da...pripada mi to ako rodinkarstvo...pritom zabery s vysokym hodnotenim sa tam ani nedostanu...kde je tu spravodlivost,Alebo je to len lajdacka praca zodpovedneho,co tam uprednosnuje fotky?Vadia mi taketo detaily,aj ked by som si ich nemal vsimat...ale ako som uz spomenul,z detailov vznikaju velke veci...odpovie mi niekto na tento,dost zavazny nedostatok?????

Pridal/a juraj27 8. júna 2010 o 11:17:45

 

marcel, môžem ťa uistiť že nejde o žiadne rodinkárstvo. Asi pred zhruba týždňom som tu písal to isté. akurát že na titulke s 5 naj boli s hlasmi 0, 1, 6, atď. Takže to asi stále blbne. 

Pridal/a natasa.holinova 8. júna 2010 o 10:55:14

 

marcel, je to len chyba, ktora sa z nejakeho zahadneho dovodu opakuje a ja ju na rozdiel od programatora neviem odstranit, takze mu mozem len napisat.

do tohto zoznamu sa fotky nepridavaju manualne, takze ziadne rodinkarstvo ani nic podobne. mozno aj skoda plytvat takymi velkymi slovami, ked staci napisat: "blbnu najlepsie fotky". :)

vdaka

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 12:51:52

 

nemyslel som ze to tak je,ale ze mi to tak pripada,som rad ze moj prispevok neostal nepovsimnuty,hadam ze casom sa to da do poriadku.,nic nie je dokonale,ani my...:-)

Pridal/a gaidheal 8. júna 2010 o 11:10:10

 

:-) " ja ju na rozdiel od programatora neviem odstranit " ... ale vyzerá to tak,že ani jemu sa to už hodnú dobu nedarí odstrániť, buď tvoje upozornenia ignoruje, alebo to nejakým šalamúnskym spôsobom vždy zakamufluje, lebo ako to tak priebežne sledujem odkedy som na to upozornila to ani raz nesedelo, síce sa to občas zmenilo, ale kým sa tam nezjaví nejaká výrazne menejbodová fotka, tak to ľudia ani moc nezaregistrujú. Keď si s tým chlapec nevie rady, nech to radšej odblokuje, takto len zbytočne to vytvára zlú krv.

Pridal/a Brendy 8. júna 2010 o 11:16:05

 

Hihi, mne je ten programator akysi sympaticky.Ale teraz vazne-to hodnotenie robi vzdy len zle naladicky a pritom su fotky, ktore by si zasluzili viacej pozornosti-len sa treba lepsie pozerat.

Pridal/a commandcom 8. júna 2010 o 13:16:28

 

Ale prosim vas, ludia, ved to cele hodnotenie je jedna velka fraska. Ved predsa ani nemozeme brat nejake body tu na tomto serveri vazne. Ved toto je server pre fotofanusikov, teda nie pre "umelcov". A navyse  - ked by sme aj hovorili o nejakom objektivnom pristupe - tak sa preedsa nedaju porovnavat jablka s hruskami... S hodnotenim fotografii sa casto nezhodnu ani profesionalni kuratori, jeden uprednostni to, iny ine. Takze berme to tak, ze na titulke su zobrazene povedzme "nahodne fotografie" s "nahodnym" prihliadnutim na "uplne nahodne" pridelene body..

Pridal/a Brendy 8. júna 2010 o 13:42:03

 

tak tak

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 15:13:42

 

Ja som za,ale nech to aj napisu,ze su to nahodne vybrane zabery...nikto nebude ukrivdeny...malo by sa samostatne hodnotit,krajina,macro,portret,architektura atd...potom by to bolo trosku objektivne...ale kto by to robil...ze...:-)

Pridal/a Brendy 8. júna 2010 o 15:38:37

 

Marcel, ja davam fotky do viacerych serverov(v 3 krajinach) a nazory su tak diametralne rozlicne...myslim si, ze je to uplne zbytocne sa hodnotenim zapodievat-skor si vypocut pripomienky, zamysliet sa nad nimi a posudit...

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 23:02:28

 

Asi mas pravdu,netreba sa nad tym pozastavovat...akurat ze zase je tam zaber s deviatimy hodnoteniami,ale od toho isteho autora,tak nech mi nikto nehovori ze to je nahoda,mam pocit ze ho chce silou mocou dostat do popredia....to sa nerobí a nie je to ziadna chyba servera,ale nieco cielene...na tuto temu som skoncil!!!

Ale pupava je pekná...dal som bodík:-)

Pridal/a marcel 8. júna 2010 o 23:15:56

 

Hmm,po mojom prispevku fotka hned zmizla....asi chyba servera!!!

Pridal/a Janet 8. júna 2010 o 23:19:45

 

cau Marcel..čítam, že tu píšeš niečo o fotke s 9 bodmi a že odkiaľsi zmizla ?? hm.. môžeš mi to objasniť, kde a čo?

Pridal/a marcel 9. júna 2010 o 07:35:05

 

Vcera vecer tu bola ako naj fotka od Juraj27,ako som napisal prispevok,ihned zmizla a skocila tam nejaka krajinkarska fotka..zaujimave ze aj teraz tam je od Juraja fotecka,ten motilik...inek nie je to dolezite,ale toto je dobry server,ked nebudeme poukazovat na jeho nedostatky,tak sa nezlepsi...su tu stovky flogacov a castosa tam ukazuju fotky Juraja,tak preto som o tom pisal.

Juraj27,viem ze za to nemozes ale hadam ze ma nebudes mat v nemilosti za tieto komentare,flogaci by mali drzat spolu,a nie rozvijat hadky medzi sebou,inak prajem Ti este vela krasnych zaberov.

Pridal/a gaidheal 9. júna 2010 o 06:48:10

 

Ja net,to je stále dokola o tých "5 najlepších" fotkách, čo som písala v téme http://fotky.sme.sk/tema/420362/nejasnosti, ale zjavne má programátor dôležitejšie problémy a toto je bokom, lebo buď sa tam zjaví nejaká fotka s málo bodami, alebo tam je dlhšiu dobu tých istých 5 fotiek. Len osobne nechápem, prečo to tu Marcel tak dramatizuje a robí osobné útoky,keď sa jedná o chybu v programe.

Pridal/a marcel 9. júna 2010 o 07:28:18

 

Ja to nedramatizujem,len preco sa ukazuju zabery od toho isteho autora,ked je to chyba v programe???To mi vysvetlis?A neutocim na nikoho,Juraj ma velmi pekne fotky,ozval by som sa aj keby tam bola moja fotka z malo zabermi,je to nefer voci inym kolegom tu na flogu,inak vsetko ok...krasny slnecny den a usmev na perach:-)

Pridal/a gaidheal 9. júna 2010 o 07:41:15

 

marcel,aledramatizuješ, už pred časom som na túto chybu upozornila aj priamo Natašu, aj v téme "nezrovnalosti", takže sa o tom vie, Nataša môže spraviť len to, že to posunie programátorovi, ktorý sa zjavne k tomuto problému ešte nedostal. Tomu snáď ani sám neveríš, že by napríklad Juraj si tam sám umiestňoval tie fotky do tých 5 najlepších? Je to chyba v programe, v podstate jednoduchá záležitosť, je tam zrejme nejaká premenná, ktorá ukazuje nesprávne, možno miesto indexu na fotku, je tam index na autora a zhodou okolností je tam Juraj. Jasné, že je to nefér, ale keď sa vie, že je to chyba, tak asi neostane počkať, len nech si programátor nájde čas.

Pridal/a Janet 9. júna 2010 o 08:37:58

 

gaidheal rozumná reč..všetko je v programe as v ľuďoch, programator, admin atď. je tiež len človek..

Program je tak trochu záhadou aj pre mňa pri titulných fotkách..hmmm

Zakázaný príspevok 9. júna 2010 o 10:29:05

 

Pridal/a Janet 9. júna 2010 o 10:37:40

 

Karlíku možno je fakt určitá duplicitnosť fotiek na titulke a 5 najlepších... fotky na titulku sú vyberané za posledné 2 týždne

Zakázaný príspevok 9. júna 2010 o 10:42:27

 

Pridal/a Janet 9. júna 2010 o 10:51:05

 

to ti nevím Karle.:)...mne automaticky systém po 14 dňoch fotky, ktoré sú vybrané na titulku vyhodí a už ich nevidím, takže vyberám z fotiek za 14 dní a vlastne nateraz nemám inú možnosť, iba ak by sa zmenili podmienky...hmm..

Pridal/a marcel 9. júna 2010 o 07:51:48

 

Samozrejme ze tomu neverim,mozno tam bola Jurajova fotka,a teraz sa tam dava ina pod jeho nickom,Juraj to nema nijako ovplyvnit...asi programator ma nieco dolezitejsie na praci...no nemajte mi to za zle,ze mi to vadi...nemam rad nespravodlivost...vsak hadam ze sa to da do poriadku..a nedramatizujem!!!:-)

Pridal/a commandcom 9. júna 2010 o 07:52:41

 

Moj prispevok na tuto temu najedete v grafickej forme cerstvo (docasne) uploadovany... 

Pridal/a natasa.holinova 10. júna 2010 o 10:30:05

 

ahojte, usporiadanie 5 najlepsich fotiek za poslednych 14 dni by malo byt uz v poriadku. keby ste nahodou zistili, ze nie, prosim, dajte vediet.

vdaka

Zakázaný príspevok 10. júna 2010 o 11:21:52

 

Podrobné údaje o téme

Téma: Hodnotenie fotografii...
Stav témy: otvorená
Založil/a: marcel
Založené: 22. decembra 2009 o 11:01:33

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.