ZMENY na Fotky.sme

Zaiste ste pobadali, že fotoportál prechádza zmenami :). Niektoré zmeny sú už badateľné, nejaké nastanú aj od nového roku 2015.

Diskusné príspevky:

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 5. apríla 2016 o 18:48:12

Neviem, či sme dostali nejakého nového admina, ale zaregistroval som http://zena.sme.sk/c/8165815/takto-vyzera-vasa-jar-vyber-citatelskych-fotografii.html?ref=tit Alebo, jedna lastovička leto nerobí? Nechám sa prekvapiť.

Pridal/a Ina 5. apríla 2016 o 21:25:16

hm ty chodíš na žena sme?  a ja som nevedela ani to že taká stránka existuje :) a mám tam dokonca 2 foto :)

Pridal/a Janet 19. februára 2016 o 20:48:16

Všetko, do čoho sa zapľanta Penta, tak kvalita ide dole vodou.

Hoc nie som pomočníčka a ani adminka, dnes som skúsila vybrať titulky a ono to išlo :) ešteže mi ponechali aspoň nejaké práva..žeby som začala oživovať smečku bez nároku na odmenu?

Pridal/a Muro09 29. februára 2016 o 14:58:04

dnes 29.02.2016 sa na titulke zjavujú, alebo točia dookola, ako chcete tri foto: denisvesely.com Sadhu v meste Jomsom, Igor 79 ... celý nerušený pohľad, byron (Rado Mikuš) lesom ...

Som nesmierne potešený, že sme sa vrátili do absolútnej totality. Len tak ďalej.  Janet, ďakujem :( ...

Pridal/a Muro09 1. marca 2016 o 18:26:43

V tento deň som nesmierne potešený, že z absolútnej totatily sme sa vrátili do normálneho života, kde tu každé vložené foto má šancu sa dostať náhodným výberom na titulku. Janka, prajem krásnu noc, a viac sa už v tom nevŕtaj. Vďaka.

Pridal/a Muro09 23. februára 2016 o 21:17:16

"Všetko, do čoho sa zapľanta Penta, tak kvalita ide dole vodou." 

"Hoc nie som pomočníčka a ani adminka, dnes som skúsila vybrať titulky a ono to išlo"

"žeby som začala oživovať smečku bez nároku na odmenu?"

Vďaka tejto iniciatíve sa tu cítim ako v Severnej Kórei, keď jedinec rozhodne, čo ostatní môžu pozerať, čo im je dovolené a cenzúrou jednej osoby schválené. Vyhovárať sa na Pentu je úplne scestné.

Pridal/a Muro09 25. februára 2016 o 20:11:34

daj to naspäť, teórii, že 12 dní sa s tým nedá nič robiť neverím, to je blbá výhovorka. A ešte si k tomu prizveš aj hovorcu.

Pridal/a Muro09 20. februára 2016 o 15:34:34

Ešte jedna poznámka. Nie si ani pomocníčka, ani adminka. Tak načo sa do toho staráša? Teraz sa na titulke točí šesť tých istých foto dookola.  Nech sú akékoľvek krásne, ale po týždni z nich ti bude tak, ako keď svoje najoblúbenejšie jedlo budeš jesť dva týždne v kuse. Ani sa naň nepozrieš, lebo ti bude z neho na ........ Daj to láskavo do pôvodného stavu, nech sa náhodným výberom zobrazujú všetky doteraz vložené foto. Vopred ďakujem.

Pridal/a Muro09 19. februára 2016 o 23:19:58

Janka, aj som sa čudoval, prečo na titulke sa zrazu začalo zjavovať zopár foto stále dookola. Tak ako to bolo doteraz, náhodný výber z doteraz všetkých vložených foto, je určite lepšie, ako keď má do toho zasahovať ľudský faktor. Napr. pred pár dňami sa objavila na titulke aj tvoja foťka, ako stúpame na chatu pod  Chlebom na prvé fotostretko, potešilo. Takže za seba, nezasahuj do toho.  

Pridal/a Janet 22. januára 2015 o 18:41:58

To fakt fotky.sme nestoja ani za zmienku !? http://ekonomika.sme.sk/c/7599368/20-rokov-na-internete-smesk-preslo-velkymi-zmenami.html?ref=trz  No nič, utvrdzujem sa, že sú na pokraji záujmu. :(

Náhľad na titulke sme.sk zmizol asi pred 3-4 rokmi, žiadne mesačný, ba ani ročný výber tých naj.. !?. proste padajúú na dno.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 29. januára 2015 o 08:51:38

Janet, ale veď vieme, že fotky.sme.sk už dávno nie sú o zriadovateľovi či adminovi, ale o užívateľoch, aj keď nie o 10 370 aktívnych autorov, ako neustéle svieti na titulke :) ... takže možno keby si vložila voľáku novú fotočku ... alebo Ty už len na fcb ?

Pridal/a commandcom 29. januára 2015 o 10:59:35

Ja mám taký pocit, že sa tu začalo objavovať opäť viacej dobrých fotiek, a to aj od starých, tak aj od nových autorov. Asi by sme to naozaj mali trocha "rozbehnúť"...

Pridal/a russtier 14. januára 2015 o 15:39:33

... čo sa nám to za obrázky objavujú v titulke ... to tu už naozaj nikto ani trochu nekočíruje ...?

Pridal/a Janet 14. januára 2015 o 21:16:42

Tu už žiadne istoty nikto negarantuje :).

Moji milí fotiči, aby som uviedla na pravú mieru to, prečo sa v titulke ukazujú také fotky, aké sa ukazujú. Nati.. už nie ti administrátorka a ja  od r. 2015 už nie som jej zástupca, preto sa zrejme deje s titulkami to, že sa tam zobrazujú náhodné fotky z databázy.

Speje to tu asi tam, kde nechceme, ale sme v rukách niekoho, kto to vie iba... :). Nechajme sa prekvapiť, aké zmeny nastanú po zmenách v Petit Press.

Tak nezúfajte, však všetko zlé je na niečo dobré :) a aspoň sa prevetrajú fotky zapadnuté prachom, lebo mnohokrát veci zapadnuté prachom po znovuobjavení získajú na svojej hodnote.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 15. januára 2015 o 17:55:22

ZRUŠTE TITULKU, AK NA ŇU NEMÁTE ČAS!!!!

To čo sa tam v drvivej väčšine zobrazuje je dehonestáciou  obrázkov, ktoré sa tam doteraz zobrazovali a mali skutočnú úroveň.

Pridal/a Muro09 15. januára 2015 o 19:32:22

Michal, to je náhodný výber náhodných fotografií...niekto nám chce rozšíriť obzor, čo všetko sa dá zväčniť...:-)

Pridal/a Janet 15. januára 2015 o 22:26:14

Pre doplnenie. Výber fototituliek funguje bez ľudského činiteľa, teda momentálne iba na technike. Vyberá sa náhodná fotografia. Všetky sú totiž staršie ako 12 dní a majú nižšiu prioritu ako 100. :) Nevzrušujte sa, fotkysme netreba brať tak vážne. :) JJ

Pridal/a w 16. januára 2015 o 07:42:15

No ale apon rozosmiala aktualna fotka Pf 2011

Pridal/a Muro09 14. januára 2015 o 19:06:07

Tibor, ide to do retro :D

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 14. januára 2015 o 20:33:02

...začína mi to tu pripomínať bludného holanďana... :-P

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 31. decembra 2014 o 15:10:05

http://fici.sk/c/20000046/fotosuboj-rocky-mountains-vs-tatry.html?ref=tit

...hlavne, že sa môžu pochváliť niečim o čo sa už v podstate nestarajú... Neviem, či je toto nejaká nová akvizícia Sme alebo či dovolili použiť fotografie na základe súhlasu autorov. Nič po nič, v každom prípade to porovnanie vyzerá naozaj zaujímavo.

Pridal/a Muro09 4. januára 2015 o 18:00:05

Porovnávať dve navzájom neporovnateľné horstvá sa mi zdá zcestné. Keby porovnali napr. rumunský Fagaraš s Vysokými Tatrami nepoviem, kde skladba hornín a charakter horstva je porovnateľný. 

Pridal/a Janet 15. decembra 2014 o 16:38:32

Ahojte fotiči. Zaiste ste pobadali, že fotoportál fotky.sme prechádza zmenami :). Niektoré zmeny sú už badateľné, nejaké nastanú aj od nového roku 2015. Menej vložených fotiek (ba až rapidný pokles), menej aktívnych autorov, menej návštev a tým aj komentárov.

Od nového roku 2015 už nebudem robiť výpomoc adminke, lebo žiadna nie je. Kto preberie správu fotky.sme zatiaľ nevedno. Verím, že ten, či tá osoba, ktorá bude spravovať tento fotoportál bude mať čo robiť a nepôjde do zabudnutia. :) Osobne som sa tu za tých 6 rokov na fotky.sme od šikovnejších a skúsenejších autorov dosť toho naučila, za čo im patrí vďaka. Nezabudnuteľné boli aj fotostretka smečkarov a verím, že budú aj naďalej hoci aj mimo tohto fotoportálu.

Prajem všetkým tu zostávajúcim aktívnejším z aktívnych v novom roku 2015 veľa zdaru a dobrého svetla pri fotení. JJB

Pridal/a pozemšťan 16. decembra 2014 o 14:34:24

Janka, ja som sa po informácii, že fotky.sme postráda admina, pokúsil už pred 5 týždňami ponúknuť sám seba ako náhradu. Nerobil som nikdy nič také, ale mám chuť, zanietenie, myslím, že už aj určitú odbornosť a skúsenosť a určite by som to vedel robiť lepšie a pre ľudí z portálu zaujímavejšie, ako to vyzerá v súčasnosti.

Ponúkol som nápady na oživenie portálu, ako zvýšiť počet aktívnych a zároveň kvalitných autorov, súťaže, odborné komentáre, prehľadnejšie fórum, oficiálny fotobazár, fotookienko, fotoškola, recenzia techniky, atď. a pod., všetko čo môže spropagovať upadajúci portál s dlhou históriou a silným zázemím. Možnosti sú, len ich treba zastrešiť, usmerniť a dať tomu výslednú, pre amatérskych fotografov zaujímavú a podnetnú podobu. Trúfam si.

Nikto sa však neozval a asi sa už ani nikto neozve. Neplánujem odtiaľto odísť (aj keď aktivitou momentálne zrovna nesrším), ale keď vidím koľko ľudí už je preč a aká letargia tu panuje, tak mám občas pocit, že odídeme všetci, lebo ďalším krokom bude zánik.

Pridal/a ardea 21. decembra 2014 o 22:43:22

to by bolo fajn ... hádam sa kompetentní k tomu dostanú - teraz majú asi iné starosti s novinami

Pridal/a commandcom 17. decembra 2014 o 09:14:19

Hlasujem "ZA"

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 16. decembra 2014 o 20:16:00

Ja dúfam, že sa ti kompetentní ozvú ... Jano aj odo mňa máš hlas

Pridal/a Muro09 16. decembra 2014 o 18:49:05

Tvojmu entuziazmu držím palce, len ochota prevziať žezlo musí byť aj na druhej strane.

Pridal/a PeeR 16. decembra 2014 o 18:45:10

Janko (pozemšťan) máš môj hlas.

Pridal/a Muro09 15. decembra 2014 o 19:11:50

Janka, to akože admin Keksík na to hodil bobek? Aj s Nataškou? hmm, nová doba... na najbližšom fotostretku pri maďaroch Ťa zvolíme za kapitána ... aby to tu niekto dirigoval...

Podrobné údaje o téme

Téma: ZMENY na Fotky.sme
Stav témy: otvorená
Založil/a: Janet
Založené: 15. decembra 2014 o 16:29:13

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Poradňa ku stránke
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:56:27

Ďalšie témy