Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » návrh nového hodnotenia

návrh nového hodnotenia

okopírované z inej  fotostránky......

Diskusné príspevky:

Pridal/a DeusExMachina 7. januára 2010 o 14:17:12

zaujimalo by ma napriklad, preco na titulke nie su minusove hodnotenia...

Pridal/a gaidheal 7. januára 2010 o 14:24:58

...lebo to nevyzerá dobre :-)

Pridal/a brk 6. januára 2010 o 08:45:54

zabíjame čas všetkými týmito úvahami...samozrejme, že systém hodnotenia má na kvalitu vplyv...nerozumiem, prečo po toľkých mesiacoch diskusií (čo sa pamätám, zhruba od júna) sa tým ešte zapodievame. Administrátor žiadnu zmenu aj tak nespraví. Kvalita išla posledné mesiace dole. 

Zakázaný príspevok 7. januára 2010 o 11:57:53

Pridal/a brk 7. januára 2010 o 13:34:36

karlíkbezčokolády, ja som už skeptický :(...tento portál má svoje pozitíva - najmä tá prierezová, chronologická diskusia, ktorú inde nevidím...na iných portáloch po prvých 1-2 dňoch fotka zapadne prachom a už si ju nikto nevšimne...to je to, čo sem ľudí láka - živá diskusia...často sa vytiahne fotka 3 mesiace stará a debatuje sa. Niekedy niekoľko autorov diskutuje naraz o kompozícii, TK, obsahu niektorej fotky.  Administrátori, nie že by nechali pozitívum vyniknúť, ale zabíjajú ho vážnymi nedostatkami. Je to škoda. Stále mám pocit, že administrátor je už dávno na dôchodku, alebo stratil okuliare na čítanie.

Zakázaný príspevok 7. januára 2010 o 15:30:15

Pridal/a brk 7. januára 2010 o 18:53:07

trafil si klinec po hlavičke, niečo v tom duchu som napísal niekedy v lete, keď to tu bolo preplnené rodinnými dovolenkovými fotografiami bez akéhokoľvek limitu vkladania...boli tu rekordéri niekoľko desiatok fotiek za deň a administrátorovi to nevadilo. Tu nejde o kvalitu, ani o spokojnosť užívateľa, tu ide o marketingový nástroj. Máš pravdu, užívatelia si musia pomôcť sami, podľa mojich skúseností najlepšou zbraňou je recesia :)

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 11:17:37

no lenze co ked mam pocit, ze recesiou je 60% vkladanych fotiek?

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 12:01:36

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 12:39:57

Karlik, ja zas mam dojem ze tie dve veci nesuvisia (ono je viac veci, ktore ti nie su zrejme a nesuvisia...napriklad vztah dobry kritik vs jeho vlastna tvorba). Na tento portal som nevkladal ziadne recesisticke fotky (ani na ziadny iny, ja totiz ani taketo fotky nefotim, filmovy material ma naucil setrit spust). Portfolio som premazaval hlavne kvoli pomstychtivym reakciam dotknutych "fotografov"...jednoducho si nezelam, aby pod fotkami mne blizkych ludi boli vulgarizmy.

ps...ja zas povazujem za recesiu napr. tvoje PF a na rozdiel od teba ti aj viem povedat preco

ps2...za vetou staci pouzit jedno interpunkcne znamienko, inak prejav vyzera zbytocne hysterizujuco

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 12:48:36

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 13:02:51

pozri Karlik, nemam cas ani chut ti vyvracat tvoje domnienky. ked ty vies preco som vymazal cele portfolia lepsie ako ja, tak ta v tom necham.

vies co je to argumentacia ad hominem? ak nie, tak si to nastuduj. problem je hodnotenie, nie moje premazavanie portfolia, tak sa venujme hodnoteniu.

ps...ziadnu natalku nepoznam ani jej priania, ja totiz pozeram hlavne fotky, nie to kto ich spravil. poznam tvoj nick, comandcom-a, matahirukari ci ako to bolo, spominam si na kuka, wishi, to je asi tak vsetko...aha este si spominam na nejaku evu skaredu.

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 13:27:55

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 13:44:10

lol, mam 32 rokov, takze to kludne mozes vsetko brat ako mladicku nerozvaznost. a opat sa mylis, nikde som nenapisal ze ti chcem k tvojmu PF nieco napisat...hodnotim fotky, to je to co som napisal.

a mas pravdu, je blbe ze si nespominam na vsetky svoje hodnotenia. to bude asi tym vekom. a mozno tym, ze chodim hlavne na ine fotoservre kde uz mam za tych par rokov radovo tisicky komentarov...a cuduj sa svete, ani tie si nepamatam...ale vsak mi osviez pamat co som napisal, rad si zaspominam.

papa a neber to vsetko tak vazne, si este mlady (ako ja), tak naco stracat cas takymto sposobom.

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 13:45:45

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 14:03:42

jezis karlik, nebyt teba, tak je tu fakt nuda...comu rozumies z toho, ze mam 32 rokov? dufam ze ty si nie taky stary chren, aby si uz mal predsudky na zaklade veku...to nema ani moja 70 rocna babka. kolko mas ty ak to nie je tajomstvo?

to ze napisem ze nieco viem, neznamena ze to budem pisat, a okrem ineho si sam napisal ze je to recesia a aj preco, tak naco ti mam pisat to iste?

uz to nechajme, vyhral si. hlavna cena je portret karlika a k tomu pivo, ked budes v bratislave ozvi sa, pozyvam.

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 14:09:17

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 14:26:08

ako to ze sa mnou neda komunikovat? vsak so mnou komunikujes, nie? takze tu to mame, ani nemusim nic pisat: ...bylo dělané vůči kritice, že se ozve plno lidí s tím, že to není fotka a ať si to strčím někam...presne toto je dovod, preco si myslim ze to bola recesia. este raz po lopate a mojimi slovami: ked na FOTOserver uverejnim kresby (pozor, tu je jadro pudla: FOTOSERVER vs KRESBY), tak to zrejme bude brane ako recesia (tvoj pripad) alebo nedostatok gramotnosti (predpokladam ze nie tvoj pripad).

a zase sme pri tvojej fantazii...kde si preboha nasiel nieco, co ti naseplo ze sa hnevam? ja sa casto nehnevam, a ked uz, tak pre omnoho zavaznejsie veci ako nejaky tretotriedny fotoserver.

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 14:31:48

Pridal/a DeusExMachina 8. januára 2010 o 14:59:11

http://en.wikipedia.org/wiki/Photography

ale vratme sa k veci...naozaj ma zaujima, preco niekto dropuje z titulky minusove hodnotenia. aby to vyzeralo dobre? ja si myslim, ze pokial je k tomu minusku aj nejake odovodnenie ze preco (pripadne aj navrh ako inac, lepsie), tak taketo hodnotenie je ovela prinosnejsie ako pluska. pre autora aj pre ostatnych. vedel by to tu nejaky admin alebo wannabe-admin vysvetlit?

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 15:16:23

Pridal/a bosorka11 8. januára 2010 o 22:45:02

chlapci, chlapci, toľko desiatok premrhaných slov, nimi ste mali radšej okomentovať  niekoľko fotočiek a urobiť radosť resp. pomôcť ich autorom a nie si zbytočne liezť do vlasov, či do briadok:-o), či do nervového systému :-)

Pridal/a osamakosa 8. januára 2010 o 12:01:29

:-) recesiou pre teba,ale mozno nie pre tých ,ktorý to sem vkladajú-podľa mňa rozoznáš kedy ide o čo

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 12:02:19

Pridal/a osamakosa 7. januára 2010 o 19:39:49

.-)

tak využime,čo máme k dispozícii a oni si všimnú ,že niečo sa deje:-)

Zakázaný príspevok 7. januára 2010 o 21:53:17

Pridal/a osamakosa 8. januára 2010 o 09:36:47

:)myslíš ,že vedenie sme sú takí národovci? v tom prípade máš väčšiu moc ako sa na prvý pohľad zdá

Zakázaný príspevok 8. januára 2010 o 10:34:49

Pridal/a podbet 5. januára 2010 o 23:19:21

....netreba nič meniť....zmena hodnotenia kvalitu neprinesie.......spravodlivajšia nebude.......

Pridal/a Brna Roman 6. januára 2010 o 01:40:05

mas pravdu
kazda arena ma ine podmienky
a tato tiez
Pridal/a DeusExMachina 4. januára 2010 o 12:35:29

v kontexte tejto stranky je zaujimavy hlavne odsek "Vytí smečky"
Zakázaný príspevok 4. januára 2010 o 12:56:14

Pridal/a DeusExMachina 4. januára 2010 o 14:19:56

vsak Karlik? Staci ohodnotit jednu mizernu "pf" fotku minuskom a clovek sa dozvie ze je debil, bezcitny, hovado atd, a na jeho portfolio sa zrazu nahrnie banda individui (smecka). jaaaj, asi som zabudol ze toto je alter facebook, nie fotoserver.

Zakázaný príspevok 4. januára 2010 o 14:26:33

Pridal/a DeusExMachina 4. januára 2010 o 14:38:41

preco by sa nehodnotili? je tu par skvelych, originalnych a vtipnych pf...preco sa maju davat na jednu rovinu s tymi gycovymi klise machlaninami? zaujimave je, ze ak si aj vystavovatel nezela hodnotenie a uvedie to v detaile fotky, tak pokial pribudaju pluska je vsetko ok...akonahle tam niekto da minus, tak je ohen na streche. trochu pokrytectvo, nie?

svet nie je bw, ak by si sa na to pozeral z nadhladom, tak by si zistil, ze ti "zli" mali (maju) velmi casto pravdu...lenze pravda casto aj boli a to uz je ina kava. potom prichadza na rad jesitnost a pomstychtivost.

ad "tvuj problem": ja s tymto serverom nemam absolutne ziadny problem, nikto ma tu nedrzi nasilu, okrem autorov ktorych spocitam na rukach (no, skor na jednej) mi nema co ponuknut, takze sa bavim...presne ako ty.

Zakázaný príspevok 4. januára 2010 o 14:51:41

Zakázaný príspevok 4. januára 2010 o 15:00:48

Pridal/a gina 4. januára 2010 o 11:26:39

tu máte ešte niečo ohľadne hodnotenia,kto sa nudí,nech si číta....

http://www.photopost.cz/pp5free/clanek.php?id=34

Pridal/a Brna Roman 5. januára 2010 o 21:31:15

v tebou doporucenom prispevku je vela mudrych nazorov.
aj ten o tzv. nemom hodnoteni: Užitečnost takového hodnocení pro autora je ještě nižší, než u hodnocení pocitového, navíc neexistuje způsob, jak rozlišit „poctivé“ němé hodnocení od hodnocení motivovaného jinými vlivy mimo sílu kritikova zážitku. Proto je kolem němého, nekomentovaného bodování nejvíce nejistoty, sporů a podezření.
5. 1. 2010 o 19:42:30 si okomentovala moju fotografiu rose.
plne respektujem tvoj nazor a konanie - nemienim to vobec rozoberat.
neda mi vsak tvoj komentar (jedno slovo a dve pismena) ale za takmer nemy  a nic hodnotiaci - vypovedajuci povazovat. teda - zbytocny. asi ti nazory p. brezinu nic nedali.
neva a sorry.
dobre svetlo a pekne foto ti zelam.
:-)
rb

Pridal/a gina 5. januára 2010 o 22:22:40

asi si zle čítal ..........

Pridal/a Brna Roman 5. januára 2010 o 22:45:44

prepac - citat ale viem
s tebou je to asi ako o poslednom slove
ponechavam ti ho
mne sa nekonstruktivne kecanie nechce
papa
Pridal/a vorec 4. januára 2010 o 12:14:01

Rozhodne sa oplati si prečítať, diky.

Pridal/a gina 30. decembra 2009 o 11:59:04

1. Fotografie zcela nevhodná k vystavení [už to nechci znovu vidět!]
  2. Vysloveně špatná fotografie [trpím]
  3. Nepovedená fotografie [nechápu]
  4. Technicky nebo kompozičně nepovedená fotografie [příště lépe]
  5. Horší průměrná fotografie [spíš se mi nelíbí]
  6. Lepší průměrná fotografie [spíš se mi líbí]
  7. Dobrá fotografie s vadami [jsem spokojen]
  8. Výborná fotografie s drobnou vadou [obdivuji]
  9. Výborná fotografie bez chyb [jsem okouzlen]
  10. Po všech stránkách výjimečná fotografie [tají se mi dech]

Podrobné údaje o téme

Téma: návrh nového hodnotenia
Stav témy: otvorená
Založil/a: gina
Založené: 30. decembra 2009 o 11:58:57

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.