Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » Asi tu skončíme!!!

Asi tu skončíme!!!

GDPR

Diskusné príspevky:

Pridal/a commandcom 10. decembra 2018 o 13:32:37

Takže nie len GDPR, ale aj pokutovanie za fotenie v horách!!! Čitajte: https://myliptov.sme.sk/c/22001114/chvalite-sa-fotografiami-z-tatier-riskujete-pokutu.html?ref=njctse 

Pridal/a Muro09 10. decembra 2018 o 14:29:25

Tibor, nestraš. Všetkému je na vine ksichtokniha, kde sa chválenkári predvádzajú. 

Pridal/a CHR 11. decembra 2018 o 07:45:06

Zažil som, čo to znamená prísť o 10 minút po záverečnej na exit z národného parku v jednej z afrických krajín Afrike. Uniformovaní vojaci, strážnici a vrátnici vás donútia vystúpiť všetkých z auta, všetko nechať v aute a celé auto prekutajú. Máte iba dve možnosti. Budete spolupracovať a tváriť sa, že aspoň trochu rozumiete v cudzej reči. A potom musíte byť hlboko veriaci a veriť, že výsluch dopadne dobre a ráno vás pustia do parku opäť. Tomu sa v národnom parku v Afrike hovorí rešpektovanie predpisov a dodržiavanie pravidiel. Pokiaľ sa ľudia potulujú tam, kde to je zakázané majú byť potrestaní. A ich vlastné fotky nech ich usvedčia, keď už neboli chytení pri čine, keď sú hlúpi. Tu doma, si vo vlastnej krajine robíme bordel. Áno, v tej Afrike čo som zažil ja, by si nikto z bordelárov nedovolil odporovať dvojmetrovému strážnikovi v uniforme a zbraňou v ruke, či krehkej strážkyni, ktorá sa zmení na nenásytnú hyenu pri zistení porušenia predpisov. Nie FB je zodpovedný. Otcovia a matky nás málo ťali! :-)

Pridal/a commandcom 20. apríla 2018 o 14:13:13

Takže, ak by ste nevedeli, od 25.5.2018 nastáva katastrofa. Končíme s fotením a zverejňovaním fotiek ľudí, ak nemáme ich výslovný súhlas. Začne totiž platiť GDPR (General Data Protection Regulation) alebo všeobecné nariadenie na ochranu osobných údajov. Ide o nariadenie Európskej únie, ktoré upravuje a nahrádza doterajší zákon o ochrane osobných údajov. A fotka je tzv. biometrický osobný údaj. Čítajte tu: https://gdpr-slovensko.sk/ , alebo tu: http://rps.org/special-interest-groups/contemporary/blogs/2018/february/gdpr-and-street-photography ...

Pridal/a Muro09 20. apríla 2018 o 22:18:27

však skonči, ja tu ostávam ... :-)  (je dobré vyjadrovať sa za seba, a nie v množnom čísle, a hlavne bez výkričníkov)

Pridal/a commandcom 23. apríla 2018 o 15:24:02

Muro, nepochopil si vôbec. GDPR rozhodne zasiahne zverejňovanie fotiek na webe. A prevádzkovateľ stránky bude musieť to riešiť. Nie je to hoax, je to tak.

Pridal/a Muro09 26. apríla 2018 o 10:34:59

commandcom, nie celkom tak, že vôbec som nemchápálny. Keď budem foťkovať krajinku, tak zostávam ... a prevádzkovateľ nemá čo riešiť ... :-)

Pridal/a russtier 27. apríla 2018 o 07:37:13

... zdá sa, že okrem krajiniek pofrčia aj svojky ....     :-)))

Pridal/a rudolfo 28. apríla 2018 o 15:58:58

Tibor...,musi to byt aj notarsky overene...? Aktobude pravda,tak tu asik koncim...

Pridal/a bianchijan 29. apríla 2018 o 17:52:00

ak si niekto v EU myslí, ze odteraz budem chodit v skraboske tak sa mýli. A okrem toho sám sebe som svojim notárom. A overím si svoj podpis. 

Pridal/a Muro09 20. apríla 2018 o 22:18:27

však skonči, ja tu ostávam ... :-)  (je dobré vyjadrovať sa za seba, a nie v množnom čísle, a hlavne bez výkričníkov)

Pridal/a Muro09 20. apríla 2018 o 22:20:36

dalo mi to dvakrát to isté, no čo už, nechtiac ...

Pridal/a zEUS 23. apríla 2018 o 22:05:22

..je to len zbierka kreténov,ktorí vymýšľajú tieto nezmyselné predpisy..

..mňa nech si kľudne odfotí,kto chce;ide len o to,chovať sa na verejných priestranstvách tak,aby si sa nemal za čo hanbiť..

Podrobné údaje o téme

Téma: Asi tu skončíme!!!
Stav témy: otvorená
Založil/a: commandcom
Založené: 20. apríla 2018 o 14:07:47

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2019 | Petit Press, a.s.