Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » Slušnosť na fotky sme

Slušnosť na fotky sme

Hodnotiť fotografie možno aj vecne a slušne, aj keď sa nám nemusia páčiť. Niektorým diskutujúcim tu zrejme nedochádza, že svojím vystupovaním hodnotia v prvom rade seba.

Diskusné príspevky:

Pridal/a help 17. júna 2020 o 08:46:11

Zopár myšlienok:

Každý, kto hodnotí dáky obrázok, by sa mal najprv zamyslieť, že ako by na to, čo napíše reagoval on sám, keby to napísal niekto jemu na jeho dielo.

Kto uráža druhých, dáva tým vlastne vysvedčenie sám sebe.

Keď má dáky obrázok viac ako 500 zobrazení, tak to znamená, že zaujal, alebo že všetci, čo na neho klikli sú masochisti. Myslím, že odpoveď si dá každý súdny človek sám.

Nie každý obrázok sa musí každému páčiť, ale rovnako je to aj s jeho hodnotením.

Nie vždy má pravdu ten, čo najhlasnejšie kričí a chce mať za každých okolností posledné slovo.

A na záver jedna rada. Netlačte sa nasilu tam, kde o vás nemajú záujem.

Pridal/a Ina 17. júna 2020 o 17:41:24

nakoľko si myslím o sebe, že som súdny človek odpovedám na jednu časť príspevku, ostatné sa ma netýka.

Keď má dáky obrázok viac ako 500 zobrazení, tak to znamená, že zaujal, alebo že všetci, čo na neho klikli sú masochisti.

Keď si pozriem obrázok teda naň kliknem chcem ho vidieť  zväčšený, aby som mohla posúdiť či sa mi páči alebo nie. To kliknutie vôbec nevypovedá o tom že ma zaujal, nezaujal, či som masochistka.

Nie si trocha priveľmi na seba háklivý?

Aby si vedel aj teraz idem kliknúť a nielen na tvoj obrázok , že to tu inému nevadí... Alebo ano?  Téma na diskusiu ktorá by bola.... skratka o ničom.

Pridal/a help 18. júna 2020 o 18:10:22

Cudujem sa, ze toto pises prave ty, ktora bola svedom jednej nechutnej diskusie, kde neslo o nic ine, nez ukazat niekomu, ze su tu majtri sveta a treba sa k nim spravat s pokorou. A ked nie, ... vsak si videla tie reakcie. Napriklad, ked som niekomu napisal hodnotenie, ze je jeho obrazok dost dobry, vytocilo ho to do belasa. A ja som citlivy? Mne ide len o to, ze ked sa moje obrazky niekomu pacia, budem rad, ked nie, nepojdem sa obesit. A ked niekto chce poradit, pomoct, tak sa to robi uplne inac, nez ako to tu niektori (verim ze zanedbatelna mensina) robia. Za seba mozem povedat tolko, ze ked ma daky obrazok nezaujme, alebo sa mi nebodaj nepaci, tak dotycneho nezhadzujem, ale jednoducho odidem tam, kde sa mi obrazky pacia. Je tu kopec peknych obrazkov, tak je skoda si to kazit.

Pridal/a Ina 18. júna 2020 o 22:29:32

nečuduj sa, ano, bola som svedkom a nielen to, ale som aj pripomienkovala spôsob vyjadrovania že je cez čiaru. To si už nepamätáš? Zrejme nie... Lenže musím ti aj to b, napísať keď padla slušná, podotýkam slušná kritika od Miichala na tvoju fotografiu, tak si vybehol po jeho fotografiach ako keby pred tebou natiahli červené súkno. To je tiež pravda a určite to nie je len môj názor, za to ti ručím. Tak sa necíť ukrivdený.

Rudolfo je impulzívny s vlastným spôsobom vyjadrovania sa, to je fakt, ale nie je to špatný človek, musel by si ho osobne poznať.

Pridal/a help 19. júna 2020 o 14:27:11

Ano, ako jedina si vyjadrila v tej diskusii svoju nespokojnost s chovanim rudolfa, ale teraz sa ho zastavas. Podla mna zasiel za ciaru tak daleko, ze uz na nu ani nevidi. POdla pravidiel tohto fora mal byt uz davno vyluceny. A neminim poznavat cloveka, trory hrubo porusuje aj trestny poriadok.

Nie nie som precitlively. Naopak, myslim, ze vo vacsine pripadov som sa ovladol a reagoval na tu kopu nezmyslov velmi mierne.

A tymto uz disusiu na tuto temu definitivne koncim.

Pridal/a help 18. júna 2020 o 18:45:08

K reakciam vseobecne:

Zatial tu o mna zaujem zrejme je (pri vsetkej skromnosti) a az usudim, ze to tak nie je, nerobi mi problem odist.

Ked neodsudite nevhodne spravanie niektorych jedincov na tomto fore, suhlasite s nim. A to je smutne

Kritika nie je to iste ako urazanie a hulvatstvo. Je to mozno banalita, ale niektorym to tu zrejme nedochadza.

Je na vsetkych tu zucastnenych, ze aka tu bude nalada. Ja osobne nikoho neurazam a ked ma niekto ten dojem, tak sa ospravedlnujem. (Plati len pre normalnych a slusnych ludi, ktoryh je tu zrejme vacsina)

Pri prispevku sa staci pozriet vpravo a precitat si - citujem:

V diskusiách netolerujeme:
  • osobné útoky na iných diskutujúcich
  • vulgarizmy a obscénnosti
  • obhajovanie a podnecovanie násilia, nenávisti a netolerancie,...
Pridal/a Timár 17. júna 2020 o 22:07:26

Zopár myšlienok? Čítam tu pár banalít, ktoré sú myslím aj nám nevedomým diletantom vcelku jasné, a čo sa týka tvrdenia o 500 zobrazeniach... na niektoré fotky ľudia klikajú, lebo "pozrite, super, to je krása!" a na niektoré "ty kokso, to snáď nie je pravda, má kus súdnosti ten, čo to vycapil?" No možnože aj negatívne zaujať je viac, než ostať nepovšimnutý... vec názoru.

Mne toto pripadá ako búrka v šerbli. 

K poslednej vete (citát: "netlačte sa nasilu tam, kde o vás nemajú záujem"): kebyže chcem byť sarkastický, spýtam sa: "čo tu teda robíš?" Ale ja len, že vítaný je tu v podstate každý, kto neuráža iných a ani sa sám neuráža pri najmenšej kritike. Kto príliš nemachruje, tomu tu obvykle s dobrým úmyslom poradia. Ako s radou naloží, je už jeho vec... Hlavné je, aké priniesol fotky. A tiež, akú náladu.

Pridal/a help 18. júna 2020 o 18:01:27

Pre niekoho banality... Ja som sem prisiel s tym, ze sem dam dake obrazky pre potesenie. Nemam nic ani proti kritike, ked je naozaj zmysluplna a posuva dalej. Za taku ovsem rozhodne nepovazujem "je to uplne na hovno, nie je na tom co hodnotit, totalne podpriemerne obrazky" Ked sa uz len tu kuknes na jeden z prispevkov, pochopis o com hovorim (rudolfo)  Uprimne ruku na srdce, potesila by ta takato kritika a posunula dalej, alebo by si si o dotycnych vytvoril svoj nazor.

Pridal/a Andrea1306 17. júna 2020 o 21:01:53

Netusim o com je tato debata, ale ja kliknem na kazdu jednu novu fotku. Ako Ina povedala, aby som ju videla, kedze z toho maleho thumbnailu sa neda povedat, ci je dobra alebo nie

Pridal/a help 18. júna 2020 o 18:12:37

Ahoj, ja som mal skor na mysli to, ze sem zavita kopec nezaregistrovanych ludi, ktori nemozu hodnotit. A ako uz bolo spomenute v inej diskusii, narasta tu hromada obrazkov, ktore pozrie 30-35 ludi. Podla mna to tiez o niecom svedci. Pekny den.

Pridal/a help 19. júna 2020 o 14:20:37

Koncim tuto diskusiu, nakolko sa ukazuje, ze nema ziaden zmysel. Diskusia je totiz len to ak sa bavia dve strany na urcitej normalnej urovni. Pokial kazdy len hovori svoje a nepocuva druhych, nie je o com.

A pokial odialto a zo vsetkych slusnych for nevylucite ludi ako rodolfo, klesate na ich uroven, co je smutne. Napriek vsetkemu sa dnes nemienim drzat zasady "mudrejsi ustupi" lebo chcem verit, ze je tu aj kopec slusnych ludi.

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 19. júna 2020 o 17:27:24

Neviem, čo ti dáva právo vylučovať kohokoľvek z tohto portálu. Na jednej strane sa staviaš do role vylučovaného a na druhej ideš určovať kto je hodný tvojej prítomnosti tu. Prepáč, ale svet funguje inak. Každý má právo slobodne vyjadriť svoj názor slobodne, našťastie. Ak očakávaš, že niekto bude formulovať svoju kritiku k fotografii spôsobom: "ajhľa, aká nádherná fotka, len by som ju trošičku, ak sa neurazíš, to ani radšej, ale naozaj mi je to ľúto, ani neuverejňoval, ale naozaj som sa ťa nechcel dotknúť. Ale ako tá neostrosť, prepáč, že som sli dovolil niečo pod tvoje dielo napísať, ale ako abstrakt by to mohlo byť, ale skutočne nedosahujem tvojích kvalít, tak sa ani necítim byť hodný ti niečo radiť, ale je to grc... Tak takto to tu nikdy nebolo a dúfam ani nebude. Len tak na okraj za poslednú dobu ti dávam do pozornosti prečítať si komentáre pod fotkami napríklad Majca2, Vlad-a, gyalasiho atd. Uvidíš, že to tu nieje tak ako to vnímaš a vidíš ty. Neber prosím ako konfrotačný ale ako snahu o ústretový krok.

Pridal/a Muro09 19. júna 2020 o 18:37:29

Michal, zbytočne si odsávaš energiu. Provokatívne sem vkladá absolútny balast, aby sa do neho ľudia "obuli", a aby potom mohol drístať. Takéto nepochopené indivíduá zaslúžia akurát tak ignoráciu.

Pridal/a help 18. júna 2020 o 19:34:01

Tuto rubriku som zalozil na hladanie ako zlepsit toto forum. Hladat co nas spaja a na com sa vieme dohodnut a nie co nas rozdeluje. Nepovazujem to za frazu, ale naozaj si myslim, ze niektore veci sa daju vydiskutovat, pokial je zaujem z oboch stran.

Pridal/a rudolfo 17. júna 2020 o 18:48:55

...nuz,nechcem sa nejak vyjadrovat k tematu,ale prisiel si na toto  forum ako majster sveta,neuznavajuc nijaky nazor,chran Boh,este nejaku kritiku....Je tu jeden clen...crocus...,pozna nielen rastlinky a zvierata,ale vie ich pomenovat aj latinskymi nazvami a tak vyuzijem svoje znalosti...Svojim spravanim a nie je to len moj nazor si obycajny debilny dement / latinsky - cocotus chujus /.A nakolko som z BA,/zrejme aj Ty/moja adresa,tel.kontakt Ti budu k dispozicii,tak samo aj osobne stretnutie,kde si to mozeme vydiskutovat.Neznasam tento typ ludi a na rozdiel od inych to davam verejne najavo....

Pridal/a help 7. júna 2020 o 20:46:46

Re Ina od help-a

To bola reakcia na tu diskusiu s vymazanymi vcelarikmi. Uz som to upravil, lebo to mozno bolo pre niekoho zavadzajuce.

Slo mi o to, aby tu nekritizovali ludia, co nemaju co povedat, len si nadavanim kompenzuju svoje mindraky. Kritika ktora neuraza, a snazi sa byt objektivna, je vitana. Aj ked sa mi nieco nepaci, da sa to napisat slusne a normalne bez zhadzovania kritizovaneho. A kazdy kritizujuci si musi uvedomit, ze aj kritizovany ma pravo na svoj nazor a nemusi s kritizujucim vo vsetkom suhlasit. A treba tiez vediet kritiku nielen rozdavat, ale aj prijimat. Tym by som to tak asi uzavrel a nerad by som sa k tej "diskusii" viackrat vracal. Jej vymazanim to povazujem za uzavrete.

Podrobné údaje o téme

Téma: Slušnosť na fotky sme
Stav témy: otvorená
Založil/a: help
Založené: 7. júna 2020 o 20:43:46

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.