FOTKY.sme

akosi ma to tu prestava bavit, mam pocit ze portal fotky.sme straca kedysi nadobudnutu uroven.
aky mate nazor vy?

Diskusné príspevky:

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 4. novembra 2014 o 22:38:43

Fejsbúk alebo iná skupina.... mám pocit, že je to skoro jedno a tento portál smeruje k zániku tak či tak... Či už výberom do titulky alebo nereflektovaním návrhov, úprav, zmien a pod. Urobil som si malú rešerš na základe ktorej som zistil, že za posledné dva dni pribudlo cca 110 fotiek s priemernou sledovanosťou cca 35 náhľadov. Body neriešim. Podľa toho mi vychádza, že či uzavretá skupina na FB alebo fotky.sme, už to začína byť jedno. Pravdu povediac nebyť pár ľudí a pravidelných fotostretnutí asi ma tu už nič nedrží. U konkurencie, aj keď sa tam až tak nekomentuje, ma teší aspoň záujem o to pozrieť si fotku, opäť body neriešim... Tak neviem, alebo to tu pôjde do amen alebo by sa tu asi malo udiať niečo ale zatiaľ neviem čo. A pretože na FB nie som (možno ani neexistujem) a ani neplánujem byť, budem zatiaľ fungovať tu bez ohľadu na to, či je majiteľ Peter alebo Pavol...

Michal

Pridal/a brk 5. novembra 2014 o 10:08:41

Keď je niečoho veľmi veľa, začína sa devalvovať. A to platí aj pre fotografie a fotoportály ako spôsob prezentácie. Každý by si mal občas dať otázku - prečo fotografujem, prečo a ako to prezentujem a aký to má zmysel a podľa toho sa rozhodovať. Ak ide fotografovi naozaj o fotografiu, tak mu je úplne fuk, či fotky.sme existujú, alebo nie a či vlastní SME Fero, alebo Mišo. Poznám veľa amatérskych fotografov, ktorí nepublikujú na žiadnych takýchto fotoportáloch a pritom rýchlo fotograficky rastú, vyhrávajú súťaže, majú fotky na výstavách. Fotky.sme nikoho fotiť nenaučí, ani nedá reálnu odpoveď, ako je na tom autor so svojou tvorbou.  Ledaže by uveril takej chimére, akou je počet lajkov. Ani žiadny iný portál, ani sociálna sieť fotiť ešte nenaučila.... Aj fotky.sme sú vlastne len akousi sociálnou sieťou zameranou na fotografiu. Pre neprofesionálneho fotografa majú výhodu, že jeho fotky uvidí viac ľudí ako na špecializovanom fotografickom portáli. Ak do toho nevloží autor vlastnú sebareflexiu, reálny pohľad na svoju tvorbu, ostane stáť na mieste. Tomuto portálu, ale aj ostatným by pomohlo, keby ich autori prestali brať ako súťaž o nejaké lajky, vytváranie chiméry, ktorej radi uveria, ale len priestoru na prezentáciu a možnosť debatovať.  Tomuto portálu by pomohlo zrušenie bodovania, namiesto toho spraviť občas súťaž hodnotenú odbornou porotou a víťazné fotky punlikovať v elektronickom i printovom médiu. Spraviť čosi, čo by fotky.sme odlíšilo od ostatných portálov. Lebo fotky.sme strácajú kredit, 

Pridal/a commandcom 6. novembra 2014 o 15:56:01

Kedysi, myslím že to bolo na fotostretku v Španej Doline, sme veľa debatovali o tom, ako fotky.sme zlepšiť, ako sa vysporiadať s rôznymi "Karlíkmi", ako bodovať a komentovať. Padlo mnoho dobrých návrhov, ale nič sa neuskutočnilo. Výberová fotka s redizajnom SME zmizla z titulky, mesačné výbery sa prestali robiť a jediné čo ostalo je pár skalných. Nezáleží vôbec na terajšej zmene vlastníckych pomerov, portál začal padať dávno predtým.

Čiastočne si za to môžeme sami, my "skalní". Podľahli sme tlaku, že každý si tu môže publikovať čokoľvek a nik nemá právo sa akokoľvek kriticky vyjadriť, inak sa na neho zosype lavína osobných útokov. Písal som o týchto trendoch viac krát na svojom blogu, nechce sa mi to opakovať.

Len si tak nostalgicky spomínam na (z pohľadu dnešnej úrovne portálu) kvalitné debaty s Karlíkom bez čokolády...

Napriek tomu tu ostávam a budem sa snažiť fotky, ktoré ma zaujmú naďalej komentovať a kritizovať. Dovtedy, kým bude o to niekto stáť...

P.S. Už sa teším, ako ma ktosi za toto moje vyjadrenie "sprdne" a vyhlási aký som ja namyslený narcis...

Pridal/a Andrea E 5. novembra 2014 o 07:09:47

myslim si, ze fotografia i webove stranky zaili digitalom isty "boom",a tento "boom" trochu uticha..a je uplne jedno,o ktoru webovu stranku ide...neda sa stale produkovat dobra fotka-hlavne popri inych povinnostiach a v dobe ,ked sa clovek musi castokrat pracovne dost obraciat...

Pridal/a ardea 1. novembra 2014 o 20:17:55

Som tu chvíľu nebola a aká vážna diskusia :)

Nuž, každý sa rozhoduje za seba - a to ja rešpektujem. Ja zostávam pretože:

- myslím si, že fotky a politika sú od seba veľmi vzdialené 

- pokiaľ ide o nejaký principiálny postoj k slobode a bojkot nových vlastníkov - tak stále je vlastníkom (možno to bude viac ako 50%) Vajda - teda človek, ktorý umožnil vznik SME v oveľa ťažšej dobe mečiarizmu a nezdá sa mi fér teraz ho v tom nechať

- stále je tu šéf PetitPressu Fulmek, ktorý bojuje ako lev a vyjednáva o tom, aby Penta pustila nejaké percentá a aby si vyjednal podmienku nezasahovania ... 

- ak bolo treba zabojovať proti vplyvu Penty -  tak to bolo v 90-ich rokoch, keď sa Penta dostávala k peniazom ako sa dostávala a vtedy Ježík - šefredaktor Smeny (SME) neutekal - ale zostal slobodný aj pod tlakom vlastníka - štátu a Mečiara - a bol garantom nezávislosti - museli ho až odvolať

Fotky sú slobodné - boli aj budú - museli by ich zrušiť. 

Ja som už zažila také snahy o vytvorenie náhradného priestoru - bol to koniec. To, čo je tu sa inde vytvoriť nedá. Pridala by som sa - ale neviem, ako by to dopadlo.

Pridal/a MR 2. novembra 2014 o 09:29:26

pripajam sa k tým ktorí tu chcú zotrvať ... zatiaľ iba morálne ... a hneď ako to bude možné i aktívne

Pridal/a Janet 22. októbra 2014 o 21:12:52

Timiho nápad vytvoriť na fb skupinu pre tunajších fotičov po 11. fotostretku na Záhori dostáva reálnu podobu https://www.facebook.com/groups/smeFOTO13/1497095657220400/?notif_t=like

Ak sa chcete pridať, budete vítaní medzi nami známymi i neznámými...

Pridal/a Janet 3. novembra 2014 o 20:14:44

Ahojte smečkari, až by mal niekto z V8s tu aktívnych mal záujem, tak tvorte https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1501865113410121&type=1

Pridal/a commandcom 4. novembra 2014 o 09:15:37

Ja, žiaľ (či bohuvďaka), na xichtoknihe nie som ani nebudem. Mám radšej skutočných priateľov ako virtuálnych. 

Pridal/a brk 4. novembra 2014 o 13:55:07

ja na FB som, ale lajkovacie súťaže na FB ignorujem, FB využívam ako zdroj informácií, vďaka FB som oveľa viac informovaný o fotografickom živote na Slovensku, o výstavách WS, súťažiach, tvorbe na našej i svetovej fotografickej scéne atď....Aj zapojenie do nejakej FB skupiny musí mať racionálny dôvod.  Zmysel tej novej skupiny som nepochopil. FB degraduje kvalitu fotiek, na fotky sme sa fotka nedegraduje, fotky si budú pozerať len členovia skupiny, čo je oveľa menej ľudí ako na fotky.sme, alebo keď to uverejní užívateľ na svojom FB profile. Kvalite tvorby členov to nepomôže a členovia môžu komunikovať aj bez tejto skupiny. Jedine, že by bola uzavretá, "neviditeľná" pre osatatných užívateľov FB a tomu tiež nerozumiem. A čomu nerozumiem, toho sa nezúčastňujem :)

Pridal/a Timi 23. októbra 2014 o 21:14:20

Ono to nie je preto, že sa teraz sa húfne prihlasovať na facebook... Skôr išlo o to, že je tam dosť ľudi zo smečka tak prečo nie... a zvlášť keď je to jednoduchšie so spravovanim, netreba platiť za nájom domény a podobne....

Pridal/a Janet 24. októbra 2014 o 00:46:54

Timi presne o tom to je..nikto nikoho k ničomu nenúti, teda ani my, ani ja :) každý nech sa zariadi podľa svojho zmýšľania. Je to však podľa mňa dobrý krok...

Pridal/a Palorco 24. októbra 2014 o 09:22:17

No neviem, z hľadiska čisto fotografického mi je jedno či Penta alebo nepenta ale ak už by malo niečo vzniknúť, tak by mohla skupina nadšencov spustiť normálnu foto stránku na www.????foto???.sk. Inak si ešte myslím, že Google+ je vhodnejšie riešenie na takéto aktivity. Či? Ja zatiaľ zostávam na Sme a uvidíme.

Pridal/a commandcom 24. októbra 2014 o 11:19:19

Tiež som za Google+ a tiež ostávam na SME.

Pridal/a commandcom 23. októbra 2014 o 12:16:25

To ma veľmi mrzí, ja totiž xichtoknihu napoužívam ani na nej nie som... Čo tak Google+ ?

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 23. októbra 2014 o 19:33:03

Raz jedna mladá moderátorka vyhlásila, že, kto nie je na facebooku, akoby ani nebol, nuž ja som aj keď tam nie som ... prajem Vám tam príjemnú, hm ... zábavu ... like like like :)

Pridal/a Muro09 23. októbra 2014 o 21:54:05

prihlásiť sa do xischtoknihy, ako to veľmi výstižne nazval commandcom, je pre mňa takisto nepredstaviteľné, ako vyznávať akúkoľvek náboženskú vieru. Takže s mojou účasťou v nejakej uzavretej bunke FB (XK) účastníkov 11-teho fotostretka určite nerátaj. 

Pridal/a natalia vesma 4. mája 2012 o 17:27:35

neuvážené správanie na portali

Niekedy v snahe zabaviť sa spôsobíme ujmu a poškodenie menadruhým. Touto cestou žiadam užívateľa fotio.sk o verejné ospravedlnenie. Svojím neuváženým vložením fotky, ktorá bola kolážou prevzatej fotky s uvedením môjho mena a vložením názvu cudzoložnica a stiahnutych obrázkov z internetu... poškodil moju osobu. Pravidlá na fotky.sme sú jasné a mali by sa dodržiavať a nie ignorovať. Na stránke fotky.sk je mnoho ľudí, určite si fotku všimli tak ako aj moji známi a rodina. Čakala som, že sa mi písomne ospravedlní aspoň mailom, ale neurobil tak. Tento portál som považovala za portál, kam som rada chodila. V poslednej dobe užívateľ fotio.sk vkladal svoje rozporuplné obrázky s určitým namierením. Myslím, že sa na svojej činnosti celkom dobre zabával s uspokojením, že ho nikto nezrušil. Všetko má svoje hranice. fotio.sk, čakám a možno aj fotografka, ktorej fotku si zneužil na svoj nechutný vtip. Slušne vychovaný človek sa aspoň ospravedlní.

Pridal/a Janet 6. mája 2012 o 10:44:43

už to je vyriešené s Fotio.sk ?

Pridal/a DeusExMachina 7. mája 2012 o 08:22:07

tento clovek ma zaujal svojim vystupovanim takmer okamzite po svojom vstupe na tento portal...a musim skonstatovat, ze ma problem. Je to chory clovek, mozno sa lieci, mozno nie, ale jeho spravanie je poznacene dusevnym ochorenim. Nijak to neznizuje jeho zodpovednost za svoje ciny, tymto ho neosopravedlnujem lebo nie je dovod, len sa snazim objasnit pozadie...

Pridal/a natalia vesma 7. mája 2012 o 10:06:04

áno Deus,, tiež som ho registrovala a mala za to, že potrebuje pomoc, preto zmazaním jeho mena sa nič nevyrieši, založí si nový nick, sám musí niečo pochopiť, ak nepochopí, škodí sám sebe, jeho cesta bude plná prekážok, ktoré ho zaženú na okraj a pomoci sa nedovolá. Tiež ho vnímam ako človeka s problémom , ktorý nevie riešiť, tak ho takým spôsobom kompenzuje.

Pridal/a ardea 7. mája 2012 o 12:55:17

isté je len to, že to čo urobil sa nerobí a mal by to vedieť

Inak nevieme koľko má rokov (môže to byť aj decko), do akej miery jeho vystupovanie skresľuje fakt, že je cudzinec (grék - nejaký čas bol v NZ).

Hral sa na lexikológa a "objavil", že prípona "nica" má v slovenčine nejaký význam - nepochopil aký.

Komunikoval cez translator a keď čítam texty preložené translatorom, tak mám často pocti ako by som komunikovala s mentálne "postihnutým".

Pridal/a ardea 7. mája 2012 o 13:06:30

Len na odľahčenie: jeden môj známy (američan) chcel kreatívne použiť frázu "silný ako býk" a povedal pri zoznamovaní s jednou významnou osobou, že je "silná ako krava" .... chcel jej polichotiť a oceniť jej silnú osobnosť :)))

Pridal/a bianchijan 7. mája 2012 o 21:42:13

dakujem za odlahcenie tej váznej témy. Ardea, dobre som sa zasmial....

Pridal/a ardea 7. mája 2012 o 21:54:54

;) a to bol ešte na seba hrdý ako tú frázu pekne "preklopil" do ženského rodu .... bolo to na recepcii a všetci stuhli - našťastie oná dáma - bola dáma :)

Moja skúsenosť je, že najskôr treba brať do úvahy nedorozumenie - nahnevať a uraziť sa dá aj neskoršie :)))

Tým nechcem povdať, že Nataliu nechápem - je to nepríjemné.

Pridal/a natalia vesma 7. mája 2012 o 22:33:47

Nezvyknem sa zo seba smiať, seba si vážim ako aj ľudí a posmech si z nich nerobím. Ak slovo nepoznám, nepoužívam ho, ak je názov cudzoložnica s obrázkom z internetu jasne naznačujúce ....lichotenie, tak sa s tým pokúsim preniesť aj keď nesúhlasím, cudzie fotky nevydávam za svoje. Nemienila som tu rozvírovať hladinu, len som chcela za verejné zneúctenie aj verejné ospravedlnenie, k sebe a rodine tiež úctu chovám ako k bytiu každému. Prišiel jeden pán do kaviarne a vidí jednu ženu sedieť v spoločnosti mužov. Otočil sa, odišiel a vošiel do domu, pri dverách zazvonil a povedal: "Vaša žena je v .... kaviarni a veselo sa s mužmi  zabáva." Muž sa obliekol, vošiel do .... kaviarne a hlasito povedal: " Kurva domov!" Žena sa zo zvedavosti otočila a chlapom zamŕzol pohľad pri jeho pohľade na ženu, ktorá s nimi sedela. Zrazu zbadal jej tvar a zalial ho studený pot, chytil si dlaniami tvár. Po chvili si dlane spustil, bol bledý a v očiach mal bolestivý pohľad, pristúpil k stolu a povedal : "Ospravedlňujem sa, prepáčte mi prosím, pomýlil som sa...." Tá žena bola jedinou  ženou timu, išli si posedieť a osláviť svoj postup. Je to tiež jeden príbeh, nešťastný omyl zapríčinený jedným mužom, ktorý mal radosť z zo svojich výstrelkov a rád druhým škodil. Chcem tým povedať, že čo do povetria uletí, ďaleko zaletí a nemusí byť nič pravda. Ak muž v ošiali svojho potupenia nespoznal, že nie je to jeho žena, je to ospravedlniteľné, konal tak z iných pohnútok, ale ak niekto vedome niečo robí a postupne stupňuje, je to už niečo iné. A život ide ďalej svojím tempom... Prosím tému neotvárať, ďakujem. Príjemný večer želám

Pridal/a ardea 7. mája 2012 o 22:46:28

OK Natalii ... nechcela som jeho čin bagatelizovať - to nebol cieľ - chápem ťa ...

Aj tebe pekný večer.

Pridal/a natalia vesma 6. mája 2012 o 11:44:00

nie Janet, nič nie je poriešené a ani nebude. Človek si musí zyvyknúť na všetky spôsoby správania človeka na portáli, kde mu je to dovolené. Každý portál je rizikom, kde užívateľ nastaví svoju tvár, buď si ju maskou zahalí, alebo v odkrytí nechá, zvykla som si... ďakujem, príjemný deň

Pridal/a katarína. 5. mája 2012 o 10:02:23

fotioSK 

poslala som ti mail, nereaguješ, bola to moja fotka, ktorú si zneužil a hrubo porušil všetky etické aj morálne pravidlá ..... nemám dôkaz, nestihla som ju skopírovať, radšej som reagovala a prvý krok, ktorý si urobil bol, že si ju zmazal ... čaká ťa ešte jeden krok - verejné ospravedlnenie za zneváženie s hlbokým dosahom aj na najbližších ľudí dotknutej osoby ....  katarina71x

Pridal/a Palorco 6. mája 2012 o 22:26:26

Ľudkovia a nevie niekto tú fotku nájsť v histórii prehľadávača? Ten kto si ju pozeral skúste to a pomôžte ak sa dá. Nie je možné aby takéto správanie zostávalo bez potrestania - minimálne vyradenie z portálu!!! 

Pridal/a natalia vesma 6. mája 2012 o 22:51:15

nenájdu ju, lebo ju zmazal, je to len jeho vec a dotknutých osôb, poprosila by som nerozvýrovať hladinu, chcela som len, aby sa ospravedlnil, nič viac, či tak urobí, alebo nie, to už ponechám na neho. Raz mi jeden človek povedal, nespoliehajte sa na inteligenciu človeka, tak sa tým riadim doteraz. Ponaučenie pre mňa, možno aj pre druhých. Všetko zlé aj niečo dobré prináša, zamyslenie. Téma sa ukončila.

Pridal/a natalia vesma 4. mája 2012 o 17:37:33

opravujem meno užívateľa, jeho presné znenie fotioSK
Pridal/a takk1 5. mája 2012 o 09:14:50

fotioSK - be a man and apologize her.... It is easy to hurt, but difficult to fix it...You hurt a lot, so now - show us who you are and clean the mess you made ... APOLOGIZE HER...

Pridal/a Muro09 4. mája 2012 o 20:19:46

Natálka, vlož link na dotknuté foto.

Pridal/a natalia vesma 4. mája 2012 o 20:30:15

on ho už stihol vymazať, nechcem nič, len od neho ospravedlnenie, pred svojími deťmi a ich rodičmi  vyzerám ako cudzoložnica a pred vlastnými tiež. Nechcela som tu písať verejne, moja dcéra je dotknutá a urazená

Pridal/a Muro09 4. mája 2012 o 21:04:03

škoda, že si to foto nestiahla. Asi máš veľmi vážny dôvod, keď si reagovala takýmto nekompromisným spôsobom.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 6. marca 2012 o 20:03:23

... 8 758 aktívnych fotografov ... ???

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 6. marca 2012 o 20:35:16

Neboj Rado, väčšia polovica tých aktívnych sa stretne v máji u Tibora v Pravne... :-D

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 7. marca 2012 o 07:17:35

Len aby Pravno vydržalo taký nápor :) 

Pridal/a Miloš Tepper 1. septembra 2012 o 00:24:28

Bude to asi zbytocne mlatenie slamy...ale kedy uz administratori pochopia ze by bolo vhodne pre portal vkladat od jedneho uzivatela max. jednu fotku za 24 hodin ? Na lepsich portaloch to funguje a vyhneme sa neuveritelnemu poctu nefotiek...

Pridal/a trebatice 26. októbra 2014 o 17:40:21

už posledný rok mám silný pocit že adminy už nie sú ... skončila aj výber najlepších za mesiac

Pridal/a Muro09 26. októbra 2014 o 21:44:59

Eli, mesačný výber sa zmenil na dvojmesačný, teraz sa zmenil na žiadny. Admin stiahol chvost a zdúchol. Však čo by tu aj robil, keď sme tak krásne sebestační? Vari potrebuješ pri fotení admina, alebo na fotostretku? Ja určite nie, nechýba mi. Ak to tu nedajbože zrušia, tak J@net má pripravený krízový scenár v tvare uzavretej bunky, do ktorej sa ani ebola nedostane.

Pridal/a Janet 26. októbra 2014 o 22:43:25

Muro tých cca 100 aktívnych fotgrafov - diskutérov tu sa  v pohode pomestí do skupi50 členov :). Potom sa členovia smeFOTO 13 rozhodnú, či sa skupina ponechá ako otvorená, alebo sa uzavrie.

O samostatnej webstránke som cca pred 3 rokmi alebo aj viac debatila s jedným členom, ktorý tu už nechodí..Mal víziu o webstránke, kde by sa dali vkaldať iba série min. 3 fotiek. Nakoniec k tomu nedošlo, zrejme preto, že ju treba vytvoriť (niet kedy :) ) a aj spravovať a zadarmo to asi nikto nespraví. :)

Pridal/a commandcom 27. októbra 2014 o 09:50:33

Osobne si myslím, že odchod na xichtoknihu, alebo kamsi inde, je koniec tejto spoločnosti. Zažil som niečo podobné asi dva krát, keď sa z aktívneho fotoklubu stala ponajprv "výletnícka" partia, ktorá konvertovala do "gzulášpartie", potom "odišla" niekam inam a dnes z nej aktívne fotia iba výnimoční jedinci. Krása tohoto verejného portálu je v tom, že je verejný, a teda žánrovo aj kvalitatívne rozmanitý. 

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 27. októbra 2014 o 10:29:42

vnímam to podobne ako commandcom, veď keby tu na verejne dostupnom fotky.sme.sk nevyužilo ponúkaný priestor pár nadšencov fotografie, tak by sa neukutočnilli tie príjemné osobné stretnutia ...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 27. októbra 2014 o 07:54:31

100 ?, Janet, veď 10 340 aktívnych ... :) ... tak píšu na titulke fotky.sme

Pridal/a trebatice 26. októbra 2014 o 22:25:20

som členom tej uzavretej bunky :-P

Pridal/a Castlepool 1. septembra 2012 o 08:42:30

.. admini to nepochopia... ono by stačilo, keby to pochopili užívatelia, ale to je asi rovnaké oné... (:

Pridal/a commandcom 17. júla 2012 o 15:12:24

Nuž neviem, ako ostatní, ale ja tu už dlho nenachádzam lepšiu fotku... Možno tak jednu zo sto... A aj to som asi prestrelil. Možno, že by sa dalo úplne zrušiť komentovanie, pretože to stratilo zmysel. Názor, že nech si tu kto chce dáva, čo chce, je síce ultra liberálny, ale potom z toho tu bude čoskoro taký odvar "ksichtoknihy"...

Vlani som napísal jeden blog, o tom, čo to vlastne fotíme ( http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/272206/Co-to-vlastne-fotime-Kriticka-statistika-FotkySME.html ) Prečítalo si ho skoro 14 000 ľudí... Je aktuálny dodnes.

Pridal/a Matúš Výbošťok 18. júla 2012 o 15:29:11

Veru máš pravdu! Ale na druhej strane čo sa aj čudujeme, keď 98% ľudí si kúpi zrkadlovku a myslí si, že sú automaticky fotografi. Potom je logické, že každá fotka musí byť dobrá...Je to tak trochu náš Slovenský alibizmus, že nemáme súdnosť a nevidíme si dlhšie ako za vlastný nos:) Ja som tomu aj rád pretože takto sa jednoducho selektujú fotografi od cvakačov. (Môj skromný názor)

Pridal/a fotopuška 17. júla 2012 o 20:02:03

veru pravdu máš commandcom

Pridal/a natasa.holinova 5. januára 2012 o 09:52:38

priatelia, s radostou davam do Vasej pozornosti nasho mileho Leguana:

http://www.sme.sk/c/6203713/michal-legutky-chyby-turistov-v-tatrach-to-nie-je-len-o-cechoch.html

Pridal/a Janet 5. januára 2012 o 21:34:37

prečítané aj komentáre !! :)

Pridal/a Rudolf Baranovič 6. januára 2012 o 12:23:33

precitane, dakujem Michal

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 6. januára 2012 o 13:35:03

Mišo, zaujal ma ten rozhovor a čítal som aj diskusiu, tam bolo tiež pár postrehov.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 23. mája 2012 o 23:14:33

9 023 aktívnych autorov ?! LOL ... keď odrátam zhruba 50, tak sa pýtam v čom je zbytok aktívnych autotov na fotky.sme aktívnych ?

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 09:50:38

5 najlepších fotografiií, je na fotky.sme najväčšia blbosť a takou aj ostane, kým tam nebude nejaký časový limit, ktorý bude aj dodržiavaný ... pozdravujem. Rado Mikuš

Pridal/a DeusExMachina 17. júla 2012 o 10:27:59

uz len slovne spojenie "5 najlepších fotografiií" je hlupost...najlepsich v com? kriterii je tak zhruba dvesto...

Pridal/a ardea 17. júla 2012 o 11:22:17

možno by tam mohlo byť: "Ocenili ste" alebo tak niečo - aby to zodpovedalo realite ... je to odraz väčšinového vkusu tu na portáli - no a čo? pri 35 a viac  hlasoch to už nejakú výpovednú hodnotu má .... že by sme sa poskladali na honorár nejakému znalcovi, čo by hodnotil? Mňa to nevyrušuje - väčšina fotiek v tomto "výbere" sa mi celkom páči .... a niektoré vynikajúce ale také skôr neprvoplánové - čo sa do tohoto rebríčka nedostanú - si nájdem sama .... objektivizácia hodnotenia obyčajne prinesie viac subjektivity - lebo aj ten, čo chce byť objektívny a vyzná sa - je v konečnom dôsledku subjektívny .... tak, dobre som to domotala :))))

Pridal/a František Smržík 17. júla 2012 o 14:38:57

Je to tak ako píšeš, Ardea.  :o) 

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 11:11:44

tak ja som to pochopil, akože vox polupi vox dei, teda najlepšie podľa počtu bodov, iné kritérium podľa toho ako je to nastavené, tam asi nieje, len si myslím, že by to malo byť, okrem iného aj práve preto, aký spôsob hodnotenia je tu zvolený, časovo obemedzené, častejšia obmena napr. najlepšie hodnotené z minulého dňa, alebo niečo v tom zmysle 

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 11:21:25

ospravedlňujem sa za chyby v predchádzajúcom komente, ponáhľal som sa :)

Pridal/a ardea 17. júla 2012 o 11:26:21

čo si všímam - tak cyklus je dvojtýždňový .... to je diskutabilné - aký časový úsek by sa mal brať do úvahy ... rebríček na hlavnej stránke je týždňový a nastaviť ľubovoľné sledované obdobie - aj jeden deň - je možné pri nastavení zobrazenia

Pridal/a František Smržík 17. júla 2012 o 11:20:42

Limit tam jednoznačne je určený a je aj podľa mňa dodržiavaný. je to 5 najlepších fotiek, ktoré boli vložené za posledných 14 dní podľa bodov, ktoré obdržali.  

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 11:28:03

nechce sa mi veriť, že je aj dodržiavaný ...

Pridal/a ardea 17. júla 2012 o 11:36:20

nemusíš veriť - môžeš si overiť :))) nastav si 14 dní a uvidíš

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 11:43:25

každopádne to podľa mňa to nieje dobre  nastavené, ak dovolíte je to môj názor

Pridal/a ardea 17. júla 2012 o 12:25:09

dovolíme :)))) akurát sa mi zdalo, že načo zostávať pri názore (dojme?) - ked je to overiteľná vec a môžeš vlastniť nielen názor, ale aj fakty - teda ak tým nastavením myslíš časový úsek

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 17. júla 2012 o 12:35:24

čo som potreboval napísať, som napísal, viac sa k tejto téme nepotrebujem vyjadrovať

Pridal/a Igor 18. júla 2012 o 22:36:08

Nerozumiem čo tu furt riešite...

Portál sa volá fotky.sme a je súkromný. Bohužiaľ, alebo možno bohudík nepatrí ani jednému z tu diskutujúcich k tejto téme :-))

Pridal/a DeusExMachina 19. júla 2012 o 07:55:59

riesime to, ze jeho uroven celkom klesa a jedine my, uzivatelia, s tym mozme nieco robit. To ako sa vola portal a komu patri s tym nesuvisi, ono drviva vacsina portalov niekomu patri a maju aj nejaky nazov. a este zem obieha okolo slnka.

Pridal/a Igor 19. júla 2012 o 09:20:49

presne...

...druhá časť druhej vety a tretia veta presne zodpovedajú úrovni niektorých uživateľov...

Myslím, že o úroveň portálu by sa mal starať a malo by na nej záležať majiteľovi. Nejaké prázdne reči, ktoré akurát pomasírujú ego pisateľa v tomto fóre, tomu nepomôžu.

Pridal/a DeusExMachina 19. júla 2012 o 09:46:03

ked tomu pradne reci nepomozu, tak neviem naco reagujes. a ego si tiez mozes masirovat inde. k urovni...keby si nam neoznamil ako sa tento portal vola a komu patri, tak by sme to naozaj nezistili. ak si si nevsimol, tak zaujem zodpovednych o fotky.sme.sk je nulovy, jedina nadej na zlepsenie je v tom, ak sa ozve dostatocny pocet uzivatelov.

Prevadzkovatel uz dostal mnozstvo konstruktivnych navrhov na zlepsenie, bola mu ponuknuta dokonca moznost spoluprace s kvalifikovanym kuratorom.

Niekto si s tym dal pracu a obetoval svoj cas, takze poznamky o prazdnych reciach maju nalezitu odozvu.

Pridal/a Igor 19. júla 2012 o 10:09:43

...jednoducho nedalo mi na teba nereagovať. 

padajúca úroveň sa rieši odkedy si pamätám a pamätám si dosť. to čo sa za celý čas vyriešilo, vyriešilo sa len k plynulejšiemu pádu.

moje ego má lepšie možnosti masáže, ako toto fórum :-D

pekný deň

Pridal/a commandcom 19. júla 2012 o 12:26:34

Nuž neviem, ako ostatní, ale ja tu už dlho nenachádzam lepšiu fotku... Možno tak jednu zo sto... A aj to som asi prestrelil. Možno, že by sa dalo úplne zrušiť komentovanie, pretože to stratilo zmysel. Názor, že nech si tu kto chce dáva, čo chce, je síce ultra liberálny, ale potom z toho tu bude čoskoro taký odvar "ksichtoknihy"...

Vlani som napísal jeden blog, o tom, čo to vlastne fotíme ( http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/272206/Co-to-vlastne-fotime-Kriticka-statistika-FotkySME.html ) Prečítalo si ho skoro 14 000 ľudí... Je aktuálny dodnes.

Pridal/a pepzdep 22. júla 2012 o 10:28:07

velmi dobry prispevok, trefne. Rozmachom digitalov a dostupnostou techniky pre kazdeho sa dnes stava "fotografom" kazdy .... iste skoda vsak, ze casto banality, svakacky a proste prvoplanove zabery zahlcuju priestor pre skutocne fotograficke umenie

Pridal/a Muro09 20. júla 2012 o 12:30:46

Tibor, dobrý postreh, len daj pomer jednu ku tristo, alebo viac. Výraz "ksichtokniha" nech naši jazykovedci zaradia do Slovníka slovenského jazyka, má tam svoje miesto.

Pridal/a Janet 2. mája 2011 o 22:13:04

milí ľudkovia vážne sa pýtam.. okrem mňa aj z niekho z vás vyhadzuje z portálu cez mozillu pri načítavaní stránok, fotografii, komentárov atď... !?? mne to strašne hapruje, a už som zjedla skoro celú krabicu rumb na moje nervy !!! :) ale to nepomáha...

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 5. januára 2012 o 08:58:22

neviem ako ostatní, ale ja má problém pri vkladaní fotky, darí sa mi to až na cca tretí pokus, inak ma vyhadzuje a najnovšie zase guru medituje ... dosť ma to otravuje

Pridal/a LuMaX 3. mája 2011 o 08:02:56

Pouzivam tiez MF, ale nemam problem, ani pri nacitavani stranok, ani pri vkladani... Neodhlasuje ma. Mimochodom skus si nainstalovat plugin "add block plus", to len tak na okraj. Ja pouzivam od Palanta...

Pridal/a Janet 4. mája 2011 o 12:52:39

Vďaka Lumax..preinštalovala som novšiu verziu Mf a ten tvoj add... :) a je to oveľa lepšie !!

Pridal/a commandcom 2. mája 2011 o 22:23:25

Blbne to aj na blogu od cias tej reklamy na Piano...

Pridal/a natasa.holinova 2. mája 2011 o 22:33:42

Tibor, chces povedat, ze ta system odhlasuje?

inac, Janet ma tento problem dlhsie, nez bezi reklama na Piano. dost by nam pomohla informacia, ci este niekto straca nervy a hlta cokoladky. :)

dakujem

Pridal/a commandcom 3. mája 2011 o 08:07:19

Natasa, pred 2.5.2011, ked vyskakovali tie pianobannery, tak system mrzol po zavreti bannera, bolo treba znovu stranku natiahnut, aby to ozilo. Po 2.5.2011, ked je Piano aktivne, zasa ma na blog/oper vyhadzuje, ked som prihlaseny s jednej adresy...

Pridal/a Rudolf Baranovič 2. mája 2011 o 23:19:16

explorer 9 hlasi, ze je vsetko v poriadku :)

Pridal/a b0baz 3. mája 2011 o 14:28:48

Tu 64bit linux, Opera 11.10...všetko ide bez problémov.

Pridal/a floe13 4. mája 2011 o 16:36:28

po cely cas co som tuna, chodim sem cez chroma, len jediny krat som mala tazkosti, a to ze som sa musela zakazdym registrovat ..ale inak absolutne nemam ziadne tazkosti s rychlostou nacitavanim vyhadzovanim...

mozillu by som najradsej vyhodila z PC...ale na nej je moj priatel...zatial nemame na dva PC 

Zakázaný príspevok 1. mája 2011 o 10:03:56

Pridal/a Janet 1. mája 2011 o 19:01:52

nooo asi, už skoro dva týždne som nevložila žiadne foto !!! :D

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 27. apríla 2011 o 20:31:18

Zaujímalo by ma celkom, ako to bude s komentármi a vkladaním fotiek po rozbehnutí projektu PIANO. Dočítal som sa, že neplatiaci budú obmedzovaní v počte príspevkov do diskusií. Bude sa to týkať aj fotky.sme, resp. ako sa dotkne tento projekt tohto fotoservera. Michal

Pridal/a M5 27. apríla 2011 o 22:17:32

spoplatnenim aj fotiekSME sa urcite zdvihne uroven a kvalita fotografickeho materialu, o tom nepochybujem...

Pridal/a Igor 27. apríla 2011 o 23:10:17

spoplatnenie kvalitu fotiek určite nezdvihne. tomu verte. mám skúsenosti z jedného webu, kde sú platiaci aj neplatiaci. sú tam určité výhody zo spoplatneného členstva a moc tam nevidieť, že platiaci dávajú vyššiu kvalitu :-/ osobne si myslím, že ak si niekto zaplatí za to aby mohol vkladať fotky, tak to určite bude využívať čo najviac bez ohľadu na kvalitu. a spoplatniť komentáre pod fotkami by bola asi total capina...

Pridal/a M5 27. apríla 2011 o 23:25:59

...asi som mal pritvrdit s ironiou :D

mozno myslis vivo.sk, tam som si vsimol, ze je mozne si priplatit k svojmu uctu a fungovat tam s mensimi obmedzeniami oproti inym...ale to nezarucuje zdvihnutie kvality fotiek, myslim, ze to priplatenie je len pre zvysenie komfortu svoju uct. nic viac :D

Pridal/a Igor 27. apríla 2011 o 23:33:08

...asi už spím :-) nie, je to anglicky hovoriaca .com. O vivo neviem, ale je to asi podobne a navyše tam si ich fotky môžeš odkliknúť a pozrieť vo vyššom rozlíšení. u neplatiacich sa to nedá. ale málokedy má význam kliknúť :-))

Pridal/a Rudolf Baranovič 27. apríla 2011 o 22:51:40

z isteho pohladu je to celkom dobry napad to spoplatnenie, urcite by sa odlahcilo vseobecne diskusiam kdekolvek, nie len tu a aj pri fotkach by mohol byt progres.

Pridal/a commandcom 27. apríla 2011 o 23:01:05

Rudo,to myslis, ze ked pride Piano, tak ze Karlik bude menej kecat? Ten si tie tri evri zaplati a bude tu diskutovat sam ako KBC I  a KBC II. A potom sa nasrdi, ze sa prilis navzajom uraza a zmaze sa. A nastane ticho.....

Pridal/a Rudolf Baranovič 27. apríla 2011 o 23:19:41

karlik by si to predplati aj na pol roka, aby mal istotu ze ho ako platiaceho nezmazu :). Karlik neber to osobne, bejzbalku ti poziciam :)

Pridal/a commandcom 27. apríla 2011 o 23:27:48

Myslis, ze platiacich nebudu mazat? A kolko vulgarizmov sa do toho pausalu pomesti?

Zakázaný príspevok 28. apríla 2011 o 09:10:37

Pridal/a Rudolf Baranovič 28. apríla 2011 o 09:30:23

tak som si dobre tipol, ze si predplacas :D

Zakázaný príspevok 28. apríla 2011 o 10:06:57

Pridal/a Muro09 28. apríla 2011 o 07:43:53

:D

Zakázaný príspevok 28. apríla 2011 o 09:11:44

Pridal/a Muro09 28. apríla 2011 o 19:44:39

KBC I/II, ja mám asi dvesto, alebo tristo? sponzorov, len aby si mal na koho reagovať, ináč by si sa tu k smrti unudil :(

Pridal/a b0baz 27. apríla 2011 o 22:57:35

A kde to je napísané presne, že sa to týka konkrétne aj foto sekcie na SME ?

Neni o tom žiadna zmienka, nejaké komentáre a také tam je, ale čo sa týka fotiek zatiaľ žiadne info, čiže nič...zrejme...?

Pridal/a Rudolf Baranovič 27. apríla 2011 o 23:17:24

jasne, to sa tu len bublina nafukuje, v tejto sekcii asi spoplatnenie nebude, zatial.... :)

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 27. apríla 2011 o 23:51:36

V to dúfam, len ma mätie to, že sa napr používa jedno heslo a nick aj v diskusiách pod článkami, na blogu a aj na foto.sme. V žiadnom prípade som nechcel šíriť paniku...;-)

Pridal/a Igor 28. apríla 2011 o 08:35:43

leguan, v diskusiách na sme sa dá prihlásiť cez nick a heslo, na fotkách cez mail a heslo. Navyše môj pôvodný nick je Igor Ko a ten sa stále zobrazuje pri diskusii na Sme a tu sa zobrazuje upravený. z toho usudzujem, že fotky.sme sú asi nejakým spôsobom oddelené...

Pridal/a commandcom 28. apríla 2011 o 09:06:28

Je jedno, akym sposobom sa clovek prihlasi, nicky a hesla su identicke. Napriklad, ked sa prihlasim na moj blog, som automaticky prihlaseny vsade.

Pridal/a Igor 28. apríla 2011 o 09:21:33

samozrejme, že je jedno ako sa prihlásim a hesla nicky sú identické a je jedno kde sa prihlásim, som prihlásený všade. Ale malá drobnosť: na fotky sme sa môžem prihlásiť len cez:: @mail + heslo; na diskusie Sme sa môžemprihlásiť aj cez nick + heslo a potom je tu taká malá drobnosť, že na diskusie sme mám nick Igor Ko a na fotky.sme mám nick Igor. Inak je to presne tak ako si napísal ;-)

Pridal/a commandcom 28. apríla 2011 o 09:41:20

Je tu hiererchia nasledovna: Ked sa na administraciu blogu prihlasim prislusnym loginom a heslom, som automaticky prihlaseny vsade, ale na fotkach a v diskusiach na blogu pod nickom, kym na blogu samotnom pod menom, ktore musi byt realne. Tam moze v zavaznych pripadoch anonymitu povolit jedine admin blogu.

Pridal/a Igor 28. apríla 2011 o 09:50:18

No ale tu sa pod menom netreba prihlasovať, stačí ti účet z diskusií na Sme a napriek tomu tu môžeš mať iný nick na ten istý účet. tak usudzujem, že pravdepodobne to bude nejakým spôsobom oddelené. (to len na margo spoplatnenia)

Pridal/a commandcom 28. apríla 2011 o 09:57:06

Povodna informacia bola, ze bude spoplatneny nahlad na diskusie od stvrteho prispevku. Nikde som ale necital, ako to bude s uzivatelmi fotiek a blogermi. Smiesne by bolo, keby aj aktivny bloger, ktory vlastne vytvara ten spoplatneny obsah, nemohol citat reakcie na svoj vlastny blog, alebo fotku, iba do stvrteho prispevku... Snad by Natasa Holinova mohla nieco prezradit...

Pridal/a natasa.holinova 28. apríla 2011 o 20:05:05

ahojte,

Tibor, o situacii na blogu sa denne informuje v blogerskej diskusii "odkazy adminom". vselico sa este stale meni, ale diskutovanie pre blogerov pod ich clankami nebude obmedzene za predpokladu, ze maju centralny login (a to maju dnes uz vsetci aktivni blogeri).

co sa fotiek tyka, dam vediet, zatial predpokladam to iste. navyse, system diskusii na fotkach je oddeleny od zvysku SME.

pekny vecer vsetkym

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 28. apríla 2011 o 20:55:49

Vďaka za pohotovú odpoveď Nataša.

Pekný večer aj Tebe

Michal Legutký

Pridal/a commandcom 29. apríla 2011 o 07:53:48

Dakujeme vsetci fotosme fotici za info, Natasa...

Pridal/a Igor 28. apríla 2011 o 10:06:31

Presne ako píšeš - najlepšie by bolo, keby sa nám do tejto debaty trochu zamiešala Nataša Holinová, všetko bude jasnejšie.

Pridal/a Igor 28. apríla 2011 o 09:33:53

môžeš si to preveriť: na blogu som ti práve napísal ako Igor Ko, je tam odkaz na fotky. Keď si klikneš, dostaneš sa na fotky užívateľa Igor...

Pridal/a monísek 19. apríla 2011 o 18:00:08

chtěla jsem se prosím zeptat jak to je když tvořím koláž a používám výstřižky z novin....není to postihnutelné?....slyšela jsem že u koláží jako takových grafických nebo jak to mám nazvat se to bere jinak....může mi nějaký zkušený fotograf poradit....?....děkuji moc

Zakázaný príspevok 18. apríla 2011 o 10:15:08

Pridal/a bleeding man 18. apríla 2011 o 21:29:38

KAAAJO môžem s tebou len a len SUHLASIT !

Pridal/a Janet 18. apríla 2011 o 19:53:54

Karlíku u nás sa tomu hovorí ťuťulimuťuli !! :)

Pridal/a Brendy 18. apríla 2011 o 09:17:49

podla by bolo fajn, ze ak by sa fotka obkjavila na topkach dole,mala by sa zobrat prec z toho horneho vyberu...ale to opät stoji len cas...

Zakázaný príspevok 2. apríla 2010 o 00:09:46

Pridal/a foksamater 27. marca 2010 o 11:38:20

Ja mam fotky sme rad. Nieje to tu take profesionalne a puntickarske ako na inych portaloch. Aj ked aj tu sa najdu rozny kritici, ktory vas budu buzerovat za kvalitu zaberu,za nepredpisovu kompoziciu a tak dalej. A pritom zabudaju na to hlavne: aky pocit mam z tej fotky, pocit je najdolezitejsi. Plusom je aj to ze sa tu zmenil pocet autorov, aj ked mam pocit ze sa zmenilo len cislo trocha k realnejsiemu. Takze suma sumarum: UROVEN NEKLESA, ide iba oto ako sa budeme ku sebe chovat, pretoze FOTKY.sme to "SME" vlastne mi vsetci a nase fotky...

Pridal/a natalia_vesma 16. apríla 2011 o 18:39:47

nemôžem povedať, že fotky.sme nemám rada, nie som tu už tak často, ako v minulosti, ale rada sa zastavím a porelaxujem pri fotkách cez prestávočky. Nepáči sa mi, že pri zmenách, ktoré sa tu urobili, stránka stále chyby má, ktoré mala:

1.nezobrazujú sa komentáre všetky, aj keď si prečítate tieto slová: váš diskusný príspevok bol prijatý, zobrazí sa v priebehu niekoľkych minút, tak nejak vám to odpovie, ale nedočkáte sa a keď sa dočkáte, tak zase o niekoľko dni zmizne 2. Môžete vymazať komentáre k fotkám, miesto pod komentom odpovedz, objaví sa zmaž odkaz, teraz neviem, čo si o tom myslieť mám, naozaj nestalo sa mi to raz, ani dvakrát, ale bolo toho viac. Takže by som poprosila kompetentných, aby vyjadrili sa. Pre mňa je to odpoveď, kam miznú komentáre, nejde tu o komentár samozrejme, možno ho väčšina z vás považuje za hlúposť alebo nepodstatný, nepotrebný....ale na druhej strane, je to akýsi odkaz pre autora a informácia o tom, či fotka pocit vyvolala, aký autor čakal, ....

Pridal/a moronegro 28. marca 2010 o 16:03:41

más pravdu Román... netreba byt puntickár, ved sme len amatéri....

Pridal/a Peter Blahak 11. decembra 2010 o 20:48:20

"....ved sme len amateri..." tento argument ked vidim chce sa mi strasne smiat.

preco si kazdy mysli, ze tie poucky a ja neviem co este patria iba profesionalom? ...a kto su to vlastne ti profesionali? ti co fotia pre casopisy a noviny? ti co za to beru tucne prachy alebo ti co maju fotku vystudovanu a su uznavani umelci?

tie poucky o expozici, kompozicii a ostatnom tu nie su asi pre srandu kralikov. su tu na to aby aj uplny laik a totalny zaciatocnik zvladol remeslo. ak toto zvladne, moze vybocovat z ucebnicovych standardov a zacat tvorit.

Pridal/a bob.f 19. apríla 2011 o 08:53:48

ja mam len asi jeden vecny koment ci poznamku. moj nazor na profika je - v prom rade ak niekto foto studoval 4-5 rokov - tak ho povazujem za profika. ostatni sme len nadsenci a je uz na kazdom kam sa chce kto vypracovat. koniec koncov kazdy z vas nadsenocov kto nie je doktor si moze pozhanat knizky nastudovat si anatomiu a vsetky dalsie veci co doktori musia zvladnut za 6 r a ist sutazit s lekarom specialistom ze kto je lepsi. alebo detto mozte si nastudovat statiku kinematiku dynamiku pruznost a pevnsot vsetko o materialovom inziniertve(tu matiku fyziku ci des.geom ani nepsominam) a nech sa paci sutazit s ing....preto si myslm ze ak niekto nestudovany robi krasne fotografie...slape profikom na paty....alebo castokrat je ten amater lepsi ako profik ? nuz dufam ze sa profici nenahnevaju ale ... ak sa citia urazeny ... nech sa paci, anatomiu si mozu kupit po nete a zacat studovat....

Pridal/a commandcom 19. apríla 2011 o 09:08:03

Karol Kallay je stavebny inzinier...

Pridal/a bob.f 19. apríla 2011 o 13:58:23

no ved prave ..vids kam to dopracoval aj ked....raz som rozpraval uz davno vtedy som ani nevedel ze raz prepadnem foteniu s jednym znamym a dobrym fotografom..a on poznamenal ze uz za SOCIALIZMU boli isti ludia protezovani, preferovani - aj fotografi a bavili sme sa aj o p. Kallay....mimochodom zeby tento?

http://www.upn.gov.sk/regpro/zobraz.php?typ=kraj&kniha=56&strana=4&zaznam=50875

k tym profikom - za tych ako vravim ratam tych co studovali... ti ktori sa vypracovali svojou snahou a sebavzdelavanim, a zacali sa tym aj zivit - tych breme troska inak - preda len to nestudovali na skole ale ako hobby studium. a tiez tym netvrdim ze Kallay je zly fotograf....tu je jeho tovrba len tak.... btw to s dobrym sklom po 20-30 rocnej prraxi musi zmaknut aj masiar...

http://www.google.sk/search?q=fotograf+karol+kallay&hl=sk&rlz=1R2SKPB_enNO385&prmd=ivnso&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=D3itTaWgI8busgaBrZjiDA&ved=0CB4QsAQ&biw=1590&bih=795

datum narodenia

http://sk.wikipedia.org/wiki/Karol_K%C3%A1llay

16.4.1968 cize STB ak 2 roky

Pridal/a b0baz 19. apríla 2011 o 15:43:36

BOB, nerozumiem tomu asi správne..."ti ktori sa vypracovali svojou snahou a sebavzdelavanim, a zacali sa tym aj zivit - tych breme troska inak - preda len to nestudovali na skole ale ako hobby studium.."

Nechápem ako inak ich mám brať ? Však ak sa vypracujú vlastnou šikovnosťou a bla bla bla, tak to je predsa výborné nie ? Ak sa dokážu ešte aj predať, kupuje sa to, tak to je - bingo bango bongo no ne ?

A to či študoval, alebo nie je predsa jedno...? 

Čo sa vlastne rieši ?

Pridal/a bob.f 19. apríla 2011 o 18:08:01

ja som sa len vyjadril k tomu ako chapem slovo profik ja - samozrjme ze tych co sa vypracovali berem inak - presne ako to pises ty...ze su to sixe Profesionali ale INEHO rangu ako ti studovani - ti su studovani skolovani profici. asi tolko.

Pridal/a commandcom 19. apríla 2011 o 14:17:36

Kallaya poznam osobne a jeho fotky velmi dobre. Vrcholom jeho tvorby bola jeho prace pre GEO a pre agenturu Bilderberg. Tam sa "becka" nechytaju. Osobne ma najviac inspirovala jeho kniha "Italy Today", ktoru nafotil v 1960 (http://www.maxgallery.sk/clanky/56/karol-kallay--italy-today ). To je priam "ucebnica streetu". Druha kniha, ktora ma uputala, bola kniha "Franz Kafka und Prag". Uputalo ma na nej spojenie fotky s mystickymi a filozofickymi textami Kafku. Osobne som s Kallayom mal moznost viac krat dlho rozpravat nad fotkami. Ku kazdej fotke si pamatal historiu jej vzniku. Vtedy som robil v KODAKu a organizoval som pre neho tachnicke spracovanie viacerych jeho vystav, vratane jubilejnej k jeho sedemdesiatke v Narodnej galerii. Okrem toho som sa poznal s jeho mladsim synom, chodili sme spolu ako chlapci do skautu. Kallaya si vysoko cenim, nielen ako fotografa, ale aj ako cloveka. Pravdou je ale, ze jeho niektore knihy, anma ostatne, nemusim...

P.S. STB? malo ludi dokazalo cieleny "zaujem" odmietnut. A mnohi o tom ani nevedeli. Preto to neriesim.

P.P.S. No a s tym "masiarom" to prilis nesedi. Kallay nafotil mnohe svoje najlepsie fotky starym Nikonom FM2.  

Pridal/a bob.f 19. apríla 2011 o 18:26:52

hm zvazky UPN neklamu nemam k tomu co dodat. neviem aky je to clovek neriesm, ja sa mozem kazdemu aj svojim detom smelo pozriet do oci. ani moji rodicia nikdy v strane neboli. ale prezradim este jednu pikosku za prihlasku na VS ste dostali 5b za rodica v strane 2 b za narodnost, nahodou som raz asi v 2 rocniku triedil dake materiali a ked sa to rozsypalo vysli z toho VS prihlasky(kazda v obalke), podotykam ze tam boli body tak po 0.2 0.5 tak do 2b za olympiady... este raz opakujem ze podmienky nemali vsetci rovnake.... ked uz ospevujes p. Kallaya - ja len vravim co som pocul od ineho vyborneho mladsieho fotpgrafa(neverim vsetkemu co pocujem) - preto som si to overil. a dalsi link zaujmavy najmo po riadok o skartacii

http://spravy.pravda.sk/sk_domace.asp?r=sk_domace&c=A070603_103130_sk_domace_p23

inak Tvoje informacie su presne asi ako JPP Kallay nie je stavebny inzinier ale ekonom (VSE Komenskeho BA)..... takze tolko k Tvojim zarucene presnym informaciam.

Pridal/a Rudolf Baranovič 19. apríla 2011 o 18:53:28

neviem na zaklade akeho popudu sa tuna zacala tato debata. Ale poviem len tolko, ak chcem citat politiku, najdem si taku stranku, ak chcem realxovat, otvorim si fotky.sme. Preco musime vsade vnasat nieco ine ako to, co tam patri. Toto som vobec nepochopil, naco sa to tu vytahuje, mne to osobne nie je po chuti, lebo som chcel relaxvat, nie sa zaoberat politikou. Je kopec inych stranok, kde to mozes riesit.

Dakujem za pochopenie.

Pridal/a Brendy 19. apríla 2011 o 14:35:55

neviem preco je na Slovensku (i v Cechach)tendencia riesit ludi,co nieco v zivote dokazali-mna osobne vobec nezaujima,kto si co politicky mysli(dokial neublizuje),ake ma nabozenstvo a podobne...zaujima,ci nieco dokaze ,a ked to tak je, tak to ocenujem ...

Pridal/a bob.f 19. apríla 2011 o 14:12:01

oprava rok narodneia 26.4.1926

Pridal/a Janet 19. apríla 2011 o 10:54:43

o jeeeej tak to mám čo dohánať !!! :D

Z môjho krátkeho pozorovania fotografického sveta sa dobrý fotograf rodí a stáva v správnom prostredí a v správnom čase !!

Pridal/a Rudolf Baranovič 14. decembra 2010 o 17:53:10

suhlasim so vsetkym co si Peter napisal, zvlast posledny odstavec akoby som ja pisal, vlastne som to tu uz aj vo viacerych debatach pisal, k tomu nemam co dodat. A ako Tatiana pise, kazdy kto vystavi fotku na web takehoto zamerania, t.j. kde sa fotky hodnotia a diskutuje o nich (dodnes si niektori uzivatelia tychto portalov ich mylia s fotogaleriou ), by mal pocitat, ze sa moze stat, ze niekto bude fotku hodnotit, ci komentovat. A kazdy ju bude hodnotit tak ako vie, niekto aj tak ako mu h.....a narastla. A uz sa len staci rozhodnut, ci kritiku prijme, neprijme, alebo bude diskusiu ignorovat. Mne vystavovanie fotiek na nete len a len pomohlo, za rok som sa dostal niekde, o com by sa mi pred rokom ani nesnivalo, za to vdacim mnohym, co su tu, nebudem ich menovat len preto, aby sa niekto neurazil, na koho by som teraz zabudol. :) Podla mna ste tu vsetci fajn ludia a preto sem dennodenne chodim. Viem ze obcas rozdavam aj drsnejsiu kritiku, ak ju niekto nechce, staci mi napisat, oslovit ma a normalne to vyriesime :). Rada pre vsetkych na zaver, ktora velmi pomohla aj mne: Ked dostanete kritiku na fotku, neberte to osobne, nie je to predsa kritika na VAs. A nakoniec ide len o zabavu :)

Pridal/a Tatiana Cocherova 14. decembra 2010 o 15:43:56

Tak to by som aj ja rada vedela, kto su ti profici. Dobry koment.

Kazdy by sa mal snazit o to najlepsie ako vie, ale zas na druhej strane, kazdy ma iny meter a niekomu staci aj menej pre radost z fotenia a hlavne ono tu nikde nie je napisane, ze aky skuseny fotograf musis byt, aby si mal pravo vstupit do klubu "fotky sme".... par don za ironiu...

ale, aby som bola vyvazena, ak uz ako amater hrubeho zrna vycapim svoje ubohe diela na web, musim ratat s kritikou a musim byt schopna ju prijat, vlastne by som za nu mala byt vdacna (a ja teda som) a ked nahodou nesuhlasim, tak co? no nic, necham si svoj nazor, odignorujem, ved je to len diskusia. 

Pridal/a Janet 11. decembra 2010 o 21:11:54

Peter Blahak ta posledná veta je super a s názorom plne súhlasím...už som tu dnes písala pod fotkou od Brendy, že porušovať pravidlá nemôže každý..v prenesenom slova zmysle platí : čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi a toto si presne Peter vystihol v tejto tvoje vete.

Ešte snáď doplním, že úroveň fotiek tu na sme neklesá, to iba sa nám tu dlhšie prebývajúcim iba zdá, lebo stúpajú naše nároky podľa vedomostí o fotení a fotografii.

O tom sme sa viacerí presvedčili min. týždeň v piatok, keď sme hodnotili fotky od najstarších podľa kľučového slova zima... :) aké "zázračné" fotky skrýva tunajší archív ..:)

Pridal/a Janet 27. marca 2010 o 11:50:57

foksamater stotožňujem sa plne s tvojimi slovami..krásne si to napísal...ten záver je bodka :)
Pridal/a natasa.holinova 27. marca 2010 o 12:20:44

foksamater, tvoj nazor ma vyslovene potesil, vdaka ti zan. :)

Pridal/a commandcom 28. marca 2011 o 14:51:45

Milí priatelia, je tu nový blog na tému Fotky.SME http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/260769/Sladkasty-balast-Nielen-na-FotkySME.html
Zakázaný príspevok 28. marca 2011 o 23:14:11

Pridal/a commandcom 30. marca 2011 o 21:53:50

Vďaka, Karlíku... Áno je iná doba, ale ja som starý fotograf. Zrejme tu inú dobu vnímam ináč. Kedysi, keď som chodil na strednú školu a na rádiu Luxemburg leteli Slade, tak sme tomu začali hovoriť "komercia". A ako rockoví puristi sme to absolútne ignorovali a na diskotékach (čuduj sa svete) sme púšťali Deep Purple a Yes. A tak vnímam aj dnes "mainstreamovú" fotografiu. Je to nielen komercia, ale najmä "sladkastý gýč". No, a kto by si chcel prečítať inkriminovaný článok, tak tu je ešte raz link: http://tiborjavor.blog.sme.sk/c/260769/Sladkasty-balast-Nielen-na-Fotkysme.html 
Pridal/a sonyk 30. marca 2011 o 21:59:09

clovek tu dojde po roku a hned odkaz na blog :))))

Pridal/a commandcom 30. marca 2011 o 22:13:56

Vidis, Sonyk... Svet sa meni..

Pridal/a sonyk 30. marca 2011 o 22:39:04

hmmm,nudaaaaa podme sa hadat

Pridal/a Brendy 30. marca 2011 o 22:57:40

peace,ziadne hadky

Pridal/a Igor 30. marca 2011 o 22:35:42

commandcom strašne by ma zaujímalo, kam si na tie diskotéky chodil? V lodenici som totiž pár krát Purple púšťal :-)

Pridal/a commandcom 31. marca 2011 o 07:41:08

My sme na ne nielen chodili, ale aj robili :-)

Pridal/a Igor 31. marca 2011 o 17:27:31

Tak to sme sa asi nestretli, ja som chodil len na tie, ktoré som robil... :-)

Pridal/a natalia_vesma 21. decembra 2010 o 16:14:43

... nevedela som, že je na stránke problém prijať vianočné želanie a novoročný pozdrav, myslím si, že + je symbolické a mnoho kriku pre nič, nakoniec sviatky pominú a fotky sa aj tak zmažú, nebudú tam večnosť. Ak to tak vadí, budem prvá, ktorá svoju vianočnú zmaže a zavinšujem všetkým poželanie tu, nikto nemusí hodnotiť a nikto zase vyčítať, že fotka je nevkusná, alebo nevyhovujúca. Správame sa ako malé deti. Neuvedomujeme si, že sú oveľa dôležitejšie veci. Každý sme iní a mali by sme svoju dôstojnosť zachovať. Iskra k iskre a je z toho oheň, na jednej strane vzájomné osočovanie a na druhej obviňovanie. Vinní sme všetci, tak nikoho nebudem obviňovať. Prajem krásne Vianoce, nech čas zázračný aspoň pohladí nás a dovolí sebaúctu človeka zachovať, ak splní sa, potom vzájomná úcta k druhým nestratí sa. Nech teda nový rok aj zmenu znamená do svojho vnútra aj k druhým v kladnom zmysle slova. Všetko dobré želám

Pridal/a Milan Marko - fajer 21. decembra 2010 o 01:26:44

"Niekto" napísal Murovi09 k vianočnému želaniu, asi na oplátku, že on mu želá trochu inteligencie. To už je vrchol! Akou inteligenciou potom asi oplýva autor tejto poznámky? Tak toto naozaj nemusím, aby mi niekto kazil sviatky a záver roka, takže dovidenia niekedy v budúcom roku, takže šťastné a veselé.....

Pridal/a commandcom 21. decembra 2010 o 08:04:07

Na margo pisateľa "inteligentného" želania pre Mura09 by som odcitoval iba jedno indické porekadlo, ktoré uvádza Rudyard Kipling vo svojej Knihe džunglí: "V září se šakal narodil, v říjnu, v čas dešťú děl: Ne, takovouhle povodeň jsem jakživ neviděl..."

Pridal/a russtier 21. decembra 2010 o 09:04:32

... načo si kaziť čas pokoja, pohody a mieru "inteligentnou" poznámkou tohto ťažkého art-intelektuálneho snoba...škoda rečí...

Pridal/a DeusExMachina 21. decembra 2010 o 11:32:05

tieto fejsbukoviny neriesim, lenze si celkom dobre pamatam ako bol tebou spominany "ťažký art-intelektuálny snob" istou dvojicou nazvany homosexualom, psychopatom a opicou...to len tak, aby bola nejaka objektivita.

Pridal/a russtier 21. decembra 2010 o 11:59:11

...hovorím, že škoda reči...!!! ...kvôli objektívnosti chcem Ti pripomenúť, kto s tým vždy začína...aj teraz... a tým som skončil....

Pridal/a DeusExMachina 21. decembra 2010 o 12:12:12

vsak klud clovece, tie vykricniky si setri lebo sa ti minu...ked raz pises do verejneho fora, tak holt diskusia nemusi koncit tvojim prehlasenim skoda reci...s KBC som mal mozno viac konfliktov ako on s tymi dvoma, neboj sa, nie som jeho ochranca ani nic podobne. a zacat vyratuvat kto co zacal je detske...napriklad ti napisem, ze momentalne sa musim velmi brzdit pri zaplave PF-iek, ktore su nieco naozaj uchvatne (bohuzial v negativnom zmysle). Minuly rok (predminuly?...to je jedno) som sa opovazil hodnotit nejaky z tychto skvostov a to, co sa spustilo bol uzas...aspon som sa dozvedel aky som chrapun a odkundes ze som si -neuveritelne- dovolil hodnotit fotku na fotoserveri a nenapisal to co ostatni.

Pridal/a paavuk 21. decembra 2010 o 12:21:23

mam to kydanie v zivej pamati pozerajuc na niektore vianocne vytvory na fotky sme, ale to si mohol cakat, urazit "ducha Vianoc" sa nepatri :D 

Pridal/a Brendy 21. decembra 2010 o 12:58:10

tolko tu bolo priani a ja by som si zelala,aby na tejto stranke bolo co najmenej osobnych utokov...ja osobne rada fotim(nic viac),ale obcas je az prilis vela reci okolo,ktore idu obcas"na telo"a z toho nemam velku radost...neviuem, ci sa mi tak v kratkosti podarilo povedat tu podstatu...

Pridal/a Rudolf Baranovič 21. decembra 2010 o 13:39:36

Mili priatelia (to myslim uprimne a vsetkych). Viem ze emocie su silna vec a nie kazdy ich zvladame drzat na uzde, ani ja nie som iny. Ako vsak niekto uz spomenul, sme tu dospeli ludia a ti by naozaj si nemuseli nieco vracat a stale sa pozerat dozadu, co sa stalo. A skusme "aspon" v tieto predsviatocne a nasledujuce sviatocne dni sa tu vzajomne neosocovat, skusme na tie emocie v negativnom zmysle zabudnut. I ked by sme tak mohli konat  stale, ja prosim za vsetkych, urobme tak aspon teraz. Nema predsa vyznam teraz robit tabory za toho a za ineho a kazit si tu celkom normalne vztahy.

Premenme tieto negativne emocie na pozitivne a venujme sa tomu, kvoli comu sem chodime. Prosim o tak vela? Alebo chcete povedat, ze toto nedokazete a ze musite pokracovat, aby bola dosiahnuta akasi fiktivna spravodlivost, zadostucinenie ?

Ja Vam vsetkym verim a vsetkych si Vas vazim a viem, ze taki nie ste!

P.S.: Deus, mne mozes hocikedy okomentovat ktorukolvek fotku, aj PF-ku, budem len povdacny. Predsa aj ta PF-ka je tiez len fotografia (aspon tu moju povazujem tak)

Nech su pozehnane vianoce kazdeho z Vas a prajem Vam ich pokojne prezitie .

Zakázaný príspevok 21. decembra 2010 o 12:10:39

Zakázaný príspevok 14. decembra 2010 o 09:31:53

Pridal/a Milan Marko - fajer 14. decembra 2010 o 01:38:19

Myslím, že každý má kúsok pravdy. Pre mňa je toto fórum v prvom rade výborným relaxom. Priznám sa, že som jeden z tých, ktorý sa nesnaží, aby každá fotka "dýchala umením", mnohokrát zavesím foto, ktoré je od tohoto zámeru nahony ďaleko, aj keď viem, že to od niekoho schytám, ale dám ju, aj keď len na jeden večer, stačí že na nej vidím nejaký zaujímavý moment Pri fotkách, na ktorých mi záleží, napr. pri bielej sérii, ste pre mňa výborným barometrom, či idem správnym smerom, alebo som šliapol vedľa, tak ako nedávno Predsa len je to experiment, a snažím sa hľadať nové námety, samozrejme nie každý sa musí hodiť, takže tu mi vecná kritika, ako aj nezáujem o konkrétne foto, veľmi pomáha. Nepáči sa mi však, ako mi napísala nedávno jedna osoba, aby som bielu sériu nedával tak často, lebo že aj tým, ktorým sa páči, sa páčiť prestane. To už nie je konštruktívna kritika. Nikdy by som si  nedovolil inému diktovať, aké fotky má dávať, a aké nie, a dokonca vyjadrovať názor za iných. Je to každého súkromná vec. Navyše sú to fotky, ktoré ma momentálne charakterizujú, dosiahol som s nimi svoj prvý úspech na výstave, od ktorého sa odvinulo to, že teraz cez víkend som bol oslovený, či by som nenafotil fotky k jednému románu. Je to príbeh, vízia, o smerovaní sveta, s prvkami sci-fi, ktorý sa odohráva v bližšie nedefinovanom prostredí, preto by chcel jeho autor fotky na spôsob bielej série. Zatiaľ mám z toho v hlave, po prečítaní pár kapitol, menší zmätok, ako aj rešpekt, či sa mi podarí preniesť tieto myšlienky do fotiek, a či sa na to vôbec dám. Ešte raz ďakujem tým, ktorých tieto fotky oslovili, lebo bez Vás, by sa toto všetko nikdy neudialo.

Pridal/a russtier 14. decembra 2010 o 08:30:41

...ako Ťa poznám fajer, určite si s tým poradíš... a už sa na ne teším....!!!

Pridal/a russtier 13. decembra 2010 o 13:16:23

Pre mňa je tento portál už dva roky neskutočnou zábavou... Vaše obrázky sú pre mňa príjemným vytrhnutím z každodennej všednosti... teším sa takmer pri každom kliknutí na obrázok, aký bude, čo ma poteší, fantázia pracuje a stres opadá... pre mňa je preto prvoradý príbeh a emócie.. a tak sa aj pozerám na Vaše mnohokrát skvelé obrázky... patrím medzi tých, ktorí doslova intuitívne fotografujú to čo ich upúta a priznám sa, že toho o technike a kompozícii zďaleka toľko neviem ako napr. ruigier, brk a ďalší...  aj keď pripúšťam, že  kompozícia a technika sú akýmsi základom pre pozitívny impakt obrázku... keď ma však z obrázku chytia emócie, pozerám naň, často sa k nemu i vraciam, potom vôbec nerozmýšľam o technike a kompozícii... skrátky bavím sa a je mi dobre... 
Pridal/a avaata 13. decembra 2010 o 23:41:43

suhlasim plne, som tu necely rok a tesim sa pozerat rozne fotky , rozne styly, rozne spracovania, ponatia...mnohe sa mi pacia, a preto rada ohodnotim, lebo ma zaujmu, hoci odborne sa vyjadrit nedokazem...a som tiez rada, ze aj moje fotky niekomu urobia radost...potesenie pre oko...a som tiez rada, ze sa tu mnohemu naucim, rada si dam poradit...a...a asi som aj zavisla uz od fotky.sme...lebo kazdu volnu chvilu, aj ked len na par minut, sem vzdy rada nakuknem...

Pridal/a Palorco 13. decembra 2010 o 13:43:45

Hovoríš mi s duše. Veľa som sa tu naučil vďaka dobrým fotografom ktorý sa pozrú na fotku amatéra a kvalitne ju ohodnotia. T.z. že nie len pochvália a skritizujú, ale aj poradia ako a čo upraviť. 

Pridal/a Brendy 13. decembra 2010 o 13:53:54

Ja osobne si myslim, ze fotka je vtedy uspesna,ked oslovi odbornika i laika(odbornika po odbornej stranke,laika po naladovej...)obidbve stranky maju svoj vyznam-hoci trochu iny...

Pridal/a Jaster 13. decembra 2010 o 14:52:10

takto akosi by to malo byť

dobrá fotografia by sa mala páčiť laikovi, ale mal by byť spracovaním akceptovaná aj odborníkom 

Pridal/a Tatiana Cocherova 14. decembra 2010 o 15:35:09

JasterSaurus, tak toto bolo povedane najlepsie

Pridal/a Daniela Q. 15. decembra 2010 o 12:22:55

Páči sa mi tu uvoľnená atmosféra, živá diskusia a chuť experimentovať a dávať neštandartné pohľady, to je vždy obohacujúce a keď mi niečo nesadne námetovo a spracovaním, radšej sa nevyjadrujem.  Keď viem, pomôžem nejakými technickými radami, na obsah sa často môže pozrieť po nejakom čase inými očami každý.  Len cez právo na svoje vlastné videnie a nosenie kože na trh, bude na svojej ceste... a tá radosť z nej stojí za občasné nepochopenie...A pri tom je  možnosť spontánnej spätnej väzby je nenahraditeľná. 

Pridal/a Janet 11. decembra 2010 o 20:20:38

Fotky.sme !!?? to sú autori a ich fotky, ktorým sa medze sa nekladú !!!! :) každý fotí, čo chce, kde chce a vkladá tu, čo uzná za vhodné...každý hodnotí čo chce a ako chce a píše aj svoj názor, ktorý nemusí byť akceptovaný autorom, ani väčšinou...kto chce odíde, kto chce príde, raz sú fotky lepšie, raz sú horšie, ale vždy sú jedinečné ako život a človek sám ...A  TAK  TO MÁ BYŤ..

Neviem presne, kto má napísané v profile, že : Neberte život vážne, aj tak nevyviaznete z neho živí !!!

Oslovil ma, a aplikujem podľa neho aj svoj postoj k fotkám, neberte fotky.sme príliš vážne, kto to myslel vážne už odišiel ...:)

Pridal/a paavuk 11. decembra 2010 o 21:36:14

Este by som dodal, ze kazdy svojimi komentmi a posobenim vytvara obraz o sebe ;)

Pridal/a Janet 11. decembra 2010 o 20:21:50

...neberiem ...:)

Podrobné údaje o téme

Téma: FOTKY.sme
Stav témy: otvorená
Založil/a: Brna Roman
Založené: 25. marca 2010 o 13:56:11

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.