Sme.sk » fotky.sme.sk » Diskusné fórum » Voľná diskusia » Čo sa mi na foto sme nepáči

Čo sa mi na foto sme nepáči

Podarilo sa mi otvoriť  tému. aspoň dúfam.

Diskusné príspevky:

Pridal/a paavuk 14. marca 2011 o 17:58:37

funkcia "miznutie fotiek" sa preniesla aj na novy server, DAKUJEM :D

Pridal/a Janet 14. marca 2011 o 10:57:16

..primrznutééééé TOPky...už 4 dni to isté !!???

Pridal/a natasa.holinova 14. marca 2011 o 12:27:52

Janet mila, si admin helper. mozes mi, prosim ta, posielat problemy mailom? najdem ich rychlejsie, a nielen teraz, ked som na dovolenke, ale plati to aj bezne. dakujem velmi pekne.

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 14. marca 2011 o 17:11:12

stále to hapruje, už ma to začína odrádzať ...

Pridal/a vigis 11. marca 2011 o 21:39:13

čo je to diskusný krúžok o Keksíkovi??:-)) Nataša ja som tu pomenej posledný mesiac,ale žiadne zlepšenia som nezistil.pri preklikoch mám vložené foto,potom nemám,dal som koment a o minútu tam nie je . a to opozdenie?? veď sa všetko zrýchluje a vy mi príspevok uverejníte -keď to pôjde takto ďalej tak zajtra??

Pridal/a natasa.holinova 11. marca 2011 o 23:46:41

veru, recami o Keksikovi som chcela odviest pozornost od technickych problemov portalu. :) toz, nevyslo to.

myslela som, ze neskore zobrazovanie komentov je uz od 3. 3. vyriesene, takze dam opat vediet programatorovi. vdaka za info.

ked pises "pri preklikoch mám vložené foto,potom nemám", spravne chapem, ze ti odkraca vlozena fotka? prosim, bud konkretnejsi, lebo nikto mi nic podobne nehlasil a naozaj teraz netusim, o co opat ide.

dakujem a prosim o trpezlivost

Pridal/a vigis 12. marca 2011 o 00:03:06

skúsim stručne a jasne: vložím foto, idem na všetky foto sme,o 1 min sa vrátim na svoju stránku a vložené foto tam nie je. nemusím opäť vkladať,len tým Vašimi časovými posuvmi asi naozaj cestujem v čase.proste po vloženi fota,komentu a pod.,ktoré sa u autora zobrazí sa po preklikoch na iné  fotá na portály a vrátení späť na toho istého autora stratí a  určitý čas tam  nie je .objaví sa až s pozdením,ktoré máte asi nastavené na všetky prevedené úkony (ale je to strašne dlhý čas)

Pridal/a natasa.holinova 12. marca 2011 o 00:12:50

jasne, vdaka.

Zakázaný príspevok 12. marca 2011 o 00:31:24

Pridal/a natasa.holinova 12. marca 2011 o 01:01:42

toz, z posty ti nedokazem mazat. :)

inac jasne, vdaka za pripomienky.

Pridal/a M5 12. marca 2011 o 01:33:48

by ma zaujimalo, ci sa na tych zavadach aj pracuje.. :D

Zakázaný príspevok 12. marca 2011 o 13:12:20

Pridal/a Brendy 11. marca 2011 o 22:34:38

no vigis my ludia stale vymyslame akesi lepsie systemy.ale nie je to take lahke,vzdy musime dohanat napady s realizovatelnostou...vsetko chce svoj cas..

Pridal/a vigis 11. marca 2011 o 22:47:16

brendy ja súhlasím,ale načo sa ponáhľať,ak to nemám vyskúšané.mohli 1-2 mesiace dlhšie testovať a hotovo.ale najlepšie sa testuje na ...nazvem to slušne... účastníkoch ,veď oni budú kričať ,nadávať...

Pridal/a Brendy 11. marca 2011 o 23:06:12

no Vigis,veru tak to bezi vo svete v mnohych odvetviach a my ludia si vytvarame uponahlany svet...aj mne to vadilo, ze texty objavuju neskor,ale koniec koncov nie je o az take podstatne aby sme sa stale stresovali a stresovali inych...vsak sa to doriesi-aspon v to verim...

Pridal/a commandcom 2. marca 2011 o 10:15:08

V podstate su dva problemy:

sifrovanie textov v popise fotky a neskore replikovanie nahodenych, ci zmazanych, obrazkov a komentarov. Ako keby to server bral z nejakych dvoch zaloznych verzii, kde ostanu az dva stare stavy, ktore sa postupne cyklicky natahuju. Po case, tak po stvrt hodine, ak clovek to stale refresuje, tak sa komentare aj nove obrazky zobrazia spravne, ale sifrovanie textu ostava...

Dufam, ze to programatorom pomoze problemy vyriesit, ale admin by sa mal aspon vyjadrit "vo co go"...

Pridal/a natasa.holinova 3. marca 2011 o 10:26:22

Tibor,

problem s "popiskami" mal byt odstraneny uz 1. 3. a odvtedy by sa novo editovane texty mali zobrazovat spravne. ja som nestretla nijaky iny - poprosim poslat link, ak sa to niekomu objavi - pomoze nam to.

oneskorene nacitavanie komentara aj hlasovania je sposobene tym, ze
vysledok je pre vyssiu rychlost stranky zacacheovany na urcitu dobu
(zopar minut) a az potom sa obnovia prispevky. tento problem uz programatori riesia.

vdaka

n.

Pridal/a golconda 8. marca 2011 o 15:18:53

Nataša, čo som si všimla, ešte nefungujú nasledovné veci:

1. pri zozname fotiek ak chceš ísť napríklad na stránku 16, číslo napíšeš do okienka "Prejdi na stránku" a stále ťa hodí len na stránku č.1

2. vyber "najlepšie"  za "celé obdobie" (urobí výber za posledných 7 dní)

3.  detto najnavštevovanejšie...

PS. Ozaj, nemala by si chuť zavítať v máji medzi nás ? http://fotky.sme.sk/fotka/181305/fotostretko-c-4-alebo-spanodolinske-foto-santenie-2

Pridal/a natasa.holinova 8. marca 2011 o 16:55:07

dakujem pekne. :)

PS: ej, mala by som, veru. napisem do klopacky, ci moze ist aj jeden pes.

Pridal/a Muro09 8. marca 2011 o 19:42:59

Mne sa na fotky.sme.sk nepáči, že admin Nataška Holinová nechce prísť na fotostretko, lebo sa bojí o svojho hava, ktorého by sme vplyvom endorfínov mohli uhryznúť. Nataška prídi, košíky na papuľke každého účastníka sú povinné, havovi sa nič nestane.

Pridal/a natasa.holinova 9. marca 2011 o 15:54:54

beriem do uvahy. :)))

vcera som napisala do klopacky, ci moze prist aj pes, ktory NEFOTI, ale je ochotny za seba zaplatit. dame sa prekvapit, lebo zatial sa neozvali.

Pridal/a Muro09 9. marca 2011 o 16:47:32

Nataška, o psa sa neboj, ja ho zoberiem na nočnú prechádzku (dúfam že nie je ako Alf, čo žerie mačky) a všetco ostatní môžete do rána kľudne hodovať :-)

Pridal/a natasa.holinova 10. marca 2011 o 12:11:50

Keksík dakuje, suhlasi, ale kedze by aspon tu a tam potrebovalk vojst do budovy, musi pockat na odpoved z vyssich miest. :)

Pridal/a golconda 11. marca 2011 o 16:50:21

Na http://klopacka.sk/index.php?&link=ubytko&lang=sk som sa dozvedela, ze pes ma cenu 5 euri... takze to s tebou a keksikom vyzera nadejne?
Pridal/a natasa.holinova 11. marca 2011 o 20:48:12

jeeej, no to som si vobec nevsimla. vdaka, v tom pripade to vyzera velmi nadejne. :)

inac to pred Keksikom nikto nevravte, ze ma cenu 5 €, je trochu citlivy...

Pridal/a Janet 11. marca 2011 o 21:02:18

nooo  tak sa teším !!! mohol by sa uraziť, že on to ma také lacné !!??? :)

Pridal/a Brendy 11. marca 2011 o 21:11:40

No len aby ten Keksik po tom vikende nepotreboval psychoterapouta za 100€...tak  treba slusne s nim zaobchadzat...

Pridal/a gaidheal 11. marca 2011 o 21:40:29

joooj, ale vás je, ale to ja sa tam už s tými mojimi štyrmi asi nezmestím :-)

Pridal/a golconda 11. marca 2011 o 22:00:46

Barborka veru tak...ty sa ešte zmestíš, ale vieš si predstaviť, čo by narobili tí tvoji štyria s kocúrom Murom? ;-)

Pridal/a Muro09 11. marca 2011 o 22:15:07

Barborka, kľudne zober sebou aj havkov, som na protézach, takže nejak im neublížim :-)

Pridal/a Janet 11. marca 2011 o 17:04:36

Ivka myslím, že Klopačke doplníme fotogalériu !! ?)

Pridal/a Michal Legutký (leguan) 11. marca 2011 o 20:16:21

Keď som pozeral ich stránku, aj by nebolo od veci :-)

Pridal/a golconda 11. marca 2011 o 19:13:20

dobrý nápad, možno nám dajú zľavu :-)

Pridal/a Muro09 10. marca 2011 o 18:47:33

Keksík môže prísť do hlavného stanu aj niekoľkorát za noc, niečo si zobnúť :-)

Pridal/a Janet 11. marca 2011 o 16:27:39

jaaaj Muro aj ja chcem niečo zobnúť !!! :)

Pridal/a golconda 8. marca 2011 o 19:40:36

výborne...môžem ťa zapísať na listinu?

Pridal/a commandcom 4. marca 2011 o 14:14:17

Diky Natasa, tusil som, ze to bude cache...

Pridal/a commandcom 28. februára 2011 o 12:23:07

Halo admini, robte nieco s tym sifrovanim textu atd...

Pridal/a Martuschka 1. marca 2011 o 19:18:24

mne sa nepáči , že od 01.03.2011 nejde čislovanie počtu videní. Načo vkladať fotky ak aj tak nikto nepozera?

to čo sú za"vylepšenia"

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 1. marca 2011 o 19:53:57

stále problémy

Pridal/a Rudolf Baranovič 1. marca 2011 o 21:45:02

tusim sa to miesto zlepsovania zhorsuje, cislovanie nefunguje, komentare vidim, nevidim, atd., atd.....

Pridal/a jozzzo 2. marca 2011 o 01:18:30

treba si dat par dni pauzu, nenavstivit to tu, pripadne len kuk a prec :) ja tak teraz praktizujem... :)

Pridal/a avaata 1. marca 2011 o 20:55:50

vsak mi neberie komentare...

Pridal/a M5 27. februára 2011 o 11:53:59

tiez si myslim a mam tu skusenost, ze tato galeria SME funguje velmi prapodivne, neviem na akych splasenych algoritmych funguje, ale neni to vobec dobre... (!)

slimacie tempo nacitavania stranok, zobrazovanie nahladov vyzera ako nezaostrene vycvaky, nestastne vkladanie neobmedzeneho poctu fotiek... :)

Pridal/a Brendy 27. februára 2011 o 14:45:33

hm-zmeny byvaju tazke-citam koment k svojej fotke,chcem odpovedat-nakliknem a koment je prec...a zajavi sa az po istom case...

Pridal/a golconda 27. februára 2011 o 08:46:34

vcera som vo Forume - cast Poradna ku stranke dvakrat otvarala temu ku kodovaniu textov v popise fotografie - urcite ste si viaceri vsimli, ze tieto texty su dekodovane - miesto niektorych pismen s dlznami a makcenmi vklada seriu viacerych znakov a potom je cely text necitatelny - tomuto sa da vyhnut, ze sa text bude pisat bez interpukcnych znamienok. Horsie je to, ze sa straca akekolvek formatovanie tohto textu - riadkovanie, odstavce, tucne, podciarknute pismo a pod.

A co je zaujimave - mnou vytvorena nova tema sa vobec neobjavila na titulke - ked som po nej patrala, zistila som, ze jej bol prideleny datum 29.10.2009 a podla toho bola v zozname tem zaradena niekam doprostred. Vid foto:

http://fotky.sme.sk/fotka/179738/fotostretko-c-4-alebo-spanodolinske-foto-santenie

Preto do tretice upozornujem na tento novovzniknuty problem (sposobeny asi tym presunom na iny server) a dufam, ze bude coskoro odstraneny 

Pridal/a Rudolf Baranovič 27. februára 2011 o 11:07:58

pridavam postreh, ja som napisal popis fotky bez diakritiky a detto to robi to iste, test je necitatelny.

Dakujem za rychle odstranenie problemu.

Pridal/a vigis 26. februára 2011 o 21:43:15

to čo za bordel?? skáče to hore dolu,vrátiť sa na hlavnú stránku problém. no " VYLEPŠILI STE TO SUPER"

Pridal/a Igor 26. februára 2011 o 23:20:51

akcia sa volala "server proti juhu", ale mám pocit, že sa mala volať "server proti všetkým a všetkému" :-/

Pridal/a b0baz 27. februára 2011 o 07:35:55

Treba to určite ešte doladiť, nejak divne sa to správa. Takisto Exif zobrazuje nie úplne ideálne, chýbajú lomítka v časoch atď...
Pridal/a marcel 25. januára 2011 o 06:56:08

Chcel by som sa spytat kam mi zmizla fotka bezdomovca-Rany osudu,z najlepsie hodnotenych fotografíí,bola tam len dva dni,ma 60 hlasov,tesil som sa ze bude na prvom mieste,co by ma posunulo v tvorivej praci v pred.Ale ked ze sa uz neukazuje,nema ju moznost vidiet viac ludí.Neviem preco bola stiahnutá..Ine foto je tam aj tyzden.Vysvetlenie by potesilo.Dakujem.

Marcel

Pridal/a Muro09 25. januára 2011 o 07:26:53

Marcel ahoj, na spodku 5 najlepších foto sa fotografia drží 14 dní, to znamená, keď si ju vložil 10.1. takže keby mala aj 100 hlasov, 24.1. ide automaticky dolu. Neviem, ktorý deň sa tam dostala, ak 21. - 22.1., tak potom tam dlhšie nemohla byť. Jano.

Pridal/a Janet 25. januára 2011 o 07:41:36

ďakujem Muro,,napísal si to správne,, ja ešte dodam, že takto to funguje aj pri fotkách v titulke...Pekný slnečný deň!!

Pridal/a marcel 25. januára 2011 o 11:47:16

Muro a Janet,dakujem pekne za vysvetlenie,uz som o niečo mudrejši...:-)

Pridal/a byron (Rado Mikuš) 25. januára 2011 o 10:21:01

No a 5 najlepších fotkiek je to, čo sa mne osobne nepáči, presnejšie, podľa mňa by sa mohli striedať spôsobom, že naj foto za povedzme tri dni, aby tam netrčali fotky aj niekoľko dní tie isté, napriek ich vysokému hodnoteniu. 

Pridal/a Janet 25. januára 2011 o 11:09:57

byron opäť musím súhlasiť, keby to bolo v mojej moci, tak by som bola za to, aby sa tam ako na páse striedali fotky za posledných 7 dní, t. j. tie, ktoré sú najlepšie posledných 7 dní ....tiež eď som tu denne, tak mi občas "lezú" tie topky na nervy !!! :)

Pridal/a Janet 25. januára 2011 o 11:13:22

ešte doplním, že by ich počet mohol byť stanovený napr. na 30 naj. fotiek, ktoré si môžeme pozrieť pri zobrazeni - najlepšie fotky ..

Pridal/a bleeding man 25. januára 2011 o 11:50:47

no to by bolo fajn a fotosúťaže už nebudu?

Pridal/a Janet 25. januára 2011 o 11:58:04

Rado podľa môjho "pozorovania"  súťaže boli sporadické..ale môžem zistiť, či budú súťaže, alebo budú pokračovať len redakčným mesačným výberom..hmm. Ono, keď nebudeme vkladať kvalitné fotky, tak to možno bude štvrťročne, alebo len ročne !??..:)

Pridal/a brk 24. januára 2011 o 15:59:39

...vyjadrím sa k tejto téme, až bude evidentné, že má niekto (prevádzkovateľ) o môj názor konštruktívny záujem, ináč je to strata času...želám dobré svetlo :)

Pridal/a vigis 22. januára 2011 o 22:20:22

no podarilo sa mi otvoriť konečne túto tému.tak aj začnem :

zatiaľ iba prvá pripomienka: moje hodnotenie,alebo koment k foto je iba výnimočne v časovom slede (t.J. hore) väčšinou je stratený niekde medzi príspevkami minulosti ?? nerozumiem tomu,lebo pravidlo ,aby najnovšie príspevky boli vždy hore sa dá jednoducho zariadiť a spraviť. ??

Pridal/a Igor 23. januára 2011 o 00:12:25

vigis, keby si namiesto písania tohoto textu hodil kameň do vody, urobíš lepšie, lebo tam aspoň nejakú odozvu dosiahneš - kruhy vo vode :-/ Už sa tu o tom písalo párkrát a keď zalistujem vo svojej brožovanej pamäti, tak aj ja. je to už pár mesiacov a nič...

rovnako  ako to, že keď /okrem hlavnej stránky/ klikneš na hociktorú stránku, alebo na hociktorej stránke zmačkneš backspace alebo F5 a súčasne začneš sťahovať na rapidshare film, tak film stiahneš skôr ako sa ti načíta stránka na fotky.sme a nič sa v tom nedeje. na jednom zahraničnom serveri sa v súčasnosti spomalila rýchlosť ale je napriek tomu neporovnateľne rýchlejší ako tento server. je zaujímavé, že na každej stránke im vypisuje v žltom rámečku text: "Speed Issues
We are currently experiencing abnormal performance issues with the website. We are working very hard on resolving these problems
"

Vigis no problem, ordinujem ti 3x denne nohy v teple ;-)

Pridal/a vigis 23. januára 2011 o 19:10:24

Igor trafil si klinec po hlave :-)) ale aj voda vymyje cestu v skale,tak aspoň skúšam o 100 r. to bude možno OK :-))

Podrobné údaje o téme

Téma: Čo sa mi na foto sme nepáči
Stav témy: otvorená
Založil/a: vigis
Založené: 22. januára 2011 o 22:13:20

Podrobné údaje o fóre

Fórum: Voľná diskusia
Stav fóra: otvorené
Založil/a:
Založené: 27. októbra 2009 o 07:40:21

Ďalšie témy

© Copyright 1997-2020 | Petit Press, a.s.